Jump to content

KingZone N3 Plus


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιαα σημερα στις 1 ηρθε στα χερια μου... ;$ ΕΙΝΑΙ ΠΛΑΣΜΑΑ τα λευτα του τα αξιζεε τουλαχιστον οσο το πασπαλευω τωρα ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος!!!! μονο που δεν ξερω αν δεν μπορω εγω μονο τις εφαρμογες δεν μπορω να τις μετακινησω στην SD :/ ολα τα αλλα ειναι πραγματικα καλα και με Antutu 32.354... μια ερωτηση για οσους ξερουν κανενα app για καθαρισμα ή ελαφρομα τις RAM?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 477
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά, τελικά το κινητό έχει ηχεία yamaha ή όχι, και αν δεν έχει, τουλάχιστον παράγει ήχο καλής ποιότητας;:worry:

 

Ο ήχος είναι πολύ καλός και καθαρός.

Υπάρχουν πολλές επιλογές για τον ήχο, (π.χ όταν βρίσκεται έξω σε περιβάλλον με αρκετούς ήχους) καθώς και βελτιστοποιήσεις (π.χ επιλογή εξωτερικού χώρου (πιο δυνατός ήχος), BesLoudness (ενίσχυση έντασης για ηχεία) και BesSurround (ήχος περιβάλλοντος).

Link to comment
Share on other sites

παιδιαα σημερα στις 1 ηρθε στα χερια μου... ;$ ΕΙΝΑΙ ΠΛΑΣΜΑΑ τα λευτα του τα αξιζεε τουλαχιστον οσο το πασπαλευω τωρα ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος!!!! μονο που δεν ξερω αν δεν μπορω εγω μονο τις εφαρμογες δεν μπορω να τις μετακινησω στην SD :/ ολα τα αλλα ειναι πραγματικα καλα και με Antutu 32.354... μια ερωτηση για οσους ξερουν κανενα app για καθαρισμα ή ελαφρομα τις RAM?

 

Δε χρειάζεται. Πατάς παρατεταμένα το μεσαίο κουμπάκι και τα κλείνεις όλα. Εγώ παίζω περίπου με 1Gb free.

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται. Πατάς παρατεταμένα το μεσαίο κουμπάκι και τα κλείνεις όλα. Εγώ παίζω περίπου με 1Gb free.

 

ναι οκκκ και εγω αν και οχι δεν θα το ελεγα με 800mb :blink::blink:

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχω το ιδιο θεμα με τους αλλους :/ :/ με παίρνουν τηλ και η οθονη μαυρηη :(:(:(:( παιδια αν εχεται βρει λυση πειτε μ :)

Link to comment
Share on other sites

ναι οκκκ και εγω αν και οχι δεν θα το ελεγα με 800mb :blink::blink:

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχω το ιδιο θεμα με τους αλλους :/ :/ με παίρνουν τηλ και η οθονη μαυρηη :(:(:(:( παιδια αν εχεται βρει λυση πειτε μ :)

 

Κατι ειχαν αναφερει οι κατοχοι για ενα update 10.5 mb που κανει την ζημια.Το κατηργησαν και επανηλθε.

Edited by specguard
Link to comment
Share on other sites

Κατι ειχαν αναφερει οι κατοχοι για ενα update 10.5 mb που κανει την ζημια.Το κατηργησαν και επανηλθε.

 

Κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετά ακολούθησε ακριβώς τα βήματα που έκανα και εγώ.

Πάντως εγώ έχω κατεβάσει ΟΛΑ τα updates και δεν έχω θέμα.

Δεν ξέρω τι φταίει, αλλά δεν δείχνει πρόβλημα hardware αλλά λογισμικού. Λεπτομέρειες στο ποστ #119.

Link to comment
Share on other sites

κοπελια εχω μεγαλο προβλλημα :/ :/ ολα καλα εκτος κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμίσεων και για καμποση ωρα καλα η οθονη ανοιγει οταν με περνουν τηλ... τωρα μ το κανει 3η φορα με παίρνουν τηλ μιλαω 1 λεπτο οταν μιλαω η οθονη δεν κλεινει και μετα που μπαίνει στην αδρανοποιηση κλεινει και δεν μπορω να κλεισω το τηλ να κανω τπτ παταω το κουμπη να ανοιξει η οθονη αλλα παλι τπτ παραμενει κλειστη!! ;///
Link to comment
Share on other sites

