Jump to content

Ζ3 compact ή Galaxy Alpha?


Nikos_Mpl
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νίκο πάρε Z3 και πες μας αντιδράσεις μετά από το πρώτο λεπτό, μετά από μια βδομάδα και μετά από ένα μήνα, να ξέρουμε πως να κινηθούμε οι υπόλοιποι σε αντίστοιχη περίπτωση...

 

 

Όχι δε σε χρησιμοποιούμε προς το συμφέρον μας... :shifty: Δες το ότι προσφέρεις κοινωνικό έργο..!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 63
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Νίκο πάρε Z3 και πες μας αντιδράσεις μετά από το πρώτο λεπτό, μετά από μια βδομάδα και μετά από ένα μήνα, να ξέρουμε πως να κινηθούμε οι υπόλοιποι σε αντίστοιχη περίπτωση...

 

 

Όχι δε σε χρησιμοποιούμε προς το συμφέρον μας... :shifty: Δες το ότι προσφέρεις κοινωνικό έργο..!

 

Αφού το έχει ήδη το z3c...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,πάρε το alpha.για γυναίκα πιο κομψό.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Θα την πάω να τα δει, αν δεν διαλέξει θα της πάρω το σονυ, αλλιώς ότι διαλέξει.. Αν πάρω σονυ θα σας πω εντυπώσεις γιατί σίγουρα θα πάθει πλάκα με μπαταρία.. Σήμα κτλ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αφού το έχει ήδη το z3c...

Ο ίδιος του το έχει, όχι η κοπέλα-γυναίκα του. Από αυτήν θέλουμε αντιδράσεις ώστε σε πιθανό παρόμοιο δώρο στις δικές μας να μη κάνουμε το ίδιο λάθος :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πριν 20 μερες βρεθηκα κι εγω στην ιδια θεση με σενα.

Sony δεν ηθελε με τιποτα κι εγω τοτε της προτεινα το LG G2 που εχω κι εγω.Ειχε iphone 4 κι ηθελε μονο Samsung(κολληματα γυναικων).

Ετσι της εδειξα το Galaxy Alpha.

Αυτο ηταν!Ερωτευτηκε με την μια!

Πηρε τοτε το μικρο Samsung σε μαυρο.Μετα ειδε το χρυσο κι οπως καταλαβατε τελος του μηνα θα παρω εγω το δικο της και θα παρει το χρυσο.

 

Το μικρο ειναι σφαιρα παντως,δεν το πιστευω πως με τον Touchwiz παιζει τοσο καλη μπαλα.

Και μπαταρια γι'αυτο που ειναι ειναι μια χαρα,εχω ανεβασει και screenshots στο θεμα του.

Πανεμορφο κινητο πραγματικα!

Σε σχεση με το G2 που εχω με χαλασε η οθονη του λιγο βεβαια,τα χρωματα δηλαδη αλλα κατα τα αλλα η Samsung αυτη τη φορα εκανε πολυ καλη δουλεια και εσωτερικα αλλα και εξωτερικα.

Δειξτης το χρυσο Alpha κι ειμαι σιγουρος οτι θα σε ζητησει και σε γαμο! :lol:

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Πριν 20 μερες βρεθηκα κι εγω στην ιδια θεση με σενα.

Sony δεν ηθελε με τιποτα κι εγω τοτε της προτεινα το LG G2 που εχω κι εγω.Ειχε iphone 4 κι ηθελε μονο Samsung(κολληματα γυναικων).

Ετσι της εδειξα το Galaxy Alpha.

Αυτο ηταν!Ερωτευτηκε με την μια!

Πηρε τοτε το μικρο Samsung σε μαυρο.Μετα ειδε το χρυσο κι οπως καταλαβατε τελος του μηνα θα παρω εγω το δικο της και θα παρει το χρυσο.

 

Το μικρο ειναι σφαιρα παντως,δεν το πιστευω πως με τον Touchwiz παιζει τοσο καλη μπαλα.

