Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι σε επίπεδα χωρίς υπερβολή Z3.

Ταύρος η μπαταριά του φίλε...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είναι σε επίπεδα χωρίς υπερβολή Z3.

Ταύρος η μπαταριά του φίλε...

 

Αντε να δούμε με σένα τι θα κάνουμε. Με αυτά που γράφεις βλέπω να αφήνω τον

ΟΑΕΕ απλήρωτο το επόμενο δίμηνο. !!!!

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Τόσο καλή μπαταρία έχει ?

 

Είναι κορυφή χωρίς ίχνος υπερβολής.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση αυτό το κορυφή που λες, γιατί το μόνο αρνητικό που έχω διαβάσει για την συσκευή είναι η μπαταρία της.

 

Η μετάβαση από iPhone σε S6 πόσο ομαλή θα είναι πιστεύεις; Το ρωτάω γιατί κάποιοι φίλοι λένε ότι μπορεί να μου φανεί κάπως λόγω Touchwiz;

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]59512[/ATTACH]

Καινούργιο update σημερινό.

Βασικά είναι το δεύτερο στις 10 μέρες που παίρνω.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]59512[/ATTACH]

Καινούργιο update σημερινό.

Βασικά είναι το δεύτερο στις 10 μέρες που παίρνω.

 

Mακάρι να το υποστηρίζει έτσι η μαμά εταιρία και μετά από 8-10 μήνες.

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το θέμα μπαταρία είναι σχετικό.

Το καλύτερο συμπέρασμα θα βγει όταν ο καθένας πιάσει και δουλέψει την συσκευή με τον τρόπο που στήνει την συσκευή, τις εφαρμογές που βάζει, την φωτεινότητα που το δουλεύει αν χρησιμοποιεί περισσότερο wifi η 3/4g κλπ.

 

Mακάρι να το υποστηρίζει έτσι η μαμά εταιρία και μετά από 8-10 μήνες.

Θα το υποστηρίζει σαφές αλλά ίσως με καθυστέρηση θα παίρνει update.

Εδώ στο Note 4/σειρα alpha δεν έχει δώσει την 5 ακόμα όταν όλοι οι άλλοι την έχουν πάρει.

Και επίσης το θέμα είναι να δίνει όλα τα καλούδια των νέων συσκευών εξίσου στα παλιά μοντέλα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Mακάρι να το υποστηρίζει έτσι η μαμά εταιρία και μετά από 8-10 μήνες.

 

Οι περισσότερες διορθώσεις είναι στην αρχή μιας και όλοι βιάζονται να βγάλουν το προιόν τους γρήγορα στην αγορά. Μετά που έχει στρώσει το πράγμα και ειδικά για το συγκεκριμένο-ολοκληρωμένο S6 μόνο τα updates του android να παίρνει είναι αρκετό.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το θέμα μπαταρία είναι σχετικό.

Το καλύτερο συμπέρασμα θα βγει όταν ο καθένας πιάσει και δουλέψει την συσκευή με τον τρόπο που στήνει την συσκευή, τις εφαρμογές που βάζει, την φωτεινότητα που το δουλεύει αν χρησιμοποιεί περισσότερο wifi η 3/4g κλπ.

 

Πες τα. Αυτο το post Θα επρεπε να γινει "sticky".

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι σε επίπεδα χωρίς υπερβολή Z3.

Ταύρος η μπαταριά του φίλε...

Εγώ δε ξέρω γιατί αλλά το πιστεύω αυτό που λες, ίσως γιατί μου έχει αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις η δουλειά που έχει γίνει στα νέας γενιάς Samsung όπως για παράδειγμα το Α5 που έχω για έξω και το οποίο βγάζει με τις ίδιες εφαρμογές και εργασίες πιο πολύ χρόνο SOT ακόμα και απ το note 4f!

Βάζω και 2 screenshots για του λόγου το αληθές.

Δε ξέρω αν επειδή είναι 64bito ή έχει ελαφρώσει το software της αλλά σε πιστεύω πλήρως σε αυτά που λες.

Και υπ όψιν με τη 2η μόλις φόρτιση. ..

[ATTACH]59524[/ATTACH][ATTACH]59525[/ATTACH]

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε ξέρω γιατί αλλά το πιστεύω αυτό που λες, ίσως γιατί μου έχει αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις η δουλειά που έχει γίνει στα νέας γενιάς Samsung όπως για παράδειγμα το Α5 που έχω για έξω και το οποίο βγάζει με τις ίδιες εφαρμογές και εργασίες πιο πολύ χρόνο SOT ακόμα και απ το note 4f!

Βάζω και 2 screenshots για του λόγου το αληθές.

