Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι συσκευη ειχες πριν?

 

τελευταία 2 χρονια με ένα iPhone 5 δούλευα και ήμουνα μια χαρά ευχαριστημένος...!

 

σαν δεύτερη συσκευή είχα το LG G2

 

έτσι είπα να κάνω μια αγορά να πάω στο galaxy s6 και πραγματικά έχω ξενερώσει.... πολλοί λένε πως δεν έχει κανένα lag.... αυτό που σκέφτομαι είναι πως μονο το δικό μου s6 θα είναι προβληματικό όταν βλέπω σχόλια που γράφουνε ότι είναι άψογο και δεν έχει κανένα lag... είναι στιγμές που σκέφτομαι να το σπάσω το κινητό πραγματικά απελπιστικό αυτό το lag... και πολύ βάρη το touchwiz... και η εφαρμογές που ανοίγω έχουνε κάποιο ελάχιστο lag... ειδικά στο stock browser το keyboard κολλάει απαράδεκτα....! ειλικρινά δεν ξέρω τι να πω... αλλα όσα κινητά samsung έχω πιάσει στα χερια μου είναι πραγματικά απαράδεκτα...!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

έτσι είπα να κάνω μια αγορά να πάω στο galaxy s6 και πραγματικά έχω ξενερώσει.... πολλοί λένε πως δεν έχει κανένα lag.... αυτό που σκέφτομαι είναι πως μονο το δικό μου s6 θα είναι προβληματικό όταν βλέπω σχόλια που γράφουνε ότι είναι άψογο και δεν έχει κανένα lag... είναι στιγμές που σκέφτομαι να το σπάσω το κινητό πραγματικά απελπιστικό αυτό το lag... και πολύ βάρη το touchwiz... και η εφαρμογές που ανοίγω έχουνε κάποιο ελάχιστο lag... ειδικά στο stock browser το keyboard κολλάει απαράδεκτα....! ειλικρινά δεν ξέρω τι να πω... αλλα όσα κινητά samsung έχω πιάσει στα χερια μου είναι πραγματικά απαράδεκτα...!

 

Ποιο λογισμικο εχεις; εγω ειμαι με BOGG και δεν λαγκαρει ουτε το playstore το οποιο στην πρωτη 5.1.1 που ειχε κυκλωφορισει ηταν οτι χειροτερο...

Απο θεμα μπαταριας παλι πιστευω οτι ειναι μια χαρα... με wifi συνδεμενο browsing facebook instagram χωρις auto full φωτεινοτητα-χρωματα... στο 74% σχεδων 1 μιση ωρα

Link to comment
Share on other sites

Ποιο λογισμικο εχεις; εγω ειμαι με BOGG και δεν λαγκαρει ουτε το playstore το οποιο στην πρωτη 5.1.1 που ειχε κυκλωφορισει ηταν οτι χειροτερο...

Απο θεμα μπαταριας παλι πιστευω οτι ειναι μια χαρα... με wifi συνδεμενο browsing facebook instagram χωρις auto full φωτεινοτητα-χρωματα... στο 74% σχεδων 1 μιση ωρα

εχω την γαλικη δες εδω

 

αυτη η BOGG που λες πια ειναι?? εχω το απλο S6

Edited by akisgr01
Link to comment
Share on other sites

Η Ισραήλ είναι η BOGG και είναι όντως πολύ καλύτερη την έχω βέβαια σαν custom,αλλά είναι καλύτερη από άλλες custom,οπότε και η stock θα είναι καλύτερη ειδικά στο multitasking.
Link to comment
Share on other sites

Η Ισραήλ είναι η BOGG και είναι όντως πολύ καλύτερη την έχω βέβαια σαν custom,αλλά είναι καλύτερη από άλλες custom,οπότε και η stock θα είναι καλύτερη ειδικά στο multitasking.

Πονάει πολύ εκεί το άτιμο.

Αν είχε και αυτό θα ήταν ακόμα καλύτερο. Δυστυχώς η Samsung μια ζωη στο software τα χαλάει. Μακάρι να το στρώσει με κάποιο σοβαρό update.

