Jump to content

Ζ3 compact ή Galaxy Alpha?


Nikos_Mpl
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδες,

θελω να κανω δωρο στην κοπελα μου ενα κινητο, μιας και εχω επιδοτηση καμια 350αρα ευρω και μου βγαινουν σχεδον τσαμπα τα 2 παραπανω κινητα.

Εγω εχω το σονυ και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος, αλλα ως γνωστον οι γυναικες κοιτανε μονο ομορφια και μαρκα, και σε αυτα τα 2 υπερτερει το alpha καθως θεωρουν τα samsung καλυτερα και οντως ειναι πιο κομψο!

 

Το θεμα μου ειναι κυριως η μπαταρια, καθως το alpha ειναι πολυ μετριο και φοβαμαι οτι η κοπελα μου θα ξεμενει, ειδικα μετα απο τον 1ο χρονο καθως το κινητο το κραταει 2-3 χρονια και δε θα την βγαζει..

απο την αλλη βλεπω οτι σε πολλα ειναι καλυτεροαπο το Ζ3c, με τα reviews που εχω διαβασει εχω μπερδευτει βεβαια, αλλοι του δινουν 35.000ποντους στο antuntu αλλοι 50.000 ας πουμε..Αλλοι λενε οτι εχει καλυτερη καμερα αλλοι χειροτερη, αλλοι λενε οτι εχει εκπληκτικη οθονη αλλοι λενε οτι ειναι πολυ ψυχτη του Ζ3c και αυτο ειναι πλεονεκτημα..

 

Πραγματικα δεν ξερω τι να κανω,

εγω θα της επαιρνα το alpha αν ειχε μπαταρια εστω λιγο μικροτερη απο το Ζ3c, ομως με τοσο μικροτερη και με το γεγονος οτι τα samsung μπουκωνουν πιο ευκολα, με το touchwiz, φοβαμαι οτι μελλοντικα θα βγει πιο μαπα απο ο,τι το σονυ.

 

Εσεις τι λετε? ποιο θα παιρνατε και γιατι??

δε θελω φανατικες αποψεις, απλα απο χρηστες και γνωστες και των 2 και κυριως του samsung που δεν το εχω δουλεψει, μια αποψη..

Το samsung μαρεσε πολυ εμφανισιακα αλλα απο μπροστα και πλαγια μονο, πισω ετσι και ετσι, ομως για γυναικα δειχνει πιο κομψο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 63
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

αν δινεις βαση στο antuntu σωθηκες.50000+ βγαζει το alpha.το αλλο το πολυ μεχρι 35000,αλλα μην σε ψαρωνει αυτο.

και τα 2 ειναι πολυ καλα κινητα,σαφως πιο απροβληματιστο το alpha.το z3 εμφανισε καποια προβληματακια,δες στο thread του.

η επιλογη ειναι αρκετα δυσκολη.

και τα 2 ειναι super smooth κατα την χρηση τους.το alpha βεβαια δεν ξερω κατα ποσο θα το υποστηριξει η samsung στο προσεχες μελλον καθως ηδη το εχει προσπερασει σχετικα,διαβασε και στο θεμα του και θα παρεις καποια αποψη.

Πιο εντυπωσιακη βεβαια οθονη εχει το alpha λογω amoled,ειναι υπερκορεσμενα τα χρωματα του κι ετσι εχεις την ψευδαισθηση οτι ειναι και καλυτερη.

στην μπαταρια τωρα,το ενα μπορει να πιασει 6ωρο+ το αλλο 4ωρο.

μαλλον στο z3 θα πηγαινα.σε κοκκινακι ειναι και πανεμορφο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

φιλε ταξιδιωτη τι προβληματα εβγαλε το Ζ3c? μεσα ειμαι καθε μερα, δεν εχω δει καποιο θεμα..

