Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπες στο sammobile και επελεξε Ελλάδα και διαλεγεις οποίο θες.

Εχει βιντεακι για το πως θα το κάνεις.

Παντως οι ποιο πολλοι εχουν Αγγλία btu ή xef γαλλιας, γερμανικο δεν θυμαμαι κωδικο!

Αυτα οσον αφορα παιρνουν πρωτα τις αναβαθμίσεις, και εννοείται εχουν ελληνική γλωσσα.

Με την μεθοδο που λεει στο βιντεακι δεν το ρουταρεις, δεν χτυπαει knox οποτε ειναι ολα φυσιολογικά

 

Μοντελο που γραφει ειναι το SM-G920P,ποιο κατεβαζω δεν μπορω να βρω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μοντελο που γραφει ειναι το SM-G920P,ποιο κατεβαζω δεν μπορω να βρω

 

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G920P/

 

Η αληθεια είναι πως με αυτό το μοντέλο δεν ξερω ποια εκδοση πρεπει να επιλεξεις, θα χρειαστεί καποιος ποιο ειδικος να σου απαντησει που μπορει να εχει δοκιμασει.

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G920P/

 

Η αληθεια είναι πως με αυτό το μοντέλο δεν ξερω ποια εκδοση πρεπει να επιλεξεις, θα χρειαστεί καποιος ποιο ειδικος να σου απαντησει που μπορει να εχει δοκιμασει.

 

Μεχρι στιγμης δοκιμασα 2 αλλα κανενα ελληνικα,θα δοκιμασω και τα υπολοιπα και θα δω τι θα κανω,

ευχαριστω παντως

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης δοκιμασα 2 αλλα κανενα ελληνικα,θα δοκιμασω και τα υπολοιπα και θα δω τι θα κανω,

ευχαριστω παντως

 

Το θέμα είναι και αν υποστηριζει τις ευρωπαϊκές μπαντες δικτύου, γιατι νομίζω έχουμε διαφορά με Αμερική...

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι και αν υποστηριζει τις ευρωπαϊκές μπαντες δικτύου, γιατι νομίζω έχουμε διαφορά με Αμερική...

 

Τιποτα μονο αυτα που δινει απο Αμερικη για το 920P,κανω κλησεις οκ αλλα μονο Αγγλικη γλωσσα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία, αν ακουμπώ το κινητό με την πλάτη χωρίς θήκη,πχ σε τραπέζια , αφήνει σημάδια στο σημείο της κάμερας ; στο υπόλοιπο σώμα έχω tempered glass

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία, αν ακουμπώ το κινητό με την πλάτη χωρίς θήκη,πχ σε τραπέζια , αφήνει σημάδια στο σημείο της κάμερας ; στο υπόλοιπο σώμα έχω tempered glass

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου

Το εχω ενα χρονο και το ακουμπαω οπως ναναι, σημάδια δεν εχει η κάμερα, για το υπόλοιπο σωμα φοραω θηκη.

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Το εχω ενα χρονο και το ακουμπαω οπως ναναι, σημάδια δεν εχει η κάμερα, για το υπόλοιπο σωμα φοραω θηκη.

Μάλιστα, ok τότε, σ ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία, αν ακουμπώ το κινητό με την πλάτη χωρίς θήκη,πχ σε τραπέζια , αφήνει σημάδια στο σημείο της κάμερας ; στο υπόλοιπο σώμα έχω tempered glass

 

Προσωπικά το έχω 8 μήνες χωρίς θήκη και χωρίς tempered glass. Όσο αφορά οθόνη, πλάτη και πλαϊνά δεν έχει ούτε σημάδι και ας του φέρομαι άσχημα. Όσο αφορά το σημείο της κάμερας έχει υποστεί μια μικρή διάβρωση το δαχτυλίδι που την περιβάλλει στην κάτω του πλευρά.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το έχω 8 μήνες χωρίς θήκη και χωρίς tempered glass. Όσο αφορά οθόνη, πλάτη και πλαϊνά δεν έχει ούτε σημάδι και ας του φέρομαι άσχημα. Όσο αφορά το σημείο της κάμερας έχει υποστεί μια μικρή διάβρωση το δαχτυλίδι που την περιβάλλει στην κάτω του πλευρά.

Ωραίος, μου φαίνεται παράξενο που δεν έχει το παραμικρό το πίσω μέρος, δεν το περίμενα και τόσο αντοχής, άρα δεν υπάρχει φόβος φθορας, ωραία πράγματα

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος, μου φαίνεται παράξενο που δεν έχει το παραμικρό το πίσω μέρος, δεν το περίμενα και τόσο αντοχής, άρα δεν υπάρχει φόβος φθορας, ωραία πράγματα Στάλθηκε από το SM-G920F μου

 

