Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εχω δοκιμασει και αυτο..αλλα δεν ειδα ουσιαστικο αποτελεσμα...φιλε εσυ εκανες clear cache πριν καν bootaρει για πρωτη φορα η αφου ανοιξε...?Επισης μπορειτε να μου πειτε πως περασατε την 5,1,1 μηπως κανω κατι λαθος εγω?

 

Και γω το ιδιο προβλημα εχω, ποιο καλα δουλευε η συσκευη με την 5.0.2, και εκανα επαναφορα εργ. ρυθμ και clear cache πριν και μετα την αναβαθμιση ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και γω το ιδιο προβλημα εχω, ποιο καλα δουλευε η συσκευη με την 5.0.2, και εκανα επαναφορα εργ. ρυθμ και clear cache πριν και μετα την αναβαθμιση ...

Εχεις και εσυ δλδ πολυ lag στο scrolling? τουλαχιστον δεν ειμαι ο μονος....επισης αν δεν κανω λαθος πλεον δεν γινεται να παμε παλι σε 5.0.2

Link to comment
Share on other sites

Εχεις και εσυ δλδ πολυ lag στο scrolling? τουλαχιστον δεν ειμαι ο μονος....επισης αν δεν κανω λαθος πλεον δεν γινεται να παμε παλι σε 5.0.2

 

απ οσο ξερω δεν γινετε... φαντασου οτι ακομα και μεσα στις ρυθμισεις στο scrolling κολαει ωρες ωρες... μεχρι τωρα αυτο που βλεπω εγω ειναι οτι μονο προβληματα προσθεσανε με την αναβαθμιση... και η μπαταρια χειροτερα ειναι απο πριν...

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κάνει την αναβάθμιση με odin ξαναπέρασε την

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

την εχω περασει 2 φορες μεσω odin...κανω πρωτα reset απο recovery και μετα την περναω...πρεπει να ακολουθησω αλλα βηματα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

απ οσο ξερω δεν γινετε... φαντασου οτι ακομα και μεσα στις ρυθμισεις στο scrolling κολαει ωρες ωρες... μεχρι τωρα αυτο που βλεπω εγω ειναι οτι μονο προβληματα προσθεσανε με την αναβαθμιση... και η μπαταρια χειροτερα ειναι απο πριν...

αυτο που λες ακριβως...μονο προβληματα...τιποτα θετικο....πραγματικα δεν ξερω γιατι την βγαλανε ετσι...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως είναι θέμα καθαρά πώς έκατσε η ρομ. Δεν μπορώ να δω κάτι άλλο φίλε μου

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

σε εφαρμογες δλδ οπως playstore,google plus, play music δεν εχεις lag ?????:worry::blink:

Καθόλου. Νεράκι τρέχουν οι σελίδες στο scroll.

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου. Νεράκι τρέχουν οι σελίδες στο scroll.

Και τι μπορουμε να κανουμε εμεις που εχουμε θεμα;

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να κάνεις clear data/cache από την recovery. Και μετά στησε την συσκευή σου όπως θα την έστηνες.
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να κάνεις clear data/cache από την recovery. Και μετά στησε την συσκευή σου όπως θα την έστηνες.

 

χτες εκανα επαναφορα εργοστασιακων απο τις ρυθμισεις ομως και μετα clear cache απο recovery... θα εχει διαφορα αν κανω clear data/cache απ το recovery?

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως δουλευει η εφαρμογη Velis Auto Brightness, διαβαζω να δω πως θα λυσω το προβλημα με την φωτεινοτητα και προτεινουν αυτο το app...
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως δουλευει η εφαρμογη Velis Auto Brightness, διαβαζω να δω πως θα λυσω το προβλημα με την φωτεινοτητα και προτεινουν αυτο το app...