Και μπαταρια γι'αυτο που ειναι ειναι μια χαρα,εχω ανεβασει και screenshots στο θεμα του.

Πανεμορφο κινητο πραγματικα!

Σε σχεση με το G2 που εχω με χαλασε η οθονη του λιγο βεβαια,τα χρωματα δηλαδη αλλα κατα τα αλλα η Samsung αυτη τη φορα εκανε πολυ καλη δουλεια και εσωτερικα αλλα και εξωτερικα.

Δειξτης το χρυσο Alpha κι ειμαι σιγουρος οτι θα σε ζητησει και σε γαμο! :lol:

 

Η αληθεια ειναι οτι αυτο σκεφτομαι και εγω, επειδη εχω και το tab S σε χρυσο και της αρεσε..οποτε αν παω σε alpha μαλλον αυτο θα παρω το χρωμα. Σκεφτομαι να της το παρω, εφοσον αλλαζει μπαταρια θα της πω να παρει και τη μεγαλη και τελος..αλλα αν μου πει οτι της αρεσει και το σονυ, τοτε θα το σκεφτω σοβαρα..η αληθεια ειναι οτι ενα κινητο οπως το alpha θα την βγαζει τον πρωτο καιρο σιγουρα..απλα μολις παλιοσει λιγο δεν ξερω..

Συν οτι η αυτοματη φωτεινοτητα παλι δουλευει χαλια στα samsung, δεν ξερω σε αυτο πως ειναι, αλλα στο tab S ειναι τραγικη, ομοιως και στο S5 που εχω δουλεψει..ετσι χανεις λιγο απο την εξοικονομηση που θα σου εκανε..γιατι ειτε ριχνει πολυ φωτισμο και το σηκωνεις να βλεπεις ειτε δουλευει πολυ ψηλα και τρωει μπαταρια αδικα..και δεν θεωρω οτι εχουν προβλημα οι συσκευες οι 2 που εχω δει (το tab S και S5)γιατι το εχουν πει και αλλοι φιλοι με samsung.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κοιτάς το Huawei P7 ;;;

Για μισή φλούδα μέταλλο το Alpha νομίζει η Sammy ότι έτσι θα κάνει αφεση αμαρτιων.

Δεν νομίζω :p

Και από την άλλη το Alpha είναι DOA από την ίδια την Sammy.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κοιτάς το Huawei P7 ;;;

Για μισή φλούδα μέταλλο το Alpha νομίζει η Sammy ότι έτσι θα κάνει αφεση αμαρτιων.

Δεν νομίζω :p

Και από την άλλη το Alpha είναι DOA από την ίδια την Sammy.

 

Αν εξαιρέσεις την εμφάνιση....το alpha είναι πολύ καλύτερο...

Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρέσεις την εμφάνιση....το alpha είναι πολύ καλύτερο...

Ας τα δει και τα 3 κινητά και αποφασίζει καλύτερα η ίδια, που αυτή θα το χρησιμοποιεί στην τελική.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

κι εγω Alex δεν θα του προτεινα το p7,μακραν χειροτερο απο το alpha σαν εμπειρια χρησης,το alpha πεταει σε αλλο ουρανο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

κι εγω Alex δεν θα του προτεινα το p7,μακραν χειροτερο απο το alpha σαν εμπειρια χρησης,το alpha πεταει σε αλλο ουρανο.

 

Ε οχι και πετάει το Alpha σε σχέση με το P7

Κάπου κερδίζει το ένα κάπου το άλλο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

κι εγω Alex δεν θα του προτεινα το p7,μακραν χειροτερο απο το alpha σαν εμπειρια χρησης,το alpha πεταει σε αλλο ουρανο.

 

ετσι ειναι!