Εγω μιλαω για τη συνολικη εμπειρια χρησης που προσφερει κυριως το alpha που δεν το εχω δοκιμασει, την καμερα του, την μπαταρια του που δεν ξερω αν βγαζει μια μερα ανετα με λογικη χρηση (αλλα με ολα ανοιχτα απο δεδομενα κτλ) και αυτο θελω να ακουσω, τωρα αν θα το υποστηριξει η samsung δε με νοιαζει καθως η 4.4.4. ειναι αριστη και δε με απασχολει αν θα παρουν ουτε μια αναβαθμιση. Το θεμα ειναι η εμπειρια..

Στο antuntu δε δινω παραπανω σημασια περαν της απλης αναφορας καθως και αυτο ειναι κατι, δειχνει κατι..Αλλα με μπερδευεις οπως τα λες, εγω με το Ζ3c εβγαλα 45500 πριν λιγο, και το alpha αλλοι λενε οτι εβγαζε 35.000 αλλοι 50.000, οπου ειναι μεγαλη η διαφορα..

Εσυ τα λες αναποδα, οτι το σονυ βγαζει 35.000 και το alpha 50.000. που σιγουρα δεν ειναι ετσι, για το σονυ, αλλα μπορει να ειναι και τα 2 κοντα, δηλαδη το σονυ στο 45.000 που τοβλεπω στο δικο μου και το alpha στο 50.000 που ειναι μικρη διαφορα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες,

θελω να κανω δωρο στην κοπελα μου ενα κινητο, μιας και εχω επιδοτηση καμια 350αρα ευρω και μου βγαινουν σχεδον τσαμπα τα 2 παραπανω κινητα.

Εγω εχω το σονυ και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος, αλλα ως γνωστον οι γυναικες κοιτανε μονο ομορφια και μαρκα, και σε αυτα τα 2 υπερτερει το alpha καθως θεωρουν τα samsung καλυτερα και οντως ειναι πιο κομψο!

 

Το θεμα μου ειναι κυριως η μπαταρια, καθως το alpha ειναι πολυ μετριο και φοβαμαι οτι η κοπελα μου θα ξεμενει, ειδικα μετα απο τον 1ο χρονο καθως το κινητο το κραταει 2-3 χρονια και δε θα την βγαζει..

απο την αλλη βλεπω οτι σε πολλα ειναι καλυτεροαπο το Ζ3c, με τα reviews που εχω διαβασει εχω μπερδευτει βεβαια, αλλοι του δινουν 35.000ποντους στο antuntu αλλοι 50.000 ας πουμε..Αλλοι λενε οτι εχει καλυτερη καμερα αλλοι χειροτερη, αλλοι λενε οτι εχει εκπληκτικη οθονη αλλοι λενε οτι ειναι πολυ ψυχτη του Ζ3c και αυτο ειναι πλεονεκτημα..

 

Πραγματικα δεν ξερω τι να κανω,

εγω θα της επαιρνα το alpha αν ειχε μπαταρια εστω λιγο μικροτερη απο το Ζ3c, ομως με τοσο μικροτερη και με το γεγονος οτι τα samsung μπουκωνουν πιο ευκολα, με το touchwiz, φοβαμαι οτι μελλοντικα θα βγει πιο μαπα απο ο,τι το σονυ.

 

Εσεις τι λετε? ποιο θα παιρνατε και γιατι??

δε θελω φανατικες αποψεις, απλα απο χρηστες και γνωστες και των 2 και κυριως του samsung που δεν το εχω δουλεψει, μια αποψη..

Το samsung μαρεσε πολυ εμφανισιακα αλλα απο μπροστα και πλαγια μονο, πισω ετσι και ετσι, ομως για γυναικα δειχνει πιο κομψο.

 

Από κοντά που τα είδα του alpha η οθόνη μου φάνηκε πολύ καλύτερη. Από αυτονομία βάζει την extended της Samsung και είναι κομπλέ αν δει ότι δεν την φθάνει. Φωτογραφία στο αυτόματο τα Samsung είναι κορυφή και το alpha κοντράρει το s5.

