Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί ρε παιδια τι έχει η διαφήμιση

ατάκα:

Αμα θες να υπογράψεις υπεγραψε στη μπλουζα μου

 

Ολα τα λεφτά

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε παιδια τι έχει η διαφήμιση

ατάκα:

Αμα θες να υπογράψεις υπεγραψε στη μπλουζα μου

 

Ολα τα λεφτά

 

Και μένα για να πω την αλήθεια μου άρεσε η διαφήμιση. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ως συνηθως, αν κατι πετυχαινει (όπως το περσινο διαφημιστικό) τοτε το παρατραβάνε και το ξεχειλώνουν! Και φυσικά φερνει το ακριβώς αντιθετο αποτελεσμα απο αυτο που περιμενουν.
Link to comment
Share on other sites

Και τι φταίει η διαφήμιση αμα γίνει μόδα;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα ότι φταιει σε κατι. Απλως εμενα δε μου αρέσει το στιλ που μολις περιέγραψα. Σε άλλους αρέσει. Γουστα ειναι αυτά.
Link to comment
Share on other sites

Μα τα παιδιά ρώτησαν τι το κακό έχει η διαφήμιση και εσύ απάντησες οτι σου τη σπάει επειδή θα γίνει μόδα πάλι... Εκτός κι αν κατάλαβα λάθος :worry:
Link to comment
Share on other sites

Είπα ότι δεν μου αρεσει όταν μια ιδέα η οποία εχει πετυχει στο παρελθόν, απομυζάται, ξεχειλωνεται κι όλα τα συναφή, μήπως και πετυχει το ίδιο κατα το παρελθον αποτελεσμα. Αντιγραφει τον εαυτο της δηλαδη μεχρι τελικής εξοντώσεως (δικής μας όχι μονο του εαυτου της). Αυτο ειπα.

Και πιο συγκεκριμένα "Γιατί ως συνηθως, αν κατι πετυχαινει (όπως το περσινο διαφημιστικό) τοτε το παρατραβάνε και το ξεχειλώνουν".

Μπαγιάτικη και πολυφορεμενη ιδέα = αποτυχημένη ιδέα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Α ok, τώρα το έπιασα

Βασικά, δε διαφωνώ. Προς το παρόν πάντως δε νομίζω πως το έχουν ξεχειλώσει στη συγκεκριμένη διαφήμιση. 2 σποτάκια έχουν βγάλει όλα κι όλα, it's ok :p

Link to comment
Share on other sites

"Δεν υπάρχει αυτό που λές...αν ισχύει να μου τρυπήσεις τη μύτη..." (or something like that!)

... by tim

 

μπλιαχ (δε μπορούσαν να σκεφτούν κάτι ποιό έξυπνο?) :X

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την τελευταία της Q δεν κατάλαβα καθόλου....χάνω κάποιο επεισόδειο;! Είναι τόσο αστεία;
"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

H πιο εκνευριστική του ραδιοφώνου. Την άκουσα σημερα (δε σηκώθηκα στα καλά μου ή όντως ειναι "έλα αγάπη μου να σου κανω τα νεύρα τσατάλια πρωινιάτικα?") πριν τον καφέ μάλιστα.

Μία κυρια θέλει να επιστρεψει τον σκύλο που αγόρασε, γιατι δεν της προστάτεψε το σπιτι. Κι όταν ο πωλητης της λεει πως ειναι ο καλυτερος φύλακας, αυτή απαντά "μα δε μου προστάτεψε τους τοιχους απο το ξεφλούδισμα και την υγρασία!" :dizzy: Η αηδία συνέχίζεται ως εξής "Μα κυρια μου εσείς δε θέλετε σκυλο. Θελετε το ταδε προιον".:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Άμα είναι να μιλήσουμε για ραδιοφωνικές έχω να σας πω για άπειρες διαφημίσεις στο ραδιόφωνο της Καστοριάς.........

"Έλα μανίτσα μου να σου δείξω το κρέας μου" (Διαφ. κρεοπωλείου)

"Δεν ξέρεις ποιο από τα 3 σου προκαλεί την έντονη διάθεση για επιφώνημα θαυμασμού" (Καφέ στο βουνό)

"Υδρογόνο 2 οξυγόνο - δαμάστηκε από την <τάδε>"

και πάει λέγοντας :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω ερώτηση. Ειδικά για μία από τις διαφημίσεις της Vodafone, την πιο σπαστικλη απ' όλες κατά τη γνώμη μου:

 

Εκεί που είναι ένας τύπος που κοιμάται σε κουκέτα από πλοίο και του τη λέει η γυναίκα του επειδή ροχαλίζει (καλός στόκος κι αυτή, αντί να κλείσει το τηλέφωνο γκρινιάζει).

 

Αυτός κάτι της απαντάει, και το μόνο που καταλαβαίνω είναι τη πρώτη λέξη: "Συγγνώμη". Κάποιος μπορεί να μου πει τί λέει παρακάτω; Μου σπάει φοβερά τα νεύρα που δεν καταλαβαίνω τί λέει.

Link to comment
Share on other sites

Άμα είναι να μιλήσουμε για ραδιοφωνικές έχω να σας πω για άπειρες διαφημίσεις στο ραδιόφωνο της Καστοριάς.........

"Έλα μανίτσα μου να σου δείξω το κρέας μου" (Διαφ. κρεοπωλείου)

"Δεν ξέρεις ποιο από τα 3 σου προκαλεί την έντονη διάθεση για επιφώνημα θαυμασμού" (Καφέ στο βουνό)

"Υδρογόνο 2 οξυγόνο - δαμάστηκε από την <τάδε>"

και πάει λέγοντας :lol:

Σοβαρα λες;;Παιζουν τετοια σεναρια στη επαρχια;;Δωσε μας περισσοτερες πληροφοριες........

