Jump to content

Ζ3 compact ή Galaxy Alpha?


Nikos_Mpl
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με ρώτησες εμένα προσωπικά γιατί και πως και σου απάντησα.

Τιποτα λιγότερο τιποτα περισσότερο.

Όπως σου είπα στην αρχή στα του θέματος,ανέφερα οτι καλύτερα να τα δει και τα 2 απο κοντά και οποίο της αρέσει αυτό να παρει διότι ικανοποιημένη θα μείνει οτι και να επιλέξει.

Ήμουν σαφής και ξεκάθαρος πιστεύω.

Ολα τα αλλα περί εμπάθεια δεν χρειαζόταν να αναφερθείς και ειναι περιττά.

Το οτι με τα δικά μου κριτήρια δεν μου κανει δεν σημαίνει εμπάθεια.

Μην τα ισοπεδώνουμε ολα.

Ο καθε ένας βάζει διαφορετικές προτεραιότητες σε μια συσκευη.

Για εσένα το double tap να ειναι άχρηστο για εμένα ομως ειναι σημαντικό.

Σεβαστό απο μέρους μου στα δικιά σου αντίληψη το ίδιο πρέπει να κανεις και εσυ.

 

Πχ για εμένα ο Launcher της Sony δεν μου αρέσει και προτιμώ Nova και πάει λέγοντας.

Εμένα με ενοχλεί το καπάκι να ειναι πλαστικό(προτιμώ αλουμίνιο η γυαλί) παρά τα πλαϊνά και εδω πάει λέγοντας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Και άλλου είμαι αυστηρός.

Μπες στα νήματα του m8 να διαβάσεις,μπες στο 930 εξίσου,μπες στα ipad εξίσου,μπες στα windows tablet εξίσου και στα lg εξίσου

 

Πλαστικό είναι και το z3c...καμία σχέση με το z1c σε υλικά...Και όσο αφορά για την αυστηρότητα, sony δεν βλέπω:p....άλλωστε δεν είπα ότι είσαι μόνο με την samsung αλλά ότι είσαι περισσότερο με την samsung.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 63
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πλαστικό είναι και το z3c...καμία σχέση με το z1c σε υλικά...Και όσο αφορά για την αυστηρότητα, sony δεν βλέπω:p....άλλωστε δεν είπα ότι είσαι μόνο με την samsung αλλά ότι είσαι περισσότερο με την samsung.

Αυστηρός είμαι σαν καταναλωτής και μονο αυτό.

Απαιτώ όταν οι εταιρίες ζητάνε να βάλω βαθιά το χέρι στη τσέπη να το δικαιολογούν με το να μου προσφέρουν τα μέγιστα.

Btw πλαστικό ειναι μονο στα πλαϊνά.

Μπρος πίσω γυαλί.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αυστηρός είμαι σαν καταναλωτής και μονο αυτό.

Απαιτώ όταν οι εταιρίες ζητάνε να βάλω βαθιά το χέρι στη τσέπη να το δικαιολογούν με το να μου προσφέρουν τα μέγιστα.

Btw πλαστικό ειναι μονο στα πλαϊνά.

Μπρος πίσω γυαλί.

 

btw το alpha έχει γυαλί μπροστά, μέταλλο στα πλαινά και πλαστικό πίσω....μην παίζουμε με τις λέξεις....Ναι έχει μια φλίδα αλουμίνιο και το alpha δεν είναι ότι το άλλο είναι full γυαλί και αλουμίνιο...να μην παίζουμε με τις λέξεις....

 

Συνεπώς καλά κάνεις και απαιτείς τα μέγιστα....δεν το "απαιτείς" ή καλύτερα σε κάποιες περιπτώσεις ανάλογα την εταιρία δεν εκφράζεσαι το ίδιο...

Edited by enigma84
Link to comment
Share on other sites

btw το alpha έχει γυαλί μπροστά, μέταλλο στα πλαινά και πλαστικό πίσω....μην παίζουμε με τις λέξεις....Ναι έχει μια φλίδα αλουμίνιο και το alpha δεν είναι ότι το άλλο είναι full γυαλί και αλουμίνιο....Στην κατηγορία τιμής του μόνο τα p7, htc one m8 mini.....

 

Αρα κάπου κερδίζει το ένα κάπου το αλλο στα υλικά και στην κατασκευή γενικότερα.

