Jump to content

Ulefone Be X


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 751
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΛΟΙΠΏΝ ΚΟΥΡΆΣΤΗΚΑ ΟΎΤΕ ΜΠΑΤΑΡΙΆ ΒΡΊΣΚΩ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΣΥΝΔΈΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ PC ι5

εχω το κινητο απο το μαρτιο και για ενα μηνα το χάρηκα

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία εδω σε πολυ καλη τιμη

 

http://www.aliexpress.com/item/High-Quality-1900mAh-Lithium-ion-Polymer-Battery-Backup-Power-Electronic-Battery-for-Ulefone-Be-X/32424607872.html

 

5,5 $

 

Tempered Glass δεν εχω βρει πουθενα

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση σε όσουν έχουν περάσει μιουι: όταν είμαι εκτός wifi και έρθει αναβάθμιση κάποιας εφαρμογής από το play store δεν κάνει downloading, αλλά μου γράφει waiting wifi connection...

έχω data άφθονα, έχω κάνει τα πάντα, αλλά από mobile data αναβάθμιση εφαρμογής ΔΕΝ γίνεται, όπως επίσης αν πάω να κατεβάσω εφαρμογή, μου λέει το μέγεθος είναι μεγάλο και waiting για wifi connection. Κι ας είναι και 5mb που λέει ο λόγος...

με όση γνώση έχω δεν μπορώ να βρω λύση... όποια βοήθεια δεκτή.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ρύθμιση ασφάλειας της MIUI.

 

Πήγαινε στο app 'Download' (Με εικονίδιο το πράσινο βέλος) -> 'Settings' (επάνω δεξιά το κυκλάκι), και αλλάζεις το 'Download size limit' σε ότι όριο θες εσύ.

Το Default είναι 1mb, για απεριόριστο βάλε unlimited. Εγώ το έχω στα 10mb στο xiaomi μου.

 

Edit:

Είσαι ευχαριστημένος με την MIUI στο συγκεκριμένο κινητό; Έχει ελλείψεις ή προβλήματα;

Edited by Gousgounis
Link to comment
Share on other sites

:D:D:D

 

Καλά, δεν θα το έβρισκα με τίποτα, χίλια ευχαριστώ !

Οσο για το αν είναι "ok" εχω να σου πω οτι έχω μείνει άναυδος πόσο καλύτερο έχει γίνει το τηλ. και πόσο πιο σβέλτο είναι με τη μιουι...

Link to comment
Share on other sites

:D:D:D

 

Καλά, δεν θα το έβρισκα με τίποτα, χίλια ευχαριστώ !

Οσο για το αν είναι "ok" εχω να σου πω οτι έχω μείνει άναυδος πόσο καλύτερο έχει γίνει το τηλ. και πόσο πιο σβέλτο είναι με τη μιουι...

 

Ε καλα δεν εχει και τόοοοοση διαφορά

(εκτος αν χρησιμοποιω τόσο πολυ καιρο τη miui και δεν θυμαμαι πως ηταν με την σχεδον pure)

η αληθεια ειναι οτι ο thracian (:respect:) εχει κανει ενα πολυ καλό port της miui στο ulefone be x.

 

και τωρα που το θυμηθηκα

thracian να περιμενουμε κανα update; (:p)

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβώς, πολύ καλό port...

το τηλ. (μιλάω για 2 συσκευές κοντά μου) είχε τα θέματά του με την εργοστ. ρομ, το double tap 2 wake up δεν δούλευε καλά, έκανε κλήσεις μόνο του προς αρ. τηλεφώνων και να πω την αλήθεια με είχε χαλάσει αυτό.

Τώρα με τη μιουι δεν υπάρχουν τέτοια πράγματα, όλα είναι υποδειγματικά. Εχω βάλει λαντσερ βέβαια γιατί δεν μπορώ να αλλάξω τις συνήθειές μου... :cool:

Link to comment
Share on other sites

μου φαινεται πως οσοι θελουμε ανταλλακτικο μπαταρια για αυτο το τηλεφωνο μονο σαν ολοκληρο θα μπορουμε να το αγορασουμε.

δεν εχει κανενα μαγαζι μπαταρια ανταλλακτικο

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει κανεις στοκ οταν ειχα ρωτησει

και δεν θελω να μπλεξω με aliexpress γιατι κυκλοφορουν πολυ μαιμου που δεν κανουν για το τηλ μας.

Link to comment
Share on other sites

μου φαινεται πως οσοι θελουμε ανταλλακτικο μπαταρια για αυτο το τηλεφωνο μονο σαν ολοκληρο θα μπορουμε να το αγορασουμε.

δεν εχει κανενα μαγαζι μπαταρια ανταλλακτικο

 

στο etotalk.com μια αναζητηση για ulefone be x αν κανεις θα βρεις τα παντα :)

Link to comment
Share on other sites

Ρωτήσατε το Vickmall;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά ξαφνικά της αδερφής μου το be x της σταμάτησε να της αναγνωρίζει τις sim.Δοκίμασα να κάνω επαναφορά εργοστασιακών,έβαλα την δική μου sim αλλά πάλι δεν την αναγνωρίζει.Υπάρχει καμία λύση να το φτιάξω ή πάει για φούντο; Σκέφτηκα να του βάλω άλλη rom,είδα στις προηγούμενες σελίδες υπάρχει μια miui αλλά δε μπόρεσα να του βάλω το twrp recovery για να βάλω την rom.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξαφνικά της αδερφής μου το be x της σταμάτησε να της αναγνωρίζει τις sim.Δοκίμασα να κάνω επαναφορά εργοστασιακών,έβαλα την δική μου sim αλλά πάλι δεν την αναγνωρίζει.Υπάρχει καμία λύση να το φτιάξω ή πάει για φούντο; Σκέφτηκα να του βάλω άλλη rom,είδα στις προηγούμενες σελίδες υπάρχει μια miui αλλά δε μπόρεσα να του βάλω το twrp recovery για να βάλω την rom.

