Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ την κατεβάζω OTA!:):):) (XEU)

Χαχαχα. Αυτά είναι. Ο πρώτος test better στο φόρουμ!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν μασάω απο τέτοια εγώ! :lol:

Άπαξ και βγήκε OTA... κατεβαίνει και στήνεται!

 

Έαν δω θεματάκι, καθαρίζω Cache και reboot.

Έαν συνεχίσει πάμε για Clean Install!

 

PS. 607.35MB download...

Link to comment
Share on other sites

Αντε σιγά σιγά να περνουμε σειρά.Βγηκε η 5.1.1 για Αγγλία-Ιρλανδία.

http://www.sammobile.com/firmwares/download/48541/G925FXXU2BOFJ_G925FOXA2BOFJ_XEU/

 

Ανάποδα την έδωσε ρε ****το. S6 για Γαλλία και s6 edge για Αγγλία.

Εγώ έχω το edge from France. Xaxaxa. Περιμένουμε, μπήκε το νερό στο αυλάκι!!!

 

Εγώ την κατεβάζω OTA!:):):) (XEU)

 

Χαχαχα. Αυτά είναι. Ο πρώτος test better στο φόρουμ!!!

 

Δεν μασάω απο τέτοια εγώ! :lol:

Άπαξ και βγήκε OTA... κατεβαίνει και στήνεται!

 

Έαν δω θεματάκι, καθαρίζω Cache και reboot.

Έαν συνεχίσει πάμε για Clean Install!

 

PS. 607.35MB download...

Οταν την περασεις για δες αν μπορεις μπηκε η επιλογη raw και το iso 50;Απο θεμα ram;Eχω μια εντυπωση οτι θα φαμε ξενερωμα.

Link to comment
Share on other sites

Αν την περασω με odin χανω εγγυηση;

Όχι. Κανονικά ισχύει η εγγύηση. Δεν γράφει ο knox.

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οταν την περασεις για δες αν μπορεις μπηκε η επιλογη raw και το iso 50;Απο θεμα ram;Eχω μια εντυπωση οτι θα φαμε ξενερωμα.

Από ότι λένε για RAM δεν υπάρχει βελτίωση. Σε μελλοντικό firm ίσως.

Πριν λίγο το διάβασα.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Τι θα μπορούσε να ρουφάει την μπαταρία . όλα τα κλείνω το βραδυ. Όσο για το σημα το βαζω σε λειτουργία πτήσης για να μην ψάχνει. Το μονο widget που εχω ενεργό ειναι της εξυπνης διαχείρισης.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα συμβαινει το εξης παραξενο.. το κινητο φορουσε OCV οταν το πηρα, και του περασα απο πανω χωρις wipe την OE3 και μου εβγαζε 4 μιση με 5 ωρες ανοιχτη οθονη... απο τοτε που εκανα επαναφορα εργ. ρυθμισεων μου κραταει 4 ωρες.... και ζεστενεται η συσκευη ενω πριν δεν ζεστενοταν. ειναι λογικο;
Link to comment
Share on other sites

Κάθισε μια χαρά η 5.1.1 (από ότι φαίνεται μέχρι τώρα).

Τρομερές διαφορές δεν θα δείτε... εξαφάνισα τα ενοχλητικά "S Finder και Quick Connect" απο το drop down box και αυτό είναι όλο.

 

Δεν ξέρω να βρω την επιλογή για RAW και iso 50; Αν θέλετε να με κατευθύνετε...

Link to comment
Share on other sites

Κάθισε μια χαρά η 5.1.1 (από ότι φαίνεται μέχρι τώρα).

Τρομερές διαφορές δεν θα δείτε... εξαφάνισα τα ενοχλητικά "S Finder και Quick Connect" απο το drop down box και αυτό είναι όλο.

 

Δεν ξέρω να βρω την επιλογή για RAW και iso 50; Αν θέλετε να με κατευθύνετε...

Στην προηγμένη λειτουργία στην κάμερα δες.

Link to comment
Share on other sites

Κάθισε μια χαρά η 5.1.1 (από ότι φαίνεται μέχρι τώρα).

Τρομερές διαφορές δεν θα δείτε... εξαφάνισα τα ενοχλητικά "S Finder και Quick Connect" απο το drop down box και αυτό είναι όλο.

 

Δεν ξέρω να βρω την επιλογή για RAW και iso 50; Αν θέλετε να με κατευθύνετε...