Δεν μπορούμε να πούμε ούτε οτι το alpha ειναι καλύτερο ούτε το z3c.

Το μονο που υπερτερεί ειναι στην αφαιρούμενη μπαταρία και κάμερα στο αυτόματο και πουθενά άλλου,αλλα με τίμημα ένα 40-50% χειρότερη αυτονομια.

Και που τέλος πάντως να φορτίζουμε μια συσκευη υπάρχουν χίλιοι δυο τρόποι.

 

Ας έδινε η Sammy την ιδια αυτονομια συν αποσπομενη τότε ναι να πω οτι συνολικα εινςι καλύτερη συσκευη και προταςη και ας μην εχει micro sd τα 32gb ειναι αρκούντος ικανοποιητικά.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην Αλεξη οταν κανεις τοσες διακρισεις για το Ζ3c, σκεπτομενος το Ζ1c και θελοντας 5" τηλεφωνο, δε μπορω παρα να σκεφτω οτι δεν λειτουργεις αντικειμενικα..

Και τι εννοω..μου λες οτι δε σαρεσει το καπακι του αλφα, οταν το Ζ3c που ειναι αυτο με το οποιο το συγκρινουμε ειναι ολο πλαστικο..

Αναφερεις οτι μπρος πισω ειναι γυαλι, κατι το οποιος ειναι απολυτως υποκριτικο καθως τοσο το Ζ3c οσο και το Ζ1c δεν εχουν καμια διαφορα στην αισθηση πισω! εκτος αν εσυ, χτυπωντας με το νυχι τοσο μπροστα οσο και πισω αυτα τα κινητα, νιωθεις γυαλι!! Εγω ποτε μου δεν ενιωσα οτι ειναι γυαλι, και δεν ειναι γυαλια..ειναι χημικες ενωσεις που εχουν χαρακτηριστικα γυαλιου αλλα κανουν ολα σαν πλαστικα..μην το παιζουμε τωρα οτι η σονυ και η καθε σονυ εβαλε γυαλι, σιγα το γυαλι πια, λες και ειναι κανα κρυσταλο!

Σιγουρα ειναι πιο ωραιο απο το πλαστικο καπακι, αλλα ενα κινητο το βλεπεις απο μπροστα στο 95% της χρησης του, ε δε μπορεις να παρακαμπτεις το 95% και να κολλας με το 5!

Οταν μπροστα ειναι αλουμινιο το ενα, που εδω εσενα σε χαλαει γιατι το βαφτισες φλιδα, αλλα το γυαλι ειναι γυαλι κατα τα αλλα στο σονυ, γιαυτο λεω, δε μπορεις να λες οτι και να στο χαριζαν θα το πετουσες!

και τελος παντων, εχει διαφορα να πεις οτι δε μαρεσει γιατι 1ο κριτηριο μου πχ ειναι η μπαταρια και εκει το σονυ ειναι απειρως καλυτερο και αλλο να κραζεις για τα πλαστικα samsung που δεν ειναι το alpha, απλα επειδη τοσα χρονια κραζαμε ολοι μαζι..γιαυτο θεωρω οτι ησουν λιγο υπερβολικος, αν κανω λαθος σου ζητω συγγνωμη..

 

Οσο για τα 2 κινητα, οπως ειπα, το alpha δειχνει πιο ομορφο, πιο ποιοτικο, με αλουμινιο και πιο κομψο..ομως αν δω οτι την κοπελα μου την ενδιαφερει η αυτονομια και δεν την χαλαει το Ζ3c σαν ομορφια θα της το παρω, εφοσον βγαλω ακρη..αλλιως θα της παρω αλφα και ας παρει 2η μπαταρια..

Δε νομιζω οτι ειναι σε κατι καλυτερο το Ζ3 περαν της μπαταρια και της αδιαβροχοποιησης γενικα..τωρα λεπτομερειες οπως εξοικονομηση και μενου, ειναι πραγματα που μια γυναικα παιζει να μην την απασχλησουν ποτε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλα εδω που τα λεμε κιολας,κι εμεις με το z3 φλουδα αλουμινιου εχουμε,στην ουσια ειτε γυαλι ειτε οχι,δεν εχουμε και στην πλατη αλουμινιο,οποτε η περιμμετρος μας ειναι φλουδα,κατι παρομοιο με του alpha.