 

Όχι δεν διορθώνεται με αυτό (αν εννοείς τη φωτεινότητα που ανεβαίνει και άλλο χωρίς να έχεις επιλέξει το auto)

.είναι kernel bug. Πιθανώς επίτηδες το έκανε η Samsung για προστασία από over heating μάλλον

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν διορθώνεται με αυτό (αν εννοείς τη φωτεινότητα που ανεβαίνει και άλλο χωρίς να έχεις επιλέξει το auto)

.είναι kernel bug. Πιθανώς επίτηδες το έκανε η Samsung για προστασία από over heating μάλλον

 

Αρα δεν προκειται ποτε να το διωρθωσει αφου το εκανε επιτιδες... δηλαδη με root αλλαγη kernel λυνεται το προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Αρα δεν προκειται ποτε να το διωρθωσει αφου το εκανε επιτιδες... δηλαδη με root αλλαγη kernel λυνεται το προβλημα;

 

Ναι το έχω αναφέρει πιο πριν.εβαλε κάποιος κερνελ από s6 απλό στο edge και δεν έχει πρόβλημα πλέον.

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω αναφέρει πιο πριν.εβαλε κάποιος κερνελ από s6 απλό στο edge και δεν έχει πρόβλημα πλέον.

 

Μας αναγκαζουν να κανουμε root να χασουμε την εγγυηση για να δουλευει η συσκευη απροβληματιστα

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί οι συνηρμοι παιδιά είναι σφαίρα φαντασίας πιστεύω. Πόσες χιλιάδες είναι αυτοί που ασχολούνται με το ρουτ στα τόσα εκατομμύρια που πουλάει? Και σαν ποσοστό να το δείτε είναι πολύ μικρό. Αλλά και σαν επιλογή την βρίσκω τουλάχιστον όχι νορμάλ για να μην πω κάτι άλλο. Τώρα το ότι δουλεύει δεν σημαίνει ότι είναι δαχτυλος sammy.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα edge στα χέρια μου από χθες παρέα με το nexus 6.

1) το multitasking είναι τραγικό. Δηλαδή δεν συγκρίνεται ούτε με πολύ φθηνότερα κινητά! Δεν συζητάω σε σχέση με το nexus πόσο πίσω είναι. Το σώζει όμως η ταχύτητα του.

2) τρελή καταναλωση από τα Google services. Δεν ξέρω αν αυξανεται το πρόβλημα άμα είσαι μεγάλο χρονικό διάστημα σε mobile data.

3) από το 100 στο 70% η μπαταρία φεύγει νεράκι. Από εκεί και κάτω μειώνεται πιο αργά. Βέβαια το κινητό δεν έχει στρωμένη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

πάντως υπάρχει μια custom rom μόλις 500mb περιπου πανάλαφρη, και το κινητό γράφουν στο xda απλά δεν υπάρχει.... κανενα προβλημα με ραμ και τετοια....

φυσικά όμως, θέλει custom recovery που σημαίνει knox 0x1

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

πάντως υπάρχει μια custom rom μόλις 500mb περιπου πανάλαφρη, και το κινητό γράφουν στο xda απλά δεν υπάρχει.... κανενα προβλημα με ραμ και τετοια....

φυσικά όμως, θέλει custom recovery που σημαίνει knox 0x1

Πως είναι το όνομα της? Όχι πως θα το κάνω ρουτ, έτσι για το διάβασμα!

Link to comment
Share on other sites

Πως είναι το όνομα της? Όχι πως θα το κάνω ρουτ, έτσι για το διάβασμα!

 

simplerom νομιζω

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Αν και το μενού είναι από Note 4, υπήρχε και στο S4 οπότε φαντάζομαι το ίδιο ακριβώς υπάρχει και στα S6. Βγαίνει σε heads up, δεν σε διακόπτει από ό,τι κάνεις.[ATTACH]62347[/ATTACH]

Παίζοντας με ένα S6 Edge σήμερα τελικά δεν κατάφερα να βρω την ανάλογη ρύθμιση, υπάρχει κάπου και απλά δεν την βρήκα ή όντως δεν υπάρχει στην εν λόγω συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

πάντως υπάρχει μια custom rom μόλις 500mb περιπου πανάλαφρη, και το κινητό γράφουν στο xda απλά δεν υπάρχει.... κανενα προβλημα με ραμ και τετοια....

φυσικά όμως, θέλει custom recovery που σημαίνει knox 0x1

 

Όχι απαραίτητα know 0x1.

Root με ping pong και

Νομίζω περνά με flashfire

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...