Παιδια, ας μην ειμαστε κολλημενοι με εταιρειες..Οσο και να θεωρω καλυτερο το Ζ3c, το αλφα ειναι πιο ομορφο..και απο τη στιγμη που εχει μια καμερα καλυτερη στο αυτοματο τουλαχιστον, ειναι δυνατο και δεν λαγκαρει, και δεν ειναι πανακριβο, το θεωρω ισαξια επιλογη, αν οχι καλυτερη αναλογως προτεραιοτητων..

Εμενα με χαλαει η ελλειψη SD (εχω ξανα πει οτι δεν ειναι θεμα χωρου, ειναι θεμα ασφαλειας..δεν συγχρονιζω αρχεια συνεχεια για πολλους λογους, οποτε αν πχ πεσει και σπασει μια οθονη ή καει μια πλακετα οπως στο S4 ενος κολλητου που το εβγαλε απο τη φορτιση και δεν ξανα λειτουργησε, τοτε τα δεδομενα σου εχουν σωθει στην SD, ενω στην μνημη τηλεφωνου οχι..)

Με χαλαει η μπαταρια και η λειτουργια εξοικονομησης..και επισης το πισω μερος με το σχεδιο της καμερας, αυτα δε μαρεσουν.. Ομως θα το αγοραζα αν ηξερα οτι η μπαταρια θα με βγαζει ή αν δεν ηταν τοσο καλη του Ζ3c.. (το εχω 3η μερα αφορτιστο και ειμαι 41% με ψιλοοικονομια στα δεδομενα, δηλαδη δεν τα εχω ανοιχτα αφου μετακινουμαι σε 2-3 σημεια με wifi και μονο οσο ειμαι στο αμαξι ειμαι offline) αλλα με 2 ωρες ομιλια, μιση ωρα skype, 2 ωρες οθονη κτλ κτλ.

 

Γιαυτο λοιπον, καταληγω σε alpha το οποιο πριν λιγο πηρα χαμπαρι οτι εχει 32GB μνημη, οποτε καπως παλευεται, απλα θα της ρυθμισω να συγχρονιζει..που και που φωτο και καταλογο..

Και αν δεν την παλεψει η μπαταρια θα παρει μια 2η μεγαλυτερη, μιας και γινεται χωρις δυσκολια (δεν ειναι κλειστο οπως το Z3c).

το θεμα ειναι οτι δεν το βρισκω σε χρυσο..το οποιο μαρεσει, ειναι bronze νομιζω, οχι χρυσο..οπως και το tab S μου και θα της αρεσει (αφου το tab S της αρεσει)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να κρίνει η ίδια.

Αυτό είναι το σωστό.

Οποίο της αρέσει περισσότερο θα καλυφθεί σε μεγάλο ποσοστό.

Εγώ προσωπικά ούτε να μου το χάρισαν θα το έπαιρνα το alpha.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να κρίνει η ίδια.

Αυτό είναι το σωστό.

Οποίο της αρέσει περισσότερο θα καλυφθεί σε μεγάλο ποσοστό.

Εγώ προσωπικά ούτε να μου το χάρισαν θα το έπαιρνα το alpha.

 

αμα ηταν να διαλεξει η ιδια δε θα ανοιγα θεμα..η ιδια δε θελει καν να το αλλαξει μεχρι να τα φτυσει κτλ αυτο που εχει..Απο την αλλη μια στιγμη που βρηκα και της τα εδειξα απο κοντα δεν τα θυμοταν καν μετα απο 2 ωρες αλλα πιο πολυ της αρεσε το αλφα, λογικο με την πρωτη ματια,χωρις να της εχει μεινει ομως καποιο απο τα 2..γιαυτο βαζω κατω και τα υπολοιπα υπερ/κατα των συσκευων. γιατι δεν το ειδε και μουπε, αυτο θελω! να τελειωνω και εγω.

 

Εσυ γιατι δε θα το επαιρνες αλεξ? εγω εχω αρχισει και το λιγουρευομαι ετσι για αλλαγη :lol::lol::p

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά ούτε να μου το χάρισαν θα το έπαιρνα το alpha.