Το κινητό είναι Τιτάνας σε δύναμη. Αρκεί να την αξιοποιήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Πονάει πολύ εκεί το άτιμο.

Αν είχε και αυτό θα ήταν ακόμα καλύτερο. Δυστυχώς η Samsung μια ζωη στο software τα χαλάει. Μακάρι να το στρώσει με κάποιο σοβαρό update.

Το κινητό είναι Τιτάνας σε δύναμη. Αρκεί να την αξιοποιήσουν.

 

πραγματικά αν δώσει ένα σοβαρό software η samsung και βγάλει αυτό το άθλιο touchwiz... το κινητό θα γίνει απλά τούμπανο....!!!!! :cool:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η Ισραήλ είναι η BOGG και είναι όντως πολύ καλύτερη την έχω βέβαια σαν custom,αλλά είναι καλύτερη από άλλες custom,οπότε και η stock θα είναι καλύτερη ειδικά στο multitasking.

 

την βρήκα..! αλλα κάπως με χαλάει ότι είναι από το ισραήλ.... αν όμως το scrolling είναι τόσο καλο όσο λένε... μου φαίνεται πως εκεί θα καταλήξω...!

 

από την άλλη λένε και για την 5.1.1 BTU (UK) πως είναι πολύ καλή...!!!

 

θα δοκιμάσω πρώτα την αγγλική και βλέπουμε ;)

 

η γαλλική ok καλή αλλα έχει αρκετά θεματάκια..!!!

Link to comment
Share on other sites

πραγματικά αν δώσει ένα σοβαρό software η samsung και βγάλει αυτό το άθλιο touchwiz... το κινητό θα γίνει απλά τούμπανο....!!!!! :cool:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

την βρήκα..! αλλα κάπως με χαλάει ότι είναι από το ισραήλ.... αν όμως το scrolling είναι τόσο καλο όσο λένε... μου φαίνεται πως εκεί θα καταλήξω...!

 

από την άλλη λένε και για την 5.1.1 BTU (UK) πως είναι πολύ καλή...!!!

 

θα δοκιμάσω πρώτα την αγγλική και βλέπουμε ;)

 

η γαλλική ok καλή αλλα έχει αρκετά θεματάκια..!!!

Είναι εύκολο να μου δώσεις έναν οδηγό να περνάω και εγώ τις επίσημες?είμαι πρωταρης και δεν έχω ιδέα. ..αξίζει η οχι5?

Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο να μου δώσεις έναν οδηγό να περνάω και εγώ τις επίσημες?είμαι πρωταρης και δεν έχω ιδέα. ..αξίζει η οχι5?

 

φιλε μου και εγώ τυχαία το έκανα με βιντεάκια που έβλεπα στο youtube... είναι πολύ εύκολο...! απλά ύπαρχει κάποιες φορες και ο κίνδυνος να μην ανοίγει η συσκευή...! αυτό συνήθως θα συμβεί αν κάνουμε κάποια λάθος χρήση η σταματήσει να αφαιρεθεί το usb ξαφνικά όταν είναι συνδεμένο το κινητό με το pc...! σπανια περίπτωση αλλα τα πάντα είναι πιθανά..!

 

κοίτα αν η συσκευή σου δουλεύει σωστά και δεν κολλάει δεν νομίζω να ύπαρξη λόγος να περάσεις άλλη rom...! από την άλλη αν θέλεις ακόμα πιο πολύ σταθερότητα ναι σε αυτή την περίπτωση αξίζει να αλλάξεις και να περάσεις κάποια άλλη rom..!

 

παρακάτω θα βρείς ένα tautorial πως γίνετε η διαδικασία..!

 

http://forums.androidcentral.com/ambassador-guides-tips-how-s/499009-guide-samsung-how-flash-stock-rom-via-odin-new-interface.html

 

επίσης firmwares από κάθε χωρα θα βρείς στο παρακάτω link

 

http://www.sammobile.com/firmwares/

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου και εγώ τυχαία το έκανα με βιντεάκια που έβλεπα στο youtube... είναι πολύ εύκολο...! απλά ύπαρχει κάποιες φορες και ο κίνδυνος να μην ανοίγει η συσκευή...! αυτό συνήθως θα συμβεί αν κάνουμε κάποια λάθος χρήση η σταματήσει να αφαιρεθεί το usb ξαφνικά όταν είναι συνδεμένο το κινητό με το pc...! σπανια περίπτωση αλλα τα πάντα είναι πιθανά..!