 

Το μόνο αρνητικό για μένα είναι η ενδεχόμενη υποστήριξη δεδομένου ότι ακούγονται πολλά για το alpha. Τώρα όμως όλοι λένε ότι τρέχει πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

Από κοντά που τα είδα του alpha η οθόνη μου φάνηκε πολύ καλύτερη. Από αυτονομία βάζει την extended της Samsung και είναι κομπλέ αν δει ότι δεν την φθάνει. Φωτογραφία στο αυτόματο τα Samsung είναι κορυφή και το alpha κοντράρει το s5.

 

Το μόνο αρνητικό για μένα είναι η ενδεχόμενη υποστήριξη δεδομένου ότι ακούγονται πολλά για το alpha. Τώρα όμως όλοι λένε ότι τρέχει πολύ καλά.

 

γενικα αυτη την εικονα εχω και εγω, αλλα το extended δεν το υπολογιζω καν σαν feature, το θεμα ειναι να εχουμε smartphone, αν ειναι οπως οι φιλοι μου με τα αι φον να κυκλοφουμε με φορτιστη ή να κλεινουμε δεδομενα για να μην ξεμεινουμε, τοτε δεν εχεις καν smartphone..

Πχ ακομα και η απλη εξοικονομηση της samsung ειναι τραγικη! δεν σου δινει καμια παραμετροποιηση..ποτε θα μπει, ποιες εφαρμογες θα αφησει να δουλευουν,ποσο θα πεσει η φωτεινοτητα, ποσο θα μενει η οθονη ανοιχτη..ποιοι συγχρονισμοι θα σταματανε, αυτα η σονυ στα δινει και μπορεις να κλεισεις ο,τι θες απο ολα και συνεχισεις να εχεις δεδομενα ανοιχτα και να δουλευει το viber σου αλλα να μην συγχρονιζει το fb ή τα αρχεια σου πχ..Αυτο δεν το εχει οποτε στο ταμπλετ μου δεν βαζω ποτε εξοικονομηση γιατι μου σπαει τα νευρα εκει που παει τη φωτεινοτητα ειδικα, δε βλεπω τιποτα (galaxy tab S) και γιαυτο με αγχωνει η μπαταρια...γιατι δεν εχει και καλο συστημα εξοικονομησης..

Οσο για καμερα,μαλλον ειναι καλυτερο αλλα οντως η οθονη τα κανει να φαινονται ακομα πιο ωραια, σε αντιθεση με το σονυ που τα κανει πιο ψυχρα απο ο,τι ειναι πραγματικα..

Με βλεπω να της παιρνω alpha αν δω οτι βγαζει η μπαταρια 1,5 μερα (μου φαινεται λιγο δυσκολο βεβαια)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Με όλα ανοιχτά 1,5 μέρα με τίποτα το Alpha. Το εχει συνάδελφος και μέχρι το βράδυ μερικές φορές δεν φτάνει..

Κάμερα στο αυτόματο ναι έχει καλύτερη. Εξοικονόμηση της samsung είναι απλά για γέλια.Πολύ μπροστά το Ζ3 compact στην μπαταρία και στις επιλογές για εξοικονόμηση. Τώρα από ομορφιά αυτά είναι γούστα.είναι 2 άριστες συσκευές για το μέγεθος τους,αλλά αν ήταν να διαλέξω θα πήγαινα για sony.

