Jump to content

Ulefone Be X


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 751
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καμια ρομ ειδατε να κυκλοφορει; εστω και η στοκ;

εγω ουτε μια ειδα μεχρι στιγμης.

 

Δεν έχω βρεί κάτι, γενικά δεν υπάρχει τίποτα και πουθενά για το κινητάκι, ούτε θήκες ούτε roms ούτε τίποτα.

Μόνο να το αγοράσεις μπορείς προς το παρόν :). Βέβαια η rom που έχει είναι πλήρως ικανοποιητική, δεν έχει major bugs, έχει

dt2w χωρίς το οποίο εγώ προσωπικά δεν παίρνω ξανά κινητό, ικανοποιητική μπαταρία κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βρεί κάτι, γενικά δεν υπάρχει τίποτα και πουθενά για το κινητάκι, ούτε θήκες ούτε roms ούτε τίποτα.

Μόνο να το αγοράσεις μπορείς προς το παρόν :). Βέβαια η rom που έχει είναι πλήρως ικανοποιητική, δεν έχει major bugs, έχει

dt2w χωρίς το οποίο εγώ προσωπικά δεν παίρνω ξανά κινητό, ικανοποιητική μπαταρία κτλ.

 

αφου εχει ικανοποιητικη μπαταρια θα το χτυπησω.αρκει να πληρωθω:lol: τι ειναι το dt2w?

Link to comment
Share on other sites

αφου εχει ικανοποιητικη μπαταρια θα το χτυπησω.αρκει να πληρωθω:lol: τι ειναι το dt2w?

 

Ικανοποιητική για το μέγεθος της εννοείται.

dt2w= double tap to wake, αντί για το κουμπί on off χτυπάς δυο φορές την οθόνη για να ξυπνήσεις τη συσκεύη.

Link to comment
Share on other sites

Ικανοποιητική για το μέγεθος της εννοείται.

dt2w= double tap to wake, αντί για το κουμπί on off χτυπάς δυο φορές την οθόνη για να ξυπνήσεις τη συσκεύη.

 

α μαλιστα!αυτο το ειχε και το cubot s200 και ειναι βολικο.απο οτι βλεπω πιο φθηνα βγαινει απο το mobile site του everbying.com

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω, το dt2w το ενεργοποίησα αλλά λειτουργεί μόνο όταν θέλω να το ανοίξω, όταν θέλω να το κλείσω δεν ανταποκρίνεται και πατάω το κουμπί on/off. Στο Cubots200 που έχω λειτουργεί κανονικά. Καμιά βοήθεια παιδιά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω, το dt2w το ενεργοποίησα αλλά λειτουργεί μόνο όταν θέλω να το ανοίξω, όταν θέλω να το κλείσω δεν ανταποκρίνεται και πατάω το κουμπί on/off. Στο Cubots200 που έχω λειτουργεί κανονικά. Καμιά βοήθεια παιδιά.

 

dt2w= double tap to wake , όχι double tap to sleep :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω, το dt2w το ενεργοποίησα αλλά λειτουργεί μόνο όταν θέλω να το ανοίξω, όταν θέλω να το κλείσω δεν ανταποκρίνεται και πατάω το κουμπί on/off. Στο Cubots200 που έχω λειτουργεί κανονικά. Καμιά βοήθεια παιδιά.

 

Εγω βάζω έτσι κι αλλιώς nova launcher σε συνεργασία με το screen of and lock για να το λύσω αυτό

Edited by henaro
Link to comment
Share on other sites

Ρουτ σημερα το τηλ. με το kingoroot :D Ολα ok.

Κι ενα περίεργο που παρατήρησα, όταν εχεις την συσκευή ακουμπισμένη με την πλάτη, το κουδούνισμα υστερεί σε σχέση αν το έχεις κάπου κατά το ήμισυ ακουμπισμένο.

Link to comment
Share on other sites

Ρουτ σημερα το τηλ. με το kingoroot :D Ολα ok.

Κι ενα περίεργο που παρατήρησα, όταν εχεις την συσκευή ακουμπισμένη με την πλάτη, το κουδούνισμα υστερεί σε σχέση αν το έχεις κάπου κατά το ήμισυ ακουμπισμένο.

 

λογικό, αφού το ηχείο είναι στην πλάτη στο κάτω μέρος :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Να το κάνω ρουτ...

έχουμε κανέναν τολμηρό να μας δώσει τα φώτα του για ρικοβερι; ρουτ χωρίς να μπορείς να πάρεις μπακαπ είναι αυτ/το χωρίς φρένα.

