Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο με την εναλλαγη δικτυου καλο θα ειναι να μην το εχεις στο αυτοματο....τραβαει ρευμα μπαταρια και ειναι συνεχως σε εκτελεση!!!βαλε το μονιμα ας πουμε (E)Edge που ειναι ποιο σταθερο, η στο 3G!!!το Edge δεν θα σου κλειδωνει γιατι θα βρισκει 3G η 4G...

 

καλημέρα φίλε μου που βρίσκεται η ρύθμιση εναλλαγή δικτύου;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημέρα φίλε μου που βρίσκεται η ρύθμιση εναλλαγή δικτύου;

Μεςα απο τις ρυθμίσεις παρόχου κινητής της συσκευης σου.(mobile network-preferred network type η κατι αντιςτοιχο και ορίζεις αυτο που θες πχ σκέτο 3G η 2g)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες ερωτήσεις και από εμένα παιδιά. Θέλει ένας φίλος να το αγοράσει από κατάστημα VODAFONE σκέτη συσκευή.. Έχει δωροεπιταγή και πιστωτικό και τον συμφέρει πολύ..

 

---Θα είναι branded το τηλέφωνο???

 

---Θα έχει λογότυπα της VODAFONE κατά την εκκίνηση και τον τερματισμό λειτουργίας???

 

---Θα έχει τίποτα αυτοκόλλητα εμπρός ή πίσω στο σώμα της συσκευής???

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες ερωτήσεις και από εμένα παιδιά. Θέλει ένας φίλος να το αγοράσει από κατάστημα VODAFONE σκέτη συσκευή.. Έχει δωροεπιταγή και πιστωτικό και τον συμφέρει πολύ..

 

---Θα είναι branded το τηλέφωνο???

 

---Θα έχει λογότυπα της VODAFONE κατά την εκκίνηση και τον τερματισμό λειτουργίας???

 

---Θα έχει τίποτα αυτοκόλλητα εμπρός ή πίσω στο σώμα της συσκευής???

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Για το non-edge μπορώ να σου πω πως το μόνο που έχει είναι ολίγον bloatware από την Vodafone, nothing else..:cool:

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Για το non-edge μπορώ να σου πω πως το μόνο που έχει είναι ολίγον bloatware από την Vodafone, nothing else..:cool:

 

Ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση.. Μπορεί να αφαιρεθεί αυτό το ολίγον bloatware από την Vodafone?

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση.. Μπορεί να αφαιρεθεί αυτό το ολίγον bloatware από την Vodafone?

 

Μέσω odin περνάς το official Greece (Europe ) firmware.

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Το auto rotation της οθόνης μας άφησε χρόνους...απ'ότι φαίνεται είναι γνωστό πρόβλημα και υπάρχει πιθανότητα να καίγεται το τσιπ του accelerometer αν χρησιμοποιείται το fast charge, οπότε προσοχή. Όπως και να χει, μπράβο στη Samsung για τους ενδελεχείς ελέγχους πριν κυκλοφορήσει μια συσκευή που τιμολογεί 900€.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

και εγώ κάτοχος του edge εδώ και 5 μέρες,δεν ποστάρω πολύ σπάνια αλλά για το συγκεκριμένο κινητό θα ήθελα να πω τις εντυπώσεις μου.

Να πω πρώτα οτι όσο και αν μου αρέσει να δοκιμάζω κινητά πάντοτε καταλήγω σε iphone στο τέλος γιατί καλύπτει περισσότερο τις απαιτήσεις μου σε συνδιασμό οτι έχω συνηθίσει και τη λογική του. οπότε επιτρέψτε μου να κάνω πολλές συγκρίσεις με αυτό και συγκεκριμένα με το 6 plus που έτυχε να ειχα τελευταίο.

- Με το edge λοιπόν, σχεδιαστικά ένιωσα οταν το επιασα στα χέρια μου οπως όταν πρωτοεμφανιστηκε το iphone που σχεδιαστικά προσέφερε

κατι το διαφορετικό απο τα κινητά της αγοράς. Η ποιότητα κατασκευής του ειναι πρωτοποριακή,στιβαρή και πολύ όμορφη.

- Η κάμερα του ειναι απλά η καλύτερη που υπάρχει αυτη τη στιγμή σε κινητό και πάρα πολλή γρήγορη. Καλύτερη και απο του iphone, ένας

λόγος σημαντικός που πάντα με γυριζε σε iphone και ελπίζω να με κρατήσει για καιρό στο edge.