 

Απο περιεργεια για ποιο λογο;Για την μπαταρια;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι samsung.

 

Ας ηταν σε κανενα διαγωνισμο πρωφπ πρωτο σε εβλεπα να παιρνεις μερος...;)

Edited by tarirs
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία,το ότι έβαλε μισή φλούδα αλουμίνιο και άφησε ένα άθλιο πλαστικό κάλυμμα πίσω,το ότι προσπαθεί σαν εταιρεία να δώσει τα λιγότερα με το μέγιστο αποτέλεσμα για αυτήν και ουτε μου αρέσουν η copy-paste νοοτροπία που έχει να αντιγράφει μόνο τα αρνητικά της Apple.

 

Να δούμε αν φέτος στα Tab s αντιγράψει και τα θετικά της Apple πχ Full aluminium body,4:3 aspect,να αντιγράψει την αυτονομία της και να δωσει τα μέγιστα σε specs και ένα σωστό λειτουργικό για πρώτη φορά στην ιστορία της.

Τα αυτονόητα δηλαδή όχι τίποτα εξεζητημενο η υπερβολικό.

Αφού κοστολογεί υψηλά πρέπει αντίστοιχα να προσφέρει τα μέγιστα χωρίς εκπτώσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή είναι samsung.

 

Αυστηρός είσαι.

Έχω Samsung tv και είχα και Samsung ultrabook και ευχαριστημενος είμαι/ήμουν αντίστοιχα.

Και σε Tablet άμα κάνει αυτά που θέλω δεν έχω πρόβλημα να το δώσω το z3 Tablet.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία,το ότι έβαλε μισή φλούδα αλουμίνιο και άφησε ένα άθλιο πλαστικό κάλυμμα πίσω,το ότι προσπαθεί σαν εταιρεία να δώσει τα λιγότερα με το μέγιστο αποτέλεσμα για αυτήν και ουτε μου αρέσουν η copy-paste νοοτροπία που έχει να αντιγράφει μόνο τα αρνητικά της Apple.

 

Να δούμε αν φέτος στα Tab s αντιγράψει και τα θετικά της Apple πχ Full aluminium body,4:3 aspect,να αντιγράψει την αυτονομία της και να δωσει τα μέγιστα σε specs και ένα σωστό λειτουργικό για πρώτη φορά στην ιστορία της.

Τα αυτονόητα δηλαδή όχι τίποτα εξεζητημενο η υπερβολικό.

Αφού κοστολογεί υψηλά πρέπει αντίστοιχα να προσφέρει τα μέγιστα χωρίς εκπτώσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αυστηρός είσαι.

Έχω Samsung tv και είχα και Samsung ultrabook και ευχαριστημενος είμαι/ήμουν αντίστοιχα.

Και σε Tablet άμα κάνει αυτά που θέλω δεν έχω πρόβλημα να το δώσω το z3 Tablet.

 

Ναι αλλα γιατι δε θες το alpha ? αυτα που λες δεν το αιτιολογουν..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα γιατι δε θες το alpha ? αυτα που λες δεν το αιτιολογουν..

Η μπαταρία δεν σου φτάνει;

Το πλαστικό πίσω εξίσου;;

Και οι 4.7 μου είναι μικρές.

Άσε που δεν έχει double tap πάρα μόνο στο κλείσιμο μπορώ να βάλω με Nova.

Λίγα είναι αυτά :lol:

 

Ούτε το μικρό z3 θα έπαιρνα λόγο ότι μικρό μου είναι.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία,το ότι έβαλε μισή φλούδα αλουμίνιο και άφησε ένα άθλιο πλαστικό κάλυμμα πίσω,το ότι προσπαθεί σαν εταιρεία να δώσει τα λιγότερα με το μέγιστο αποτέλεσμα για αυτήν και ουτε μου αρέσουν η copy-paste νοοτροπία που έχει να αντιγράφει μόνο τα αρνητικά της Apple.

