Jump to content

Επιλογή smartphone μέχρι 400-450 Ευρώ


dimcreed
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θελω τη βοηθεια σας και τις προτασεις σας παιδια γιατι εχω πελαγωσει, θελω κατι που να εχει καλη αυτονομια ,και να ειναι ανετο σε browsing ,ιντσες πανω απο 5.

Σκεφτομαι πολλα μοντελα

LG G3 32GB 425EURO

LG G2 32GB 310 EURO

Samung Note 3 425 EURO

HTC Desire Eye 400EURO

Z2 400 EURO

και δε ξερω τι να προτιμησω ,παρακαλω help

Edited by dimcreed
Link to comment
Share on other sites

θελω τη βοηθεια σας και τις προτασεις σας παιδια γιατι εχω πελαγωσει, θελω κατι που να εχει καλη αυτονομια ,και να ειναι ανετο σε browsing ,ιντσες πανω απο 5.

Σκεφτομαι πολλα μοντελα LG G3 32GB 310EURO

LG G2 32GB 425 EURO

Samung Note 3 425 EURO

HTC Desire Eye 400EURO

και δε ξερω τι να προτιμησω ,παρακαλω help

Αν ήμουνα στη θέση σου δεν θα έμπαινα καν σε δίλημμα, xperia z3. Εκτός αν θες να δώσεις λίγο λιγότερα για κάποιο κινέζικο τούμπανο.

Link to comment
Share on other sites

Αν ήμουνα στη θέση σου δεν θα έμπαινα καν σε δίλημμα, xperia z3. Εκτός αν θες να δώσεις λίγο λιγότερα για κάποιο κινέζικο τούμπανο.

 

δε θελω και πολυ να το παρω απο καποιο σκρουτσομαγαζο οποτε αν παω για sony με βλεπω μονο για το z2 αν και δε ξερω.... sony?....

Link to comment
Share on other sites

δε θελω και πολυ να το παρω απο καποιο σκρουτσομαγαζο οποτε αν παω για sony με βλεπω μονο για το z2 αν και δε ξερω.... sony?....

 

Γιατί να παρεις κινητό από μεγάλη αλυσίδα?Πάρε από σκρουτζ,όπως το 99 τις 100 των μελών του φόρουμ,δεν έχεις να φοβάσε τίποτα και θα γλυτώσεις και το καπέλο που θα σου βάλουν τα επώνυμα καταστήματα.Όσων αφορά τα σόνυ,ξέχνα τα παλιά,τα 2 φετινά τις κινητά είναι εξαιρετικά,σε σημείο που ακόμα και να μην πάρεις το z3,θα σου πρότεινα το z2 και όχι κάποιο από τα άλλα που αναφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

μεταξυ του LG G3 32gb και του Z2 παλι το Z θα λεγατε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί να παρεις κινητό από μεγάλη αλυσίδα?Πάρε από σκρουτζ,όπως το 99 τις 100 των μελών του φόρουμ,δεν έχεις να φοβάσε τίποτα και θα γλυτώσεις και το καπέλο που θα σου βάλουν τα επώνυμα καταστήματα.Όσων αφορά τα σόνυ,ξέχνα τα παλιά,τα 2 φετινά τις κινητά είναι εξαιρετικά,σε σημείο που ακόμα και να μην πάρεις το z3,θα σου πρότεινα το z2 και όχι κάποιο από τα άλλα που αναφέρεις.

 

αδερφε δε το κανω συνεχεια ,απλα κοιταω ΑΝ μπορω να το παρω απο μεγαλο καταστημα ειδικα για κανα 50αρικο. Την εχω πατησει με εγγυηση και ετρεχα με αντιπροσωπειες απο τη πρωτη βδομαδα για χαζοθεματα που το καταστημα εκανε τον κινεζο

Link to comment
Share on other sites

μεταξυ του LG G3 32gb και του Z2 παλι το Z θα λεγατε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

αδερφε δε το κανω συνεχεια ,απλα κοιταω ΑΝ μπορω να το παρω απο μεγαλο καταστημα ειδικα για κανα 50αρικο. Την εχω πατησει με εγγυηση και ετρεχα με αντιπροσωπειες απο τη πρωτη βδομαδα για χαζοθεματα που το καταστημα εκανε τον κινεζο

