Jump to content

KingZone N3 Plus


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 477
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ε, και ?

Τηλέφωνο παίρνεις. Όχι Η/Υ. Να μιλάει, να σερφάρει, να παίζει μουσική και όλα αυτά γρήγορα.

Τα Smartphone είναι για επικοινωνία, ενημέρωση, ψυχαγωγία.

Εγώ τα έχω όλακαι με περίπου 1gb free μνήμη. Το τηλέφωνο απλά πετάει χωρίς να είμαι root.

Γιατί να το σκαλίσω λοιπόν και μετά να γκρινιάζω για διάφορες δυσλειτουργίες ?

Επειδή είναι η μόδα της εποχής. Συγνώμη ΔΕΝ θα πάρω.

 

Εντάξει αν σε καλύπτει έτσι οκ,

κάτσε και βλέπε διαφημίσεις που λέει και ο φίλος.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει αν σε καλύπτει έτσι οκ,

κάτσε και βλέπε διαφημίσεις που λέει και ο φίλος.

 

Εννοείται και ΔΕΝ βλέπω διαφημίσεις. Adblock Plus for Android

Κατέβασμα απο εδώ: https://adblockplus.org/en/android-install

Οδηγίες (Method #2): http://dottech.org/149088/how-to-block-ads-on-android-with-or-without-root-guide/

Χειροκίνητη Ρύθμιση (εάν απαιτηθεί): https://adblockplus.org/en/android-config

Link to comment
Share on other sites

τελικα οτι πληρωνουμε παιρνουμε.οπως εχω καταλαβει και με την δικια μου συσκευη μαπα τελειως απο ηχο τραβαει καποια κολληματα.μηδεν εις το πιλικον!!!:(
Link to comment
Share on other sites

τελικα οτι πληρωνουμε παιρνουμε.οπως εχω καταλαβει και με την δικια μου συσκευη μαπα τελειως απο ηχο τραβαει καποια κολληματα.μηδεν εις το πιλικον!!!:(

Μπα απο την εμπειρία μου απο άλλα Κινέζικα σχετικά με την ποιότητα το συγκεκριμένο με τα προβλήματα που βγάζει απο θέματα ρομ ή θέματα κατασκευής χρυσοπληρώνεται .:O Το μεγαλύτερο μείον δεν ασχολείται κανείς ανεξάρτητος Developer.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως παιδια μετα την λαχταρα που τραβηξα , και επαναγκατεστησα την rom και κατεβασα τα update και εγινε το root και μπηκα και στο mtk enginering mode και τσιταρα τον ηχο ειναι μια αξιαγαπητη συσκευη.:)
Link to comment
Share on other sites

και εγω σημερα παρελαβα το κινητο.μου αρεσει οπως το ειδα και το επεξεργαστικα.δεν θα το ρουταρο ακομη και ισως να μην το κανω.δεν θα πω κατι για την μπαταρια γιατι ειναι ακομη αρχη.βρηκα 2 ιους και τους εσβησα.θα φανει στο μελλον τη κινητο ειναι.για τα λεφτα του ειναι πολυ καλο.σας ανεβαζω και την εικονα με τους ιους.
Link to comment
Share on other sites

Όποιος κάνει την ενημέρωση να ξέρει ότι για να δουλέψει το τηλέφωνο πρέπει να έχει το Screen gestures απενεργοποιημένο.Κοινός ένα τόσο ωραίο εργαλείο βγαίνει έκτος ή δεν κάνετε την ενημέρωση.
Link to comment
Share on other sites

Τερμα οι ηρωες!!! χαχαχα

 

Το βρήκα μετά την επαναφορά που έκανα ότι έφταιγε αυτό.Τσάμπα η επαναφορά αλλα που να ξέρεις.:p

Link to comment
Share on other sites

Όποιος κάνει την ενημέρωση να ξέρει ότι για να δουλέψει το τηλέφωνο πρέπει να έχει το Screen gestures απενεργοποιημένο.Κοινός ένα τόσο ωραίο εργαλείο βγαίνει έκτος ή δεν κάνετε την ενημέρωση.

 

Ισχύει. Τους έστειλα email.

Τα πλήκτρα ήχουν λειτουργούν. Απλά δεν λειτουργούν τα Screen gestures. Επίσης και το κουμπί on/off να πατήσετε παραμένει η οθόνη κλειδωμένη.

Βγάλτε την μπαταρία και επανεκίνηση. Πρίν κλείσει η οθόνη απενεργοποιήστε το screen gestures και είστε οκ.