Δε ξέρω αν επειδή είναι 64bito ή έχει ελαφρώσει το software της αλλά σε πιστεύω πλήρως σε αυτά που λες.

Και υπ όψιν με τη 2η μόλις φόρτιση. ..

[ATTACH]59524[/ATTACH][ATTACH]59525[/ATTACH]

 

Μανο το edge ειναι περιπου 1 ωρα παραπάνω οθονη απο το Νοτελι 4.

Αντε ελα με τους λιγους...Αργείς!!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μανο το edge ειναι περιπου 1 ωρα παραπάνω οθονη απο το Νοτελι 4.

Αντε ελα με τους λιγους...Αργείς!!!!

Άμα δεν πέσει η τιμή του στα 500-600 μετρημένοι στα δάχτυλα θα το αγοράσουν εδώ στην Ελλάδα.

Η τιμή σήμερα είναι αποτρεπτικος παράγοντας για τους περισσότερους.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μανο το edge ειναι περιπου 1 ωρα παραπάνω οθονη απο το Νοτελι 4.

Αντε ελα με τους λιγους...Αργείς!!!!

 

Νίκο μας βάζεις σε πειρασμό... Εμπιστεύομαι την κρίση σου γιατί ξέρω οτι τα έχεις δοκιμάσει σχεδόν ολα και οχι μονο σε απλή χρήση. Εγώ με το νότε όταν βγω για καφε με τηλ λίγα σμς λίγο φβ μέσα σε 3 ώρες απο 100% γρυρνω σπίτι με 60η 50%. Λες το σ6 να κρατά πιο πολυ με ίδια χρήση; Για εμενα το μοναδικό μέχρι σημερα κινητό μια και δεν εχω πάει σε Sony με καλη μπαταρία ειναι το νότε 4 ακόμα καλύτερο και απο το G2 που είχα κάποτε.

Link to comment
Share on other sites

Μανο το edge ειναι περιπου 1 ωρα παραπάνω οθονη απο το Νοτελι 4.

Αντε ελα με τους λιγους...Αργείς!!!!

Τέλεια αυτονομία για quand hd οθόνη για τόσο μικρή μπαταρία! Απίστευτη δουλειά απ τη Samsung σε όλα τα επίπεδα με το S6!

Έπρεπε να τη ζορίσουν οι άλλοι πέρυσι αλλά πήρε μπρος, της έκατσε και η συγκυρία με τον 810 που δεν είναι ανταγωνιστικός τουλάχιστον στην αρχή της καριέρας του και έδεσε το γλυκό.

Όσο για μένα επέλεξα για 3η φορά να πάρω note 4 (το f απ τη προσφορά του Γερμανού αυτή τη φορά)και να κάνω το συνδυασμό με το Α5 τελικά (απίστευτο κινητάκι)για δεύτερο και το S6 μάλλον από φθινόπωρο και αυτό επειδή μου αρέσει το edge αλλά είναι ποοοολυ ακριβό για 2ο για μένα καθώς το noteli δεν αλλάζει για το σπίτι ή τη καφετέρια παρ όλο που το S6 είναι τουλάχιστον 1 κατηγορία πάνω και πολύ πιο φρέσκο, απλά γιατί τη κυρίως συσκευή μου 9 στις 10 τη χρησιμοποιώ για ιντερνέτ (browsing, tapatalk,YouTube, fb,καθώς δε πάω τα tablets), και δυστυχώς η οθόνη του S6 είναι μικρή για μένα γιαυτό το ρόλο.

Δε παύει ειδικά το S6 edge όμως όπως είπα να είναι σαφώς ανώτερο, πιο φρέσκο και κυρίως μπιμπελό και χαίρομαι που διαβάζω ότι έχει κ τέλειες αυτονομίες!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Sorry αν έχει απαντηθεί αλλά τα edge που τα βρήκατε ? ακόμα δεν κυκλοφόρησαν.

Κυκλοφόρησαν ελάχιστα κομμάτια πριν κάνα δεκαήμερο σε σκρουτζομαγαζα.

Πάντως στα fnac είναι άμεσα διαθέσιμο η 32αρα έκδοση σε μαύρο χρώμα(στέλνει κανονικά Ελλάδα)

http://www.fnac.com/Smartphone-Samsung-Galaxy-S6-Edge-32-Go-Noir-Cosmos/a8203084/w-4

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το Fnac, σε περίπτωση doa αν δεν ξέρεις γαλλικά το Support τους είναι πραγματικά χάλια..έφτασα να μιλήσω με υπεύθυνο ο οποίος μιλαγε σπαστά αγγλικά, ενώ οι υπόλοιποι δεν καταλαβαίναν τίποτα..Τελικα μετά από πολύ κράξιμο στον υπεύθυνο μου έστειλαν DHL σπίτι πήραν αυτό που είχα αγοράσει και μου έκαναν επιστροφή χρημάτων.
Link to comment
Share on other sites