κοπελια εχω μεγαλο προβλλημα :/ :/ ολα καλα εκτος κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμίσεων και για καμποση ωρα καλα η οθονη ανοιγει οταν με περνουν τηλ... τωρα μ το κανει 3η φορα με παίρνουν τηλ μιλαω 1 λεπτο οταν μιλαω η οθονη δεν κλεινει και μετα που μπαίνει στην αδρανοποιηση κλεινει και δεν μπορω να κλεισω το τηλ να κανω τπτ παταω το κουμπη να ανοιξει η οθονη αλλα παλι τπτ παραμενει κλειστη!! ;///

 

Δεν ξέρω. Εγώ ακολούθησα τα βήματα όπως τα λέω στο #119.

Ίσως το ότι πρώτα έκανα updates, μετά έσβησα το ύποπτο αρχείο, μετά μετέφρα τις επαφές και εφού είδα ότι όλα ήταν καλά μετέφερα και τη sim card, να ήταν το σωστό και το λειτουργικό έκατσε σωστά.

 

Κάνε επαναφορά και κάνε τα ίδια. Άλλη ιδέα δεν μου έρχεται.

Link to comment
Share on other sites

κοπελια εχω μεγαλο προβλλημα :/ :/ ολα καλα εκτος κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμίσεων και για καμποση ωρα καλα η οθονη ανοιγει οταν με περνουν τηλ... τωρα μ το κανει 3η φορα με παίρνουν τηλ μιλαω 1 λεπτο οταν μιλαω η οθονη δεν κλεινει και μετα που μπαίνει στην αδρανοποιηση κλεινει και δεν μπορω να κλεισω το τηλ να κανω τπτ παταω το κουμπη να ανοιξει η οθονη αλλα παλι τπτ παραμενει κλειστη!! ;///

Κατέβασε την rom και βαλτή απο την αρχη, η επαναφορά αν εχει χτυπήσει κάποιο αρχείο συτστήματος δεν δινει λυση, 20150314_c211_tz_3m_k268_b1_3_7_20.rar ρομ απο την kingzone και τα sp flash tool

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, μια βοηθεια: οταν πήρα το κινητό έβαλα να βγαίνει στις φωτο η ημερομηνια που τραβηχτηκε η φωτο.

Μετά το απενεργοποιησα και τωρα το ψάχνω αλλα δεν το βρίσκω!

Μπορει κάποιος να που πει που βρισκεται αυτή η επιλογή; Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα στην επίσημη ιστοσελίδα και στο FB και βρήκα 2 email, απο τα οποία πήρα απάντηση.

1ο email: winnie.xie@mykingzone.com

2ο email: kingzonegroup@outlook.com (από αυτό μου είπαν να στείλω email εδώ: hubert@mykingzone.com)

 

Παραθέτω λοιπόν το email που έστειλα στις 8 Απρ 2015, σε winnie.xie@mykingzone.com και hubert@mykingzone.com.

Ελπίζω σύντομα όλα να λυθούν.

http://i.imgur.com/AOKcGQd.png

Link to comment
Share on other sites

'Οπως εχω ξαναγράψει

Το υποπτο αρχειο στη rom που εχουν στο site της kingzone δεν υπαρχει

(κατι που ειναι πολυ περίεργο, μηπως το βάζουν στο κατάστημα; )

Για να βάλετε δική σας lock screen σβήστε ή μετακινήστε αλλού το agoldwallpaper.apk απο το system/app, μονο οι root μπορούν.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

Έχω το τηλέφωνο εδώ και μια βδομάδα και έχω πρόβλημα με τα παράσιτα σε αυτόν που με ακούει.

Έχει παρουσιαστή σε κάποιον από εσάς?

Έχει λύση ?

LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την rom και βαλτή απο την αρχη, η επαναφορά αν εχει χτυπήσει κάποιο αρχείο συτστήματος δεν δινει λυση, 20150314_c211_tz_3m_k268_b1_3_7_20.rar ρομ απο την kingzone και τα sp flash tool

 

φιλεε μ ολα αυτα που λες μου φαινονται κινεζικα δεν καταλαβαινω δλδ πανω κατω καταλαβαινω αλλα δεν ξερω πως... :$ Mannolia ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕΕΕ ΠΟΛΥ για το μνμ :) παιδια δεν κατεω τι παιζει (αν το παθαίνεται και εσεις πειτε μ) στα καλα καθουμενα οταν παω να ανοιξω κατι χωνει ενα σκληρω Freeze και μετα απο 30-40 δευτερολεπτα κανει επανεκκίνηση... :/ τα εχω κανει ολα τα update :$

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.Σήμερα το πρωί παρέλαβα και εγώ.Έκανα τα βήματα τού mannolia και μέχρι στιγμής πάμε καλά.Θα το βάλω για ύπνο και αύριο βλέπουμε!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.Σήμερα το πρωί παρέλαβα και εγώ.Έκανα τα βήματα τού mannolia και μέχρι στιγμής πάμε καλά.Θα το βάλω για ύπνο και αύριο βλέπουμε!!!