Link to comment
Share on other sites

Νίκο άσε τα antuntu και τα αμπελαλέ και τσίμπα της το sony σε κοκκινάκι. Για μια βδομάδα θα ηρεμήσεις από γκρίνιες κτλ! Τζετ σε βρίσκω. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Νίκο άσε τα antuntu και τα αμπελαλέ και τσίμπα της το sony σε κοκκινάκι. Για μια βδομάδα θα ηρεμήσεις από γκρίνιες κτλ! Τζετ σε βρίσκω. :lol:

 

χαχα, για τη γυναικα το θελω, εγω το εχω ηδη σε μαυρο και δεν χορταινω να ασχολουμαι μαζι του! πρωτη φορα σκεφτομαι να μην αλλαξω κινητο!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

χαχα, για τη γυναικα το θελω, εγω το εχω ηδη σε μαυρο και δεν χορταινω να ασχολουμαι μαζι του! πρωτη φορα σκεφτομαι να μην αλλαξω κινητο!

Εμ πάρτο εκεί και καθάρισες... Ξέρεις και τα χουνέρια του αν έχει και δε θα ψάχνεσαι σε περίπτωση κάποιου προβλήματος...

Link to comment
Share on other sites

Όταν το κινητό είναι για γυναίκα,βρίσκεις 2-3 συσκευές και ρωτάς την ΙΔΙΑ ποιά απ'αυτές θέλει.

Άσε τις μπαταρίες,τις αποδόσεις,τα antutu,τους πυρήνες και όλα γενικώς τα χαρακτηριστικά.

Άστην να διαλέξει μόνη της,θα γλυτώσεις ΠΟΛΥ γκρίνια!:lol::lol::lol:

Πίστεψέ με......

Link to comment
Share on other sites

Όταν το κινητό είναι για γυναίκα,βρίσκεις 2-3 συσκευές και ρωτάς την ΙΔΙΑ ποιά απ'αυτές θέλει.

Άσε τις μπαταρίες,τις αποδόσεις,τα antutu,τους πυρήνες και όλα γενικώς τα χαρακτηριστικά.

Άστην να διαλέξει μόνη της,θα γλυτώσεις ΠΟΛΥ γκρίνια!:lol::lol::lol:

Πίστεψέ με......

 

χαχα..μωρε της τα εδειξα και τα 2 και δεν τα θυμοταν μετα..γενικα δε θελει να αλλαξει, εχει ενα S2 και θελει να το αλλαξει αν ψοφησει, ομως η μπαταρια του δεν την βγαζει καθολου, μονιμως με το αγχος, και κολλαει και για πλακα..γιαυτο θελω το σονυ, να ξερω οτι για 2-3 χρονια θα την βγαλει ενω το alpha δεν ξερω αν θα μπορει μετα απο 2 χρονια να αντεξει. Τελος παντων, θα της παρω ενα λευκο Z3 compact και τελος.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

χαχα..μωρε της τα εδειξα και τα 2 και δεν τα θυμοταν μετα..γενικα δε θελει να αλλαξει, εχει ενα S2 και θελει να το αλλαξει αν ψοφησει, ομως η μπαταρια του δεν την βγαζει καθολου, μονιμως με το αγχος, και κολλαει και για πλακα..γιαυτο θελω το σονυ, να ξερω οτι για 2-3 χρονια θα την βγαλει ενω το alpha δεν ξερω αν θα μπορει μετα απο 2 χρονια να αντεξει. Τελος παντων, θα της παρω ενα λευκο Z3 compact και τελος.

 

Το ότι το alpha μπορεί να πάρει άλλη μεγαλύτερη μπαταρία της ίδιας της Samsung γιατί δεν το λογαριάζεις; Δεν αλλάζει τραγικά το πάχος. Όχι ότι θα φτάσει το z3c σε αυτονομία αλλά τουλάχιστον θα βελτιωθεί κατά πάρα πολύ.

 

Πάντως η λύση είναι να διαλέξει η ίδια τι θέλει.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι το alpha μπορεί να πάρει άλλη μεγαλύτερη μπαταρία της ίδιας της Samsung γιατί δεν το λογαριάζεις; Δεν αλλάζει τραγικά το πάχος. Όχι ότι θα φτάσει το z3c σε αυτονομία αλλά τουλάχιστον θα βελτιωθεί κατά πάρα πολύ.