το ατου του sony για μενα ειναι η αυτονομια του οπου εκει παιζει χωρις αντιπαλο.κατα τα αλλα το alpha ειναι ενα παρα πολυ κομψο τηλεφωνο που το τετραωρο ανοιχτης οθονης θα το βγαλει ανετα.και κυριως απροβληματιστο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

καλα εδω που τα λεμε κιολας,κι εμεις με το z3 φλουδα αλουμινιου εχουμε,στην ουσια ειτε γυαλι ειτε οχι,δεν εχουμε και στην πλατη αλουμινιο,οποτε η περιμμετρος μας ειναι φλουδα,κατι παρομοιο με του alpha.

το ατου του sony για μενα ειναι η αυτονομια του οπου εκει παιζει χωρις αντιπαλο.κατα τα αλλα το alpha ειναι ενα παρα πολυ κομψο τηλεφωνο που το τετραωρο ανοιχτης οθονης θα το βγαλει ανετα.και κυριως απροβληματιστο.

 

ακριβως ετσι..αυτο λεω και εγω και ο λογος που το ανοιξα ηταν να δω αν βγαζει μιση μερα ή μιαμιση με νορμαλ χρηση, δηλαδη ολα ανοιχτα, δεδομενα wifi κτλ και καμποση χρηση..να ξερω οτι η κοπελα μου θα φυγει το πρωι για εφημερια και μεχρι το αλλο πρωι πχ θα εχει..με το αλφα μαλλον οριακα..με το Ζ3c θα γυρισει με 70% πισω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

αν οχι με 70% με ενα 50% σιγουρα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

αν οχι με 70% με ενα 50% σιγουρα.

ΝΝαι 70% μόνο αν δεν το λιώσει, δηλαδή σε δύσκολη εφημερία..αυτό σημαίνει όμως ότι στην εύκολη που θα το λιώσει θα πάει και βόλτα το πρωί αντί για ύπνο, θέλει 40 ώρες χωρίς ανάγκη πρίζας και με χρήση,για το σονυ εύκολα, το άλλο οριακά

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην Αλεξη οταν κανεις τοσες διακρισεις για το Ζ3c, σκεπτομενος το Ζ1c και θελοντας 5" τηλεφωνο, δε μπορω παρα να σκεφτω οτι δεν λειτουργεις αντικειμενικα..

Και τι εννοω..μου λες οτι δε σαρεσει το καπακι του αλφα, οταν το Ζ3c που ειναι αυτο με το οποιο το συγκρινουμε ειναι ολο πλαστικο..

Αναφερεις οτι μπρος πισω ειναι γυαλι, κατι το οποιος ειναι απολυτως υποκριτικο καθως τοσο το Ζ3c οσο και το Ζ1c δεν εχουν καμια διαφορα στην αισθηση πισω! εκτος αν εσυ, χτυπωντας με το νυχι τοσο μπροστα οσο και πισω αυτα τα κινητα, νιωθεις γυαλι!! Εγω ποτε μου δεν ενιωσα οτι ειναι γυαλι, και δεν ειναι γυαλια..ειναι χημικες ενωσεις που εχουν χαρακτηριστικα γυαλιου αλλα κανουν ολα σαν πλαστικα..μην το παιζουμε τωρα οτι η σονυ και η καθε σονυ εβαλε γυαλι, σιγα το γυαλι πια, λες και ειναι κανα κρυσταλο!

Σιγουρα ειναι πιο ωραιο απο το πλαστικο καπακι, αλλα ενα κινητο το βλεπεις απο μπροστα στο 95% της χρησης του, ε δε μπορεις να παρακαμπτεις το 95% και να κολλας με το 5!

Οταν μπροστα ειναι αλουμινιο το ενα, που εδω εσενα σε χαλαει γιατι το βαφτισες φλιδα, αλλα το γυαλι ειναι γυαλι κατα τα αλλα στο σονυ, γιαυτο λεω, δε μπορεις να λες οτι και να στο χαριζαν θα το πετουσες!

και τελος παντων, εχει διαφορα να πεις οτι δε μαρεσει γιατι 1ο κριτηριο μου πχ ειναι η μπαταρια και εκει το σονυ ειναι απειρως καλυτερο και αλλο να κραζεις για τα πλαστικα samsung που δεν ειναι το alpha, απλα επειδη τοσα χρονια κραζαμε ολοι μαζι..γιαυτο θεωρω οτι ησουν λιγο υπερβολικος, αν κανω λαθος σου ζητω συγγνωμη..

