Jump to content

KingZone N3 Plus


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 477
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το προηγούμενο update που χαλούσε τα gestures το προσπέρασα κι ετσι τη γλίτωσα...

Είπα να κάνω το τελευταίο 20150509 μιας κι ο manolia ανεφερε καλά λόγια.

Ε, λοιπόν έχω φάει φρίκη!! Το κινητό ενω βλέπει το δίκτυο WiFi μου δεν συνδέεται με τίποτα!

Έκανα διαγραφή και ξαναπέρασα password αλλά τίποτα!

2-3 φορές που η οθόνη μπήκε σε sleep mode έκανα αμάν να το ξυπνήσω!!!

Κι ακόμα δεν έχω ανακαλύψει τι άλλο kinder εκπληξη - πρόβλημα με περιμένει....

Είμαι αναγκασμένος να περιμένω μέχρι το επόμενο update μήπως διορθωθεί ή να επαναφέρω τη συσκευή στις εργοστασιακές ρυθμίσεις και μετά να ξανακάτσω να το σετάρω...! I hate this!

 

Κάτι δεν έκατσε καλά μάλλον, γιατί ούτε εγώ έχω πρόβλημα, ούτε ο φίλος εδώ μέσα. Μόνο εσύ.

Για ξαναπάρτο απο την αρχή.

Εγώ πάντως έχω κατεβάσει ότι έχει έρθει στο κινητό (πάντα με wifi) και όλα καλά. Τα gestures ήταν βλακεία δικιά τους και το διόρθωσαν αμέσως.

 

Όπως και να έχει όμως, αφού τα προβλήματα διορθώνονται με αναβαθμίσεις, το συμπέρασμα είναι ένα. Το κινητό είναι οκ, απλά είναι λίγο βιαστικοί στα updates για να παρουσιάσουν ένα πιο αξιόπιστο και σταθερό λογισμικό.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ με τον mannolia. Το θετικό είναι οτι διορθώνουν τα οποία προβλήματα με updates. Λογικό είναι να γίνουν και πατάτες ,αλλά το σημαντικό είναι ότι ασχολούνται με την συσκευή και τα όποια προβλήματα έχει !
Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόβλημα που έχω παρατηρήσει είναι ότι μετά από restart κάποια εικονίδια από apps λείπουν από την θέση τους και πρέπει να ξανάτοποθετηθούν . Το έχει άλλος;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έκανα και εγώ την τελευταία ενημέρωση και το κινητό ξανά έστρωσε.Όπως λέει και mannolia ποίο πάνω έχω κάποια διαφορά στον ήχο,ξανά δουλεύει το πολύ ωραίο και για μένα λειτουργικό screen gesture,όσο για την μπαταρία αν και βλέπω κάποια διαφορά από το πρωί τώρα στο 85%ενώ προχθές στο 65% για ποίο σίγουρα θα σάς πω μετά από 5-6 μέρες.Το πρόβλημα του simosthe δεν το παρατήρησα.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.ενα θεμα που εχω απο την αρχη που πηρα το κινητο ειναι τα παρασητα σε αυτον που μιλαω.αυτο γινετε μονο στην καρτα της wind.στην 1 δλδ που εχω.στην cosmote ολα οκ ειναι η δευτερη.τα παρασητα ειναι λες και εισαι διπλα σε ηχεια και κανει παρεμβολες.γτ γινετε αυτο;πρεπει να αλλαξω την sim;να παω να μου δωσουν αλλη;
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.ενα θεμα που εχω απο την αρχη που πηρα το κινητο ειναι τα παρασητα σε αυτον που μιλαω.αυτο γινετε μονο στην καρτα της wind.στην 1 δλδ που εχω.στην cosmote ολα οκ ειναι η δευτερη.τα παρασητα ειναι λες και εισαι διπλα σε ηχεια και κανει παρεμβολες.γτ γινετε αυτο;πρεπει να αλλαξω την sim;να παω να μου δωσουν αλλη;
Μπορει αν ειναι παλια (λεω εγω ) να μην κανει καλη επαφη και να θελει αλλαγη.:wacko:
Link to comment
Share on other sites

παλια δεν την λες.ειναι 2 χρονια σιγουρα.εκανε τοσο θορυβο που το ακουγα χωρις να το εχω στο αυτι μου.