 

Πάντως η λύση είναι να διαλέξει η ίδια τι θέλει.

 

αλλαζει? Δεν ειχα κοιταξει εχοντας συνηθισει τα αλλα που ειναι φιξ..Θα το σκεφτω, αν μεγαλωνει αρκετα και με μικρο κοστος ισως να αξιζει..αλλα αφου το καπακι πισω ειναι οριακο, πως θα μπει μεγαλυτερη μεσα? δε θα θες αλλο καπακι? μηπως γιναι ασχημο το κινητο? Για το παχος του αξιζει και το μεταλλο, αμα το χαλασουμε το παχος..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

αλλαζει? Δεν ειχα κοιταξει εχοντας συνηθισει τα αλλα που ειναι φιξ..Θα το σκεφτω, αν μεγαλωνει αρκετα και με μικρο κοστος ισως να αξιζει..αλλα αφου το καπακι πισω ειναι οριακο, πως θα μπει μεγαλυτερη μεσα? δε θα θες αλλο καπακι? μηπως γιναι ασχημο το κινητο? Για το παχος του αξιζει και το μεταλλο, αμα το χαλασουμε το παχος..

Mια ματιά στο forum θα λύσει κάποιες απορίες. Το πάχος δεν είναι τραγικό για μένα. Aπό την άλλη ανεβάζεις το κόστος μιας και θα δώσεις κάτι παραπάνω..

Αφού είχα ακούσει διάφορες γνώμες για την μπαταριά του Alpha

όταν το αγόρασα έβγαλα ο ίδιος τα συμπεράσματα μου …

 

Η χρήση που κάνω εγώ είναι:

Πολλές ώρες μέσα στο αυτοκίνητο εν κινήση με αποτέλεσμα συνεχόμενες αυξομειώσεις του σήματος με ότι αυτό συνεπάγεται στην μπαταρία

Δεν κλείνω ποτέ το WiFi και το Bluetooth

Μιλάω πάρα πολύ (+/- 3000 λεπτά τον μήνα, ας είναι κάλα το RED3)

 

Δεν έμεινα καθόλου ικανοποιημένος με την μπαταριά γιατί με έβγαζε μέχρι νωρίς το απόγευμα χωρίς φόρτιση

με αποτέλεσμα να έχω μόνιμος στο μυαλό μου είτε να το βάλω στον φορτιστή του αυτοκινήτου είτε στο εξωτερικό battery pack.

 

Τελικά πήρα την απόφαση και αγόρασα την extended μπαταριά.

 

Η αίσθηση που έχει το Alpha με την extended μπαταριά όσον άφορα την στιβαρότητα είναι ακριβώς η ίδια με την παλιά οπότε όλα είναι μια χαρά.

 

Παραθέτω συγκριτικές φωτογραφίες για τα υπόλοιπα:

 

Οι δυο μπαταριές διπλά - διπλά, η standard είναι Made in Korea - Assembled in Vietnam ενώ η extended είναι Made in Korea

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=56868&stc=1&d=1423833382

 

Με την standard κουμπωμένη

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=56877&stc=1&d=1423833643

 

Με την extended κουμπωμένη

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=56878&stc=1&d=1423833643

 

συνεχίζεται στο επόμενο post …

 

113gr βάρος με την standard

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=56879&stc=1&d=1423834037

 

125gr βάρος με την extended

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=56880&stc=1&d=1423834037

 

6.75mm πάχος με την standard

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=56881&stc=1&d=1423834037

 

7.95mm πάχος με την extended

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=56882&stc=1&d=1423834037

 

Τέλος το σημαντικότερο που είναι η απόδοση θα σας το πω σε μερικές ήμερες που θα έχω ποιο σαφή εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

χαχα..μωρε της τα εδειξα και τα 2 και δεν τα θυμοταν μετα..γενικα δε θελει να αλλαξει, εχει ενα S2 και θελει να το αλλαξει αν ψοφησει, ομως η μπαταρια του δεν την βγαζει καθολου, μονιμως με το αγχος, και κολλαει και για πλακα..γιαυτο θελω το σονυ, να ξερω οτι για 2-3 χρονια θα την βγαλει ενω το alpha δεν ξερω αν θα μπορει μετα απο 2 χρονια να αντεξει. Τελος παντων, θα της παρω ενα λευκο Z3 compact και τελος.

