Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες έχω την ελληνική Vodafone.

Αν βάλω τελικά καποια unbranded ποια πιστεύετε είναι η προτιμότερη διαδικασια, να βάλω κατευθείαν την 6.01 ή την 5.1.1 και να περάσω μέσω ota την 6;

Με knox φαντάζομαι δεν θα

υπάρχει κάποιο πρόβλημα...αν θυμάμαι καλά αν έβαζες την 6 beta ο knox εγραφε;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ενα φλασαρισμα κανουμε μονο ή και τιποτα αλλο? γιατι βλεπω εδω κατα καιρους που πολλοι φλασαρουν μια ρομ και δεν αλλαζει η χωρα.. κτλ. Με τα σονυ απλα φλασαρες τη ρομ και τελος. εδω πως το κανουμε?

 

Ενα φλασαρισμα και μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων μετα.Τωρα εγω ειχα BTU και παρεμεινε BTU.Εχω κανει 2 factory resets αλλα δεν λεει να γυρισει σε XEF.Δεν με πολυνοιαζει να σου πω την αληθεια ομως γιατι μολις βγει BTU θα την φλασαρω.

 

Παίδες έχω την ελληνική Vodafone.

Αν βάλω τελικά καποια unbranded ποια πιστεύετε είναι η προτιμότερη διαδικασια, να βάλω κατευθείαν την 6.01 ή την 5.1.1 και να περάσω μέσω ota την 6;

Με knox φαντάζομαι δεν θα

υπάρχει κάποιο πρόβλημα...αν θυμάμαι καλά αν έβαζες την 6 beta ο knox εγραφε;

 

Παντα υπαρχει κινδυνος για τον KNOX.Πολυ μικρος αλλα υπαρχει.Μεχρι στιγμης στο S6/S6 edge δεν εχω διαβασει για κανεναν που να του εγραψε ο KNOX κατα την προσπαθεια να φλασαρει μεσω Odin καποια επισημη ρομ,αλλα και παλι θελει προσοχη.

Με την beta οχι δεν εγραφε.

Τωρα για την διαδικασια οτι θες εσυ.Το ιδιο ειναι.

Μετα την εγκατασταση μην ξεχασεις να κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εχω το SM-G925I edge το οποίο είναι από Αυστραλία, υπάρχει περίπτωση να του βαλω την Αγγλική ή θα έχω πρόβλημα???? Υπάρχει κάποιος τρόπος???
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εχω το SM-G925I edge το οποίο είναι από Αυστραλία, υπάρχει περίπτωση να του βαλω την Αγγλική ή θα έχω πρόβλημα???? Υπάρχει κάποιος τρόπος???

 

Θα εχεις προβλημα εννοειτε.Μπορεις να βαλεις ρομς μονο για το δικο σου μοντελο.Ειναι σα να ειναι διαφορετικα τηλεφωνα για να καταλαβεις.

Το μονο που θα σε συμβουλευα ειναι να μπεις xda,να το ρουταρεις,να του βαλεις custom recovery για να του φλασαρεις καμια custom rom μιας και εγγυηση ετσι κι αλλιως δεν εχεις.

Ομως και παλι οτι θα κανεις θα πρεπει να ειναι για το δικο σου μοντελο.Ακομα κι η custom rom(στο xda γραφουν η καθε ρομ για ποιο μοντελο ειναι).Μην φλασαρεις οτι να ναι θα το τουβλιασεις.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εχω το SM-G925I edge το οποίο είναι από Αυστραλία, υπάρχει περίπτωση να του βαλω την Αγγλική ή θα έχω πρόβλημα???? Υπάρχει κάποιος τρόπος???

 

Το 99.9% των κατόχων εχουν ευρωπαϊκές συσκευες και φλασαρουν αντίστοιχες.

Αρα δύσκολα θα σου απαντήσει κάποιος με σιγουριά απο αλλη ήπειρο συσκευή τι παιζει αν φλασαρεις ευρωπαϊκή.

 

Μονο σε Sony θυμάμαι είχα φλασαρει σε Γερμανική συσκευή βραζιλιάνικη official rom και δεν είχα θέμα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πόσο κόστισε η μεμβράνη φίλε μου;

 

 

Με τη Marshmallow τα animations πετάνε. Μπράβο στη Samsung.

 

12 ευρω,αλλαδεν προλαβα να δω μαρκα,την τοποθετησαν αυτοι.

