Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έλεος, συμφωνώ απόλυτα. ΟΚ έπεσαν οι θεατρικές παραστάσεις, αλλά διαφήμιση μέσα στη διαφήμιση;

 

 

Η νέα καμπάνια των Jumbo «Ε, ρε Jumbo που σας χρειάζεται...». Παιδιά, το έχετε χάσει εκεί πέρα. Επειδή έρχεται ο κόσμος μιλιούνια και ψωνίζει (μόνο και μόνο λόγω ανέχειας και χαμηλών τιμών, και όχι λόγω ποιότητας), νομίσατε ότι έχετε το δικαίωμα να μας σπάτε τα νεύρα; :wacko:

 

Θα διαφωνήσω. Μια χαρά τιμές, ελληνική επιχείριση. Ας κάνουν και άλλοι τέτοιες τιμές, να πάω.

Link to comment
Share on other sites

Θα διαφωνήσω. Μια χαρά τιμές, ελληνική επιχείριση. Ας κάνουν και άλλοι τέτοιες τιμές, να πάω.

Μια χαρά ελληνική επιχείρηση με προϊόντα κινεζιές. Υπέροχα. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

δεν θα διαφωνησω μαζι σου , αλλα πολλα απο το προιοντα που πουλαει δεν τα φτιαχνει κανεις στην Ελλαδα , αναγκαστικα θα παρει απ εξω ..
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Θα διαφωνήσω. Μια χαρά τιμές, ελληνική επιχείριση. Ας κάνουν και άλλοι τέτοιες τιμές, να πάω.

 

Μωρε μια χαρα ειναι η επιχοιρηση.Οι διαφημισεις τους ομως ειναι χαλια.Επισεις κατι καινουριες της vodafone ειναι τρομερα εκνευριστικες που δειχνουν κατι μικρα παιδια να μιλανε με ψευτικα τηλεφωνα και να λενε οτι εχουν vodafone.Δηλαδι τι θελουν να μας πουν?Οτι η vodafone ειναι μια ψευτικη εταιρεια για ψευτικα παιδικα τηλεφωνα?

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα σαν διαφήμιση δεν μου λέει κάτι αυτή η καινούργια της Vodafone, δηλαδή ως περιεχόμενο, αλλά αγαπάω πολύ τα παιδιά κι αυτά τα παιδάκια στη διαφήμιση είναι όλα χαριτωμένα. :)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Με νευριάζει πάρα πολύ η διαφήμιση με τον παππού και τον εγγονό που είναι στον υπολογιστή και τον βλέπει μέσω της κάμερας.. Που είσαι;;:angry:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με χάλασε που πάλι η Coca Cola πήρε ένα ωραίο τραγούδι από Oasis (εμένα με ταξιδεύει, ζούσα Αγγλία τότε κι έχω όμορφες αναμνησεις), έβαλε παιδάκια να το τραγουδούν και μας περνάει το μήνυμα ότι όλα θα γίνουν καλύτερα πίνοντας Coca Cola... Βρε ουστ!!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με χάλασε που πάλι η Coca Cola πήρε ένα ωραίο τραγούδι από Oasis (εμένα με ταξιδεύει, ζούσα Αγγλία τότε κι έχω όμορφες αναμνησεις), έβαλε παιδάκια να το τραγουδούν και μας περνάει το μήνυμα ότι όλα θα γίνουν καλύτερα πίνοντας Coca Cola... Βρε ουστ!!

+1

Πολυ χαζη η διαφημιση της coca cola και δεν βγαζει και νοημα.Τι μυνημα θελουν να μας δωσουν?Οτι αμα πινουμε κοκα κολα θα γινει καλυτερος ο κοσμος?

Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

Ξαναβαλανε την διαφημιση με τον Λελο και την μπανανα :dash:Πριν λιγο το ειδα στον alpha.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κι εκεί που λες ότι δεν έχει παρακάτω, ότι δε γίνεται χειρότερα, "κεμπάπ"! Πάρτην στο κεφάλι τη νέα καμπάνια της Vodafone με τον guru!... :wacko: :knife:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει nova κι ενας λογος ηταν οι διαφημισεις.δεν βλεπω πλεον ελληνικα καναλια.ΠΟΤΕ.ειμαι κατα.

ντομακυντερ πλεον και ταινιες μονο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει nova κι ενας λογος ηταν οι διαφημισεις.δεν βλεπω πλεον ελληνικα καναλια.ΠΟΤΕ.ειμαι κατα.

ντομακυντερ πλεον και ταινιες μονο.

