Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ κάθε μερα σίγουρα 2 φορτισεις... Ανοιχτό Bluetooth, wifi περίπου 2ωρο, οθόνη 55%,εχει γίνει λίγο κουραστικό... Πήρα και powerbank... Σε λίγο θα βγαίνω με μπαλαντεζα από το σπίτι
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα, σημερα το πρωι που επιασα το κινητο η μπαταρια του ηταν στο 23% και μολις μπηκα λιγο στο ιντερνετ να δω κατι μεσα σε 10 δευτερολεπτα επεσε στο 3%!. τι γινεται?. πρωτη φορα το κανει αυτο. λετε να τα έφτυσε η μπαταρια?.

 

Έκανα test όντας στο 23% να παίξω ένα video 13 λεπτών στο youtube σε πλήρη οθόνη, με πλήρη φωτεινότητα και η μπαταρία έπεσε 4% και πήγε στο 19%. Επομένως σε σένα πέφτει 20% σε 10 δευτερόλεπτα, εμένα πέφτει 4% σε 780 δευτερόλεπτα => άλλαξε rom, κάνε format και αν δεν στρώσει η μπαταρία τότε αλλαγή οπωσδήποτε. Δεν είναι τρομερή η μπαταρία του S6 αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι τόσο χάλια όσο στη συσκευή σου.

 

Screenshot_20161022_045947.pngScreenshot_20161022_051302.png

 

Η συσκευή μου φορά την γερμανική DBT με πρόσφατη μεγάλη ενημέρωση στις 20/9.

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Κι ομως με το τελευτεο update ετσι ειναι η μπαταρια και σε μενα δεν φταιει το κινητο ηταν πολυ καλητερα πριν το update...
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μετά το τελευταίο update η μπαταρία φεύγει σαν νερό!

 

Όντως:(...τι κάνουμε;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σας ακούω συνέχεια να λέτε βγήκε update και βγήκε update...και στο τέλος λέτε ότι έγινε χειρότερο από πριν... Γιατί τις κανετε τις αναβαθμίσεις; Απλή περιεργεια... Εγώ τα έχω σταματήσει από τότε που πήρε Marshmallow και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος!!

 

Εγώ με αυτή είμαι... Υπάρχει κάποια ουσιαστική διαφορά σε κάθε update? Εμένα μου βγάζει 5 με 5:30 ώρες ανοιχτή οθόνη...

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161024/ac6ef1970b77a277bdf92f81d87f11e3.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Giannis_95
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να γράφετε και ποια ROM φοράτε ώστε να ξέρουμε τι γίνεται. Πχ στην BTU δεν έχει έρθει ακόμα update Οκτωβρίου. Μόλις απενεργοποίησα και την αυτόματη αναβάθμιση ώστε να μη χαλάσει περισσότερο τη διάρκεια της μπαταρίας. Ο φίλος από πάνω πώς βγάζει 5 ώρες SOT είναι απορίας άξιο πάντως...
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά χτες το βραδυ στα ξαφνικά το κινητό πέθανε στο άκυρο...! δεν ανάβει με τίποτα.. δοκίμασα hard reset το σύνδεσα και στο φορτιστή όλο το βραδυ αλλα τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά χτες το βραδυ στα ξαφνικά το κινητό πέθανε στο άκυρο...! δεν ανάβει με τίποτα.. δοκίμασα hard reset το σύνδεσα και στο φορτιστή όλο το βραδυ αλλα τίποτα...

Αν έχεις εγγύηση φίλε πήγαινε να το δούνε... Πολύ κρίμα πάντως αν κάηκε η πλακέτα...

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Giannis_95
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

το σίγουρο είναι πως κάηκε η πλακέτα...! εγγύηση έχω κανονικά... ελπίζω να βγάλω άκρη γιατί το κινητό το έχω μονο 1 χρόνο...
Link to comment
Share on other sites

το σίγουρο είναι πως κάηκε η πλακέτα...! εγγύηση έχω κανονικά... ελπίζω να βγάλω άκρη γιατί το κινητό το έχω μονο 1 χρόνο...

Άκρη θα βγάλεις φίλε μου 1 χρονο το εχεις.. Αν μενεις Αθηνα το πας στην smartec και σε 1 αντε 2 μερες θα το εχεις...απλά αν είχες κατι σημαντικό πάει ακλαφτο το χανεις...

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλό θα ήταν να γράφετε και ποια ROM φοράτε ώστε να ξέρουμε τι γίνεται. Πχ στην BTU δεν έχει έρθει ακόμα update Οκτωβρίου. Μόλις απενεργοποίησα και την αυτόματη αναβάθμιση ώστε να μη χαλάσει περισσότερο τη διάρκεια της μπαταρίας. Ο φίλος από πάνω πώς βγάζει 5 ώρες SOT είναι απορίας άξιο πάντως...