- Το touchwiz ειναι πράγματι φανερά ξαλαφρομένο, γρήγορο, χωρις ιδιαίτερα κολλήματα, κρασαρίσματα εφαρμογών, κατι στο οποίο βοηθάει

και το lollipop που προσωπικά θεωρώ οτι βελτιωσε δραματικά το android experience στα κινητά που το "φορούσαν". Συγκριτικά με το

touchwiz στο s5 ομως, μιλάμε για μέρα με τη νύχτα. Σίγουρα σηκώνει και αλλη βελτιωση αλλα αν συνεχίσει ετσι ειναι σε καλό δρόμο.

- Σε ιδιες συνθηκες σήματος, πάροχου οι κλήσεις ειναι πεντακάθαρες με πολύ καλό μεγάφωνο στο ακουστικό. καλύτερες και απο το iphone.

Πάρα πολλοί συνομιλιτές κιολας σχολιάσαν θετικά οτι ακούγομαι πολύ καλα, χωρις να αναφέρω αλλαγή συσκευής.

- Η οθόνη των samsung πάντα με εντυπωσίαζε, έτσι και αυτή ειναι απλά τρομερή με πραγματικά μεγάλη φωτεινότητα και κάτω απο συνθηκες

ήλιου που παντα με ενοιαζε, βλέπεις μια χαρά.

- Το δακτυλικό αποτύπωμα αν και ειναι μακραν καλύτερο απο το απαράδεκτο του s5, το χρησιμοποιησα μέχρι σήμερα αλλα δεν θα το

χρησιμοποιησω αλλο. Ο λόγος ειναι πως αν και μπορεί σε συνθήκες χαλαρές να εχει ενα ποσοστό επιτυχίας (70% - 80%) σε συνθηκες που

θες να κινηθεις γρηγορα, περπατάς, κλπ το ποσοστό ανετα μπορώ να πω οτι πέφτει στο 40-50% εκει που του iphone θα ελεγα οτι φτάνει |

χαλαρά στο 90%. Και σα να μην εφτανε αυτό οταν κανεις 5 λαθος προσπάθειες σου ζητάει να βάλεις τον κωδικό που εχεις επιλέξει ο οποίος

πρέπει αναγκαστικά να είναι πάνω απο 6 γράμματα και να περιεχει κ τουλάχιστον ενα νούμερο.ακομα επιπρόσθετη καθυστέρηση δηλαδή.

Για την ιστορία, έβαλα ενα απλο τετραψήφιο pin για κλειδωμα και απενεργοποίησα το δακτυλικό αποτύπωμα.

- Τώρα σχετικά με τη μπαταρία.. Είχα προετοιμαστεί απο τις συμβουλές των παιδιών με τα updates, reseting, clearing cache οπότε απο τη

πρώτη στιγμή ξεκινησα τις φορτίσεις έχοντας κάνει όλα αυτά. Δεν χρησιμοποιησα ομως ποτέ αργό φορτιστή παρά μόνο fast charging με το

δικό του. Στη τελική αυτός ειναι ο φορτιστής του και αυτή την υπηρεσία του fast charging την πληρώνεις σε αυτή τη μεγάλη τιμή του

κινητού. Δεν ειμαι λοιπον πολύ ευχαριστημένος απο την μπαταρία. Δεν θελω να αναφερθώ σε χρόνους γιατι ο καθενας κανει τη δική του

χρήση και αυτό που με νοιάζει ειναι πρακτικά να μη με κρεμάει οταν δεν θέλω να με κρεμάει... Αυτό που θέλω να πω ειναι οτι στη

καθημερινότητα μου, το iphone το εβαζα το βράδυ για φορτιση με 50% το edge με 15-20%. Μου αρκεί οτι μου εβγαλαν τη μέρα γιατι ετσι

κ αλλιως και τα 2 θα τα βάλω για φορτιση. Κάποιοι όμως πολύ πιο απαιτητικοί χρήστες (με θεωρω μέτριο) θα εχουν πρόβλημα με το edge.

Εκει ομως ερχεται το fast charging (που με ενοχλεί να εχω το νου μου συνεχεια εστω κ για 10 λεπτα να το φορτίσω) και το battery

saving/ultra battery saving τα οποία αν κάποιος βρει ενα καλό μοτίβο να τα χρησιμοποιεί (απο τη στιγμή που υπάρχουν, why not? ) μπορεί

να μεγαλώσει πάρα πολύ τους χρόνους του. Μπορεί κάποιοι να μην τα εχουν συνηθίσει, ουτε κ εγώ αλλα τα προτιμώ σα λύση απο το να

κουβαλάω φορτιστή.