 

αν εισαι ρουτ κατεβασε απο το play store την εφαρμογη Mobileuncle MTK Tools βαλε το αρχειο της recovery στην καρτα σου ανοιξε την εφαρμογη και πανε στο recovery update εκει θα σου βρει το αρχειο της recovery το βγαζει συνηθως πρωτο τα αλλα απο κατω ειναι κινεζιες, τρεξτο και θα σου φλασαρει αμεσως την twrp και εισαι ετοιμος

Link to comment
Share on other sites

αν εισαι ρουτ κατεβασε απο το play store την εφαρμογη Mobileuncle MTK Tools βαλε το αρχειο της recovery στην καρτα σου ανοιξε την εφαρμογη και πανε στο recovery update εκει θα σου βρει το αρχειο της recovery το βγαζει συνηθως πρωτο τα αλλα απο κατω ειναι κινεζιες, τρεξτο και θα σου φλασαρει αμεσως την twrp και εισαι ετοιμος

 

Επειδή το είχα πριν καιρό και δεν θυμάμαι...

 

Είναι ρουτ το τηλέφωνο από τη μάνα του?

 

Αν δεν είναι δεν μπαίνει το twrp , δεν μπορεί να πάρει δικαιώματα ρίζας... και να γράψει τη recovery...

Link to comment
Share on other sites

αν εισαι ρουτ κατεβασε απο το play store την εφαρμογη Mobileuncle MTK Tools βαλε το αρχειο της recovery στην καρτα σου ανοιξε την εφαρμογη και πανε στο recovery update εκει θα σου βρει το αρχειο της recovery το βγαζει συνηθως πρωτο τα αλλα απο κατω ειναι κινεζιες, τρεξτο και θα σου φλασαρει αμεσως την twrp και εισαι ετοιμος

 

Thanks,το έκανα όπως είπες έβαλα το twrp και μετά αυτή την rom από εδώ,αλλά το πρόβλημα παραμένει να μη βλέπει τις sim.Οπότε από οτι φαίνεται δεν είναι θέμα rom

Link to comment
Share on other sites

Thanks,το έκανα όπως είπες έβαλα το twrp και μετά αυτή την rom από εδώ,αλλά το πρόβλημα παραμένει να μη βλέπει τις sim.Οπότε από οτι φαίνεται δεν είναι θέμα rom

Είχα το ίδιο πρόβλημα με την sim2, δεν πατούσαν καλά οι επαφές, αναγκάστηκα να το ανοίξω για να το φτιάξω. Το miui που έβαλες είναι παλαιό, καινούργιο έχει στο needrom.

Link to comment
Share on other sites

Είχα το ίδιο πρόβλημα με την sim2, δεν πατούσαν καλά οι επαφές, αναγκάστηκα να το ανοίξω για να το φτιάξω. Το miui που έβαλες είναι παλαιό, καινούργιο έχει στο needrom.

 

Οπότε και μένα άνοιγμα θα θέλει,επειδή το έβγαλε απότομα από την μπρίζα μου είπε και από τότε το έπαθε το πρόβλημα (θα κουνήθηκε τιποτα μέσα).Δεν κοίταξα αν είναι καινούργια ή παλιά η rom, επειδή ήθελα απλά να βάλω μια διαφορετική rom από την stock να δω αν παραμένει το πρόβλημα.Θα την δοκιμάσω αυτή που έβαλες αν έχει ελληνικά πάντως,thanks:).

 

Και κάτι άλλο,αν θέλω να πάω πάλι στην επίσημη stock 1.7 που είχε,μπορώ να την κάνω install μέσω του twrp ή πρέπει οπωσδηποτε μέσω του flash tool;Επειδή δεν μπορούσα να την βάλω με το flash tool εχθές που δοκίμαζα.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παίδες για όσους έχουν μιουϊ:

εχω ορίσει για 3g την αριστερή (ας πούμε) σιμ... πως γίνεται να αλλάξει αυτό και να οριστεί η δεξιά; :confused:

Link to comment
Share on other sites

thracian εχω την 5-7-23 αν βαλω τη miui-7-v5-9-17 θα εχω ελληνικα?

Για Ελληνικά βάλε 5.8.6.

Μια ερώτηση παίδες για όσους έχουν μιουϊ:

εχω ορίσει για 3g την αριστερή (ας πούμε) σιμ... πως γίνεται να αλλάξει αυτό και να οριστεί η δεξιά; :confused:

Κανονικά δεν γίνεται, μόνο sim1, καλού-κακού δοκίμασε αν γίνεται με το https://play.google.com/store/apps/details?id=pt.joaormf.mtkcontrol.free

Edited by thracian
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...