 

κοίτα αν η συσκευή σου δουλεύει σωστά και δεν κολλάει δεν νομίζω να ύπαρξη λόγος να περάσεις άλλη rom...! από την άλλη αν θέλεις ακόμα πιο πολύ σταθερότητα ναι σε αυτή την περίπτωση αξίζει να αλλάξεις και να περάσεις κάποια άλλη rom..!

 

παρακάτω θα βρείς ένα tautorial πως γίνετε η διαδικασία..!

 

http://forums.androidcentral.com/ambassador-guides-tips-how-s/499009-guide-samsung-how-flash-stock-rom-via-odin-new-interface.html

 

επίσης firmwares από κάθε χωρα θα βρείς στο παρακάτω link

 

http://www.sammobile.com/firmwares/

Σε ευχαριστώ φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου

 

Μηπως εχεις καμια εξοικονόμηση ενεργειας ενεργοποιημενη;δεν δικαιολογιτε τοσο λαγκ σε s6.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις καμια εξοικονόμηση ενεργειας ενεργοποιημενη;δεν δικαιολογιτε τοσο λαγκ σε s6.

Το δικό μου είναι ιταλικό και φοράει την 5.1.1. Από. lag μόνο στις ρυθμίσεις. .κατά τα άλλα είναι πολύ οκ..η μπαταρία είναι λίγο το θεματακι του.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως ελληνικό με κοσμοτε δεν μου έχει βγάλει αναβάθμιση

Φίλε μου το ίδιο θεμα είχα και γω και το έβαλα στο kies με τα στοιχεία της συσκευής imei και serial και έκανα αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σε αυστραλέζικο s6 edge (SM-925I) μπορώ να περάσω ευρωπαική ρομ μέσω odin? (για να περάσω την ελληνική γλώσσα)
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

παιδιά σε αυστραλέζικο s6 edge (SM-925I) μπορώ να περάσω ευρωπαική ρομ μέσω odin? (για να περάσω την ελληνική γλώσσα)

 

Προσεξε η ROM που θα περασεις να ειναι για το αυστραλεζικο και εχε υποψη σου το region lock στις καρτες sim!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Προσεξε η ROM που θα περασεις να ειναι για το αυστραλεζικο και εχε υποψη σου το region lock στις καρτες sim!

 

Το region lock Πώς θα το προσέξω ? Να βάλω την κάρτα σιμ στο κινητό Ύστερα από φορματ? Υποτηθετε είναι ενεργοποιημένο και Ο άλλος το δουλεύει κανονικά με ελληνική σιμ! Υπάρχει περίπτωση να κλειδώσει ?

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το ίδιο θεμα είχα και γω και το έβαλα στο kies με τα στοιχεία της συσκευής imei και serial και έκανα αναβάθμιση.

 

Το θέμα είναι ότι το συνδέω στο kies και μου λέει να κατεβάσω ένα άλλο προγράμμα το οποίο λέει ύπτιο στηρίζει την συσκευή μου . Το κατεβάζω και μετά λέει ότι η αναβάθμιση απέτυχε

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Το region lock Πώς θα το προσέξω ? Να βάλω την κάρτα σιμ στο κινητό Ύστερα από φορματ? Υποτηθετε είναι ενεργοποιημένο και Ο άλλος το δουλεύει κανονικά με ελληνική σιμ! Υπάρχει περίπτωση να κλειδώσει ?

 

Αμα ειναι ενεργοποιημενο με αλλη sim και τωρα παιζει και ελληνικη τελεια!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω στο ίντερνετ ότι πρέπει να κάνεις μια κλήση 5 λεπτη με Την σιμ της χώρας που το πηρες!

