Jump to content

KingZone N3 Plus


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μπαταρία παρουσιάσει μια μικρή βελτίωση ή μου φαίνεται ?

 

Μία μικρή παρατήρηση όμως, που ξέχασα να την κάνω και ίσως για αυτό υπάρχουν αποκλίσεις στα σχόλια σχετικά με την μπαταρία.

Το δουλεύω με 1 sim (4G).

Edited by mannolia
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 477
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με 4g και 43 background εφαρμογές !! Δύσκολα βγάζω 12ωρο. Καλύτερα από τις πρώτες μέρες . Δεν καταναλώνει μπαταρία πολύ όταν βλέπω ολόκληρη ταινία στο novago η παίζω παιχνίδι, όσο όταν χρησιμοποιώ το 4g για internet. Screenshot πως περνούμε ; Με το κλασικό power+vol δεν μπόρεσα.
Link to comment
Share on other sites

Νέο update (Kingzone N3 plus 20150509 OTA update).

http://forum.kingzone.cc/forum.php?mod=viewthread&tid=288&extra=page%3D1

 

Update details:

1.Optimize the battery consumption (Βελτίωση μπαταρίας ? Για να δούμε)

2.Fix the bug in screen waking up (Τα gestures επανήλθαν)

3.Optimize the effect(auto focus) of front camera (Αξιόλογη βελτίωση)

4.Enhance the volume of music playing in the earphone mode (Αξιόλογη βελτίωση)

 

Το κατέβασα και όντως ισχύουν. Το (1) θα το δούμε στην πορεία. Πάρα πολύ καλά !!!

 

Στο επίσημο forum της Kingzone (http://forum.kingzone.cc/portal.php), αν;άρτησα post, με θέμα "Kingzone N3 Plus - More Gestures Option".

http://forum.kingzone.cc/forum.php?mod=viewthread&tid=289&extra=page%3D1

 

Απ' ότι κατάλαβα το forum το διαβάζουν γιατί κάθε ανάρτηση εγκρίνεται πρίν αναρτηθεί. Έτσι ενημερώνονται και για τα προβλήματα.

Φτιάξτε λογαριασμό, κάντε επικαιροποίηση το email σας και κάντε αναρτήσεις εκεί. Το θέμα gestures είδατε πόσο γρήγορα λύθηκε.

Τους ξέφυγε, αλλάτο καλό είναι υποστηρίζουν ενεργά το προϊόν και αυτό δείχνει συνέπεια απο την εταιρία.

 

Mannolia πως θα κατεβασω αυτή την ενημέρωση και θα την εγκαταστήσω?

Δε μπορώ να βρω άκρη καθότι άσχετος...

Λίγη βοήθεια plz...

Link to comment
Share on other sites

Mannolia πως θα κατεβασω αυτή την ενημέρωση και θα την εγκαταστήσω?

Δε μπορώ να βρω άκρη καθότι άσχετος...

Λίγη βοήθεια plz...

θα πας ρυθμισεις-τερμα κατω λεει σχετικα με το τηλεφωνο-ενημερωσεις συστηματος και πατας ελεγχος για ενημερωσεις.αυτη που θες ειναι η τελευταια.

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ gazonas αλλά ενδιαφέρομαι για αυτήν την ενημέρωση:http://http://forum.kingzone.cc/forum.php?mod=viewthread&tid=288&extra=page%3D1

η οποία είναι στο site της kingzone, και όχι για την τελευταία που δίνει μέσω wifi.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιό λόγο δεν κάνεις την εγκατάσταση ΟΤΑ; Κάνεις όλα τα update στην σειρά στην περίπτωση που δεν εχεις κανει κανένα . Το οποιο πρόβλημα είχε η προηγούμενη λύθηκε με το τελευταίο update και αυτή την στιγμή η ROM είναι πολύ σταθερή. Αλλωστε το να κάνεις ένα μόνο update δεν βοηθάει και πολύ για το λόγο οτι είναι συμπληρωματικά της αρχικής ROM.
Link to comment
Share on other sites

Για ποιό λόγο δεν κάνεις την εγκατάσταση ΟΤΑ; Κάνεις όλα τα update στην σειρά στην περίπτωση που δεν εχεις κανει κανένα . Το οποιο πρόβλημα είχε η προηγούμενη λύθηκε με το τελευταίο update και αυτή την στιγμή η ROM είναι πολύ σταθερή. Αλλωστε το να κάνεις ένα μόνο update δεν βοηθάει και πολύ για το λόγο οτι είναι συμπληρωματικά της αρχικής ROM.

