Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα πρώτα δείγματα δεν είναι καλά για την μπαταρία. (S6 review) Φοβερή πτώση σε σχέση με το s5.

 

http://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_s6-review-1227.php

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τιμες απο Vodafone Θα ειναι για το S6 32Gb 749 € και για το S6 Edge 32 GB 899€ .Για την ωρα δεν εχω μαθει αν θα ερθει σε ολες τις εκδοσεις ή τουλαχιστον για τις 32 και 64.Και κατα πασα πιθανοτητα αντιστοιχα θα τιμολογηθει και απο τους αλλους ετσι.
Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

Τα πρώτα δείγματα δεν είναι καλά για την μπαταρία. (S6 review) Φοβερή πτώση σε σχέση με το s5.

 

http://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_s6-review-1227.php

 

Βέβαια τα ίδια λέγαμε και για το S5 πριν κυκλοφορήσει. θα υπάρξουν διορθώσεις στο λογισμικό αλλά δεν ξέρουμε πόσο θα αλλάξει η κατάσταση. Θα είναι κρίμα πάντως ένα τόσο καλό τηλέφωνο να μένει από μπαταρία ή να φοβάσαι να το χρησιμοποιήσεις.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε email από το ΠΛΑΙΣΙΟ , στις 20 Μαρτίου αρχίζουν οι προ-παραγγελίες. Για διαθεσιμότητα δεν λένε κάτι..
Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε email από το ΠΛΑΙΣΙΟ , στις 20 Μαρτίου αρχίζουν οι προ-παραγγελίες. Για διαθεσιμότητα δεν λένε κάτι..

 

Καλά πες τους, ας κυκλοφορήσει το συντομότερο για να αρχίσει να παίρνει η τιμη του την κατιουσα για να έρθει η ώρα να δοκιμάσουμε κι αυτό το σκουπίδι.

Ζήλεψε η σαμμυ τις τιμές του υπερσκουπιδου iPhone 6 και άρχισε τις ίδιες μαρκετιστικες βλακειουλες...

Άντε να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Καλά πες τους, ας κυκλοφορήσει το συντομότερο για να αρχίσει να παίρνει η τιμη του την κατιουσα για να έρθει η ώρα να δοκιμάσουμε κι αυτό το σκουπίδι.

Ζήλεψε η σαμμυ τις τιμές του υπερσκουπιδου iPhone 6 και άρχισε τις ίδιες μαρκετιστικες βλακειουλες...

Άντε να δούμε...

 

Βαγγέλη δεν πρόκειται να το πάρω από αυτούς. Θα πέσει πρώτα η τιμή φυσικά και να είναι καλά το skroutz, Best Price κλπ

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη δεν πρόκειται να το πάρω από αυτούς. Θα πέσει πρώτα η τιμή φυσικά και να είναι καλά το skroutz, Best Price κλπ

 

Το έχουν ξεφτιλισει το θέμα Θανάση. 900???

Ας σοβαρευτουμε επιτέλους γιατί έχει ξεφύγει το θέμα

Max 600 και μιλαμε για υπέρβαση πάλι...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία γιατί σαν κάνει εντύπωση η τιμή του?

Έαν ισχύουν οι τιμές - το S6 to δίνει την ίδια τιμή με το περσινό S5 16GB (τιμή εκκίνησης 749 ευρώ με 16GB Ελλάδας και στα 699 ευρω τιμή εκκίνησης Γερμανίας).

 

Τιμές Γερμανίας:

Galaxy S6 32GB - 698.99 ευρω (μαζί με τον ασύρματο φορτιστή)

Galaxy S6 64GB - 799.00 ευρω (μαζί με τον ασύρματο φορτιστή)

Galaxy S6 Edge 32GB - 849.00 ευρω (μαζί με τον ασύρματο φορτιστή)

Galaxy S6 Edge 64GB - 949.00 ευρω (μαζί με τον ασύρματο φορτιστή)

Galaxy S6 Edge 128GB - 1048.99 ευρω (μαζί με τον ασύρματο φορτιστή)

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το δώρο πάει μόνο μέσω samsung Store και όχι retail καταστημάτων πχ Amazon,media markt.