 

δεν έχω βρει πουθενά image , οπότε μέχρι στιγμής ο μόνος τρόπος είναι με iroot

 

Καλησπέρα. Τι εννοείτε γιατί δεν σας έπιασα μιας και δεν έχω τόση εμπειρία; Το να το κάνεις root με κάποια εφαρμογή απο αυτές που λέτε έχει κίνδυνο για κάτι και άρα πρέπει να έχεις φροντίσει να πάρεις κάπως back up το image σου;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Τι εννοείτε γιατί δεν σας έπιασα μιας και δεν έχω τόση εμπειρία; Το να το κάνεις root με κάποια εφαρμογή απο αυτές που λέτε έχει κίνδυνο για κάτι και άρα πρέπει να έχεις φροντίσει να πάρεις κάπως back up το image σου;

 

πάρα πολύ δύσκολο να πάθεις ζημιά , σχεδόν απίθανο θα έλεγα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα με το iroot κι εγω αλλα ενω μου ειπε οτι εγινε και να κανω restart τελικα δεν εχει γινει. Περα απο το να πατησω το root now πρεπει να κανω κατι αλλο;

 

***edit: τελικά με iroot δεν κατάφερα τπτ και δοκίμασα το kingo root που είδα οτι προτάθηκε και αυτό εδώ και όντως αυτό πέτυχε αμέσως.

Edited by madalx
Link to comment
Share on other sites

Έχει ένα bug το κινητό. Όταν έχω την κάρτα μνήμης στο κινητό και έχω ως προεπιλεγμένο δίσκο εγραφής την μνήμη του τηλεφώνου, και παω να κάνω εγκατάσταση κάποιο παιχνίδι από το playstore μεγαλύτερο απο 50mb (πχ shadow fight 2), τότε μου βγάζει error 911 και δεν γίνεται εγκατάσταση. Ενώ αν επιλέξω ως προεπιλεγμένο δίσκο εγραφής την κάρτα μνήμης γίνεται κανονικά η εγκατάσταση.

 

Μπορείτε να τσεκάρετε και σεις αν συμβαίνει το ίδιο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει ένα bug το κινητό. Όταν έχω την κάρτα μνήμης στο κινητό και έχω ως προεπιλεγμένο δίσκο εγραφής την μνήμη του τηλεφώνου, και παω να κάνω εγκατάσταση κάποιο παιχνίδι από το playstore μεγαλύτερο απο 50mb (πχ shadow fight 2), τότε μου βγάζει error 911 και δεν γίνεται εγκατάσταση. Ενώ αν επιλέξω ως προεπιλεγμένο δίσκο εγραφής την κάρτα μνήμης γίνεται κανονικά η εγκατάσταση.

 

Μπορείτε να τσεκάρετε και σεις αν συμβαίνει το ίδιο?

 

Το επιβεβαιώνω και εγώ. Μου πετάει το ίδιο μήνυμα λάθους. Αν επιλέξω μετά την κάρτα sd προχωράει κανονικά την εγκατάσταση και βάζει τα ~50 mb από τα ~92mb στην εσωτερική και τα υπόλοιπα στην sd.

Πάει καιρός που είχα τηλεφωνο με sd οπότε δεν ξέρω πως θα έπρεπε να δουλεύει. Θα μας διαφωτίσει κάποιος άλλος.

 

Και μια ερώτηση από εμένα. Φαντάζομαι θα το έγραφε αν υποστήριζε mhl για tv out αλλά μήπως του βρίσκονται κανενός πρόχειρα καλώδια να κάνει μια δοκιμή;

Link to comment
Share on other sites

Το επιβεβαιώνω και εγώ. Μου πετάει το ίδιο μήνυμα λάθους. Αν επιλέξω μετά την κάρτα sd προχωράει κανονικά την εγκατάσταση και βάζει τα ~50 mb από τα ~92mb στην εσωτερική και τα υπόλοιπα στην sd.

Πάει καιρός που είχα τηλεφωνο με sd οπότε δεν ξέρω πως θα έπρεπε να δουλεύει. Θα μας διαφωτίσει κάποιος άλλος.

 

Και μια ερώτηση από εμένα. Φαντάζομαι θα το έγραφε αν υποστήριζε mhl για tv out αλλά μήπως του βρίσκονται κανενός πρόχειρα καλώδια να κάνει μια δοκιμή;

 

αυτο δεν ειναι απαραιτητα κακο

ισως το εχει ο Κινεζος ως δικλιδα ασφαλειας για να μην συσσωρευεται μεγαλος ογκος δεδομενων στην εσωτερικη και μετα αρχιζουν δυσλειτουργειες του τηλεφωνου

οταν πηρα το lenovo a850 εψαχνα να βρω μια ρομ να κανει ακριβως αυτο το πραγμα να μεταφερει τις εφαρμογες στην sd και τελικα βρηκα

θελω να μου πεις ομως οταν λεει sd εννοει την micro sd που βαζουμε εμεις η εχει χωρισμενη την εσωτερικη σε δυο παρτισιον και λεει το δευτερο χωρισμα sd ?

γιατι στο jiayu f1 αυτο εννοει ως sd το δευτερο παρτισιον και εκει μεταφερει τις εφαρμογες και με τπτ στην micro sd

εμενα παντως αυτο με βολευει και θα το ηθελα και ηδη το χρησιμοποιω στο lenovo οποτε κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

θελω να μου πεις ομως οταν λεει sd εννοει την micro sd που βαζουμε εμεις η εχει χωρισμενη την εσωτερικη σε δυο παρτισιον και λεει το δευτερο χωρισμα sd ?