Kοίτα παίζει ρόλο και πως φέρεται κάποιος στη συσκευή. Εγώ της φέρομαι άσχημα όσο αφορά την τσέπη. Έχουν υπάρξει πολλές φορές που ενώ βάζω κλειδιά στη δεξιά τσέπη και κινητό στην αριστερή, έχω ξεχαστεί και έχω βάλει και τα δυο στην ίδια. Το ίδιο και με κέρματα. Αντίθετα όσο αφορά τις πτώσεις, είμαι από αυτούς που κρατούν γερά το κινητό και ποτέ στη ζωή μου δεν είχα πτώση συσκευής από το χέρι μου. Πτώσεις ωστόσο έχω από πιο χαμηλά ύψη. Πχ να πέσει από το τραπέζι , το κρεβάτι, τον καναπέ. Εκεί είχα 3-4 πτώσεις στους 8 μήνες με το S6, φοβήθηκα την 1η φορά λόγω γυαλιού αλλά μετά ηρέμησα όταν είδα πως από τέτοια ύψη δεν παθαίνει το παραμικρό ούτε πίσω ούτε μπροστά , ούτε στο γυαλί της κάμερας. Επίσης φοβόμουν μη φθαρεί το πλαϊνό μέταλλο αλλά φαίνεται πως ούτε αυτό καταλαβαίνει τίποτα. Μόνο το δαχτυλίδι γύρω από την κάμερα είναι το κάπως αδύναμο σημείο για μένα. Αλλά είπαμε, παίζει ρόλο πως φέρεται ο καθένας στη συσκευή του στην καθημερινότητα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλε ipred ,αφού δεν παθαίνει κάτι το κινητό στα δικά σου χέρια , δύσκολα να πάθει και στα δικά μου :) ,για την κάμερα ίσως πάρω κάτι προστατευτηκα που έχει από ebay και είμαστε οκ

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να κάνω root στο S6 (6.0.1) ενός φίλου. Το CF-Auto-Root λειτουργεί μόνο στο build G920FXXU3DPBG ή μπορώ να βάλω το τελευταίο από sammobile και μετά να περάσω το CF-Auto-Root;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, θα ήθελα να με βοηθήσετε σε ενα πρόβλημα που αντιμετοπίζω.

Ο αδερφός μου πήρε μεταχειρησμένο ενα S6, μετά απο κάποιες μέρες δεν μπούταρε,

μετά απο πολύ ψάξιμο κατέβασα λοιπόν το ODIN και τη σωστή ROM σύμφωνα με το Region του τηλεφώνου (EUR)

Το ODIN περνάει κανονικά τη ROM δείχνει PASS, το τηλέφωνο κάνει install τη ρομ στο 100% μετά απο το πρώτο ρεσετ

βγάζει ενα κιτρινο θαυμαστικό , χωρίς καμία ειδοποίηση η μύνημα.:(

Υπάρχει κάποια άλλη επιλογή? κάπου πηρε το μάτι οτι μπορώ να φλασάρω τα πάντα ? και τον bootloader λέτε να φτιάξει ?

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε το smartswitch στον υπολογιστη και συνδεσε το κινητο.ακολουθησε τις οδηγιες που θα σου βγαλει και θα κανει update απο εκει

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει και απο εκεί , εκτός απο ότι θέλει κάθε φορά πολλές ώρες για να κατεβάσει τη rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκιμάζω αλλη μια με το smart switch , αλλά σε άλλη περίπτωση υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω ?

Edited by Jery
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε παλι να περασεις την ρομ με odin αλλα πριν την περασεις τικαρε και το nand erase all.μολις τελιωσεις και σου γραψει pass ξαναπερασε την κανονικα παλι με odin χωρις τικαρισμενο το nand erase all την δευτερη φορα.μην κανεις hard reset! Edited by ernesto1983
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω και αυτό , με όλα αυτά λέτε να μην το καλύψει η εγγύηση αν χρειαστεί?

το κινητο δεν εχει γινει root ουτε εχει custom rom κτλ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να κάνω root στο S6 (6.0.1) ενός φίλου. Το CF-Auto-Root λειτουργεί μόνο στο build G920FXXU3DPBG ή μπορώ να βάλω το τελευταίο από sammobile και μετά να περάσω το CF-Auto-Root;

Τελικά λειτούργησε κανονικά με το τελευταίο build. Κατάφερα να περάσω και το xposed που ήθελα μέσω twrp.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά λειτούργησε κανονικά με το τελευταίο build. Κατάφερα να περάσω και το xposed που ήθελα μέσω twrp.

 

Καλησπερα ξερει κανεις εφαρμογη να κρυβη τις φωτο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ξερει κανεις εφαρμογη να κρυβη τις φωτο

 

φτιαξε ενα φακελο,βαλε αυτες που θες μεσα και στο ονομα του φακελου βαλε μια τελεια μπροστα,για παραδειγμα .φωτο2

ετσι δεν θα τις βλεπει καμια εφαρμογη

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

φτιαξε ενα φακελο,βαλε αυτες που θες μεσα και στο ονομα του φακελου βαλε μια τελεια μπροστα,για παραδειγμα .φωτο2

ετσι δεν θα τις βλεπει καμια εφαρμογη

 

Eυχαρειστω φιλε να εισαι καλα

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ενημέρωση ασφαλείας Αυγούστου εχει βγει, την εχετε ή ολα είναι κομπλε που εχω του Ιουλίου ακόμα?
Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...