Jump to content

KingZone N3 Plus


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα...:)

 

Χάρηκα που βοήθησα με το θέμα του παρασιτου κατά την κλήση...όσο θα το χρησιμοποιώ και ανακαλύπτω κι άλλα πράγματα θα τα ποστάρω έδω με την πρώτη ευκαιρία.

 

Λόγω εργασίας σε εταιρεία που κάνει δουλειά σε εγκαταστάσεις κινητής τηλεφωνίας μπορώ να δοκιμάζω από πρώτο χέρι τι δυνατότητες έχει το κινητό σε θέμα δικτύου:shifty:...αύριο θα του κάνω δοκιμή σε 4G στα 1800 να δω τι ψάρια πιάνει από θέμα ταχυτήτων...θα ανεβάσω και φωτογραφίες να δείτε τα αποτελέσματα...

 

Θέλω να ρωτήσω αν έχει κανείς το εξής πρόβλημα...στο παλιό Samsung που είχα μέχρι που πήρα το Ν3 plus είχα εγκατεστημένο το Navigon 5.2.6...πήγα να το κάνω εγκατάσταση και στο N3 plus και δε με αφήνει...ενώ γίνεται κανονικά η εγκατάσταση και μου βγάζει στην οθόνη πως πάει να κάνει την "ενεργοποίηση προιόντος" μου βγάζει στην οθόνη πως δεν έχει σύνδεση στο ιντερνετ και να ξαναπροσπαθήσω...ξέρει κανενας τι μπορεί να φταίει?? στης γυναίκας μου το αρχαίο Samsung gt-6500, σε ένα Ulephone be pro συναδέλφου και σε ένα ΖΤΕ των 60ευρώ που τα δοκίμασα δούλεψε απευθείας χωρίς κανένα πρόβλημα...:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 477
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν συνδέετε το κινητό σε υπολογιστή χάνει τη ρύθμιση αποθήκευσης σε sd card (ως προεπιλογή).

Για να μη γίνεται αυτό, όταν το συνδέσετε, κατεβάστε την κουρτίνα (κίνηση με το δάχτυλο απο πάνω προς τα κάτω, όπως κάνουμε για να δούμε τις ειδοποιήσεις).

Εκεί θα δείτε ειδοποίηση "Συνδεδεμένο ώς συσκευή πολυμέσων. Αγγίξτε για άλλες επιλογές USB". Πατήστε το και στις επιλογές που θα δείτε, επιλέξτε τη 2η επιλογή "Συσκευή πολυμέσων (ΜTP)".

Έτσι δεν θα έχετε θέμα και ΠΑΝΤΑ θα παραμένει η ρύθμιση αποθήκευσης στην sd card.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δε το βλέπω να αναβαθμίζεται,όπως και το Z1!

Αυτο λεει ένας μέσα από την εταιρία,έχουν πρόβλημα με το fingerprint scaner!

Dear consumers of KINGZONE Mobile Phone, we are sorry to inform you that we have to delay the Android 5.0 update for KINGZONE N3/N3 Plus/Z1 because the**fingerprint identification system in the back just cannot update though we try it very hard. To solve this problem, we will replace the backside fingerprint recognizer with a brand-new finger-pressing sensor in KINGZONE Z1 Plus. We can finish the Android 5.0 Update after this replacement.

* ** * We apologize for any inconvenience that this may cause to you. We will choose better hardware and supplier in the future and try our best to make products that would satisfy every consumer.

* ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ***KINGZONE

 

http://forum.kingzone.cc/forum.php?mod=viewthread&tid=473&extra=page%3D1&mobile=2

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Κατέχω αρκετό καιρό πλέον το κινητό, τόσο, ώστε να είμαι σε θέση να αναφέρω κάποια θέματα...

1) Το Fingerscaner εμένα μου είναι άχρηστο άσε που συχνά χωρίς λόγο "καίει" κ δεν μου είναι εύκολο να πιάσω το κινητό στην παλάμη...!

2) Πολύ συχνά, τώρα το καλοκαίρι κατά την διάρκεια της ημέρας, ΧΩΡΙΣ να το έχω στην φόρτιση κ χωρίς να το κτυπά ο ήλιος, ειδικά μέσα στο αμάξι βγάζει την ένδειξη "Η Μπαταρία υπερθερμάνθηκε! Απομακρύνετε την"

Αρκετές φορές το κινητό καίει όταν το πιάνω στα χέρια μου, χωρίς λόγο (πχ. να ήταν συνέχεια η οθόνη αναμένη...)