Εννοεί την κάρτα micro sd.

 

Ένα άλλο προβλημα που εντόπισα είναι ότι στις φωτογραφίες που βγάζω με φλας σε κάποιο σημείο είναι ασπρίζουν λόγω του φωτός που βγαίνει από το φλας. Από τι κατάλαβα αυτό συμβαίνει επειδή το φλας είναι πολύ κοντα στην κάμερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θελω να μου πεις ομως οταν λεει sd εννοει την micro sd που βαζουμε εμεις η εχει χωρισμενη την εσωτερικη σε δυο παρτισιον και λεει το δευτερο χωρισμα sd ?

γιατι στο jiayu f1 αυτο εννοει ως sd το δευτερο παρτισιον και εκει μεταφερει τις εφαρμογες και με τπτ στην micro sd

εμενα παντως αυτο με βολευει και θα το ηθελα και ηδη το χρησιμοποιω στο lenovo οποτε κανενα προβλημα

 

Εννοεί την micro sd μιας και μου βγάζει διαθέσιμα 27GB. Να πώ την αλήθεια δεν καταλαβαίνω με ποια λογική τα μετακινεί γιατί ενώ έχω βάλει σαν προεπιλεγμένο χώρο αποθήκευσης την microsd τα περισσότερα τα έχει βάλει στην εσωτερική και έχει και κάποια λίγα στην sd

 

Μiα παρατήρηση μόνο, στις ρυθμίσεις του αποθηκευτικού χώρου τα ονομάζει εσωτ. αποθηκευτικός χώρο και κάρτα SD, αλλά αν τα ανοίξεις από κάποιον file explorer τα ονομάζει sdcard0 και sdcard1 αντίστοιχα.

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί την micro sd μιας και μου βγάζει διαθέσιμα 27GB. Να πώ την αλήθεια δεν καταλαβαίνω με ποια λογική τα μετακινεί γιατί ενώ έχω βάλει σαν προεπιλεγμένο χώρο αποθήκευσης την microsd τα περισσότερα τα έχει βάλει στην εσωτερική και έχει και κάποια λίγα στην sd

 

Μiα παρατήρηση μόνο, στις ρυθμίσεις του αποθηκευτικού χώρου τα ονομάζει εσωτ. αποθηκευτικός χώρο και κάρτα SD, αλλά αν τα ανοίξεις από κάποιον file explorer τα ονομάζει sdcard0 και sdcard1 αντίστοιχα.

 

καποιες εφαρμογες δεν μετακινουνται αν δεν τις μετακινησεις εσυ και πρεπει να εισαι ρουτ για να το κανεις αυτο και ενα καλο προγραμα ειναι το titanium

επισης sdcard0 πρεπει να εννοει την καρτα micro sd και sdcard1 το παρτισιον που μαλλον ειναι χωρισμενη η εσωτερικη

και σε μενα τα εχει (στο lenovo) ετσι οπως τα περιγραφω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω, το dt2w το ενεργοποίησα αλλά λειτουργεί μόνο όταν θέλω να το ανοίξω, όταν θέλω να το κλείσω δεν ανταποκρίνεται και πατάω το κουμπί on/off. Στο Cubots200 που έχω λειτουργεί κανονικά. Καμιά βοήθεια παιδιά.

 

app "power toggles", home screen, add toggle, εικονιδιο "λουκετο"

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Τι εννοείτε γιατί δεν σας έπιασα μιας και δεν έχω τόση εμπειρία; Το να το κάνεις root με κάποια εφαρμογή απο αυτές που λέτε έχει κίνδυνο για κάτι και άρα πρέπει να έχεις φροντίσει να πάρεις κάπως back up το image σου;

κοίταξε, το ρουτ από μόνο του δεν προκαλεί κανένα πρόβλημα στη συσκευή, αλλά σε μετέπειτα οποιοδήποτε φλασάρισμα (έστω οτι αλλάζεις μόνο γραμματοσειρά) είναι δια ροπάλου υποχρεωτικό να έχεις πάρει ένα μπακαπ της πρότερης κατάστασης.

@Taliban: δεν ακούγεται το τηλ. όσο θα ήθελα, αλλά δεν πειράζει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι έτοιμος να το παραγγείλω.Από ότι βλέπω στοκ και πιο οικονομικό βγαίνει στο geekbying στα 77€
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι έτοιμος να το παραγγείλω.Από ότι βλέπω στοκ και πιο οικονομικό βγαίνει στο geekbying στα 77€

 

Πρέπει να βλέπεις τιμές σε δολάρια γιατί το site δεν είναι ενημερωμένο ως προς την ισοτιμία. 89,99$ είναι 85,11€

 

http://www.xe.com/currencyconverter/convert/?Amount=89.99&From=USD&To=EUR

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...