 

κανε καμια δοκιμη με καμια αλλη...πριν την αλλαξεις.Απο την αλλη στα μοτορολα τουλαχιστον μπορουσες να μπεις στο mtk enginering και να κανεις το ΒUZZ TEST...Στο Ν3 που το εψαξα δεν βρηκα αυτη την επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

παλια δεν την λες.ειναι 2 χρονια σιγουρα.εκανε τοσο θορυβο που το ακουγα χωρις να το εχω στο αυτι μου.

 

Φυσικά θα την αλλάξεις. Πάνε βάλε μια 4G. 5€ η αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

φιλε mannolia να την αλλαξω αλλα αν εχω παλι προβλημα;το προβλημα μου ειναι τα παρασιτα που ακουνε οι αλλοι.ειναι ανυποφορο.φυσικα δεν μπορει ο αλλος να σε ακουσει με τοση φασαρια.να φταιει η συσκευη μου;
Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν έκατσε καλά μάλλον, γιατί ούτε εγώ έχω πρόβλημα, ούτε ο φίλος εδώ μέσα. Μόνο εσύ.

Για ξαναπάρτο απο την αρχή.

Εγώ πάντως έχω κατεβάσει ότι έχει έρθει στο κινητό (πάντα με wifi) και όλα καλά. Τα gestures ήταν βλακεία δικιά τους και το διόρθωσαν αμέσως.

 

Όπως και να έχει όμως, αφού τα προβλήματα διορθώνονται με αναβαθμίσεις, το συμπέρασμα είναι ένα. Το κινητό είναι οκ, απλά είναι λίγο βιαστικοί στα updates για να παρουσιάσουν ένα πιο αξιόπιστο και σταθερό λογισμικό.

 

Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και ω του θαύματος το κινητό έφτιαξε και έχει κρατήσει το τελικό update of c211_tz_3m_k268_20150509!!

Το μόνο που μπορώ να παρατηρήσω είναι η απελπιστική σιγανή απόδοση του ηχείου σε ανοικτή ακρόαση και αναπαραγωγή ήχου. Ξέρεις μήπως εαν μπορώ να κάνω κάτι να τον δυναμώσω;

Edited by danjors
Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και ω του θαύματος το κινητό έφτιαξε και έχει κρατήσει το τελικό update of c211_tz_3m_k268_20150509!!

Το μόνο που μπορώ να παρατηρήσω είναι η απελπιστική σιγανή απόδοση του ηχείου σε ανοικτή ακρόαση και αναπαραγωγή ήχου. Ξέρεις μήπως εαν μπορώ να κάνω κάτι να τον δυναμώσω;

 

Πάνε στις ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ.

Υπάρχουν πολλές επιλογές για τον ήχο, (π.χ όταν βρίσκεται έξω σε περιβάλλον με αρκετούς ήχους) καθώς και βελτιστοποιήσεις (π.χ επιλογή εξωτερικού χώρου (πιο δυνατός ήχος), BesLoudness (ενίσχυση έντασης για ηχεία) και BesSurround (ήχος περιβάλλοντος).

Link to comment
Share on other sites

Αναμένω απάντηση ξανά, επειδή δεν κατάλαβε τι του είπα.

http://forum.kingzone.cc/forum.php?mod=viewthread&tid=289&extra=page%3D1

 

Φιλε mannolia δεν τους λες σε μια μετεπειτα αναβαθμιση να ανεβασουν και την ενταση του ηχου ειδοποιησης κλησης,διοτι αν δεν εισαι root (οπως εγω και πολλοι αλλοι φανταζομαι) οτι ρυθμιση και να κανεις , εαν κλεισεις το κινητο χανεις τις ρυθμισεις και φτου παλι απο την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε mannolia δεν τους λες σε μια μετεπειτα αναβαθμιση να ανεβασουν και την ενταση του ηχου ειδοποιησης κλησης,διοτι αν δεν εισαι root (οπως εγω και πολλοι αλλοι φανταζομαι) οτι ρυθμιση και να κανεις , εαν κλεισεις το κινητο χανεις τις ρυθμισεις και φτου παλι απο την αρχη.

 

Όποιος θέλει, κάνει εγγραφή στο φόρουμ της kingzone και ανοίγει post.