 

Να δούμε αν φέτος στα Tab s αντιγράψει και τα θετικά της Apple πχ Full aluminium body,4:3 aspect,να αντιγράψει την αυτονομία της και να δωσει τα μέγιστα σε specs και ένα σωστό λειτουργικό για πρώτη φορά στην ιστορία της.

Τα αυτονόητα δηλαδή όχι τίποτα εξεζητημενο η υπερβολικό.

Αφού κοστολογεί υψηλά πρέπει αντίστοιχα να προσφέρει τα μέγιστα χωρίς εκπτώσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αυστηρός είσαι.

Έχω Samsung tv και είχα και Samsung ultrabook και ευχαριστημενος είμαι/ήμουν αντίστοιχα.

Και σε Tablet άμα κάνει αυτά που θέλω δεν έχω πρόβλημα να το δώσω το z3 Tablet.

 

Στα τηλέφωνα είναι που είσαι αυστηρός με την samsung περισσότερο από ότι με άλλες εταιρίες...

 

Ας ηταν σε κανενα διαγωνισμο πρωφπ πρωτο σε εβλεπα να παιρνεις μερος...;)

 

Στην πρώτη τιμολόγηση που είχε σαν συσκευή δεν το πρότεινα σε φίλο όπου τότε είχα προτείνει το z3c. Έπεσε η τιμή και τελικά το πήρε...

Link to comment
Share on other sites

Ε οχι και πετάει το Alpha σε σχέση με το P7

Κάπου κερδίζει το ένα κάπου το άλλο.

 

κι ομως,πεταει.ειχα και το p7 και ξερω τι παει να πει p7,με την ταχυτητα που δουλευω εγω το smartphone Μου σερνοταν,lag και στο πληκτρολογιο,χωρια δε που εχει τεχνικα χαρακτηριστικα σχεδον τριετιας,περα της μνημης ram,απο επεξεργαστη και γραφικα δεν ειναι τιποτα το σπουδαιο.

το alpha δουλευει υποδειγματικα καλα.

στο p7 μονο ωραια οθονη εχω να προσθεσω και ποιοτητα κατασκευης,μεχρι εκει ομως.

αλλα το alpha ειναι σκαλοπατια ανωτερο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία δεν σου φτάνει;

Το πλαστικό πίσω εξίσου;;

Και οι 4.7 μου είναι μικρές.

Άσε που δεν έχει double tap πάρα μόνο στο κλείσιμο μπορώ να βάλω με Nova.

Λίγα είναι αυτά :lol:

 

Ούτε το μικρό z3 θα έπαιρνα λόγο ότι μικρό μου είναι.

 

Καταρχην φιλε αλεξ, εισαι σε ενα θεμα που ο αλλος ρωταει τη γνωμη του αναμεσα σε 2 συσκευες κατω των 5" γιατι δε θελει 5"..το να λες οτι οι 4.7" του αλφα ειναι λιγες ειναι ατοπο..ή πες κατι που αφορα το ερωτημα ή μην εισαι κολλημενος να αποδειξεις οτι δεν θες κατι που τελικα μπορει και να σου εκανε..το οτι μετα λες οτι και το Ζ3c σου πεφτει μικρο απλα δεν αλλαζει την εμπαθεια σου στη samsung. Ξερει οτι και εμενα μαρεσουν τα σονυ αυτη τη στιγμη, αλλα οταν ενα αλλο προιον ειναι καλυτερο ή εξισου καλο ή σε καποια σημεια εστω καλυτερο οφειλουμε να τα λεμε..

Τωρα οσο αφορα τη μπαταρια, εφοσον βγαζει μια μερα λυνεται, ομοιως και το οτι ειναι αφαιρουμενη και μπορεις να βαλεις μεγαλυτερη ειναι επισης σημαντικο στο να το λυσεις..ασχετως αν ειναι ενα ακομα εξοδο..