- Τέλος, με αφορμή λίγου navigation με google maps στην αθήνα, αυτό που παρατήρησα και αναφέρθηκε νομιζω σε κάποια posts

προηγούμενα, παρατήρησα οτι υπήρξε συνεχή εναλλαγή στα δίκτυα...απο 4g, H+ ,3g, E καπως σα να μη κλειδωνε και δε θα με ενοχλούσε

αν δεν επηρέαζε και το google maps οπου κόλλαγε ο χάρτης για πολλά λεπτά μέχρι να ξαναντοπισει το στίγμα. Σκέφτηκα μηπως ήταν και

το gps αλλα αυτό το κόλλημα στο data και στην εναλλαγη των δικτύων το παρατήρησα και σε απλό σερφάρισμα κάποιες στιγμές. Όλα αυτά

στην Αθήνα να αναφέρω που έτυχε να βρεθω τις τελευταιες 2 μέρες. Πάτρα δεν εχω παρατηρήσει αυτό το φαινόμενο. Σε ιδιες συνθήκες

πάντως με iphone στην αθηνα, κανενα πρόβλημα, απίστευτα σταθερη η πλοήγηση με google maps.

 

Αυτά :)

 

Ευχαριστούμε πολύ για το μικρό αυτό review! Σίγουρα πολύ χρήσιμο για κάποιον που θέλει να αγοράσει S6/S6 edge.

Link to comment
Share on other sites

Το auto rotation της οθόνης μας άφησε χρόνους...απ'ότι φαίνεται είναι γνωστό πρόβλημα και υπάρχει πιθανότητα να καίγεται το τσιπ του accelerometer αν χρησιμοποιείται το fast charge, οπότε προσοχή. Όπως και να χει, μπράβο στη Samsung για τους ενδελεχείς ελέγχους πριν κυκλοφορήσει μια συσκευή που τιμολογεί 900€.

 

Aν ισχυει κατι τετοιο ειναι πραγματικα απαραδεκτο.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Το auto rotation της οθόνης μας άφησε χρόνους...απ'ότι φαίνεται είναι γνωστό πρόβλημα και υπάρχει πιθανότητα να καίγεται το τσιπ του accelerometer αν χρησιμοποιείται το fast charge, οπότε προσοχή. Όπως και να χει, μπράβο στη Samsung για τους ενδελεχείς ελέγχους πριν κυκλοφορήσει μια συσκευή που τιμολογεί 900€.

 

'Εχεις κάποια πηγή/πηγές που να το υποστηρίζεις το παραπάνω? Δεν το αμφισβητώ προς Θεού, απλώς θέλω να δω αν όντως είναι κάτι που συμβαίνει σε μεγάλο αριθμό συσκευών ή αν είναι κάτι μεμονομένο.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Aν ισχυει κατι τετοιο ειναι πραγματικα απαραδεκτο.

 

Καλημερα.Εχει αναφερει κανενας εδω στο topic του s6 edge οτι οθονη του δεν κανει rotation;Σε κανα 3 ωρο θα παραλαβω και εγω το δικο μου s6 edge και με βλεπω να το φορτιζω με usb 3 απο pc μεχρι να ερθει ο ασυρματος φορτιστης.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Εχει αναφερει κανενας εδω στο topic του s6 edge οτι οθονη του δεν κανει rotation;Σε κανα 3 ωρο θα παραλαβω και εγω το δικο μου s6 edge και με βλεπω να το φορτιζω με usb 3 απο pc μεχρι να ερθει ο ασυρματος φορτιστης.

 

Για αυτό ρωτάω τον φίλο παραπάνω, προσωπικά με το moto maxx (το οποίο και έχω αισίως 5 μήνες τώρα), το φορτίζω συνέχεια μέσω turbo charge και δεν έχω αντιμετωπίσει θέμα.. Με το S6, 4 φορτίσεις μέχρι τώρα, κανένα θέμα..:worry:

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Σ ένα γρήγορο search "s6 edge rotation problem" αναφέρεται ως πιθανότητα σε διάφορα σχόλια. Το ότι έχει κολλήσει ο αισθητήρας, τουλάχιστον στο δικό μου, είναι σίγουρο, κάνοντας το τεστ στο μενού *#0*# και sensor δεν αλλάζει η τιμή του άξονα Χ, είναι μόνιμα -32768. Επίσης το παρατήρησα αρχικά στην εφαρμογή της κάμερας όπου τα κουμπιά γυρνούσαν μόνο απ'την μια πλευρά landscape, τώρα δεν αλλάζουν καθόλου, οπότε δεν βλέπω πώς μπορεί να μην είναι θέμα hardware.