Έχει τύχει να το έχω στην μπροστινή τσέπη του παντελονιού και να αναγκάζομαι να το απομακρύνω πριν μου τα κάνει τηγανητά...! :(

3) Έχω Cosmoκάρτα και η Cosmote αποφάσισε απο μόνη της να με βάλει στο δίκτυο 4G.

Για να είμαι ειλικρινής, δεν έχω δει ακόμα διαφορά τέτοια ωστέ να αξίζει τον κόπο.

Το 4G της Cosmote είναι τρομερά ασταθές κ το κινητό ρουφάει την μπαταρία τόσο πολύ ώστε να χρειάζεται φόρτιση κ 2 φορές την ημέρα... Με το 3G δεν μου το έκανε αυτό. Το φόρτιζα απλά κάθε βράδυ.

4) Είμαι δυσαρεστημένος που δεν έχει κυκλοφορήσει το lollipop για το εν λόγω κινητό...

5) Αρκετές φορές κολάει, σβήνει η οθόνη και όποιο πλήκτρο αν πατήσεις δεν ανταποκρίνεται...

6) Με άριστα το 10 του βάζω 7. ¨Εχω πάρει αρκετά κινητά κι το συγκεκριμένο έβγαλε αρκετά θεματάκια...

Link to comment
Share on other sites

Κατέχω αρκετό καιρό πλέον το κινητό, τόσο, ώστε να είμαι σε θέση να αναφέρω κάποια θέματα...

1) Το Fingerscaner εμένα μου είναι άχρηστο άσε που συχνά χωρίς λόγο "καίει" κ δεν μου είναι εύκολο να πιάσω το κινητό στην παλάμη...!

2) Πολύ συχνά, τώρα το καλοκαίρι κατά την διάρκεια της ημέρας, ΧΩΡΙΣ να το έχω στην φόρτιση κ χωρίς να το κτυπά ο ήλιος, ειδικά μέσα στο αμάξι βγάζει την ένδειξη "Η Μπαταρία υπερθερμάνθηκε! Απομακρύνετε την"

Αρκετές φορές το κινητό καίει όταν το πιάνω στα χέρια μου, χωρίς λόγο (πχ. να ήταν συνέχεια η οθόνη αναμένη...)

Έχει τύχει να το έχω στην μπροστινή τσέπη του παντελονιού και να αναγκάζομαι να το απομακρύνω πριν μου τα κάνει τηγανητά...! :(

3) Έχω Cosmoκάρτα και η Cosmote αποφάσισε απο μόνη της να με βάλει στο δίκτυο 4G.

Για να είμαι ειλικρινής, δεν έχω δει ακόμα διαφορά τέτοια ωστέ να αξίζει τον κόπο.

Το 4G της Cosmote είναι τρομερά ασταθές κ το κινητό ρουφάει την μπαταρία τόσο πολύ ώστε να χρειάζεται φόρτιση κ 2 φορές την ημέρα... Με το 3G δεν μου το έκανε αυτό. Το φόρτιζα απλά κάθε βράδυ.

4) Είμαι δυσαρεστημένος που δεν έχει κυκλοφορήσει το lollipop για το εν λόγω κινητό...

5) Αρκετές φορές κολάει, σβήνει η οθόνη και όποιο πλήκτρο αν πατήσεις δεν ανταποκρίνεται...

6) Με άριστα το 10 του βάζω 7. ¨Εχω πάρει αρκετά κινητά κι το συγκεκριμένο έβγαλε αρκετά θεματάκια...

 

Δεν μπορώ να σου πώ για όλα (γιατί το ξεφορτώθηκα μετά απο λίγες μέρες χρήσης) αλλά για το 4G έχει επιλογή 3G ή 4G δοκίμασε στο 3G.

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να είμαι ο μόνος που δεν έχει προβλήματα ?

Γρήγορο, σταθερό, 4G της Wind.

Fingerscaner δεν το χρησιμοποιώ. ΟΚ, το Lolipop θα μου άρεσε αλλα δε με χαλάει κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω! Δεν ξερω! Δεν εχω κάνει rooting εγω.

Το γύρισα σε 3G κ λειτουργεί πολυ καλύτερα.

Πάντως δεν θα το συνιστούσα σε αλλον για αγορά....

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να είμαι ο μόνος που δεν έχει προβλήματα ?

Γρήγορο, σταθερό, 4G της Wind.

Fingerscaner δεν το χρησιμοποιώ. ΟΚ, το Lolipop θα μου άρεσε αλλα δε με χαλάει κιόλας.

Και εγω κανένα προβλημα, το gps οκ, το fingerscaner το είχα για λίγο αλλα δεν με βόλευε, 4g δεν εχω και δεν χρειάζομαι, το δουλεύω 2-3G αυτόματα

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να είμαι ο μόνος που δεν έχει προβλήματα ?