 

Η τελευταία ΟΤΑ που βγάζει στο wifi ειναι 3/3/2015.

Εγώ θέλω να περάσω αυτή που είναι του Μαίου. Γίνεται η πρέπει να τις περάσω όλες απ την αρχή?

Link to comment
Share on other sites

Με την σειρά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

20150509 ειναι η τελευταία που μου έδωσε ΟΤΑ

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι δε μου κάνει αυτόματη περιστροφή η οθόνη.

(Χωρίς να έχω κάνει καμία αναβάθμιση)

Το έχει κανένας άλλος αυτό?

 

Κατέβασε (με 2 δάχτυλα) την κουρτίνα και εκεί ενεργοποίησε την επιλογή auto rotation.

http://i.imgur.com/9fdlKXB.png

Προσοχή όμως, γιατί καμμιά φορά, όπως γλυστράνε τα δάχτυλα για να κατέβει η κουρτίνα, ακουμπάνε το πλήκτρο και απενεργοποιείτε.

Ίσως το κάνεις και εσύ κατα λάθος. Μου έχει συμβεί για αυτό το λέω.

Edited by mannolia
Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμη η δοκιμαστική έκδοση του Adblock Browser για Android

http://www.insomnia.gr/_/articles/google/android/%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B8%CE%AD%CF%83%CE%B9%CE%BC%CE%B7-%CE%B7-%CE%B4%CE%BF%CE%BA%CE%B9%CE%BC%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%AD%CE%BA%CE%B4%CE%BF%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%BF%CF%85-adblock-brow-r9317

 

Δε βλέπω να αναφέρονται προβλήματα. Συμπεραίνω ότι το τελευταίο update ήταν πολύ καλό. Έλυσε πολλά θέματα.

Το δικό μου πάντως λειτουργεί αριστα.

Edited by mannolia
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε (με 2 δάχτυλα) την κουρτίνα και εκεί ενεργοποίησε την επιλογή auto rotation.

http://i.imgur.com/9fdlKXB.png

Προσοχή όμως, γιατί καμμιά φορά, όπως γλυστράνε τα δάχτυλα για να κατέβει η κουρτίνα, ακουμπάνε το πλήκτρο και απενεργοποιείτε.

Ίσως το κάνεις και εσύ κατα λάθος. Μου έχει συμβεί για αυτό το λέω.

 

Είναι ενεργοποιημένη η αυτόματη περιστροφή.

Μερικές φορές όταν γυρίζω το τηλέφωνο στο πλάι, γυρίζει και η οθόνη αλλά ποτέ δεν επανέρχεται όταν το γυρίζω πάλι όρθιο.

Και αυτό δεν συμβαίνει πάντα. Συνήθως δεν γυρίζει καθόλου.:(

Link to comment
Share on other sites

Είναι ενεργοποιημένη η αυτόματη περιστροφή.

Μερικές φορές όταν γυρίζω το τηλέφωνο στο πλάι, γυρίζει και η οθόνη αλλά ποτέ δεν επανέρχεται όταν το γυρίζω πάλι όρθιο.

Και αυτό δεν συμβαίνει πάντα. Συνήθως δεν γυρίζει καθόλου.:(

 

Δοκίμασε στις ρυθμίσεις- προβολή- g-sensor calibration,αστο σε ένα τραπέζι πάνω και πατα calibrate.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε στις ρυθμίσεις- προβολή- g-sensor calibration,αστο σε ένα τραπέζι πάνω και πατα calibrate.

 

Σ ευχαριστώ vagos. Αυτό ήταν. Είχα κάνει λάθος ρύθμιση.