 

 

Εαν έχεις κακή εμπειρία απο μαγαζι του Σκρουτζ δεν σημαίνει ΚΑΤ ανάγκη πως όλα τα καταστήματα ειναι έτσι. Όπως και να εχει ειναι προσκοπική σου απόφαση και ειναι σεβαστή,

Ανάμεσα σε G3 , z2 λοιπόν θα πήγαινα και παλι στο ζ2 για την αυτονομία και το smoothness αλλα και γιατί όχι για την ανθεκτικότητα στο νερό .( μπορεί να λέμε ότι ειναι αδιάφορο χαρακτηριστικό τις περισσότερες φορες, αλλα ειναι μεγάλη υπόθεση να πέσει ένας καφές η ένα ποτό πάνω του ένα βράδυ και να μην πάθεις εμπλοκή )

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

στα Ζ η μπαταρία είναι αποσπώμενη? επίσης το g3 σε βγάζει άνετα την μέρα. Υπάρχει κάποιος που να είναι πχ το τηλέφωνο του το βράδυ στο 40% και να μην το φορτίσει για να είναι έτοιμο με 100% μπαταρία την επόμενη μέρα? έχετε όλοι χρησιμοποιήσει το g3 και γνωρίζετε ακριβώς τα περι αυτονομίας του? έγω έχω φύγει απο το σπίτι στις 8:00 το κινητό έχει βγει απο τον φορτιστή στις 7:00. Εχω ανοιχτό 4G, 6-7 κλήσεις, λίγο what's up, κανένα 40' browsing (real.gr facebook κτλ) και καμιά ωρα + ράδιο και έχω 81% αυτή τη στιγμή με οθόνη 55'. Επίσης κάθε μήνα βγαίνει και ένα καινούριο update για το τηλέφωνο και μετά το τελευταίο πάει μπάλα.

 

Για μένα LG G3 32gb εύκολα!

 

Οχί πως το Ζ δεν είναι καλό , τούμπανο είναι και αυτό αλλά εγω σου λέω για τα γούστα τα δικά μου! Για μένα όχι note, το g2 είναι άριστο το έχει η γυναίκα μου και το χρησιμοποιώ συχνά ο μόνος λόγος που δεν θα το έπαιρνα είναι γιατί έχει παλιώσει σχετικά , για το desire eye δεν έχω άποψη αλλά φαίνεται πανέμορφο και με καλά specs

 

Και εννοείται οτι πάρεις απο να το πάρεις απο σκρουτζ!! και σε μεγάλη αλυσίδα αν είχες θέμα με το κινήτο την ίδια αντιμετώπιση θα είχες!

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν ήμουνα στη θέση σου δεν θα έμπαινα καν σε δίλημμα, xperia z3. Εκτός αν θες να δώσεις λίγο λιγότερα για κάποιο κινέζικο τούμπανο.

 

Εαν έχεις κακή εμπειρία απο μαγαζι του Σκρουτζ δεν σημαίνει ΚΑΤ ανάγκη πως όλα τα καταστήματα ειναι έτσι. Όπως και να εχει ειναι προσκοπική σου απόφαση και ειναι σεβαστή,

Ανάμεσα σε G3 , z2 λοιπόν θα πήγαινα και παλι στο ζ2 για την αυτονομία και το smoothness αλλα και γιατί όχι για την ανθεκτικότητα στο νερό .( μπορεί να λέμε ότι ειναι αδιάφορο χαρακτηριστικό τις περισσότερες φορες, αλλα ειναι μεγάλη υπόθεση να πέσει ένας καφές η ένα ποτό πάνω του ένα βράδυ και να μην πάθεις εμπλοκή )

Συμφωνώ και επαυξάνω.