Γρήγορο, σταθερό, 4G της Wind.

Fingerscaner δεν το χρησιμοποιώ. ΟΚ, το Lolipop θα μου άρεσε αλλα δε με χαλάει κιόλας.

Ακριβώς την ίδια άποψη έχω ,4G Vodafone . Θα ήθελε βέβαια καλύτερη μπαταρία και η ταλαιπωρία να ρυθμίσεις κάθε φορά που κλείνει τον ήχο μέσω του γνωστού *#... γιατί δεν κρατάει τις ρυθμίσεις , δεν το έχω root.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παιδια εχω το Kingzone N3 Plus 16GB και σημερα μου επεσε και ραγισε το τζαμι. Το ειχα αγορασει απο κινα..υπαρχει αντιπροσωπεια στην ελλαδα? πως μπορω να το επισκευασω??
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς την ίδια άποψη έχω ,4G Vodafone . Θα ήθελε βέβαια καλύτερη μπαταρία και η ταλαιπωρία να ρυθμίσεις κάθε φορά που κλείνει τον ήχο μέσω του γνωστού *#... γιατί δεν κρατάει τις ρυθμίσεις , δεν το έχω root.

 

Για πές μου αυτό για τον ήχο "*#...", κλπ, για να δώ εάν βελτιώνει τον ήχο, γιατί δεν το ξέρω ?

Link to comment
Share on other sites

Δες post 265 από τον spaceguard που μας εξηγεί τι να κάνουμε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στις φώτο που βγάζω έχω πολύ θόρυβο. Τι να μην έχω ενεργό ή απενεργοποιημένο; Αν μπορείτε να με βοήθησετε γιατί έχω κάνει τις ρυθμίσεις και τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ έχω να γράψω καιρό.Το κινητό το έχω από το Πάσχα και αυτά που διαβάζω για τα προβλήματα μου είναι εντελώς ξένα.Τον τελευταίο μηνά το δουλεύω με 2 κάρτες χωρίς κανένα πρόβλημα ούτε παράσιτα ούτε περιστροφές να μην δουλεύουν λίγο με τη θερμοκρασία αλλά ένταξή μιλούσα 1μιση ωρα viper μπαταριά με βάρια χρήση 1 μέρα άνετα.Δεν ειμαι root.
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΗΧΟ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΑ ΕΝΩ ΤΟ ΕΧΩ ΣΤΟ ΤΕΡΜΑ.ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ?? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΚΙΝΙΤΟ ΕΙΝΑΙ ΨΙΛΟΜΑΠΑ!!! ΟΤΙ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΠΑΙΡΝΕΙΣ...:confused:
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα της φωτογραφικής που μου έβγαζε πολύ θόρυβο ,τελικά το ελυσα κάνοντας επαναφορά την φωτογραφική. Μάλλον είχα πειράξει πολύ τις ρυθμίσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΗΧΟ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΑ ΕΝΩ ΤΟ ΕΧΩ ΣΤΟ ΤΕΡΜΑ.ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ?? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΚΙΝΙΤΟ ΕΙΝΑΙ ΨΙΛΟΜΑΠΑ!!! ΟΤΙ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΠΑΙΡΝΕΙΣ...:confused:

Δες ποστ 265 του spaceguard.

Link to comment
Share on other sites

Απο προχθες εχω ανοιχτα δεδομενα κλειστο wifi αλλα τα δεδομενα δεν δουλευουν. καμια ιδεα τη πρεπει να κανω? Επαναφορα ρυθμισεων χωρις να διαγραφουνε τα αρχεια αποθηκευμενα στην συσκευη γινεται?

Ευχαριστω εκ τον προτερον

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε αν έχουν διαγραφεί οι ρυθμίσεις για τα δεδομένα . Μπορεί να κανείς backup και να τα επαναφέρει μετά .
LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! Απλα ειχα απληρωτω τον λογαριασμο.;)

Αλλα πως κανω back up κ τα επαναφερω σε περιπτωση που θελω να το κανω?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλησπέρα,

 

έχω στην κατοχή μου το συγκεκριμένο phone και μου έχει σπάσει το digitizer.

Γνωρίζεις κανείς που μπορώ να βρω ένα οικονομικό ανταλλακτικό?

Από ένα σύντομο search που έκανα στο web φαίνεται να υπάρχουν ελάχιστα ανταλλακτικά digitizers και αυτά σε αρκετά τσιμπημένη τιμή (περίπου στα 50euros).

 

Ευχαριστώ για την φιλοξενία.

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...