Και δεύτερον μπορεί να έδωσε κάποια που δεχόταν κριτική αλλά αφαίρεσε κάποια άλλα χρήσιμα χαρακτηριστικά για πολλούς όπως και μια αμφιλεγομενη χωρητικότητα μπαταρίας.

 

Άρα έδωσε αλλά και αφαίρεσε παράλληλα.

 

Ένταξη για την τιμή ξέρουμε όλοι ότι θα πέσει στα 550-600 σε 5-6 μηνες η και πιο κάτω για το απλό.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές για Retail καταστημάτων δεν πιστεύω ότι θα έχουν διαφορά με πέρσι.

Άλλωστε όπως είπα παραπάνω δίνει το 32GB στην τιμή που πέρσι έδινε το 16GB (και δίνει και τον φορτιστή δωρο).

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές για Retail καταστημάτων δεν πιστεύω ότι θα έχουν διαφορά με πέρσι.

Άλλωστε όπως είπα παραπάνω δίνει το 32GB στην τιμή που πέρσι έδινε το 16GB (και δίνει και τον φορτιστή δωρο).

 

Γενικά για την τάση των τελευταίων χρόνων λέμε Γιώργο. Το έχουν παρακάνει... Άσε που δεν κρατούν μαι σταθερή τιμολογιακη πολιτική, τουλάχιστον για κάποιους μήνες, όσο διαρκεί η εμπορική ζωή του προϊοντος...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η μπαταρία του πρέπει να είναι αρκετά μέτρια σύμφωνα με screenshot που έχει ανεβάσει ένα παιδί στο Reddit. Γύρω στις 2-2:30 ώρες οθόνη με μέτρια σχετικά χρήση. Πάντως λέει ότι η συσκευή είναι τρομερή από απόκριση, οθόνη κτλ

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

γιατι να μην εχουμε και εμεις ενα καταστημα πλαισιο στα Γρεβενα να το δουμε...... :mad::mad::mad: δεν ειναι δικαιο!!!!
Link to comment
Share on other sites

Απο σήμερα διαθεσιμο στα καταστηματα Πλαισιο για επιδειξη...

 

Σε ποιο κατάστημα Βαγγέλη;

Ελπίζω όχι στο Mall αποκλειστικά μιας και στην άλλη άκρη είναι :p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο κατάστημα Βαγγέλη;

Ελπίζω όχι στο Mall αποκλειστικά μιας και στην άλλη άκρη είναι :p

 

Σε ολα τα καταστηματα του Πλαισιου...

Link to comment
Share on other sites

Σε ολα τα καταστηματα του Πλαισιου...

Με βλέπω αύριο να κατασκηνωνω:lol:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα περασω λιγο αργοτερα και θα αναφερω τις πρωτες εντυπωσεις...

Βεβαια αυτό που μας καίει η αυτονομία δεν πρόκειται να το γνωρίζουμε πάρα μόνο σε αγορά και δοκιμή στην πραξη.

Αλλιώς εντυπωσιακό θα είναι έτσι κι αλλιώς.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Βεβαια αυτό που μας καίει η αυτονομία δεν πρόκειται να το γνωρίζουμε πάρα μόνο σε αγορά και δοκιμή στην πραξη.

Αλλιώς εντυπωσιακό θα είναι έτσι κι αλλιώς.

 

Alex, δεν το "καιω" το κινητο για την αυτονομια του.

Ξερω λιγο πολυ πως θα ειναι. Περιπου σαν του S5. τιποτα ιδιαιτερο δηλαδη, αλλα ανεκτη και με δεδομενη την ταχυφορτιση (που μου εχει λυσει τα χερια στο note 4) ειναι αποδεκτη.

Με ενδιαφερει η αισθηση στο χερι, οι λεπτομερειες στην ποιοτητα κατασκευης (γιατι γυαλι μπρος πισω και αλουμινιο εχει και το umi zero, πχ, αλλα εχει ποιοτητα για τα πανηγυρια), η οθονη (και κυριως η αποδοση του λευκου αυτης, που στο note 4 ειναι μετριοτατη), η ενδεχομενη παρουσια μικρολαγκς και το γενικοτερο feeling που σου λεει "αγορασε με" η "σκεψου το ξανα".

