Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι αλλο ηθελε να πει ο φιλος, αντι να πινει fanta πινει φλωρινα, αντι να εχει nokia εχει sagem. ΟΚ? ;)

 

Καποια πραγματα εχουν γινει απαραιτητα, εγω προσωπικα δεν θα επινα fanta γιατι ειδα μια χαζη διαφημιση και την σχολιασα. :X

Ουτε θα επαιρνα ενα κινητο γιατι διαφημιζετε ολη μερα κτλ. αλλα ενα που πραγματικα μου αρεσει. :)

 

με μια λεπτομέρεια αν μου επιτρέπεις...κάποια πράγματα μας τα 'χουν κάνει απαραίτητα, με ότι προβλήματα συνεπάγεται αυτό (π.χ αγχωνόμαστε σήμερα μην φύγουμε χωρίς κινητό - nokia N90 ή sagem δεν εστιάζω σώνει και καλά τη μάρκα - απο το σπίτι) :worry:

 

Πάντως, μόλις αγοράζω μπαμπατσοπορτοκαλάδα (εδώ που τα λέμε και τα φυσικά πορτοκαλάκια είναι τέλεια) προσέχω και τις "καμπύλες" τώρα πια! :lol: :lol: :lol:

μην το ψάχνεις, εσύ το 'χεις
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Η διαφήμιση των καταστημάτων Γερμανός με το σκυλάκι που λέει <<Μη μ'αφήνετε εδώ μ'αυτή...τη λυσσάρα>> είναι η πιο σπαστική που έχω προσέξει τον τελευταίο καιρό :rocket: .
Link to comment
Share on other sites

Οχι αλλο ηθελε να πει ο φιλος, αντι να πινει fanta πινει φλωρινα, αντι να εχει nokia εχει sagem. ΟΚ? ;)

Δε το κάνω από αντίδραση, απλά παίρνω αυτό που μου αρέσει και καλύπτει τις προτιμήσεις μου (για να μην πω "ανάγκες"), όπως και οι περισσότεροι φαντάζομαι :cool:

(προτιμώ fanta και nokia από αυτά που έγραψες :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Από τις κάπως παλιότερες διαφημίσεις, σαφώς η πιο αντιπαθητική για μένα είναι το τελείωμα κάθε διαφήμισης της Mazda, με τον σπαστικό πιτσιρικά να λέει: "Zoom zoom!!!!" :down: Απαίσια!!!!!!!!

 

Αλλά πιστεύω ότι αν υπήρχαν Anti-Oscar διαφημίσεων, εγώ θα το έδινα χωρίς αμφιβολία στην διαφήμιση της Τράπεζας Κύπρου ..."Ο κύριος τάδε, ένας σοβαρός κύριος"... και το αντίστοιχο: "Η κυρία τάδε, μία σοβαρή κυρία"

Η κακογουστιά και το κιτς σε όλο τους το μεγαλείο!!! :chair:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

ο κύριος τάδε συναγονίζεται τον Μπάμπη με τα καπέλα του :down:

 

την κορυφη ομως παντα την κατεχει η γρια 11880 :mad:

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

αυτη η γρια στο 11880 ειναι για γερα νευρα... αλλα και αυτες οι δυο με την πειραιως που αναφερθηκαν παραπανω:mad:
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει αναφερθει αλλα τελευταια εμενα μου την ΣΠΑΕΙ οσο τιποτα αλλο μια διαφημιση (της Φορντ νομιζω) που λενε "Ποτε?.....ποτε??...."

και στο τελος ενας τελειος σπαστικος λεει με σπαστικο τροπο "Ποτε επιτελους θα γινουν φθηνοτερα τα αυτοκινητα,ποοοοτε...?"

 

 

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

11880 πω,πω πόσο μου την σπάει...θα πάει να δώσω μπουνιά την τηλεόραση...

όλες οι διαφιμήσεις είναι %$$#@# αφού ο μόνος σκοπός είναι να απομνυμεφτούν στην μνήμη μας για να προτιμήσουμε τα προιόντα-υπηρεσίες...αχ....μπορώ να προσθέσω το οτι το έχουν επιτύχουν :(

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει αναφερθει αλλα τελευταια εμενα μου την ΣΠΑΕΙ οσο τιποτα αλλο μια διαφημιση (της Φορντ νομιζω) που λενε "Ποτε?.....ποτε??...."

και στο τελος ενας τελειος σπαστικος λεει με σπαστικο τροπο "Ποτε επιτελους θα γινουν φθηνοτερα τα αυτοκινητα,ποοοοτε...?"