 

Οχι λευκο ρε εσύ κόκκινο είναι πανέμορφο η το πράσινο εναλλακτική.

Κόκκινο/μαύρο μπροστά είναι δυναμητης.

 

http://api.sonymobile.com/files/xperia-z3-compact-mandarin-1240x840-6732d63f6eb7dfe080a35e4f4f04c920.jpg

 

Πιο διακριτικό χρώμα το πράσινο και εξίσου πανέμορφο.

 

http://api.sonymobile.com/files/xperia-z3-compact-green-1240x840-a78b2c78e599f712ba7633e9db9ae326.jpg

 

Βάλε λίγο χρώμα,έναν άνεμο ανανέωση, γενικά.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όποιο και να διαλέξει, αν είναι να το βάλει σε θήκη ας πάρει το πιο συνηθισμένο χρώμα αν βαριέται εύκολα....μετά ανάλογα την θήκη αλλάζει το χρώμα.
Link to comment
Share on other sites

Mια ματιά στο forum θα λύσει κάποιες απορίες. Το πάχος δεν είναι τραγικό για μένα. Aπό την άλλη ανεβάζεις το κόστος μιας και θα δώσεις κάτι παραπάνω..

 

ερωτηση,σε θηκη μπαινει με την εξτρα μπαταρια?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Όποιο και να διαλέξει, αν είναι να το βάλει σε θήκη ας πάρει το πιο συνηθισμένο χρώμα αν βαριέται εύκολα....μετά ανάλογα την θήκη αλλάζει το χρώμα.

 

Κυκλοφορήσουν και skin όπου τους αλλάζεις χρώμα με 8-10 ευρώ εξίσου,χωρίς να χρειάζεται θήκη να προσθέτει όγκο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

με καιτε τωρα, με την μεγαλυτερη μπαταρια αλλα στα 8 χιλιοστα παχος που φτανει ειναι σχεδον το ιδιο με Ζ3. βεβαια το alpha δεν παυει να ειναι πιο ομορφο.

Οσο για τοχρωμα, το λευκο ειναι πιο σιγουρο οτι θα της αρεσει αλλα μαλλον δε θα βιαστω να το παρω μπας και την βαλω να τα δει ξανα, εχω μπλεχτει!

Η αληθεια ειναι οτι Ζ3c αν ηταν μεταλικο δε θα το σκεφτομουν καν, αλλα τωρα το αλλο δειχνει πιο premium Και μετραει, συν οτι ειναι ενα καλο κινητο σε ολα σχεδον.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

με καιτε τωρα, με την μεγαλυτερη μπαταρια αλλα στα 8 χιλιοστα παχος που φτανει ειναι σχεδον το ιδιο με Ζ3. βεβαια το alpha δεν παυει να ειναι πιο ομορφο.

Οσο για τοχρωμα, το λευκο ειναι πιο σιγουρο οτι θα της αρεσει αλλα μαλλον δε θα βιαστω να το παρω μπας και την βαλω να τα δει ξανα, εχω μπλεχτει!

Η αληθεια ειναι οτι Ζ3c αν ηταν μεταλικο δε θα το σκεφτομουν καν, αλλα τωρα το αλλο δειχνει πιο premium Και μετραει, συν οτι ειναι ενα καλο κινητο σε ολα σχεδον.

 

Να δει και το z3 αν της κάθεται καλά στο χέρι προτίμησε το τότε.

Σε copper η silver-green τα σπάει.