Πλεον μπορω να καταλαβω απο τα πρωτα 2 λεπτα αν μια συσκευη μου κανει η οχι, οποτε τα πρωτα δειγματα γραφης θα τα εχω σημερα...

Link to comment
Share on other sites

Alex, δεν το "καιω" το κινητο για την αυτονομια του.

Ξερω λιγο πολυ πως θα ειναι. Περιπου σαν του S5. τιποτα ιδιαιτερο δηλαδη, αλλα ανεκτη και με δεδομενη την ταχυφορτιση (που μου εχει λυσει τα χερια στο note 4) ειναι αποδεκτη.

Με ενδιαφερει η αισθηση στο χερι, οι λεπτομερειες στην ποιοτητα κατασκευης (γιατι γυαλι μπρος πισω και αλουμινιο εχει και το umi zero, πχ, αλλα εχει ποιοτητα για τα πανηγυρια), η οθονη (και κυριως η αποδοση του λευκου αυτης, που στο note 4 ειναι μετριοτατη), η ενδεχομενη παρουσια μικρολαγκς και το γενικοτερο feeling που σου λεει "αγορασε με" η "σκεψου το ξανα".

Πλεον μπορω να καταλαβω απο τα πρωτα 2 λεπτα αν μια συσκευη μου κανει η οχι, οποτε τα πρωτα δειγματα γραφης θα τα εχω σημερα...

Οκ αναμένουμε εντυπώσεις.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τα έπιασα στα χέρια μου τα τηλέφωνα, και τα δύο πολύ ωραία ειδικά το edge. Πρώτη εντύπωση το edge φαίνεται μικρότερο και λεπτότερο (δεν είναι),γενικά οι συσκευές είναι όμορφες και ποιοτικές, το μέταλο στο πλάι ωραίο, το πίσω μέρος έτσι κι έτσι, η οθόνη όσο καλή περιμένεις, δεν μπόρεσα να καταλάβω lags, η κάμερα φωτογραφίζει σχεδόν ακαριαία και το tracking στο focus όντως δουλεύει όπως και το αποτύπωμα είναι πολύ βελτιωμένο. Αν είχα λεφτά και ήθελα καινούργιο τηλέφωνο αυτή την εποχή ένα από τα δύο είναι μονόδρομος
Link to comment
Share on other sites

Μου φάνηκαν μεγάλες οι συσκευές

Η πλοήγηση στο UI δεν είναι όσο "ακαριαία" όσο θα περίμενα με τέτοια χαρακτηριστικά.

Οθόνη πολύ φωτεινή.

φοβάμαι πως θα είναι εμφανή τα "μικροχτυπήματα" από την χρήση του λόγω των υλικών του (τα οποία φαίνονται Premium μεν αλλά προσωπικά θεωρώ πως είναι επιρρεπή )

 

Προσωπικά μάλλον προσπερνάω.

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Μου φάνηκαν μεγάλες οι συσκευές

Η πλοήγηση στο UI δεν είναι όσο "ακαριαία" όσο θα περίμενα με τέτοια χαρακτηριστικά.

Οθόνη πολύ φωτεινή.

φοβάμαι πως θα είναι εμφανή τα "μικροχτυπήματα" από την χρήση του λόγω των υλικών του (τα οποία φαίνονται Premium μεν αλλά προσωπικά θεωρώ πως είναι επιρρεπή )

 

Προσωπικά μάλλον προσπερνάω.

 

Για την οθόνη διαφωνώ, θεωρώ ότι καλύτερο έχει μπεί σε κινητό. Για το μέγεθος σε σχέση με ποια συσκευη είναι μεγάλη; Όλες οι ναυρχιδες των εταιρειών σε αυτό το μέγεθος και πιο μεγάλες. Όσο για το λογισμικό αυτών των συσκευών να μην ξεχνάμε ότι είναι promo

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...