Και ειδικά αν θες να πάρεις κάτι στα 400-450 ευρώ το z3 ειναι το πληρέστερο και πιο ολοκληρωμένο smartphone της αγοράς σε αυτό το εύρος τιμών.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

επισης να πω κατι , εχει η Sony service εδω Ελλαδα?? απο οτι θυμαμαι δεν ειχε κ εστω κ κατι να εχει το τηλεφωνο κ φας λερα απο το μαγαζι τοτε θα αρχισουν τα ταξιδια στο εξωτερικο?? (το εχω περασει με ενα Asus)
Link to comment
Share on other sites

επισης να πω κατι , εχει η Sony service εδω Ελλαδα?? απο οτι θυμαμαι δεν ειχε κ εστω κ κατι να εχει το τηλεφωνο κ φας λερα απο το μαγαζι τοτε θα αρχισουν τα ταξιδια στο εξωτερικο?? (το εχω περασει με ενα Asus)

 

Εχει service κανονικά.

Και σε καθε περιπτωςη να φροντίσεις το κατάστημα που θα το πάρεις να έχεις DOA ετςι ώστε σε περιπτωςη που σου κάτσει ελαττωματικό να απευθυνθείς αποκλειστικά στο κατάστημα αγοράς προς αντικατάσταση και οχι τα service των κατασκευαστών που να τα χρησιμοποιήσεις αποκλειστικά μονο αφου εχει λήξη η περίοδος DOA.

 

Και στα τεχνολογικά προϊόντα κατα 99% αν ένα προιον παρουςιαςει πρόβλημα θα στο βγάλει στις πρώτες 1-2 εβδομάδες το αργότερο μην πω και τα πρώτα 1-2 24ωρα.

Αρα σημαντικό το κατάστημα να σου παρέχει αυτη τη δυνατότητα.

Παντα.

 

Btw η Asus μπορει να πηγαίνει έξω αλλα εχει εξαιρετικό service.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εχει service κανονικά.

Και σε καθε περιπτωςη να φροντίσεις το κατάστημα που θα το πάρεις να έχεις DOA ετςι ώστε σε περιπτωςη που σου κάτσει ελαττωματικό να απευθυνθείς αποκλειστικά στο κατάστημα αγοράς προς αντικατάσταση και οχι τα service των κατασκευαστών που να τα χρησιμοποιήσεις αποκλειστικά μονο αφου εχει λήξη η περίοδος DOA.

 

Και στα τεχνολογικά προϊόντα κατα 99% αν ένα προιον παρουςιαςει πρόβλημα θα στο βγάλει στις πρώτες 1-2 εβδομάδες το αργότερο μην πω και τα πρώτα 1-2 24ωρα.

Αρα σημαντικό το κατάστημα να σου παρέχει αυτη τη δυνατότητα.

Παντα.

 

Btw η Asus μπορει να πηγαίνει έξω αλλα εχει εξαιρετικό service.

 

Η ARVATO έχει αναλάβει το σερβις για την sony?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η ARVATO έχει αναλάβει το σερβις για την sony?

 

Ναι αυτη ειναι όπως και στα HTC,Nokia,Apple(μαζί με την Info Quest για την Apple)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εχει service κανονικά.

Και σε καθε περιπτωςη να φροντίσεις το κατάστημα που θα το πάρεις να έχεις DOA ετςι ώστε σε περιπτωςη που σου κάτσει ελαττωματικό να απευθυνθείς αποκλειστικά στο κατάστημα αγοράς προς αντικατάσταση και οχι τα service των κατασκευαστών που να τα χρησιμοποιήσεις αποκλειστικά μονο αφου εχει λήξη η περίοδος DOA.

 

Και στα τεχνολογικά προϊόντα κατα 99% αν ένα προιον παρουςιαςει πρόβλημα θα στο βγάλει στις πρώτες 1-2 εβδομάδες το αργότερο μην πω και τα πρώτα 1-2 24ωρα.

Αρα σημαντικό το κατάστημα να σου παρέχει αυτη τη δυνατότητα.

Παντα.

 

Btw η Asus μπορει να πηγαίνει έξω αλλα εχει εξαιρετικό service.