Άλλα προβλήματα δεν έχω αντιμετωπίσει, εκτός απο το Screen gestures που είναι καθαρή βλακεία τους. Επειδή το θέμα είναι καθαρά λογισμικού και όχι συσκευής, εκτιμώ ότι σύντομα θα το αποκαταστήσουν.

 

Κατά τα άλλα παρατηρώ μια βελτίωση στην διάρκεια της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως παιδια μετα την λαχταρα που τραβηξα , και επαναγκατεστησα την rom και κατεβασα τα update και εγινε το root και μπηκα και στο mtk enginering mode και τσιταρα τον ηχο ειναι μια αξιαγαπητη συσκευη.:)

 

Με αυτό δεν κάνεις δουλειά ?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.themonsterit.EngineerStarter&hl=el

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι αυτό είναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και σε εμένα μετά την ενημέρωση τα screen gestures υπολειτουργούν (μην πω οτι δε δουλεύουν και καθόλου...)

Edited by zgouriazmenos
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό είναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και σε εμένα μετά την ενημέρωση τα screen gestures υπολειτουργούν (μην πω οτι δε δουλεύουν και καθόλου...)

 

Αυτό δε θέλει root.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δε θέλει root.

 

Για το MTK Engineering Mode δεν ξέρω αν χρειάζεται η όχι root. Αρκετά παιδιά εδώ μέσα αναφέρουν πως αν δεν είσαι root δεν αποθηκεύει τις αλλαγές/ρυθμίσεις. Εγώ το έχω από Gravity Box και έχω κάνει και root στη συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το κινητό πριν δύο μέρες από GEARBEST μετά από δέκα επτά μέρες ταξίδι!

Συμφωνώ ότι είναι vfm!

Ηχεία κλπ διορθώθηκαν με το γνωστό *#*#....

Ακολούθησα τις συμβουλές του mannolia και των υπολοίπων και όλα καλά!(μόνο πρόβλημα η τελευταία αναβάθμιση).

Το norton βρήκε μολ. αρχείο!!

[ATTACH]60511[/ATTACH]

Η KINGZONE το υποστηρίζει με συχνά update το οποίο είναι πολύ σημαντικό ! (αρκεί να το βελτιώνει βέβαια).

Και πάντα με γνώμονα τα χρήματα που χρειάστηκαν γιαυτό!

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει. Τους έστειλα email.

Τα πλήκτρα ήχουν λειτουργούν. Απλά δεν λειτουργούν τα Screen gestures. Επίσης και το κουμπί on/off να πατήσετε παραμένει η οθόνη κλειδωμένη.

Βγάλτε την μπαταρία και επανεκίνηση. Πρίν κλείσει η οθόνη απενεργοποιήστε το screen gestures και είστε οκ.

Άλλα προβλήματα δεν έχω αντιμετωπίσει, εκτός απο το Screen gestures που είναι καθαρή βλακεία τους. Επειδή το θέμα είναι καθαρά λογισμικού και όχι συσκευής, εκτιμώ ότι σύντομα θα το αποκαταστήσουν.

 

Κατά τα άλλα παρατηρώ μια βελτίωση στην διάρκεια της μπαταρίας.

 

Μετά τις 2 τελευταίες ενημερώσεις φίλε mannolia βλέπω ότι έχει θέμα με την μπαταρία.Απο το πρωί με full φόρτιση και χωρίς καθόλου πήραγμα καμιά 10αρια τηλέφωνα μόνο αυτό,όλα κλειστά και 5-6 εφαρμογές που έχω κατεβασμένες κλειστές τώρα είμαι στο 65%.Πιστεύω να τους έγραψες και κάτι για τη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, πες μου σε παρακαλω με ποιο προγραμμα τσεκαρες για τους ιους.

Εγω με το ClamWin δεν βρήκα κανέναν.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος κάνει την ενημέρωση να ξέρει ότι για να δουλέψει το τηλέφωνο πρέπει να έχει το Screen gestures απενεργοποιημένο.Κοινός ένα τόσο ωραίο εργαλείο βγαίνει έκτος ή δεν κάνετε την ενημέρωση.

Αυτό το μαθαίνεις αφού την πάθεις και άντε να μην έχεις bacup τα data να ξαναστήνεις τηλέφωνο απο την αρχή:(

είναι για γέλια τελικά πάνε να φτιάξουν υπάρχοντα σφάλματα και δημιουργούν άλλα πολύ σοβαρότερα.

Καλά που το πούλησα και ησύχασα:lol:.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, πες μου σε παρακαλω με ποιο προγραμμα τσεκαρες για τους ιους.

Εγω με το ClamWin δεν βρήκα κανέναν.

 

Με norton internet security μου έδωσε W32.Fujacks.CE

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...