 

Και απ'ότι φαίνεται παρουσιάζεται σε αρκετές χώρες, άρα δεν αφορά μια συγκεκριμένη παρτίδα.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό ρωτάω τον φίλο παραπάνω, προσωπικά με το moto maxx (το οποίο και έχω αισίως 5 μήνες τώρα), το φορτίζω συνέχεια μέσω turbo charge και δεν έχω αντιμετωπίσει θέμα.. Με το S6, 4 φορτίσεις μέχρι τώρα, κανένα θέμα..:worry:

Απο οτι διαβασα το θεμα μπορει να μην ειναι μονο ο φορτιστης αλλα ο Nova Launcher ψαχτε το λιγο και θα δειτε αναφερεται και αυτο οπως επισης και για της προεγκατεστημενες εφαρμογες οτι δεν εχουν αναβαθμιστει ακομα και οτι αυτες δημιουργουν το προβλημα.Ολα αυτα βεβαια ειναι στην θεωρια αφου ακομα η samsung δεν εχει ξεκαθαρισει την θεση της λεγοντας οτι μπορει να διορθωθει με ενα update.

Ωχ.Αρχισανε τα οργανα.

Samsung confirms screen-rotation problem with some Galaxy S6 Edge phones

http://www.computerworld.com/article/2912367/smartphones/samsung-confirms-screen-rotation-problem-with-some-galaxy-s6-edge-phones.html#comments

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί αναφέρουν ότι, όπως κι εγώ, δεν έχουν nova launcher, επίσης το ότι ξεκίνησε να μην γυρνάει απ'την μια πλευρά και τώρα δεν γυρνάει καθόλου όπως αναφέρω πιο πάνω υποδηλώνει μάλλον hardware.

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολλοί αναφέρουν ότι, όπως κι εγώ, δεν έχουν nova launcher, επίσης το ότι ξεκίνησε να μην γυρνάει απ'την μια πλευρά και τώρα δεν γυρνάει καθόλου όπως αναφέρω πιο πάνω υποδηλώνει μάλλον hardware.

Και επίσης, ότι παραμένει το πρόβλημα και μετά από factory reset (το οποίο εγώ δεν έχω κάνει και δεν βλέπω πώς θα βοηθήσει).

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί αναφέρουν ότι, όπως κι εγώ, δεν έχουν nova launcher, επίσης το ότι ξεκίνησε να μην γυρνάει απ'την μια πλευρά και τώρα δεν γυρνάει καθόλου όπως αναφέρω πιο πάνω υποδηλώνει μάλλον hardware.

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και επίσης, ότι παραμένει το πρόβλημα και μετά από factory reset (το οποίο εγώ δεν έχω κάνει και δεν βλέπω πώς θα βοηθήσει).

 

Την κατσαμε την βαρκα αυτο βλεπω οτι σε λιγο θα δωσω 850ε οπως και πολλοι αλλοι απο εδω μεσα και θα εχουν τον φοβο να το φορτισουν.Αυτη η Samsung κανει ενα βημα μπροστα και τρια πισω.Το εστειλες στο service;Αν δεν το εστειλες κανε ενα hard reset με τον συνδυασμο με τα 3 κουμπια μηπως και γινει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι το κινητό το έχω για δουλειά και δεν υπάρχει περίπτωση να βρω χρόνο για factory reset πριν το Σαββατοκύριακο. Επίσης δεν έχω άλλο κινητό με nano SIM, οπότε το σέρβις δεν είναι και η πιο εύκολη λύση. Εκτός αν μου δώσουν κάνα iPhone μέχρι να βγάλουν άκρη τι φταίει...
Link to comment
Share on other sites

 

Το άρθρο κάνει λόγο μόνο για το Edge..

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Πολλοί αναφέρουν ότι, όπως κι εγώ, δεν έχουν nova launcher, επίσης το ότι ξεκίνησε να μην γυρνάει απ'την μια πλευρά και τώρα δεν γυρνάει καθόλου όπως αναφέρω πιο πάνω υποδηλώνει μάλλον hardware.

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και επίσης, ότι παραμένει το πρόβλημα και μετά από factory reset (το οποίο εγώ δεν έχω κάνει και δεν βλέπω πώς θα βοηθήσει).