[sIGPIC][/sIGPIC] ........Ο Χρόνος είναι Χρήμα ! ! ! ! !
Link to comment
Share on other sites

Έχω ερώτηση. [...]

Αυτός κάτι της απαντάει, και το μόνο που καταλαβαίνω είναι τη πρώτη λέξη: "Συγγνώμη". Κάποιος μπορεί να μου πει τί λέει παρακάτω; Μου σπάει φοβερά τα νεύρα που δεν καταλαβαίνω τί λέει.

 

"Συγγνώμη αγάπη μου"

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:lol: δεν χρειάζεται να πας επαρχία :p "καταπληκτικές" διαφημίσεις έχει ο ΚρήτηFM :p είναι ο πρώτος σταθμος 87,.. νομίζω δεν θυμάμαι ακριβώς (Για αθήνα μιλάω :p )
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα λες;;Παιζουν τετοια σεναρια στη επαρχια;;Δωσε μας περισσοτερες πληροφοριες........

 

 

Διά του λόγου το αληθές:

http://www.sendspace.com/file/nujv8k Βάλ'τη ρε Βασίλη (Hightech Home Entertainment).mp3, (782 KB)

http://www.sendspace.com/file/z8vnw5 Να σου δείξω το κρέας μου (Super Markets Ένωση).mp3, (538 KB)

http://www.sendspace.com/file/3mscd1 Προφήτης Ηλίας.mp3, (732 KB)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και μένα για να πω την αλήθεια μου άρεσε η διαφήμιση. :)

Και μενα μου αρεσε!:lol: Ελατε μωρε,γελιο ειχε!

The greatest thing you 'll ever learn,is just to love and be loved in return... MOULIN ROUGE
Link to comment
Share on other sites

Είπα ότι δεν μου αρεσει όταν μια ιδέα η οποία εχει πετυχει στο παρελθόν, απομυζάται, ξεχειλωνεται κι όλα τα συναφή, μήπως και πετυχει το ίδιο κατα το παρελθον αποτελεσμα. Αντιγραφει τον εαυτο της δηλαδη μεχρι τελικής εξοντώσεως (δικής μας όχι μονο του εαυτου της). Αυτο ειπα.

Και πιο συγκεκριμένα "Γιατί ως συνηθως, αν κατι πετυχαινει (όπως το περσινο διαφημιστικό) τοτε το παρατραβάνε και το ξεχειλώνουν".

Μπαγιάτικη και πολυφορεμενη ιδέα = αποτυχημένη ιδέα. ;)

Αυτο που λες,σωστο ειναι.Αλλα το θεμα δεν ειναι να σκεφτεσαι ολα αυτα,αλλα να το βλεπεις σαν κατι καινουριο και να γελας!Δεν λεω,σπαστικο,γιατι ειναι ανακυκλωση,αλλα δεν μπορουμε να κανουμε κατι!

The greatest thing you 'll ever learn,is just to love and be loved in return... MOULIN ROUGE
Link to comment
Share on other sites

H πιο εκνευριστική του ραδιοφώνου. Την άκουσα σημερα (δε σηκώθηκα στα καλά μου ή όντως ειναι "έλα αγάπη μου να σου κανω τα νεύρα τσατάλια πρωινιάτικα?") πριν τον καφέ μάλιστα.

Μία κυρια θέλει να επιστρεψει τον σκύλο που αγόρασε, γιατι δεν της προστάτεψε το σπιτι. Κι όταν ο πωλητης της λεει πως ειναι ο καλυτερος φύλακας, αυτή απαντά "μα δε μου προστάτεψε τους τοιχους απο το ξεφλούδισμα και την υγρασία!" :dizzy: Η αηδία συνέχίζεται ως εξής "Μα κυρια μου εσείς δε θέλετε σκυλο. Θελετε το ταδε προιον".:wacko:

Ημαρτον!Αθλιο...Ιδιαιτερα αμα ακους αυτην την βλακεια αγουροξυπνιμενος,και χωρις να εχεις πιει καφε!

The greatest thing you 'll ever learn,is just to love and be loved in return... MOULIN ROUGE
Link to comment
Share on other sites

"Συγγνώμη αγάπη μου"

Ειναι χαλια η συγκεκριμενη διαφημιση!Τπτ καλυτερο δεν μπορουσαν να σκεφτουν για το καινουριο προγραμμα συμβολαιου?ΗΜΑΡΤΟΝ!

The greatest thing you 'll ever learn,is just to love and be loved in return... MOULIN ROUGE
Link to comment
Share on other sites

Αγάπη μου, συρρίκνωσα το λογαριασμό...:knife: :chair: :elephant: :elephant: :elephant: :elephant:

Δεν με πολυχαλαει αυτη!Εχει καποια βαση.Δεν ειναι ακυρη τελειως!

The greatest thing you 'll ever learn,is just to love and be loved in return... MOULIN ROUGE
Link to comment
Share on other sites

Άμα είναι να μιλήσουμε για ραδιοφωνικές έχω να σας πω για άπειρες διαφημίσεις στο ραδιόφωνο της Καστοριάς.........

"Έλα μανίτσα μου να σου δείξω το κρέας μου" (Διαφ. κρεοπωλείου)

"Δεν ξέρεις ποιο από τα 3 σου προκαλεί την έντονη διάθεση για επιφώνημα θαυμασμού" (Καφέ στο βουνό)

"Υδρογόνο 2 οξυγόνο - δαμάστηκε από την <τάδε>"

και πάει λέγοντας :lol:

Ασχολιαστο!

The greatest thing you 'll ever learn,is just to love and be loved in return... MOULIN ROUGE
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...