Ευτυχώς που υπάρχει το forum. Είναι ο παράδεισος του άσχετου! :)

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του κινητού εδώ και 10 μέρες επιβεβαιώνω οτι η μπαταρία του δεν είναι και η καλύτερη (για να μην πω για τα μπάζα...). Μία με μιάμιση μέρα με νορμάλ χρήση. Επίσης ο αισθητήρας απόστασης (proximity) όσο και αν τον καλυμπράρεις τρώει κάτι σκαλώματα που και πού. Κατά την κλήση απομακρύνεις το τηλέφωνο και συνεχίζει να είναι κλειστή η οθόνη... Φωτογραφική επίσης μέτρια. Video (λήψη) στα 720p και όχι στα 1080p. Ίσως διορθωθούν με τις αναβαθμίσεις που στέλνουν (το ελπίζω δλδ...). Αναμένουμε το android 5 μπας και χαρούμε τα 64bit του επεξεργαστή. Το GPS κλειδώνει γρήγορα, 4G δεν έχω να δοκιμάσω αλλά σε 3G (wind) αρκετά καλά πάει. WiFi Display σε LG Smart TV παίζει καλά. Τα screen gestures που υποστηρίζει είναι βολικά για μένα. Το finger scanner/navigation μου είναι αδιάφορο (πιο πολύ για μούρη: "Να κοίτα τι έχει...!" πφ :tease: ...) Απόδοση στη μουσική με τα ακουστικά αλλά και απο bluetooth πολύ καλή. Δεν έχει NFC που είναι άλλο ένα μείον. Κατά τα άλλα ωραίο κινητό. Root, x-posed, gravity box και το φέρνεις στα μέτρα σου. Η παραγγελία έγινε τέλη Φεβρουαρίου απο το gearbest μαζί με μία κάρτα SD Samsung 32GB Class 10, με τη χρήση κουπονιού περίπου στα 140E

 

Γεια σας... παρήγγειλα το κινητό και μου έφτασε πριν μια βδομάδα. Από την πρώτη μέρα διαπίστωσα ότι 1. στην μνήμη δε λέει πουθενά 16 Gb αλλά 8... όσοι το λάβατε μπορείτε να μου πείτε αν το δικό σας είναι όντως 16αρι? Επίσης στις κλίσεις οι άλλοι κυρίως άκουγαν noise όταν μιλούσα... είχε κανείς παρόμοιο πρόβλημα?

Από greabest το πήρα και απ'ό,τι φαίνεται θα το επιστρέψω, γιατί απ'ό,τι φαίνεται μου βγήκε ελαττωματικό

 

PS.. αν μπορούσε κάποιος να ανεβάσει print screen από το storage θα με βοηθούσε πολύ!

 

Ευχαριστώ

Edited by IrenV
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας... παρήγγειλα το κινητό και μου έφτασε πριν μια βδομάδα. Από την πρώτη μέρα διαπίστωσα ότι 1. στην μνήμη δε λέει πουθενά 16 Gb αλλά 8... όσοι το λάβατε μπορείτε να μου πείτε αν το δικό σας είναι όντως 16αρι? Επίσης στις κλίσεις οι άλλοι κυρίως άκουγαν noise όταν μιλούσα... είχε κανείς παρόμοιο πρόβλημα?

Από greabest το πήρα και απ'ό,τι φαίνεται θα το επιστρέψω, γιατί απ'ό,τι φαίνεται μου βγήκε ελαττωματικό

 

PS.. αν μπορούσε κάποιος να ανεβάσει print screen από το storage θα με βοηθούσε πολύ!

 

Ευχαριστώ

 

Εσωτερικά έχει 2 partition.

Υπάρχει ο ΕΣ. ΑΠΟΘ. ΧΩΡΟΣ 4,84Gb και ο ΑΠΟΘΗΚΕΥΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ 8,03Gb.

Σύνολο περίπου 13Gb.

Κάπου κρατάει και 2-3Gb για το λειτουργικό.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας... παρήγγειλα το κινητό και μου έφτασε πριν μια βδομάδα. Από την πρώτη μέρα διαπίστωσα ότι 1. στην μνήμη δε λέει πουθενά 16 Gb αλλά 8... όσοι το λάβατε μπορείτε να μου πείτε αν το δικό σας είναι όντως 16αρι? Επίσης στις κλίσεις οι άλλοι κυρίως άκουγαν noise όταν μιλούσα... είχε κανείς παρόμοιο πρόβλημα?

Από greabest το πήρα και απ'ό,τι φαίνεται θα το επιστρέψω, γιατί απ'ό,τι φαίνεται μου βγήκε ελαττωματικό

 

PS.. αν μπορούσε κάποιος να ανεβάσει print screen από το storage θα με βοηθούσε πολύ!

 

Ευχαριστώ

 

ειχα και εγω προβλημα με το θορυβο που ακουγαν οι αλλοι.το εστειλα πισω.και εγω απο gearbest το πηρα.ελπιζω το αλλο που θα ερθει να μην εχει θεμα.