Μην σας πιάνει αμέσως πανικός. Το πρόβλημα που αναφέρεις μου είχε προκύψει ξαφνικά στο note 3 με ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΈΝΗ ρομ (πάντα για official rom). Την πρώτη φορά επανήλθε με hard reset αλλά την επόμενη χρειάσθηκε να περαστεί ξανά η ρομ (είχα περάσει την ίδια). Αυτό φυσικά έγινε παρελθόν και δεν το ξαναείδα ποτέ όταν πέρασα λίγο αργότερα νεότερη ρομ. Ίσως να έχει κάποια βάση το άρθρο που αναφέρεις αλλά είναι πολύ πιθανό (το πιθανότερο κατά την δική μου γνώμη) να οφείλεται σε κάποιο bug της συγκεκριμένης έκδοσης firmware που έχει η συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

Το auto rotation της οθόνης μας άφησε χρόνους...απ'ότι φαίνεται είναι γνωστό πρόβλημα και υπάρχει πιθανότητα να καίγεται το τσιπ του accelerometer αν χρησιμοποιείται το fast charge, οπότε προσοχή. Όπως και να χει, μπράβο στη Samsung για τους ενδελεχείς ελέγχους πριν κυκλοφορήσει μια συσκευή που τιμολογεί 900€.

Welcome to s6 edge RotateGate :cry: ...Εγώ ακόμα περιμένω αντικατασταση απο Γερμανό για το ίδιο πρόβλημα... :mad:

Έχει κολήσει ο άξονας "Χ" του accelerometer στο -32768

Έχω δοκιμάσει τα πάντα... Άπειρα factory reset ακόμα το πήγα και στο Samsung Service κατόπιν επικοινωνίας με την Samsung Hellas για να περάσουν ξανά τη ROM και δεν έγινε τίποτα... Ξεκάθαρα πρόβλημα Hardware...

Link to comment
Share on other sites

Welcome to s6 edge RotateGate :cry: ...Εγώ ακόμα περιμένω αντικατασταση απο Γερμανό για το ίδιο πρόβλημα... :mad:

Έχει κολήσει ο άξονας "Χ" του accelerometer στο -32768

Έχω δοκιμάσει τα πάντα... Άπειρα factory reset ακόμα το πήγα και στο Samsung Service κατόπιν επικοινωνίας με την Samsung Hellas για να περάσουν ξανά τη ROM και δεν έγινε τίποτα... Ξεκάθαρα πρόβλημα Hardware...

 

Τωρα εδεσε το γλυκο.Ευχαριστω για την ενημερωση και ελπιζω να στο φτιαξουν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε το πρόβλημα με το screen rotation,ξέρετε πια έκδοση firmware έχετε; εννοώ είναι Greece cosmote η ειναι Europe εκδοση firmware...

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από Vodafone, οπότε ελληνικό

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

G92FXXU1AOCW για την ακρίβεια...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε το πρόβλημα με το screen rotation,ξέρετε πια έκδοση firmware έχετε; εννοώ είναι Greece cosmote η ειναι Europe εκδοση firmware...

Φίλε μου και με τις 2 ROM κάνει τα ίδια... Περασμένες και οι 2 στο επίσημο service της Samsung γιατί πίστευαν ότι είναι 90% θέμα λογισμικού. Αλλά είναι 100% θέμα Hardware. Στο XDA βέβαια κάποιος ανέφερε ότι του ήρθε OTA στην Ταιβανέζικη ROM που έιχε και παρόλο που ο άξονας X έιχε κολήσει το κινητό έκανε Rotate κανονικά ενώ πρίν το ΟΤΑ δεν έκανε. Εάν αυτό ισχύει όντως τότε σημαινει ότι η Samsung θέλει να αποφύγει να πάρει πίσω το προβληματικό Hardware και να το φτιάξει με software patch το οποίο μάλλον θα επιτρέπει στο κινητό να καταλαβαινει την κίνηση του άξονα Χ από το γυροσκόπιο... Αν ισχυει κάτι τετοιο είναι τρελό φάουλ για κινητό που στοιχίζει τόσο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τωρα εδεσε το γλυκο.Ευχαριστω για την ενημερωση και ελπιζω να στο φτιαξουν.

Τίποτα φίλε καλή υπομονή και σε σένα. Εγώ περιμένω καινούριο... DOA ήταν. Εννοείται ότι αν και το καινούριο κάνει τα ίδια θα απαιτήσω επιστροφή του ποσού και θα το ξαναπάρω μετα απο κανενα μήνα που θα στρωσει η παραγωγή της Samsung.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...