 

Οσο για τα 2 κινητα, οπως ειπα, το alpha δειχνει πιο ομορφο, πιο ποιοτικο, με αλουμινιο και πιο κομψο..ομως αν δω οτι την κοπελα μου την ενδιαφερει η αυτονομια και δεν την χαλαει το Ζ3c σαν ομορφια θα της το παρω, εφοσον βγαλω ακρη..αλλιως θα της παρω αλφα και ας παρει 2η μπαταρια..

Δε νομιζω οτι ειναι σε κατι καλυτερο το Ζ3 περαν της μπαταρια και της αδιαβροχοποιησης γενικα..τωρα λεπτομερειες οπως εξοικονομηση και μενου, ειναι πραγματα που μια γυναικα παιζει να μην την απασχλησουν ποτε.

Κοιτά εγω τα βλεπω υπό άλλη οπτική γωνία.

 

Αυτη τη στιγμή έχουμε μια εταιρία Sammy που εχει δεκαπλάσια παραγωγική δομή,υπερδιπλάσιους χρηματικούς πόρους διαθέσιμους για έρευνα και ανάπτυξη βάλε ένα τρομερό ποσό που δαπανά για μάρκετινγκ βάλε την τρομερή επίδραση στην αλυσίδα να φτάσει το προιον στον καταναλωτή.

 

Έπρεπε το προιον που βγάζει στην αγορά οχι να ειναι στην καλύτερο ίσο αλλα 2 κλάσεις πάνω το λιγότερο απο μια Sony που ειναι το 1/5 των δυνατοτήτων των Κορεατών.

 

Ε λοιπον εγω δεν ανέχομαι απο την μια να βλεπω τους Κορεάτες να προσπαθούν το minimum για να πάρουν το maximum,ενώ η Sony βγάζει προϊόντα στην χειρότερη ίσα σε δυνατότητες,αξιοπιστία,specs,ντιζάιν με τα Samsung και σε αρκετούς τομείς ειναι αυτη 2 κλάσεις πάνω.

 

Η Sammy ΔΕΝ εχει καμία απόλυτος δικαιολογία για ουδεμία εκπτωςη σε αντιθεςη με την Sony που ενώ δικαιολογείται εν μέρει παρ ολα αυτα δίνει το μέγιστο σήμερα.

 

Το θεωρώ υποκριτικό και υποτίμηση της νοημοσύνης μου να μου πλασάρει αυτα τα προϊόντα που πλασάρει και μαλιςτα υπερτιμολογημένα και απο πάνω να την τιμάω και να λέω και ευχαριστώ.

 

Εχω διαφορετικό τροπο σκέψης και αντιμετώπισης των πραγμάτων.

 

 

Το οτι εγω δεν θα το δεχόμουν και δώρο να μου το κάνανε δεν σημαίνει η οτι αναιρεί οτι σαν συσκευη δεν εχει να προσφέρει μια δεδομένη αξία και να ικανοποιήσει μια κατηγορία καταναλωτών.

 

Αυτα απο εμένα για να το κλείσουμε.

 

Όπως είπα οτι και να πάρεις ευχαριστημένος θα ειςαι.

 

Και μια αλλαγή παράστασης δεν ειναι κακό,αντίθετα μετά μπορείς να εκτιμήσεις καποια πράγματα καλύτερα.:):p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μα εννοείται ότι μια αλλαγή ίσως σε κάνει να εκτιμήσεις καλύτερα αυτό που έχεις όπως μπορεί και να σε κάνει να δεις κάτι καλύτερο ή απλά διαφορετικό που υποτιμούσες..

Άλλο αυτό και άλλο να κάνω ακαδημαϊκή κριτική στις οικονομικές και τεχνικές δυνατότητες των δύο και να πάρω το χειρότερο επειδή το λίγο καλύτερο βγήκε με ελάχιστη προσπάθεια κατά τη γνώμη κάποιου που δεν έχει ιδέα γιατί βγήκε έτσι το ένα και έτσι το άλλο.. Εκτός αν είσαι μέσα..