Link to comment
Share on other sites

ειχα και εγω προβλημα με το θορυβο που ακουγαν οι αλλοι.το εστειλα πισω.και εγω απο gearbest το πηρα.ελπιζω το αλλο που θα ερθει να μην εχει θεμα.

Τα έξοδα αποστολής πόσο σου βγήκαν?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εσωτερικά έχει 2 partition.

Υπάρχει ο ΕΣ. ΑΠΟΘ. ΧΩΡΟΣ 4,84Gb και ο ΑΠΟΘΗΚΕΥΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ 8,03Gb.

Σύνολο περίπου 13Gb.

Κάπου κρατάει και 2-3Gb για το λειτουργικό.

Ναι κι εμένα αυτές τις χωρητικότητες είχε. Υποτίθεται ότι επειδή είναι κοντά στα 16 γράφουν αυτήν στις προδιαγραφές ?!

Link to comment
Share on other sites

Τα έξοδα αποστολής πόσο σου βγήκαν?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι κι εμένα αυτές τις χωρητικότητες είχε. Υποτίθεται ότι επειδή είναι κοντά στα 16 γράφουν αυτήν στις προδιαγραφές ?!

 

Φυσικά. Το ότι έχει όμως δεσμευμένα partition για λειτουργικό / εφαρμογές είναι πολύ καλό. Κάθε τι που μπαίνει έχει χώρο για να εγκατασταθεί.

Βάλε και μια SD card 32Gb, όρισε την σαν χώρο αποθήκευσης και είσαι μια χαρά. Εικόνες/video, όλα εκεί θα πηγαίνουν.

Αυτό σε συνδυασμό με τα 2Gb Ram, κάνει γρήγορο το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Τα έξοδα αποστολής πόσο σου βγήκαν?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι κι εμένα αυτές τις χωρητικότητες είχε. Υποτίθεται ότι επειδή είναι κοντά στα 16 γράφουν αυτήν στις προδιαγραφές ?!

 

8,70 συστημενο απο ελτα.με την gearbest που μιλησα τους ειπα να μου βαλουν τα μεταφορικα και μου ειπαν οταν παραλαβουν το δεμα θα το κανουν.

Link to comment
Share on other sites

κ εμενα μοθ λενε οτι αλλες φορες με ακουνε καλα κ αλλες οχι. Μηπως φταιει κ το σημα λιγο. δεν βλεπω να εχει καλο σημα γενικα.

μετα την τελευταια αναβαθμιση σαν να βλεπω οτι η μπαταρια κραταει λιγοτερο αντι περισσοτερο. Αλλη μια ερωτηση μπορω να φορτιζω κ με αλλο φορτιστη ή παντα πρεπει με τον δικο του.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εμένα αυτές τις χωρητικότητες είχε. Υποτίθεται ότι επειδή είναι κοντά στα 16 γράφουν αυτήν στις προδιαγραφές ?!

 

Δεν ειναι κοντά είναι 16, σε ολα τα μέσα αποθήκευσης αναφέρεται η χωρητικότητα πριν την απαραίτητη διαμόρφωση που κάνουν τα λειτουργικά συστήματα, μετά την διαμόρφωση η χρησιμοποιούμενη χωρητικότητα είναι μικρότερη

Link to comment
Share on other sites

κ εμενα μοθ λενε οτι αλλες φορες με ακουνε καλα κ αλλες οχι. Μηπως φταιει κ το σημα λιγο. δεν βλεπω να εχει καλο σημα γενικα.

μετα την τελευταια αναβαθμιση σαν να βλεπω οτι η μπαταρια κραταει λιγοτερο αντι περισσοτερο. Αλλη μια ερωτηση μπορω να φορτιζω κ με αλλο φορτιστη ή παντα πρεπει με τον δικο του.

 

σε ακουνε λες και ειναι διπλα σε ηχειο και κανει παρασιτα η απλα κανει θορυβο;τον θορυβο τον κανει οταν αλλαζει σημα η δεν εχεις καλο σημα.και παλι ομως δεν υπαρχει δικαολογια σε αυτο.ειναι πα...ρια τους.στην kingzone δεν βρηκα καμια απαντηση.αν ο θορυβος ειναι αλλος απο αυτον που σου ειπα ισως να φταιει το σημα σου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...