 

Στην Ελλαδα τα παιδια ειναι φοβερα.Στο εξωτερικο φιλε 3φορες το εστειλα την μια μου το εφεραν πισω ιδιο,την αλλη μου το χαρακωσαν κ το σπασανε σε ενα σημειο κ την τριτη αναγκαστηκαν να με αποζιμιωσουν μετα απο κανα 2μηνο

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλαδα τα παιδια ειναι φοβερα.Στο εξωτερικο φιλε 3φορες το εστειλα την μια μου το εφεραν πισω ιδιο,την αλλη μου το χαρακωσαν κ το σπασανε σε ενα σημειο κ την τριτη αναγκαστηκαν να με αποζιμιωσουν μετα απο κανα 2μηνο

Εγω εχω ακριβώς αντίθετη εμπειρία με 2 Asus προϊόντα(μια μητρική και ένα tablet)

Σου έκατσε η στραβή,διότι γενικα η Asus εχει αξιόπιστο service.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτη ειναι όπως και στα HTC,Nokia,Apple(μαζί με την Info Quest για την Apple)

 

Απορώ γιατι την κράζουν την ARVATO έγω είχα πάει το HTC DESIRE HD μου που το είχα αφήσει πάνω σε νερά και είχε καεί το digitizer και μου άλλαξαν την οθόνη εντός εγγύησης! :lol::lol::lol: Θεοί!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απορώ γιατι την κράζουν την ARVATO έγω είχα πάει το HTC DESIRE HD μου που το είχα αφήσει πάνω σε νερά και είχε καεί το digitizer και μου άλλαξαν την οθόνη εντός εγγύησης! :lol::lol::lol: Θεοί!

Δεν ειναι τόσοι τραγικοί οςο αιωρείται στο χώρο των service.

Υπάρχουν περιπτώσεις(οι περιςςοτερες)που κανου και καλή η και γρήγορη δουλειά.

Δεν ειναι κανόνας ο 1 μήνας αναμονή σε καμία περιπτωςη(το σύνηθες ειναι 1-2 εβδομάδες και εφοςον υπάρχουν ανταλλακτικά μεςα σε 1 εβδομάδα το αργότερο παραλαμβάνεις)

Βοηθάει να πας κατευθείαν εκεί και οχι να το στείλεις μεςω τρίτου πχ Vodafone η Πλσισιο διότι μεσολαβούν παραπάνω ημέρες.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τόσοι τραγικοί οςο αιωρείται στο χώρο των service.

Υπάρχουν περιπτώσεις(οι περιςςοτερες)που κανου και καλή η και γρήγορη δουλειά.

Δεν ειναι κανόνας ο 1 μήνας αναμονή σε καμία περιπτωςη(το σύνηθες ειναι 1-2 εβδομάδες και εφοςον υπάρχουν ανταλλακτικά μεςα σε 1 εβδομάδα το αργότερο παραλαμβάνεις)

Βοηθάει να πας κατευθείαν εκεί και οχι να το στείλεις μεςω τρίτου πχ Vodafone η Πλσισιο διότι μεσολαβούν παραπάνω ημέρες.

 

και εμένα δεν με είχαν καθυστερήσει γενικά καμιά βδομάδα περίπου με δέκα μέρες παρόλο που το έστειλα μέσω mediamarkt που είχα πάρει τότε την συσκευή.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

οποτε παιδια εχουμε σαν λυσεις

Eshop και ελληνικο το LG G3 32gb 425EYRO

Eshop και ελληνικο το LG G2 32gb 310EYRO

kaizershop Sony EU Z3 450EYRO

Πλαισιο ελληνικο Sony Ζ2 400ΕΥRΟ

Seven EU Samung Note 3 425 EURO

Link to comment
Share on other sites

οποτε παιδια εχουμε σαν λυσεις

Eshop και ελληνικο το LG G3 32gb 425EYRO

Eshop και ελληνικο το LG G2 32gb 310EYRO

kaizershop Sony EU Z3 450EYRO

Πλαισιο ελληνικο Sony Ζ2 400ΕΥRΟ

Seven EU Samung Note 3 425 EURO

 

Πήγαινε για το ζ3 φίλε . Ειναι κινητήρα και το kaisers hop ειναι απο τα πιο γνωστό σκρουτζομαγαζα.

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...