Δες αν πιάνει η επιδότηση και αλλού να το πάρεις πιο φθηνα.

Μαζί με το Cyan τα θεωρώ τα ομορφότερα χρώματα για κινητό.

 

Ας τα δει σε πράσινο η κόκκινο είμαι σίγουρος ότι ένα από τα 2 θα της αρέσει περισσότερο από το λευκο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Να δει και το z3 αν της κάθεται καλά στο χέρι προτίμησε το τότε.

Σε copper η silver-green τα σπάει.

Δες αν πιάνει η επιδότηση και αλλού να το πάρεις πιο φθηνα.

Μαζί με το Cyan τα θεωρώ τα ομορφότερα χρώματα για κινητό.

 

Ας τα δει σε πράσινο η κόκκινο είμαι σίγουρος ότι ένα από τα 2 θα της αρέσει περισσότερο από το λευκο.

 

οταν λεω Ζ3 εννοω παντα compact.

απο εκει και περα, δεν θελει να της παρω και δεν ασχολειται με τιποτα, με εχει πρηξει..αλλα μιας και εχω επιδοτηση ειπα να της το κανω το δωρο..εξαλλου θα χρειαστει καποια στιγμη και δε θελω να παρω αλλη συσκευη πλεον. το θεμα ειναι να μαντεψω τι σκατα, αλλιως το βλεπω να μπαινει στο φορουμ αγγελια..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

οταν λεω Ζ3 εννοω παντα compact.

απο εκει και περα, δεν θελει να της παρω και δεν ασχολειται με τιποτα, με εχει πρηξει..αλλα μιας και εχω επιδοτηση ειπα να της το κανω το δωρο..εξαλλου θα χρειαστει καποια στιγμη και δε θελω να παρω αλλη συσκευη πλεον. το θεμα ειναι να μαντεψω τι σκατα, αλλιως το βλεπω να μπαινει στο φορουμ αγγελια..

Όταν για δώρο είναι κινητό και όχι κολιέ η δαχτυλίδι καλύτερα είναι να το ξέρει και να το δείτε μαζί σε μαγαζί ποιο χρώμα τις αρέσει περισσότερο.

Εγώ έτσι θα εκανα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όταν για δώρο είναι κινητό και όχι κολιέ η δαχτυλίδι καλύτερα είναι να το ξέρει και να το δείτε μαζί σε μαγαζί ποιο χρώμα τις αρέσει περισσότερο.

Εγώ έτσι θα εκανα.

 

ετσι ειναι, το θεμα ειναι οτι δεν μπαινει σε καταστημα ηλεκτρονικων ειδων με τιποτα...στη wind Μπηκε για να πληρωσει λογαριασμο :lol: :p και τα ειδε αλλα δεν εδωσε σημασια! μηπως να μου παρω δωρω εμενα κανα alpha να εχω να ασχολουμαι και να την αφησω με το s2 και αμα μετανοιωσει να της κανω το χατιρι να διαλεξει ενα απο τα δικα μου?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

χαχα..μωρε της τα εδειξα και τα 2 και δεν τα θυμοταν μετα..γενικα δε θελει να αλλαξει, εχει ενα S2 και θελει να το αλλαξει αν ψοφησει, ομως η μπαταρια του δεν την βγαζει καθολου, μονιμως με το αγχος, και κολλαει και για πλακα..γιαυτο θελω το σονυ, να ξερω οτι για 2-3 χρονια θα την βγαλει ενω το alpha δεν ξερω αν θα μπορει μετα απο 2 χρονια να αντεξει. Τελος παντων, θα της παρω ενα λευκο Z3 compact και τελος.

 

να δεις και γαλάζιο Ζ3 compact που πιστεύω είναι ακόμη πιο όμορφο . Ξέρεις και τα γούστα τις οπότε είναι πιο εύκολη η απόφαση

Link to comment
Share on other sites

αφου δεν υπαρχει γαλαζιο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...