τελος, μου λες για το πλαστικο πισω, λες και το Ζ3c ειναι αλουμινιο...Συγγνωμη αλλα οταν τα βλεπεις διπλα διπλα πιο ποιοτικο και ακριβο και premium δειχνει το alpha..

Τωρα για το double tap, προσωπικα δε με εχει βολεψει και πολυ, γιατι προτιμω το 1 πατημα του κουμπιου απο τα 2 της οθονης, αλλα δεν ειναι σοβαρος λογος να μην παρεις το κινητο.

Γιαυτο λοιπον, και αφου διαπιστωσα οτι εχει 32αρα μνημη, και με το σκεπτικο οτι η κοπελα μου οταν τα ειδε απο το λιγο που ασχοληθηκε και ειπε οτι της αρεσε περισσοτερο το αλφα, καταληγω σε αυτο, εφοσον τα ξαναδει και μου πει οτι δεν της αρεσει το σονυ..Αν μου πει οτι και το σονυ της αρεσει θα της το παρω μονο και μονο για την μπαταρια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κι ομως,πεταει.ειχα και το p7 και ξερω τι παει να πει p7,με την ταχυτητα που δουλευω εγω το smartphone Μου σερνοταν,lag και στο πληκτρολογιο,χωρια δε που εχει τεχνικα χαρακτηριστικα σχεδον τριετιας,περα της μνημης ram,απο επεξεργαστη και γραφικα δεν ειναι τιποτα το σπουδαιο.

το alpha δουλευει υποδειγματικα καλα.

στο p7 μονο ωραια οθονη εχω να προσθεσω και ποιοτητα κατασκευης,μεχρι εκει ομως.

αλλα το alpha ειναι σκαλοπατια ανωτερο.

 

επειδη το εχω δουλεψει το Ρ7, το εχει ενας φιλος, και εμενα δεν μου λεει τιποτα σαν τηλεφωνο..σιγουρα δεν ειναι ακριβο αλλα προσωπικα με αφηνει αδιαφορο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην φιλε αλεξ, εισαι σε ενα θεμα που ο αλλος ρωταει τη γνωμη του αναμεσα σε 2 συσκευες κατω των 5" γιατι δε θελει 5"..το να λες οτι οι 4.7" του αλφα ειναι λιγες ειναι ατοπο..ή πες κατι που αφορα το ερωτημα ή μην εισαι κολλημενος να αποδειξεις οτι δεν θες κατι που τελικα μπορει και να σου εκανε..το οτι μετα λες οτι και το Ζ3c σου πεφτει μικρο απλα δεν αλλαζει την εμπαθεια σου στη samsung. Ξερει οτι και εμενα μαρεσουν τα σονυ αυτη τη στιγμη, αλλα οταν ενα αλλο προιον ειναι καλυτερο ή εξισου καλο ή σε καποια σημεια εστω καλυτερο οφειλουμε να τα λεμε..

Τωρα οσο αφορα τη μπαταρια, εφοσον βγαζει μια μερα λυνεται, ομοιως και το οτι ειναι αφαιρουμενη και μπορεις να βαλεις μεγαλυτερη ειναι επισης σημαντικο στο να το λυσεις..ασχετως αν ειναι ενα ακομα εξοδο..

τελος, μου λες για το πλαστικο πισω, λες και το Ζ3c ειναι αλουμινιο...Συγγνωμη αλλα οταν τα βλεπεις διπλα διπλα πιο ποιοτικο και ακριβο και premium δειχνει το alpha..

Τωρα για το double tap, προσωπικα δε με εχει βολεψει και πολυ, γιατι προτιμω το 1 πατημα του κουμπιου απο τα 2 της οθονης, αλλα δεν ειναι σοβαρος λογος να μην παρεις το κινητο.