Τώρα αν αυτό είναι τρόπος σκέψης επιλογής προϊόντων Οκ. Εγώ παίρνω απλά ότι με καλύπτει πιο πολύ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μα εννοείται ότι μια αλλαγή ίσως σε κάνει να εκτιμήσεις καλύτερα αυτό που έχεις όπως μπορεί και να σε κάνει να δεις κάτι καλύτερο ή απλά διαφορετικό που υποτιμούσες..

Άλλο αυτό και άλλο να κάνω ακαδημαϊκή κριτική στις οικονομικές και τεχνικές δυνατότητες των δύο και να πάρω το χειρότερο επειδή το λίγο καλύτερο βγήκε με ελάχιστη προσπάθεια κατά τη γνώμη κάποιου που δεν έχει ιδέα γιατί βγήκε έτσι το ένα και έτσι το άλλο.. Εκτός αν είσαι μέσα..

Τώρα αν αυτό είναι τρόπος σκέψης επιλογής προϊόντων Οκ. Εγώ παίρνω απλά ότι με καλύπτει πιο πολύ

Και εγω αυτο κανω στην τελικη,απλα με διαφορετικη αφετηρια.

Αν δεν με καλυπτε πολυ περισσοτερο η Sony να εισαι σιγουρος οτι δεν θα την επελεγα.

Ολα τα Samsung σημερα με εξαιρεση το Note 4 τα θεωρω επιεικως μεσα στη μετριοτητα στο mobile κομματι.

Ο καθενας εχει το δικαιωμα στη διαφορετικοτητα και ο καθε ενας εχει διαφορετικες απαιτησεις και θελω.

το χειροτερο για εσενα ειναι αντιθετα το καλυτερο για εμενα.

Δεν μπορουμε σε ολα να συμφωνουμε,αλιμονο.

Ας συμφωνησουμε οτι διαφωνουμε.

Το αν εχω ιδεα η οχι δεν ειναι εκει το θεμα και ουτε και το σωστο να αφηνεις υπονοουμενα και να πετας ειρωνιες,αλλα το τελικο αποτελεσμα αυτο που μετραει

Στο κατω κατω επιχειρηματολογησα για μια εταιρια και οχι σε προσωπα η επιλογες καταναλωτων.

Εσυ μπορεις να εισαι ευχαριστημενος απο μια χ,ψ προσπαθεια μιας εταιριας,εγω ομως οχι.

Προσωπικα Απαιτω περισσοτερα για να αποφασισω να βαλω το χερι στη τσεπη.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν άφησα κανένα υπονοούμενο..είπα ξεκάθαρα ότι δεν μίλησες με επιχείρημα και εξέφρασες άποψη άσχετη με τη σύγκριση των δύο, νωρίτερα... Όχι τώρα. Και εκεί ξεκίνησε η διαφωνία. Από εκεί και πέρα όλοι πάνω κάτω συμφωνήσαμε στα πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα των δύο και είναι θέμα προσωπικών προτίμησης το που θα καταλήξει ο κάθε ένα.. Μιας και κανένα δεν είναι τέλειο ούτε κακό, από τα δύο αυτά για τα οποία μιλάμε.. Είμαι Είναι τόσο κοντά που πραγματικά τα θέλω και τα δύο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν άφησα κανένα υπονοούμενο..είπα ξεκάθαρα ότι δεν μίλησες με επιχείρημα και εξέφρασες άποψη άσχετη με τη σύγκριση των δύο, νωρίτερα... Όχι τώρα. Και εκεί ξεκίνησε η διαφωνία. Από εκεί και πέρα όλοι πάνω κάτω συμφωνήσαμε στα πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα των δύο και είναι θέμα προσωπικών προτίμησης το που θα καταλήξει ο κάθε ένα.. Μιας και κανένα δεν είναι τέλειο ούτε κακό, από τα δύο αυτά για τα οποία μιλάμε.. Είμαι Είναι τόσο κοντά που πραγματικά τα θέλω και τα δύο.

 

Ωραια,αλλα ασχετα δεν ειναι τα των οικονομικων των 2 εταιριων οταν ειναι νουμερο ενας παραγοντας για οτιδηποτε τους αφορα στο κυκλο ζωης ενος προιοντος.

Το α και το ω ειναι.

δεν ειναι μπαρτσα-ρεαλ με παρομοιες δυνατοτητες και για τους 2.

Τεσπα νομιζω να το κλεισουμε το θεμα μην το κουραζουμε αλλο.

Σημασια εχει να ειμαστε ευχαριστημενοι με τις επιλογες μας.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...