 

Καλά έκανες.Πλέον λίγες είναι πολύ καλές διαφημίσεις..Οι άλλες απλώς σε ενοχλούν.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναβγήκε ο Gummy Bear, με καινούριο θέμα... Edited by kurkosdr
Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Δεν αντέχω με τίποτα την διαφήμιση της vodafone για τα προγράμματα business με τα παιδάκια και τα τηλέφωνα-παιχνίδια... Αφάνταστα σπαστική! :angry:
Link to comment
Share on other sites

Με κουράζει απίστευτα εκείνη η διαφήμιση με τον τύπο που γκαρίζει στο μπαλκόνι (νομίζω "θετική ενέργεια" είναι). Μου φέρνει μια δυσφορία γιατί νιώθω ότι έχει βγει να φωνάξει βοήθεια και νιώθω άβολα να τον κοιτάω από την άνεση του καναπέ μου. :mad:

Ακόμα πιο χαζή είναι αυτή της Αμίτα που όλα μπαίνουν μέσα στο μπουκάλι. Ποιος τη σκέφτηκε αυτή τη μπαρούφα; Την τρίτη φορά που την είδα, κατάλαβα γιατί κουνάνε πέρα-δώθε τα μπουκάλια με το χυμό. :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Oι διαφημιζομενοι θελουν να πληρωσουν λιγα και απευθυνονται σε διαφημιστικες που επισης πληρωνουν λιγα το προσωπικο του(η και καθολου) εξου και αποτελεσματα σαν τον γκουρου της βονταφονε,τραγικη,με εφε του 1980,κακογυρισμενη,αθλιες ατακες,αθλιοι συμετεχοντες που συλλαβιζουν,ειναι που λεμε "γυριστικε στο ποδι" με μπατζετ οχι πανω απο 5000 ευρω.......:lol:

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Oι διαφημιζομενοι θελουν να πληρωσουν λιγα και απευθυνονται σε διαφημιστικες που επισης πληρωνουν λιγα το προσωπικο του(η και καθολου) εξου και αποτελεσματα σαν τον γκουρου της βονταφονε,τραγικη,με εφε του 1980,κακογυρισμενη,αθλιες ατακες,αθλιοι συμετεχοντες που συλλαβιζουν,ειναι που λεμε "γυριστικε στο ποδι" με μπατζετ οχι πανω απο 5000 ευρω.......:lol:

 

Και φυσικά δεν ξέρω αν το προσέξατε αλλά επειδή είμαι πολύ παρατηρητικος παίζει ο "Πασχάλης" από την διαφήμιση την πασχαλινή των Jumbo αν θυμάστε χωρίς γυαλιά αυτή την φορά (αυτός που μοιάζει λιγάκι με τον Αυτιά).. Παρών σε όλες τις υπερπαραγωγες!!!

 

Επίσης χθεσινό φρούτο αυτή με τα παιδάκια που τρέχουν να υψώσουν την Ελληνική σημαία.. Και στο τέλος είναι διαφήμιση Όλυμπος!!! Έλεος πλέον πάνε μέσω του εθνικού φρονηματος να μας πουλήσουν γάλα???!!!

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Ο ξινός «καθηγητής» του στοιχήματος επέστρεψε και βάζει πρόχειρο διαγώνισμα στο Πάμε Στοίχημα.

«Βγάλτε όλοι ένα κενό δελτίο ...πρόχειρο διαγώνισμα»

«Πω ρε, και δεν έχω ανοίξει ούτε ...εφημερίδα»...

 

Έλεος έλεος έλεος... :knife: :chair: :wacko:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Στην vodafone καθε αρχη και...eaaaasy...οχι ρε φουστη μου σκεφτηκα...

 

Οντως,παναθλιες οι διαφημισεις με τον γκουρου.Πληρης ελειψη φαντασιας και πρωτοτυπιας.Σιγουρα δεν εκαναν πανω απο 30 δευτερολεπτα για να σκευτουν αυτην την ανοησια.

Link to comment
Share on other sites

Σε μια χωρα που δεν εχει στοιχειωδη κουλτουρα και γουστο δεν μπορουμε απο τις διαφημισεις να περιμενουμε να μας εκπληξουν , πιστευω οτι εχουμε τις διαφημισεις που μας αξιζουν..
Link to comment
Share on other sites

Σε μια χωρα που δεν εχει στοιχειωδη κουλτουρα και γουστο δεν μπορουμε απο τις διαφημισεις να περιμενουμε να μας εκπληξουν , πιστευω οτι εχουμε τις διαφημισεις που μας αξιζουν..

 

Βγαινουν που και που και πετυχυμενες αλλα πολυ σπανια.Το 80-90% των διαφημισεων ανα περιοδο ειναι σπαστικες ή αδιαφορες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...