Jump to content

επιλογή vfm μέχρι 300+ ευρώ


pananton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν έχουμε και λέμε:

 

Ψάχνουμε κινητό το οποίο

1)να έχει επίσημη υποστήριξη όσο γίνεται καλύτερη (για ανεπίσημη ξέρω τον τρόπο...)

2)καλή μπαταρία

3)να είναι όσο πιο smooth γίνεται τουλάχιστον σε βασικές λειτουργίες τηλεφώνου όπως dialer,messaging,camera

 

η χρήση του κινητού θα είναι ΑΠΟ ΟΛΑ! :)

παιχνίδια,τηλέφωνο,gps,email,browsing ... κλπ

 

για να βοηθήσω λίγο είμαι ανάμεσα σε

1)lg g2

2)lg g3 (16GB storage - 2GB RAM)

3)sony z2

Από lenovo,motorola,zte,huawei αξίζει τίποτα ή να μείνω στην 3-αδα?

 

ας μείνουμε σε κατασκευαστές με service και αντιπροσωπία Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

και οι τρεις επιλογες ειναι εξαιρετικες με προσωπικη αποψη το lg g3 καλυτερο των τριων...απο Huawei επισης εξαιρετικο το p7
www.madphone.net :)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχουμε και λέμε:

 

Ψάχνουμε κινητό το οποίο

1)να έχει επίσημη υποστήριξη όσο γίνεται καλύτερη (για ανεπίσημη ξέρω τον τρόπο...)

2)καλή μπαταρία

3)να είναι όσο πιο smooth γίνεται τουλάχιστον σε βασικές λειτουργίες τηλεφώνου όπως dialer,messaging,camera

 

η χρήση του κινητού θα είναι ΑΠΟ ΟΛΑ! :)

παιχνίδια,τηλέφωνο,gps,email,browsing ... κλπ

 

για να βοηθήσω λίγο είμαι ανάμεσα σε

1)lg g2

2)lg g3 (16GB storage - 2GB RAM)

3)sony z2

Από lenovo,motorola,zte,huawei αξίζει τίποτα ή να μείνω στην 3-αδα?

 

ας μείνουμε σε κατασκευαστές με service και αντιπροσωπία Ελλάδα.

 

Ανάμεσα στα 2 lg και το Ζ2 για μένα υπερτερεί παντού το Ζ εκτός στην κάμερα. (αν παίξεις με ρυθμίσεις και κατέχεις λίγο το θέμα βγάζεις εξαιρετικές φωτογραφίες)

Η οθόνη του g3 δεν μου φαίνεται και τρομερή...

Αδιαβροχο το Ζ2,μπαταρία ανώτερη από τα άλλα δύο,3gb ram, smooth απόλυτο όπως και το g2. To g3 απ όσο βλέπω έχει βελτιωθεί με τις τελευταίες αναβαθμίσεις αλλά και πάλι διαβαζω στο τοπικ του για μερικά θέματα και με τις τελευταίες παρτίδες

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχουμε και λέμε:

 

Ψάχνουμε κινητό το οποίο

1)να έχει επίσημη υποστήριξη όσο γίνεται καλύτερη (για ανεπίσημη ξέρω τον τρόπο...)

2)καλή μπαταρία

3)να είναι όσο πιο smooth γίνεται τουλάχιστον σε βασικές λειτουργίες τηλεφώνου όπως dialer,messaging,camera

 

η χρήση του κινητού θα είναι ΑΠΟ ΟΛΑ! :)

παιχνίδια,τηλέφωνο,gps,email,browsing ... κλπ

 

για να βοηθήσω λίγο είμαι ανάμεσα σε

1)lg g2

2)lg g3 (16GB storage - 2GB RAM)

3)sony z2

Από lenovo,motorola,zte,huawei αξίζει τίποτα ή να μείνω στην 3-αδα?

