Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μου ειπε οτι επισκευαζεται με μικρο κοστος.Ποιον μπορω να ρωτησω.

 

Πάρε ένα τηλ. εδώ αλλά μάλλον α σου πουν να το πας να το δουν διότι βλάβη από βλάβη διαφέρει;)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει η αγορα s6edge με προβλημα στην αναγνωση της καρτας sim στα 100ευρω?ποσο θα στοιχισει να το επισκευασω?

 

Πολυ πιθανο να χρειαζεται αλλαγη μητρικης πλακετας για να δουλεψει ,οποτε ρωτα σε καποιο σερβις πρωτα.Και στο λεω γιατι η μητρικη κανει πανω απο 200€ και δεν σε συμφερει.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλή χρονιά σε όλους! Έχει κανένας θέμα με τις ειδοποιήσεις σε whatsapp&messenger μετά την τελευταία αναβάθμιση; τα μηνύματα

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλή χρονιά σε όλους! Έχει κανένας θέμα με τις ειδοποιήσεις σε whatsapp&messenger μετά την τελευταία αναβάθμιση; τα μηνύματα
Τελικά έφταιγε το security master, μόλις απεγκατασταθηκε οι ειδοποιήσεις δουλεύουν
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους έχει να προτείνει κάποιος κατάστημα για αλλαγή μπαταρίας. Αλήθεια υπάρχει περίπτωση να την καλύπτει η εγγύηση;;;

 

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση της μπαταρίας είναι για 1 χρόνο, αν το έχει περάσει αυτό το διάστημα η αντικατάσταση της σε επίσημο εξουσιοδοτημενο service είναι 48 ευρώ (μαζι με εργασία)!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση της μπαταρίας είναι για 1 χρόνο, αν το έχει περάσει αυτό το διάστημα η αντικατάσταση της σε επίσημο εξουσιοδοτημενο service είναι 48 ευρώ (μαζι με εργασία)!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμένα πάντως σε επίσημο σέρβις στην Καλλιθέα πέρισυ τον Απρίλη μου πήραν 67€. Και μου είπαν ότι δεν μου χρέωσαν και το back plate που έσπασε (από αυτούς προφανώς) κατά την αλλαγή!

 

Οπότε καλό είναι κατά τη γνώμη μου να γίνεται μια ερώτηση πιο πριν για την τιμή ώστε να αποφεύγονται παρόμοιοι "εξουσιοδοτημένοι".

Link to comment
Share on other sites

Πεδία μου βγήκε μια νέα ενημέρωση 332,93 mb την έχει βάλει κάποιος; Φτιάχνει τίποτα ή τα κάνει χειρότερα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. S6 edge. Πριν μια εβδομάδα έμεινε από μπαταρία και δε φορτίζοταν και φυσικά ούτε άνοιγε. Άλλαξα την μπαταρία και όταν πήγα να το φορτίσω άναψε το λεντάκι σε έντονο ελαφρώς μωβ χρώμα χωρίς καμία άλλη αλλαγή, μέχρι που έσβησε και αυτό μετά από αρκετές ώρες. Δοκίμασα συνδυασμούς κουμπιών για ασφαλή λειτουργία, να το συνδέσω με pc αλλά τίποτα. Επειδή δε θέλω να το πάω για επισκευή χωρίς να μπορώ να το ανοίξω για να κάνω reset μιας και είναι γεμάτο από τα δεδομένα μου, υπάρχει κάποια άλλη πιθανή λύση που δεν έχω σκεφτεί ακόμα;
Link to comment
Share on other sites

Πως άλλαξες την μπαταρία το πηγές στο service; λογικά αν δεν φτάιει η μπαταρία θα είναι η μητρική

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Σε S6 απλό η αλλαγή μπαταριας μου κόστισε 48 ευρώ και φυσικά πριν το αφήσω τους ρώτησα αν θα γίνει φορματ και μου είπαν πως δεν γίνεται... Άρα πιστεύω και το edge το ίδιο θα ισχύει!!! Κοίτα μήπως φταίει η πλακέτα... Και ναι χάνεις τα δεδομένα γιατί η εσωτερική μνήμη είναι κολλημένη πάνω της!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα στην ομάδα , λοιπόν προσπαθώ να φάω ένα κινητό του θείου μου που είναι από Αγγλία κ ήρθε Ελλάδα για διακοπές, το θέμα είναι ότι όταν το ανοίγω με ελληνική σιμ πετάει αυτό "Sim network pin blocked.Enter pin network PUK" ανοίγει κανονικά κλπ απλώς δεν έχω σήμα με ελληνική κάρτα.... μπορούμε να το κάνουμε κάτι η να το πάρει και να γυρίσει??
Link to comment
Share on other sites

Είναι κλειδωμένο δηλαδή δεν δέχεται όλες τις κάρτες SIM και δεν νομίζω ότι γίνεται κάτι φίλε!! Δες κανένα σχετικό βίντεο στο YouTube μήπως και το ξεκλειδώσεις!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα , λοιπόν προσπαθώ να φάω ένα κινητό του θείου μου που είναι από Αγγλία κ ήρθε Ελλάδα για διακοπές, το θέμα είναι ότι όταν το ανοίγω με ελληνική σιμ πετάει αυτό "Sim network pin blocked.Enter pin network PUK" ανοίγει κανονικά κλπ απλώς δεν έχω σήμα με ελληνική κάρτα.... μπορούμε να το κάνουμε κάτι η να το πάρει και να γυρίσει??