Άλλωστε ο καθένας, θα περιγράψει πολύ καλύτερα απο εμένα, το θέμα που αντιμετωπίζει ή παρατηρεί ότι θέλει βελτίωση. Δεν είναι δύσκολο.

Όλοι θα είμαστε κερδισμένοι, εάν ενημερώνουμε την kingzone τι θέμα έχουμε. Λίγα αγγλικά θέλει. Υπάρχουν και αυτόματοι μεταφραστές.

 

ΠΡΟΣΘΕΤΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΠΙΣΗΜΟ FORUM (Hubert)

If SIM 1 is set for 4g, SIM 2 can be 2g only.

Edited by mannolia
Link to comment
Share on other sites

παιδια οποιος θελει ζελατινα για την οθονη του κινητου οριστε ενα ωραιο site.εγω εχω βαλει για το δικο μας κινητο.

http://www.protectionfilms24.com/products/screen-protectors/article-selection.html?geraeteklasse=105&marke=KingZone&modell=12938

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά.

Σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό και θα ήθελα ενα mini review και κυρίως ως προς

Απόδοση και ακρίβεια gps

Κάμερα

Διάρκεια μπαταρίας με νορμάλ χρήση(δηλαδή κανά δίωρο ραδιόφωνο, MB που και που και WiFi)

Το τωρινό μου κινητό είναι το jiayu g4s αν το είχε κανένας θα βοηθούσε

Αν υπάρχει κάποιο review στις προηγούμενες σελίδες πείτε μου να ανατρεξε.

Ευχαριστω εκ των προτέρων

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά.

Σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό και θα ήθελα ενα mini review και κυρίως ως προς

Απόδοση και ακρίβεια gps

Κάμερα

Διάρκεια μπαταρίας με νορμάλ χρήση(δηλαδή κανά δίωρο ραδιόφωνο, MB που και που και WiFi)

Το τωρινό μου κινητό είναι το jiayu g4s αν το είχε κανένας θα βοηθούσε

Αν υπάρχει κάποιο review στις προηγούμενες σελίδες πείτε μου να ανατρεξε.

Ευχαριστω εκ των προτέρων

Τα περισσότερα εδώ.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6036571#post6036571

 

Υπάρχουν και άλλα όμως, που δίνουν απαντήσεις σε μικρολεπτομέρεις. Διάβασε και λίγο.

 

ΠΡΟΣΘΕΤΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΠΙΣΗΜΟ FORUM (Hubert)

If SIM 1 is set for 4g, SIM 2 can be 2g only.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω πάρει το κινητό για την γυναίκα μου εδώ και μια εβδομάδα και όλα καλά μέχρι ώρας, επειδή της έχω πάρει και την θήκη της kingzone θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να αλλάξω wallpaper και τις εφαρμογές που φαίνονται στο windows function γιατί δεν το έχω βρει πουθενά στο κινητό ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω πάρει το κινητό για την γυναίκα μου εδώ και μια εβδομάδα και όλα καλά μέχρι ώρας, επειδή της έχω πάρει και την θήκη της kingzone θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να αλλάξω wallpaper και τις εφαρμογές που φαίνονται στο windows function γιατί δεν το έχω βρει πουθενά στο κινητό ευχαριστώ.

Γεια χαρα για τα wallpapers μπορεις να τα αλλαξεις πατωντας παρατεταμενα την κεντρικη οθονη οποτε σε βγαζει το μενου για τα wallpapers .Εχει 3 επιλογες...τωρα οσο αναφορα για τις εφαρμογες που αναφερεις δυστηχως δεν το εχω ψαξει, καποιος αλλος φιλος αν μπορουσε να βοηθησει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω πάρει το κινητό για την γυναίκα μου εδώ και μια εβδομάδα και όλα καλά μέχρι ώρας, επειδή της έχω πάρει και την θήκη της kingzone θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να αλλάξω wallpaper και τις εφαρμογές που φαίνονται στο windows function γιατί δεν το έχω βρει πουθενά στο κινητό ευχαριστώ.

Πας ρυθμίσεις - προβολή - s window color για αλλαγή ταπετσαρίας. Αλλαγή εφαρμογών δεν μπόρεσα να βρω τρόπο ,μόνο οτι έχει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...