 

Εντωμεταξύ τον τελευταίο τον έχει να μένει και σε ένα σπίτι, που μόνο οικονομική δυσχέρεια δεν δείχνει.

 

Σπάγγος.

Link to comment
Share on other sites

Το 11880 είναι ότι χειρότερο υπάρχει!!!

Αυτή η γρια μου τη δίνει απίστευτα στα νεύρα!

Δηλαδή σε αυτούς αρέσει, δεν μπορώ να καταλάβω :mad:

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Symbian OS; Nokia N70/3.0546.2.3; 6367) Opera 8.00 [en])

 

Το 11880 είναι ότι χειρότερο υπάρχει!!!

Αυτή η γρια μου τη δίνει απίστευτα στα νεύρα!

Δηλαδή σε αυτούς αρέσει, δεν μπορώ να καταλάβω :mad:

 

Να παρακαλεί η γριούλα να μην την πετύχω μπροστά μου γιατί θα ακούσει όχι και λίγα!!

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Symbian OS; Nokia N70/3.0546.2.3; 6367) Opera 8.00 [en])

 

 

 

Να παρακαλεί η γριούλα να μην την πετύχω μπροστά μου γιατί θα ακούσει όχι και λίγα!!

 

σκασιλα της της γριας. Τα εχει τσεπωσει γερα απο τις τοσες διαφημισεις που εχει γυρισει, θα χει παει σε κανα σουπερ λουξ σπα στην Ελβετια κι αντε να την βρεις :p :lol:

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Και πολύ καλά θα κάνει η γυναίκα. Τόση αρνητική ενέργεια πια, λες και σας έχει σκοτώσει τη μάνα!:wacko:

Μας έχει κάνει τα νεύρα τσατάλια μ' αυτή την εκνευριστική φωνή.:mad:

Καλά να 'ναι πάντως η γυναίκα , απλά τη δουλειά της κάνει.Οι γελοίοι διαφημιστές θέλουν το ξύλο από τους αγανακτησμένους τηλεθεατές.Για να μην μιλήσουμε για την υπηρεσία που διαφημίζουν:X :mad:

 

Η γιαγιά χίλια χρόνια να ζήσει:D

.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ξαναναφερθεί, η διαφήμιση της Σκόντα Οκτάβια (νομίζω) με τη νύφη που γυρνάει στο χωριό της και όλοι εντυπωσιάζονται με την κούρσα!!! Και λένε κάτι ανοησίες του τύπου "ααα με τέτοιο αμάξι θα έχει πολλά λεφτά ο γαμπρός " κλπ, δεν θυμάμαι ακριβώς. Μπλιαξ!!!!:wacko:

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ξαναναφερθεί, η διαφήμιση της Σκόντα Οκτάβια (νομίζω) με τη νύφη που γυρνάει στο χωριό της και όλοι εντυπωσιάζονται με την κούρσα!!! Και λένε κάτι ανοησίες του τύπου "ααα με τέτοιο αμάξι θα έχει πολλά λεφτά ο γαμπρός " κλπ, δεν θυμάμαι ακριβώς. Μπλιαξ!!!!:wacko:

Όντως αισχρή :X

Link to comment
Share on other sites

Επίσης δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά η διαφήμηση μου δεν μου αρέσει καθόλου μετά την εκνευριστική γριά του 11880 είναι μια διαφήμηση με κάτι μπάζα που τρώνε κρουασσάν και ρωτάει ο ένας τον άλλο αν έχει σοκολατωθεί και ο άλλος του λέει ότι είναι σοκόλαση :blink: :confused: :wacko: και κάτι άλλα παλαβά... έλεος τι άλλο θα δούμε...
Link to comment
Share on other sites

Μας έχει κάνει τα νεύρα τσατάλια μ' αυτή την εκνευριστική φωνή.:mad:

Καλά να 'ναι πάντως η γυναίκα , απλά τη δουλειά της κάνει.Οι γελοίοι διαφημιστές θέλουν το ξύλο από τους αγανακτησμένους τηλεθεατές.Για να μην μιλήσουμε για την υπηρεσία που διαφημίζουν:X :mad:

 

Η γιαγιά χίλια χρόνια να ζήσει:D

Σωστός, λέξη προς λέξη και άψογος!

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα οτι η γριούλα του 11880 σε αυτή την διαφήμιση με το 11 η μεγάλη 8 η μικρή και 80 όπως οι σφυγμοί..Δεν μπορεί να πάρει ανάσα η καημένη..Προσέξτε το...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...