 

Προφανώς είναι κλειδωμένο σε κάποια τοπική εταιρία κινητής τηλεφωνίας....μπορείς να φλασάρεις μια ανοικτή ρομ......

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα και καλως σας βρηκα!

Το δικο μου προβλημα ειναι με ενα Samsung Galaxy S6 Edge ειναι ενος φιλου με το εδωσε μπας και μπορεσω και κανω κατι πριν να το πεταξει..

Το προβλημα ειναι ανοιγκλεινει συνεχεια και δειχνει το λογοτυπο,αν το αφηνω με τη μπαταρια.καποια στιγμη κλεινει γιατι πολυ απλα δεν μενει μπαταρια.Αλλα και με το καλωδιο να το εχεις παλι κανει ρεσταρτ και μενει στο λογοτυπο..Για να μην σας κουραζω προσπαθησα βρηκα λογισμικα για το συγκεκριμενο κινητο προσπαθησα να περασω με το λοαντερ odin 3 περνει κανονικα το λογισμικο κανει ρεμπουτ με το λογοτυπο της vodafon πχ αναλογα απο το αρχειο που περασα αλλα μετα ξαναγινεται ρεσταρτ και ξανακολαει στο λογοτυπο το Samsung Galaxy S6 Edge...

Καμια ιδεα?Ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά αφού ανοίγει είναι θέμα λειτουργικού πιστευω κα αφού μένει στο λογότυπο δεν έχει κανένα θέμα η πλακέτα!!

Αυτό που θα σου πρότεινα να κάνεις είναι να κάνεις πρώτα factory reset με κλειστό το κινητό, πάτα τους συνδυασμούς κουμπιών (Power button + home button + volume +) ταυτόχρονα παρατεταμένα, μόλις μπεις στο recovery mode πήγαινε με τα κουμπια (volume + ή -) πάνω κάτω και με το power button επιλέγεις την επιλογη factory reset και μετά πατάς yes μόλις τελειώσει αυτό πατάς reboot.

 

Από δω και μετά αν ανοίξει είσαι κομπλέ (θα αργήσει η πρώτη εκκίνηση μην το φοβηθεις)

 

Αλλιώς αν δεν ανοίξει θα μπεις πάλι σε download mode θα μπεις στο sammobile από το pc σου θα κατεβάσεις την τελευταία έκδοσή για το κινητό ή οποία είχε μέσα, ανοίγεις το odin ξετικαρεις το repartition βάζεις την rom εκεί σου λεει και πατάς start!!

 

Μόλις την περάσει περιμένεις πάλι γιατί θα αργήσει η πρώτη εκκίνηση και μετά είσαι κομπλέ!!

 

Αν πάλι δεν ανοίξει με τίποτα μέσα σε ένα 5λεπτο αντε το πολύ 10λεπτο πήγαινε το σε ένα εξουσιοδοτημενο service να σου πουν τι έχει είναι κρίμα να το πετάξει!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Φίλοι καλησπέρα. Θέλω να κάνω αλλαγή οθόνης και παρακαλώ όποιος έχει αλλάξει να μου πει τιμή και από που.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Καμία ιδέα για το πω αλλάζω τον ήχο κλήσης ( κύριας κλήσης )? Όσες φορές και να επέλεξα το δικό μου κομμάτι επιμένει σε αυτό το over the horizon....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Καμία ιδέα για το πω αλλάζω τον ήχο κλήσης ( κύριας κλήσης )? Όσες φορές και να επέλεξα το δικό μου κομμάτι επιμένει σε αυτό το over the horizon....

 

έχει κανένας θέμα με τον ήχο κλήσης ? Του βάζω άλλον αλλά δεν τον δέχεται...καμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Καλησπερα εχει πεσει ενα s6 edge στα χερακια μου με το αγορασα απο καταστασημα δευτερο χερι μεταχειρισμενο και προσπαθησα να του βαλω πανω την Lollipop το γιατι μην το ρωτατε ειναι χασιμο χρονου να σας εξηγω αλλα δυστοιχως μου βγαζει fails τι στο καλο ; Φοραει την EUR Greece ROM και τα αρχεια ειναι κατεβασμενα απο το Sam-Mobile. Επισης ειδα αυτο το βιντεο εδω
και δεν ξερω κατα ποσο παιξει να πειραζω τα αρχεια δηλαδη να αλλαξω την προεκταση του σε tr.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα επειδη ξεχασα απο παραληψη μου να ανεβασω και φωτογραφιες της συσκευες τις ανεβαζω τωρα καλυτερα αργα παρα ποτε:

Τι σημασια εχει αν ειναι παλια η συσκευη ή νεα εγω παντοτε μου ανεβαζω φωτογραφιες σαν να ειναι η πρωτη φορα. Επισης αποφαφησα να το αφησω στο Nougat και δεν πειραζει.

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...