Γιαυτο λοιπον, και αφου διαπιστωσα οτι εχει 32αρα μνημη, και με το σκεπτικο οτι η κοπελα μου οταν τα ειδε απο το λιγο που ασχοληθηκε και ειπε οτι της αρεσε περισσοτερο το αλφα, καταληγω σε αυτο, εφοσον τα ξαναδει και μου πει οτι δεν της αρεσει το σονυ..Αν μου πει οτι και το σονυ της αρεσει θα της το παρω μονο και μονο για την μπαταρια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

επειδη το εχω δουλεψει το Ρ7, το εχει ενας φιλος, και εμενα δεν μου λεει τιποτα σαν τηλεφωνο..σιγουρα δεν ειναι ακριβο αλλα προσωπικα με αφηνει αδιαφορο.

 

Με ρώτησες εμένα προσωπικά γιατί και πως και σου απάντησα.

Τιποτα λιγότερο τιποτα περισσότερο.

Όπως σου είπα στην αρχή στα του θέματος,ανέφερα οτι καλύτερα να τα δει και τα 2 απο κοντά και οποίο της αρέσει αυτό να παρει διότι ικανοποιημένη θα μείνει οτι και να επιλέξει.

Ήμουν σαφής και ξεκάθαρος πιστεύω.

Ολα τα αλλα περί εμπάθεια δεν χρειαζόταν να αναφερθείς και ειναι περιττά.

Το οτι με τα δικά μου κριτήρια δεν μου κανει δεν σημαίνει εμπάθεια.

Μην τα ισοπεδώνουμε ολα.

Ο καθε ένας βάζει διαφορετικές προτεραιότητες σε μια συσκευη.

Για εσένα το double tap να ειναι άχρηστο για εμένα ομως ειναι σημαντικό.

Σεβαστό απο μέρους μου στα δικιά σου αντίληψη το ίδιο πρέπει να κανεις και εσυ.

 

Πχ για εμένα ο Launcher της Sony δεν μου αρέσει και προτιμώ Nova και πάει λέγοντας.

Εμένα με ενοχλεί το καπάκι να ειναι πλαστικό(προτιμώ αλουμίνιο η γυαλί) παρά τα πλαϊνά και εδω πάει λέγοντας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στα τηλέφωνα είναι που είσαι αυστηρός με την samsung περισσότερο από ότι με άλλες εταιρίες...

..

 

Και άλλου είμαι αυστηρός.

Μπες στα νήματα του m8 να διαβάσεις,μπες στο 930 εξίσου,μπες στα ipad εξίσου,μπες στα windows tablet εξίσου και στα lg εξίσου

Και μαλιςτα για την Samsung που ειναι η μεγαλύτερη εταιρία στο android με τεράστιο παραγωγικό δυναμικό,πόρους και έρευνα και ανάπτυξη ειναι ευνόητο να εχω απαιτήσεις το μέγιστο.

Δικαιολογείς δηλαδη οτι ενώ εινςι στην δυάδα των μεγαλύτερων κατασκευαστών σε παραγωγή μνημών παρ ολα αυτα τσιγκουνεύεται να βάλει τη μέγιστη μνήμα στα κινητά της.

 

Όταν βάζει τα ιδια υλικά είτε κανει 100 είτε 600 ειναι το ίδιο και το αυτό.

Γιατί λοιπόν να μην είμαι αυστηρός όταν ζητάει και υψηλές τιμες μαλιςτα.

 

Πως στις τηλεοράσεις της και στα ultrabook της βάζει αλουμίνιο και κανενας δεν παραπονέθηκε για την τιμή τους διότι προσφέρει συνολικα τα μέγιστα.

 

Ενώ στα κινητά και tablet προσπαθεί με το minimum να παρει το maximum με εξαίρεση αυστηρά τη Note σειρα που μονο εκεί δίνει το πιο κοντά στο μέγιστο.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...