 

ας μείνουμε σε κατασκευαστές με service και αντιπροσωπία Ελλάδα.

 

Εγώ προτείνω αν θες να δώσεις λιγότερα λεφτά,lg g2 το 32αρι στα 285ε ή ζ2 στα 330 αν θες να δώσεις περισσότερα.Πάντως όποιο και από τα 3 πάρεις θα μείνεις ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

ο λόγος που έβαλα το g3 είναι μήπως πάρει στο μέλλον και περισσότερα updates από την lg και "ξεχαστεί" το g2.

πιστεύετε ότι αξίζουν τα 50ευρώ παραπάνω για το z2?

το g2 μου αρέσει καλύτερα σαν συσκευή αλλά το sony έχει σαφώς καλύτερα specs άρα και πιο πιθανό να λαμβάνει ενημερώσεις στο μέλλον..αλήθεια η sony πως τα πάει στο θέμα των updates? βέβαια όλα μοιάζουν με vanilla :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που θέτεις οικονομικά τον πήχυ το lg g3 είναι μονόδρομος. Είναι μακράν καλύτερο τηλέφωνο των άλλων δύο. Τώρα με περισσότερα λεφτά θα σου έλεγα ότι nexus 6 note 4 iphone 6 είναι καλύτερα τηλέφωνα, αυτή τη στιγμή από Ελλάδα. Παίζει και το oneplus one απο Κίνα που είναι πολύ πιο smooth από αυτά που έχεις βάλει στη λίστα και οικονομικότερο αλλά μέτρια κάμερα μεγάλα bezels και δεν παίρνει mikro sd όσο για εγκύηση η μεταπωλητική αξία αστό μην το σκεφτεσαι αν θες να το πάρεις με την καρδιά, αν θες να το πάρεις με το μυαλό απλώς αγνόησε το. Αυτά από μένα
Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη επιλογή vfm είναι xperia Z3 compact αν διαθέτεις τα χρήματα . Δοκιμασέ το από κοντά να το δεις και αν σου αρέσει . Έχει και απολύ καλή αυτονομία
Link to comment
Share on other sites

με τα sony ξεφεύγω αρκετά στο budget...ευχαριστώ πάντως.

καταλήγω στο g2 32GB...νομίζω θα πάρει και το lollipop σωστά? αν ναι εκεί θα καταλήξω σήμερα κιόλας...

Link to comment
Share on other sites

με τα sony ξεφεύγω αρκετά στο budget...ευχαριστώ πάντως.

καταλήγω στο g2 32GB...νομίζω θα πάρει και το lollipop σωστά? αν ναι εκεί θα καταλήξω σήμερα κιόλας...

 

Λογικά θα πάρει εννοείται.

Στα 280 ευρώ το g2 32 είναι πολύ καλή περίπτωση.

Αν μπορείς να διαθέσεις 50 ευρώ πάνω το z2 δεν έχει αντίπαλο.

Οποίο σου αρέσει και ανάλογα το budget σου αυτό πάρε.

Και στα 2 ευχαριστημενος θα είσαι.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

να είστε όλοι καλά για τις απαντήσεις!

τελικά προτίμησα το 32αρι g2 και τα 50€ από το σαφώς ανώτερο z2 να τα φάω σε σουβλάκια! εξάλλου κινητά είναι σε 2 χρόνια πάλι άλλο θα ψάχνουμε! χαχαχα τι λέω σε τέτοιο φόρουμ..και πάλι σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

να είστε όλοι καλά για τις απαντήσεις!

τελικά προτίμησα το 32αρι g2 και τα 50€ από το σαφώς ανώτερο z2 να τα φάω σε σουβλάκια! εξάλλου κινητά είναι σε 2 χρόνια πάλι άλλο θα ψάχνουμε! χαχαχα τι λέω σε τέτοιο φόρουμ..και πάλι σας ευχαριστώ

Πολύ ωραίο τηλέφωνο μεγιά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...