Δεν υπάρχουν στην εφαρμογή της Samsung. Μόνο τρίτες εφαρμογές κάμερας που έχουν προηγμένες λειτουργίες μπορουν πλεον να εχουν προσβαση σε RAW και ISO 50

:)
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγώ που έχω αγορασμένο το κινητο απο vodafone(VGR), και εχει το vodafone λογισμικο μπορώ να βάλω το open europe το ελληνικό firmware, (EUR) αυτο εδώ δηλαδη http://www.sammobile.com/firmwares/download/47454/G925FXXU1AOE3_G925FEUR1AODO_EUR/

και να παίρνω κανονικά τα ΟΤΑ χωρις να χρησιμοποιώ ODIN? και χωρις να εχω θεμα με εγγυηση και knox? γιατι δεν εχω σκοπο να περιμενω ποτε θα θυμηθεί η vodafone να βγαλει ενημερωση...... θα έχω θέμα με την vodafone? θα χρειαστεί δηλαδη αν παθει αργοτερα κατι, να βρω το λειτουργικο της vodafone για να το ξαναπεράσω,η θα ειμαι οκ και ας εχει την EUR? γιατι την VGR δεν την εχει καν διαθεσιμη στο site

 

edit: ευχαριστώ τον apostolidisathan για την βοήθεια του. τελικα πέρασα πανεύκολα την ΕUR. αλλά δεν κατάλαβα το active csc code γιατί λεει VFR/EUR

edit: άκυρο το έκανα restart και διορθώθηκε. πλέον unbranded!

 

http://i58.tinypic.com/11v5cg9.png

http://i58.tinypic.com/aobbro.png

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι το έχετε, τελικά αξίζει τα 700 ευρώ που έχει τώρα? Αν δεν το είχατε, θα παίρνατε πάλι το ίδιο, τώρα που έχουν βγει και ανταγωνιστες? Πχ lg g4 με μεγάλη διαφορά τιμής. Edited by gesvts
Link to comment
Share on other sites

Ουτε το edge αξίζει τα 700 ουτε το απλό τα 500. Έχουν αδικαιολόγητα sw προβλήματα για κινητά τελευταίας κοπής, τέτοιας αξίας και τέτοιων spec.

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παιδια μαλλον φουσκωσε η μπαταρια και εκανε διαγραμμα πανω στην οθονη. το κιν το ειχα παρει απο παιδι απο το ins. το πηγα παρασκευη αλλα ακομα μου ειπαν στην SMARTEC οτι δεν εχουν ανταλλακτικα και περιμενω ακομα να το παρω, το κιν ειναι 1.5 μηνων και δεν φινοταν καν αυτο επανω στην οθονη ,το ειδε O Ν ικος απο το extremem.το ειχα παει να βαλω screen protector.. τραγικο ,κανονικα επρεπε αντικατασταση...

 

ουφ τωρα ειδα στο σερβις λεει (Στάδιο Επισκευής ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΜΕΝΟ)

Edited by nikosz75013
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Περασα την 5.1.1 και αναρωτιεμαι τον λογο που εκαναν την αναβαθμιση, το προβλημα με την ram δεν το εφτιαξαν, ουτε το προβλημα με την φωτεινοτητα... ειχα μια ελπιδα, παει χαθηκε και αυτη... αντε τωρα να περιμενουμε το android M και να δουμε και τοτε....
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε περάσει την 5.1.1, έχετε δει στο battery management, οτι σας αφήνει να επιλέξετε ποιες εφαρμογές θα κλείνουν μόνες τους, μετά από 10 λεπτά? ("Auto Stop" apps)
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε περάσει την 5.1.1, έχετε δει στο battery management, οτι σας αφήνει να επιλέξετε ποιες εφαρμογές θα κλείνουν μόνες τους, μετά από 10 λεπτά? ("Auto Stop" apps)

 

Ναι το εχει αλλα δεν τις βγαζει ολες τις εφαρμοφες... ας πουμε facebook και messenger δεν τις βγαζει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω απιστευτα νευρα με τη samsung:angry::angry::angry:!!!!Ειχα τοσο καιρο την 5.0.2 και το κινητο πηγαινε μια χαρα.Υπηρχαν Καποια μικροlags αλλα οχι κατι το σπουδαιο.Εχθες περασα την 5.1.1 και ενω στο ανοιγμα τον εφαρμογων μπορω να πω οτι ειναι ελαχιστα πιο γρηγορο το lag στo scrolling παει και ερχεται...σε εφαρμογες οπως play music, google keep ,browser, facebook,multitasking menu, και αλλα εχει αρκετο lag στο scroll. Δοκιμασα να την περασω μετα απο reset μηπως δεν ειχε κατσει καλα αλλα παλι τα ιδια....σας παρακαλω εχει κανεις να προτεινει κατι??Γιατι μαλλον παει για πουλημα το κινητο
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν βλεπω καποια αλλαγη στην συμπεριφορα του scrolling μετα την 5.1.1..

Εκανα βεβαια μετα το περασμα delete την cache ....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ναι το εχει αλλα δεν τις βγαζει ολες τις εφαρμοφες... ας πουμε facebook και messenger δεν τις βγαζει...

Facebook έχει. Για ξαναδές το.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις clear την cache του συστήματος.

Το εχω δοκιμασει και αυτο..αλλα δεν ειδα ουσιαστικο αποτελεσμα...φιλε εσυ εκανες clear cache πριν καν bootaρει για πρωτη φορα η αφου ανοιξε...?Επισης μπορειτε να μου πειτε πως περασατε την 5,1,1 μηπως κανω κατι λαθος εγω?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...