Βρήκα screenshot που θα είχα βγάλει για έναν φίλο μου που έχει το S6 και είναι πριν 2 εβδομάδων.. Έχω 4:20 λεπτά και είχα 24% ακόμα μπαταρία... Η χρήση που κάνω ίντερνετ, με 2G για μηνυματα και όταν θέλω να μπω κάπου βάζω το 4G.. Κάνα μισάωρο ένα παιχνίδι το clash royale.. και φουλ μουσική!!

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161024/5d1f860bc9e8683ed8b7ded1edeaaee8.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161024/51fe030d96537c1a17d0dfe346be8ada.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

δεν είναι καλύτερα να πάω στην κηφισιά που είναι η επίσημη αντιπροσωπεία?

Κοίτα να σου πω την αλήθεια δεν είμαι από Αθήνα... Αλλά επειδή διαβάζω αρκετό καιρό εδώ για το S6 οι περισσότεροι λένε για smartec... Περίμενε να σου απαντήσει και κάποιος που γνωρίζει καλύτερα!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

το σίγουρο είναι πως κάηκε η πλακέτα...! εγγύηση έχω κανονικά... ελπίζω να βγάλω άκρη γιατί το κινητό το έχω μονο 1 χρόνο...

 

Συγγνώμη φίλε αλλά με τόσο που έχεις κράξει το κινητό επιφυλλασομαι γι' αυτό που λες. Στο φινάλε άμα δεν παινέψεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει λέει ο λαός :lol:

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

τελικα οταν ειμαι στην συλογη φωτο και πατησω να ανοιξω την καμερα ,κανει ενα θορυβο ,κατι σαν παρασιτα ,σαν να ακουγετε ο φακος που ανοιγει ,δεν το κανει συνεχεια, γιατι συμβαινει αυτο αραγε; εχετε δει-διαβασει καπου αλλου τετοιο περιστατικο ; παραξενα πραγματα :cry:
Link to comment
Share on other sites

τελικα οταν ειμαι στην συλογη φωτο και πατησω να ανοιξω την καμερα ,κανει ενα θορυβο ,κατι σαν παρασιτα ,σαν να ακουγετε ο φακος που ανοιγει ,δεν το κανει συνεχεια, γιατι συμβαινει αυτο αραγε; εχετε δει-διαβασει καπου αλλου τετοιο περιστατικο ; παραξενα πραγματα :cry:

 

Νομίζω (από παλαιότερα ποστς ότι το OIS το προκαλεί αυτό, και ότι θέλει service. Αλλα περίμενε να σου απαντήσει και κανένας άλλος για σιγουριά

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω (από παλαιότερα ποστς ότι το OIS το προκαλεί αυτό, και ότι θέλει service. Αλλα περίμενε να σου απαντήσει και κανένας άλλος για σιγουριά

 

Μαλιστα ,στα καλα καθουμενα να το κανει; χωρις καποια πτωση κλπ κλπ,

το θεμα ειναι πως αλλες φορες το κανει και αλλες οχι ,

που να μενω χωρις κινητο τωρα, σε κανα χρονο θα το στειλω ,λιγο πριν ληξη η εγγυηση.

Μακαρι φιλε να ειναι καποιο bug της rom (αν και δεν νομιζω και εγω) για να μην τρεχω.

Τι γινετε με αυτο το ΟΙS ; αν δουλευει ετσι τι πειραζει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

 

προσπαθώ εδώ και αρκετό καιρό να συνδέσω το κινητό με τον υπολογιστή και πραγματικά έχω εκνευριστεί απίστευτα.Αρνείται πεισματικά να κάνει install drivers το laptop με αποτέλεσμα να το βλέπει σαν μια unknown mtp device.

Η αυτόματη διαδικασία απλά ξεκινάει και κρατάει για πάντα.

Δοκίμασα να περάσω χειροκίνητα drivers που κατέβασα απτην samsung και για κάποιον λόγο το install απλά δεν γίνεται.Συγκεκριμένα παίρνω το μήνυμα "Windows encountered a problem installing the driver software for your device.

Κάπου διάβασα ότι χρειάζεται μια εφαρμογή της samsung smart switch .Προσπάθησα να την εγκαταστήσω μου έλεγε να κάνω install ή reinstall το media feature pack.Κάνω εγκατάσταση δύο προτεινόμενα media packs και συμβαίνουν πάλι τα ίδια!:blink: Αδυνατεί να εγκαταστήσει την εφαρμογή.

Επειδή πραγματικά αδυνατώ να πιστέψω ότι έχουν μετατρέψει σε πυρηνική φυσική την μεταφορά μουσικής στο κινητό μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με τα παραπάνω?

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

 

προσπαθώ εδώ και αρκετό καιρό να συνδέσω το κινητό με τον υπολογιστή και πραγματικά έχω εκνευριστεί απίστευτα.Αρνείται πεισματικά να κάνει install drivers το laptop με αποτέλεσμα να το βλέπει σαν μια unknown mtp device.