 

Ναι, τάϊσέ το και με ρεύμα πριν το βάλεις για ύπνο, χα, χα, χα

Άντε να δούμε σχόλια και άλλων που το περιμένουν.

Edited by mannolia
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα το συγκεκριμένο κινητό πριν 10 μέρες. Είναι πολύ καλό με πολύ γρήγορη απόκριση, και πολύ γρήγορο άνοιγμα εφαρμογών.

Η οθόνη του είναι τέλεια, με πολύ καλά χρώματα. Κάμερα έχει πολύ καλή και η μπαταρία του κρατάει δύο ημέρες με κανονική χρήση.

(Χωρίς ανοιχτό wifi εννοείται)

Ένα μειονέκτημα που βρήκα είναι το fingerprint scanner. Δεν έχει καλή απόκριση - η δεν το χρησιμοποιώ σωστά εγώ? Δεν ξέρω ακόμα....

Πάντως σε γενικές γραμμές είναι πολύ καλό για τα λεφτά του.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο φόρουμ της εταιρίας http://forum.kingzone.cc/forum.php?mod=forumdisplay&fid=46

για κάθε πρόβλημα το μόνο που δίνουν για λύση είναι η ολική επαναφορά.

Κλάφτα Χαράλαμπε :O

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ξανα επαναφορα αλλα συνεχιζει σημερα μου εκανε σε 20 λεπτα 2 φορες επανακινηση :/ αν μπορει κανεις να βοηθησει ή μιπως να απευθηνθω στην gearbest?-kingzone?
Link to comment
Share on other sites

Εκανα ξανα επαναφορα αλλα συνεχιζει σημερα μου εκανε σε 20 λεπτα 2 φορες επανακινηση :/ αν μπορει κανεις να βοηθησει ή μιπως να απευθηνθω στην gearbest?-kingzone?

 

Μπορεί να φταίει η συσκευή.

Στείλτο πίσω απο εκεί που το αγόρασες και ζήτα αντικατάσταση συσκευής. Εάν πλήρωσες με paypal τότε δεν έχεις θέμα. Έχεις περιθώριο 180 μέρες απο την ημέρα της συναλλαγής.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τελικά το παράγγειλα και εγώ το τηλέφωνο ,την θήκη του πριν μια εβδομάδα. Τηλέφωνο από το gearbest στα 143 ευρώ και θήκη από το Aliexpress Περιμένω να παραλάβω :D

 

Τελικά ,γκαντέμης, ούτε ξεκίνησε καν,λόγω έλλειψης στοκ από το Gearbest!:cry:

Μου πρότειναν τα εξής :

Regarding item(s): KINGZONE N3 Plus 5.0 inch Android 4.4 4G Smartphone

We expect to receive the goods in 7 to 15 days.

 

1.We kindly ask you to wait. Once we receive the stock from the vendor,we will ship your package immediately.

2.Cancel the item and we will refund you.

3.Change the item,please browse our website to find a similar item and send us the link(just as http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_170576.html) of the item you would like instead by replying to this message).

Είπα να περιμένω μια και δεν βιάζομαι, μου ήρθε και η θήκη.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε καμμενα πιξελ και η καμερα πολυ καλη. Ενα προηραμμα ενισχυσης για τον ηχο θελει μονο και εγω εχω ενα θεματακι με τις κλησεις. Γρυγορο με καλη βαθμολογια στο benchmark για μετρια απαιτιτικοτητα.

 

εβαλες προγραμμα για την ενισχυση του ηχου και ειδες προκοπη? αν ναι ποιο προγραμμα χρησιμοποιεις?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Α, και κατι αλλο ρε παιδια, τι κερδιζεις αμα το κανεις root (εμενα ειναι unroot)και αν καποιος ξερει ας μας καθοδηγησει λεπτομερως καθοτι μαυρη ειν η νυχτα στα βουνα...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...