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας, το κακό είναι ότι θέλω να του περάσω την 6 και από ότι βλέπω Αυστραλία μεριά αργεί πολυ....
Link to comment
Share on other sites

περασα την 6.0.1 αγγλικη μου αλλαξε το csc απο XEF σε XEU και η χωρα απο γαλλια λεει τωρα uk $ Ire/GB υπαρχει προβλημα ?επρεπε να περιμενω για την γαλλικη?
Link to comment
Share on other sites

περασα την 6.0.1 αγγλικη μου αλλαξε το csc απο XEF σε XEU και η χωρα απο γαλλια λεει τωρα uk $ Ire/GB υπαρχει προβλημα ?επρεπε να περιμενω για την γαλλικη?

 

γενικα δεν υπαρχει κανενα προβλημα.απλα οτι αναβαθμιση βγαινει θα πρεπει να την περνας με odin.οπως εκανες και τωρα δηλαδη

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

γενικα δεν υπαρχει κανενα προβλημα.απλα οτι αναβαθμιση βγαινει θα πρεπει να την περνας με odin.οπως εκανες και τωρα δηλαδη

 

αν βγει η γαλλικη η XEF και την περασω το τηλ θα δει οτι ειναι αυτη που ειχα πρωτα και θα παιρνει ota? η τα ξεχναω?

Link to comment
Share on other sites

Παντα υπαρχει κινδυνος για τον KNOX.Πολυ μικρος αλλα υπαρχει.Μεχρι στιγμης στο S6/S6 edge δεν εχω διαβασει για κανεναν που να του εγραψε ο KNOX κατα την προσπαθεια να φλασαρει μεσω Odin καποια επισημη ρομ,αλλα και παλι θελει προσοχη.

Με την beta οχι δεν εγραφε.

Τωρα για την διαδικασια οτι θες εσυ.Το ιδιο ειναι.

Μετα την εγκατασταση μην ξεχασεις να κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

 

Σ'ευχαριστώ πολύ!

Αν φλασαρω μια unbranded, πχ την XEU 6.0.1 που έχω κατεβασει, την επόμενη φορά που θα βγει κάποιο update στην XEU, θα πρεπει να το φλασάρω μόνο με odin ή θα μπορώ να πάρω και ota; Το ρωτάω επειδή μιλάμε για επίσημη rom χωρίς να γράψει ο knox και δεν είμαι σίγουρος τι γίνεται με τις ota.

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση δεν παίζεται!

Το κινητο εγινε ακομα πιο σπιρτοζικο! Πλεον ακομα και με 6 tabs στον Chrome δεν κάνει reload που παλαιότερα μου έκανε.

Γενικα τελεια αναβάθμιση

Siemens s35, Ericsson t66, Sharp gx10, Siemens sx1, Nokia n70, Nokia n73,Lg viewty, Motorola Milestone, Nokia n8, Samsung galaxy nexus, Samsung galaxy s4, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy Alpha, S6 Edge, Samsung Galaxy S8 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω η αναβαθμιση ειναι πολυ καλη, το τηλεφωνο πεταει, το scolling εγινε πολυ ομαλο,(ειχα και ενα κρασαρισμα στο πληκτρολογιο , δεν εβγαινε , αλλα με restart ξεκολησε και για την ωρα δεν μου το ξανακανε, ισως ετυχε). Vodafone italy και πηρα χθες την αναβαθμιση. Μια ερωτηση. Το google now on tap πως δουλευει?Παταω παρατεταμενα το home button και μου ανοιγει το google now. Εσας σας δουευει? Μηπως πρεπει να βαλω αγγλικη γλωσσα, τωρα εχω Ελληνικα.
Link to comment
Share on other sites

οσοι βαλατε την Μ δοκιμασατε καποιο LED notification manager Πχ ligtflow, led blinker κλπ που να σας δουλευει σωστα?

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

παιδες, για να φλασαρω ποια ειναι η διαδικασια?

κατεβαζω πχ εδω:

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G925F/

την αγγλικη που βλεπω στην 5η θεση για unbranded και την ριχνω με καποιο τροπο στο odin? τι αλλο πρεπει να κανω? μια φορα εχω φλασαρει και δε θυμαμαι τη διαδικασια απο το μηδεν. Ουτε τα βηματα στο odin.. Ελεγα να το αφησω για ΣΚ αλλα με τρωει με ολα τα θετικα σχολια που ακουω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

οσοι βαλατε την Μ δοκιμασατε καποιο LED notification manager Πχ ligtflow, led blinker κλπ που να σας δουλευει σωστα?