Η αυτόματη διαδικασία απλά ξεκινάει και κρατάει για πάντα.

Δοκίμασα να περάσω χειροκίνητα drivers που κατέβασα απτην samsung και για κάποιον λόγο το install απλά δεν γίνεται.Συγκεκριμένα παίρνω το μήνυμα "Windows encountered a problem installing the driver software for your device.

Κάπου διάβασα ότι χρειάζεται μια εφαρμογή της samsung smart switch .Προσπάθησα να την εγκαταστήσω μου έλεγε να κάνω install ή reinstall το media feature pack.Κάνω εγκατάσταση δύο προτεινόμενα media packs και συμβαίνουν πάλι τα ίδια!:blink: Αδυνατεί να εγκαταστήσει την εφαρμογή.

Επειδή πραγματικά αδυνατώ να πιστέψω ότι έχουν μετατρέψει σε πυρηνική φυσική την μεταφορά μουσικής στο κινητό μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με τα παραπάνω?

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Λοιπόν αρχικά υπάρχει θέμα με τα Windows (μπορεί να χρειαστεί format)... 2ον υπάρχει και 2η λύση χωρίς καλώδιο... κατέβασε την εφαρμογή από το κινητό σου airdroid λεγεται να είναι συνδεδεμένος στο ίδιο δικτυο και ο υπολογιστής και το κινητό... θα ανοίξεις την εφαρμογή στο κινητό θα σου βγάλει ένα Link του τύπου "192.168.2.2:8888" αυτό θα το πατήσεις από τον υπολογιστή σε κάποιο browser (οποίο θες) θα σου βγάλει να κάνεις αποδοχή στο κινητό και από κει θα μπορείς να δεις όλα σου τα αρχεία και να πάρεις και να στείλεις στο κινητό!!

 

Off topic λιγο δοκιμασε να εγκαταστάσεις στο υπολογιστή σου και άλλα προγράμματα να δεις αν έχει κάποιο θέμα... Συνήθως το antivirus μπορεί να το προκαλεί αυτό!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Τα win 10 το εχουν τοθεμα αυτό κ το εχουν ολοι οι χρήστες.

Κ γω με καλώδιο κ το s5 δεν μπορω να συνδεθω πλέον. Εαν το googlάρεις, ολοι ςχουν το ιδιο προβλημα με τα 10άρια

 

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα ,στα καλα καθουμενα να το κανει; χωρις καποια πτωση κλπ κλπ,

το θεμα ειναι πως αλλες φορες το κανει και αλλες οχι ,

που να μενω χωρις κινητο τωρα, σε κανα χρονο θα το στειλω ,λιγο πριν ληξη η εγγυηση.

Μακαρι φιλε να ειναι καποιο bug της rom (αν και δεν νομιζω και εγω) για να μην τρεχω.

Τι γινετε με αυτο το ΟΙS ; αν δουλευει ετσι τι πειραζει;

Έχω το ίδιο πρόβλημα 4-5 μήνες δεν έχει φτιάξει με κανένα update είναι θέμα της συσκευής λογικά είχα στείλει στην smartec και μου είπαν να κάνω factory reset και αν δεν φτιάξει να το πάω από εκεί, δεν έφτιαξε αλλά δεν το έχω πάει ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Καλώς παιδιά!Ευχαριστώ!Γενικά δεν έχω πρόβλημα με άλλα προγράμματα.Όπως και να χει απαράδεκτο το γεγονός ότι πλεον χρειάζεται ολόκληρη διαδικασία για μια δουλειά ρουτίνας.Apple κατήντησε το θέμα.

Σε πρώτη φάση ανέβασα 2 gb στο onedrive και τα έκανα download στο κινητό...

Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο πρόβλημα 4-5 μήνες δεν έχει φτιάξει με κανένα update είναι θέμα της συσκευής λογικά είχα στείλει στην smartec και μου είπαν να κάνω factory reset και αν δεν φτιάξει να το πάω από εκεί, δεν έφτιαξε αλλά δεν το έχω πάει ακόμα

 

το κανει συνεχεια σε σενα φιλε; επηρεαζει κατι στην ποιοτητα των φωτογραφιων; προσωπικα λιγο μ ενοχλει ,δεν το κανει συνεχεια και αν το στειλω για επισκευη ισως να μην βρουνε προβλημα, θα περιμενω μπας και επιβαρυνθει η κατασταση

Link to comment
Share on other sites

έδωσα σήμερα το κινητό στην smartec μέσα σε 1 ώρα αλλάχτηκε η μητρική πλακέτα.... την συσκευή δυστυχώς δεν πρόλαβα να την πάρω σήμερα, οποτε τώρα από δευτερα...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...