Επειδή τρόμαξα λίγο υπάρχει περίπτωση αν κάνω φορματ η περάσω Rom να ξανακλειδωσει ? Μπορεί τώρα πχ να δουλεύει αλλα μετα? Η ξεκλειδωνει για παντα? Θα πάω να το αγοράσω σε λίγο και θα ήθελα συμβουλές για το τι να προσέξω να εχω το κεφάλι μου ήσυχο ! Το Θέλω βασικά για να το ρουταρω κιόλας

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω στο ίντερνετ ότι πρέπει να κάνεις μια κλήση 5 λεπτη με Την σιμ της χώρας που το πηρες!

Επειδή τρόμαξα λίγο υπάρχει περίπτωση αν κάνω φορματ η περάσω Rom να ξανακλειδωσει ? Μπορεί τώρα πχ να δουλεύει αλλα μετα? Η ξεκλειδωνει για παντα? Θα πάω να το αγοράσω σε λίγο και θα ήθελα συμβουλές για το τι να προσέξω να εχω το κεφάλι μου ήσυχο ! Το Θέλω βασικά για να το ρουταρω κιόλας

 

Μη σε παρω στο λαιμο μου ρε boy δεν ξερω αν κανεις reset ή αλλαξεις ROM αν θα ξανακλεοδωσει... Λογικα οχι αλλα να μας πει καποιος σιγουρα...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Ας απαντήσει όποιος γνωρίζει από region lock Μην την πατήσω τζάμπα.... θα πάει για ρουτ και custom Rom Αλλά να είμαστε σίγουροι
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα...νεος κατοχος s6edge μετα απο πολλα χρονια με iphone...το εχω 2 μερες με αρκετα καλες εντυπωσεις αλλα και ενα παραπονο...βγαζει πολυ συχνα ενα τριγωνακι στις ειδοποιησεις και λεει οτι καποια εφαρμογη πηγε να κανει μια ενεργεια χωριςνε εξουσιοδοτηση..με παρπεμπει στην ασφαλεια συσκευης και λεει οτι εντοπιστηκε κινδυνος,εχς ενεργοποιησει την προστασια knox κανω την επανεκινηση που προτεινει κανει skan ολα οκ ασφαλης...μετα απο λιγο ξαναβγαζει αυτη την ειδοποιηση....εφαρμογες εχω facebook viber whatsapp ....χρειαζεται να ρυθμισω κατι ? να δωσω καπου εξουσιοδοτηση στις εφαρμογες ?
Link to comment
Share on other sites

Έτυχε πηγα στα public και του έριξα μια ματιά.νταξ παίδες δεν υπάρχει αυτή η οθόνη αυτά τα χρώματα.είστε πολύ τυχεροί οι κάτοχοι του......
Link to comment
Share on other sites

Έτυχε πηγα στα public και του έριξα μια ματιά.νταξ παίδες δεν υπάρχει αυτή η οθόνη αυτά τα χρώματα.είστε πολύ τυχεροί οι κάτοχοι του......

Τιιιι, δε το είχες δει ακόμα :)

Απαράδεκτος φίλε! :)

Όντως η οθόνη είναι μοναδική όπως και το στυλ του βέβαια.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αναβαθμισα στην καινούργια 5.1.1 μπορω να πω οτι η μπαταρια σε χρήση κρατάει σχεδόν το διπλάσιο. Το lag στο πρώτο scroll στις ρυθμίσεις ακομα υπαρχει..καλύτερη διαχείριση της ram και καλύτερο multitasking σε σχέση με πριν αλλα σίγουρα μπορεί και καλύτερα ακομα..το εφέ κίνησης φοντου δεν λειτουργει. Μου φαίνεται λίγο πιο γρήγορο και δεν εχει κάποια lag που ειχε πριν οπως καμιά φορα lagare οταν ανοιγα το μενου και παντα στον stock browser το πληκτρολόγιο κολλούσε και καθυστερουσε να ανοίξει. Ελπίζω οτι θα έχουμε σύντομα ενα άλλο update που θα διορθώσει οτι έχει μείνει και τα μικρα αλλά καινούργια προβλήματα που εμφανίστηκαν. Να πω οτι το τηλέφωνο ειναι πορτογαλικο unbranded. Καλό απόγευμα :cool:

 

Ορίστε και μια φώτο απο την μπαταρία [ATTACH]63432[/ATTACH]

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...