Έχω το Light Manager Pro και δουλεύει πένα στην M.

Link to comment
Share on other sites

παιδες, για να φλασαρω ποια ειναι η διαδικασια?

κατεβαζω πχ εδω:

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G925F/

την αγγλικη που βλεπω στην 5η θεση για unbranded και την ριχνω με καποιο τροπο στο odin? τι αλλο πρεπει να κανω? μια φορα εχω φλασαρει και δε θυμαμαι τη διαδικασια απο το μηδεν. Ουτε τα βηματα στο odin.. Ελεγα να το αφησω για ΣΚ αλλα με τρωει με ολα τα θετικα σχολια που ακουω.

 

Ναι αυτην κατεβασε.Μολις πατησεις πανω της στην επομενη σελιδα που θα σου ανοιξει για να την λατεβασεις ,θα δεις κατω κατω οτι εχει και οδηγιες και link για να κατεβασεις το odin.

Αν κολλησεις καπου ποσταρε.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Μια ημερα με την M (Ιταλικη Vodafone) και οντος ειναι σαν να εχω αλλη συσκευη.Απο οτι πρωτη στιγμη θα καταλαβεις την διαφορα στην διαχειριση της ram στην αρχη ειχα μονιμος 1-1.2gb ελευθερα αλλα τωρα που εστησα την συσκευη μου με 5 οθονες στην επιφενεια και full widget εχω 800mb-1gb μπορω να πω αρκετα καλα.Οντος η συσκευη ειναι ποιο αερατη και επιτελους εφυγαν τα σπαστικα lag. Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτην κατεβασε.Μολις πατησεις πανω της στην επομενη σελιδα που θα σου ανοιξει για να την λατεβασεις ,θα δεις κατω κατω οτι εχει και οδηγιες και link για να κατεβασεις το odin.

Αν κολλησεις καπου ποσταρε.

 

ok ευχαριστωω. το βραδακι εχει στησιμο!

Γενικα εχετε να προτεινετε καποια αλλη ρομ ή να ριξω αυτη? Πρεπει να προσεξω κατι στο κινητο μου για τυχον ασυμβατοτητες? Κανονικο edge ελληνικο ειναι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Light Manager Pro και δουλεύει πένα στην M.

 

ενδιαφερον γιατί έχω δοκιμασει το Light flow (δεν δουλευει καθολου

το LED blinker pro ( διαβαζω το notification αλλα δε σταματαει να αναβοσβηνει το Led, πρεπει να το διαγραψω απο το notification panel)

και τελος το light manager σταματουσε να δουλευει (εβγαζε τα εργοστασιακα χρωματα και οχι αυτα που ειχα επιλεξει)

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστωω. το βραδακι εχει στησιμο!

Γενικα εχετε να προτεινετε καποια αλλη ρομ ή να ριξω αυτη? Πρεπει να προσεξω κατι στο κινητο μου για τυχον ασυμβατοτητες? Κανονικο edge ελληνικο ειναι.

Καλα εισαι προχωρα αφοβα.Για την ωρα δεν εχει βγει κι αλλη unbranded...

Κι εσυ που σου αρεσουν κι οι φωτογραφιες θα εχεις και ταχυτητα κλειστρου και RAW.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλα εισαι προχωρα αφοβα.Για την ωρα δεν εχει βγει κι αλλη unbranded...

Κι εσυ που σου αρεσουν κι οι φωτογραφιες θα εχεις και ταχυτητα κλειστρου και RAW.

 

μα γιαυτο βιαζομαι..αν και παω για S7 edge μολις πουληθει το δικο μου..ομως με την 6 δε θα βιαστω να φυγει..

Το κακο ειναι οτι θελει 11 ωρες να κατεβει η ρομ απο ο,τι βλεπω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Edit : Παρήγγειλα το S6 ελπίζοντας ότι θα έχει Sony αισθητήρα. Όχι ότι με τον Isocell θα τα βάψω μαύρα, μόνο ένα κλικ κάτω είναι. Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Edit : Παρήγγειλα το S6 ελπίζοντας ότι θα έχει Sony αισθητήρα. Όχι ότι με τον Isocell θα τα βάψω μαύρα, μόνο ένα κλικ κάτω είναι.

 

Πληροφοριακά ο isocell είναι καλύτερος στις βραδινές φώτο!

Κλικ κάτω είναι της σονυ τουλάχιστον από τα πολλά συγκριτικά που έχω διαβάσει, δυστυχώς εγώ έπεσα σε σονυ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...