Μα και στα 860€ που έχει και μαζί με τα μεταφορικά θα βγει πιο ακριβό απ'ότι πωλείται εδώ και από τις αλυσίδες μάλιστα.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Όσο για το Fnac, σε περίπτωση doa αν δεν ξέρεις γαλλικά το Support τους είναι πραγματικά χάλια..έφτασα να μιλήσω με υπεύθυνο ο οποίος μιλαγε σπαστά αγγλικά, ενώ οι υπόλοιποι δεν καταλαβαίναν τίποτα..Τελικα μετά από πολύ κράξιμο στον υπεύθυνο μου έστειλαν DHL σπίτι πήραν αυτό που είχα αγοράσει και μου έκαναν επιστροφή χρημάτων.

Την ιδια απλη διαδικασια του αμαζον εχει.

Συμπληρωνεις ηλεκτρονικα την αιτηση επιστροφης μεσα απο το λογαριασμο σου,επιλεγεις refund η αντικατασταση,γραφεις τους λογους και αυτο ηταν.

Εκτυπωνεις την ετικετα επιστροφης και το στελνεις με ελτα συστημενο.

Μεσα σε 5-6 ημερες παρελαβαν και μετα 2-3 πιστωνουν τα λεφτα.

Και παντα ενημερωνεσαι απο το λογιαριασμο σου για την εξελιξη της υποθεσης.

Και γαλλικα δεν ξερω καν και ουτε χρειαζεται σε επικοινωνια να ερχεσαι μαζι τους,αμα ακολουθησεις την ακριβη διαδικασια.

Ολα γινονται ρολοι.

Εγω παντως ειμαι πολυ ευχαριστημενος μαζι τους και τους εχω παντα ψηλα στην λιστα μου.

Μα και στα 860€ που έχει και μαζί με τα μεταφορικά θα βγει πιο ακριβό απ'ότι πωλείται εδώ και από τις αλυσίδες μάλιστα.

Μιλαμε για αμεση διαθεσιμοτητα για καποιον που το θελει τωρα με 100% undranded συσκευη και 15 ημερες doa,και οχι οτι βγαινει στα ιδια λεφτα με εδω που δεν το εχουν καν σημερα που μιλαμε;)

http://www.skroutz.gr/s/6261140/Samsung-Galaxy-S6-Edge-32GB.html

Και γιατι να δινω εστω 30 ευρω πανω,μηπως θα μου τα χαριζε κανενας τους,οχι ειναι η απαντηση.;)

 

Αν ηθελα να το αγορασω σημερα θα αγοραζα απο αυτους μιας και το εχουν διαθεσιμο.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και παλι όμως.. Αν κάποιος το θέλει, γιατί να μην το πάρει απο Ελλάδα.. 863 το edge 32gb σε όλα τα χρωματα απο best price.

http://www.bestprice.gr/item/2154530865/samsung-galaxy-s6-edge-32gb.html?qid=32a0uRjsjBD_895af&seq=2

Link to comment
Share on other sites

Και παλι όμως.. Αν κάποιος το θέλει, γιατί να μην το πάρει απο Ελλάδα.. 863 το edge 32gb σε όλα τα χρωματα απο best price.

http://www.bestprice.gr/item/2154530865/samsung-galaxy-s6-edge-32gb.html?qid=32a0uRjsjBD_895af&seq=2

 

Διοτι απλα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ αμεσα διαθεσιμο.

Και απο την αλλη παιζει δυνατα να ειναι branded με τα οποια αρνητικα.

Θα αξιζει στο skroutz αν το εδιναν κανα 50 ευρω κατω απο την επισημη τιμολογηση τωρα.

Αργοτερα σε 1-2 μηνες σιγουρα θα πεσει σε σχεση με τις γνωστες αλυσιδες

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

απο σημερα και γω κατοχος του edge 64αρι, τωρα καθετε πανω στον ασυρματο φορτιστη και γεμιζει. Απο αυριο θα ξεκινησει το ψαχτηρι ;-)
Link to comment
Share on other sites

απο σημερα και γω κατοχος του edge 64αρι, τωρα καθετε πανω στον ασυρματο φορτιστη και γεμιζει. Απο αυριο θα ξεκινησει το ψαχτηρι ;-)

Με γειά με γειά!!!!

Περιμένουμε εντυπώσεις....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα... Ήρθαν μόνο 32gb και 64gb. Έχω κάνει προπαραγγελία για edge 128gb αλλά τίποτα, άφαντο! Και ακόμα δεν γνωρίζουν αν ή ποτέ θα έρθει...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...