Jump to content

Ulefone Be X


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά, αυτή η θήκη λέει τίποτα? Την έχει κανείς? Μήπως καλύτερα να πάρω καμιά μούφα από το Jumbo? :p

 

 

την πηρα μαζι με το κινητο, πολυ καλη για τα λεφτα της προστατευει το κινητο, μαζι με ενα tempered glass θα ηταν ολα τελεια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 751
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1) Μου σβηνει η οθονη. Μερικες φορες ειναι γρι χρωμα και επανερχετε με επανακκινηση και την πρωτη φορα που το εκανε αποσυνδεσα την μπαταρια για μια ημερα και μετα αναψε.

2) δεν μου φορτονει το google play stote λεει πως δεν εχει συνδεση ακομα και τωρα που σας το γραφω το μυνημα αυτο.

3) λετε να φταιει που εχω ακομα την 1.3 αρχικη?

Link to comment
Share on other sites

1) Μου σβηνει η οθονη. Μερικες φορες ειναι γρι χρωμα και επανερχετε με επανακκινηση και την πρωτη φορα που το εκανε αποσυνδεσα την μπαταρια για μια ημερα και μετα αναψε.

2) δεν μου φορτονει το google play stote λεει πως δεν εχει συνδεση ακομα και τωρα που σας το γραφω το μυνημα αυτο.

3) λετε να φταιει που εχω ακομα την 1.3 αρχικη?

 

3 oxι

1 + 2 κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων

αν δεν φτιαξει κατεβασε απο το σαιτ τους την 1.3 και περνα τη ξανα

Link to comment
Share on other sites

 

Είσαι ωραίος, ευχαριστώ! Παρήγγειλα λοιπόν το κινητό από το GearBest. Ζήτησα ένα κουπόνι και μου βγήκε λιγότερο από $85. Το Σάββατο βράδυ την έστειλα (ώρα Ελλάδας) και σήμερα Δευτέρα το πρωί πήρα ήδη tracking number από SGPost! Το κινητό από την πρώτη μέρα που κυκλοφόρησε το θεωρούσα τρελό value for money και τελικά δεν άντεξα, παρόλο που έχω ήδη καλό κινητό (ECOO E04 Plus), παρήγγειλα και το Be X μόνο για να παίξω μαζί του! Μετά θα το δώσω στη μικρή μου αδερφή (15 χρ.)...

 

Θα πάρω και τη σιλικονάτη θήκη, αλλά σε άλλη παραγγελία, που ετοιμάζω από GearBest μάλλον Τρίτη-Τετάρτη... Ανυπομονώ να πιάσω το μικρούλικο BE X στα χέρια μου! :)

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

εχει βγει σαν Fota αναβαθμιση 1.7

ενας στους ρωσους αντιμετωπισε προβλημα και ξαναπερασε την 1.3 που δινουν στο σαιτ

 

εσεις τι λετε; θα την κανετε;

Link to comment
Share on other sites

εχει βγει σαν Fota αναβαθμιση 1.7

ενας στους ρωσους αντιμετωπισε προβλημα και ξαναπερασε την 1.3 που δινουν στο σαιτ

 

εσεις τι λετε; θα την κανετε;

εμένα πάντως δεν μου την βγάζει

 

εδώ το πρόβλημα με την 1.7

 

https://www.youtube.com/watch?v=xPMPxGg6AmE

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Να προσέχετε, χθές σε μερικούς έβγαλε να κάνουν ανανέωση firmware σε S509_GQ3020_B2_ulefone_V1.7_20150525 , πάτησαν να γίνει, σβήστηκε το παλαιό firmware της συσκευής και το καινούργιο που μάλλον περιείχε σφάλματα και δεν μπήκε, στην τελική το κινητό δεν φόρτωνε android, και έμπαινε μόνο στο recovery. Επισυνάπτω και το σχετικό βίντεο: Неудачное обновление ulefone be x

 

Ο τύπος στο βίντεο (τώρα συζήτησα μ'αυτών στο 4pda) στην τελική πέρασε το δικό μου firmware v1.6 γιατί δεν του έκατσε καλά το v1.3, αυτό όμως δεν έχει καμία σχέση, γιατί και εγώ τώρα έπαθα το ίδιο (ήξερα το τι θα γίνει μετά, αλλά... είχα περιέργεια), και μετά έβαλα εργοστασιακό firmware v1.3, έχασα όμως και τα IMEI, ξανά root, bysybox, άστα φίλε, πάνω από μία ώρα για να τα φέρω όπως ήταν..... Άμα θέλετε να έχετε πονοκέφαλο κάντε ανανέωση, Εγώ από πριν σας προειδοποίησα πάντως, έτσι; :cool:

Edited by thracian
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες, εκτός από τα άλλα προβλήματα που έχουμε, οι Ρώσοι μας έλυσαν και το πρόβλημα :) της μη ανανέωσης συσκευής. Για να μην την πατήσετε και αχρηστευτεί το κινητό για κάποιο χρονικό διάστημα. Για να κάνουμε ανανέωση από την έκδοση 1.3 & 1.6 σε 1.7.

Η ανανέωση πρέπει να γίνει σε καθαρή συσκευή με φορμαρισμένη κάρτα μνήμης.

1. Κάνουμε επαναφορά εργοστασιακών και να διαγραφούν όλα από εσωτερική μνήμη

2. Φορμάρουμε καρτουλα ΜικροSD

3. Όταν ανοίξουμε το κινητό κατευθείαν ανοίγουμε WiFi και κάνουμε ανανέωση

4. Περιμένουμε λίγο να κάνει τα δικά του

5. Χειροκροτάμε, έχουμε v1.7

Edited by thracian
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή βάζεις το αρχείο σε sd που έχεις κάνει format και κάνεις την αναβάθμιση μέσω recovery Αφού έχεις κάνει πρώτα επαναφορά εργοστασιακών;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες, εκτός από τα άλλα προβλήματα που έχουμε, οι Ρώσοι μας έλυσαν και το πρόβλημα :) της μη ανανέωσης συσκευής. Για να μην την πατήσετε και αχρηστευτεί το κινητό για κάποιο χρονικό διάστημα. Για να κάνουμε ανανέωση από την έκδοση 1.3 & 1.6 σε 1.7.

Η ανανέωση πρέπει να γίνει σε καθαρή συσκευή με φορμαρισμένη κάρτα μνήμης.

1. Κάνουμε επαναφορά εργοστασιακών και να διαγραφούν όλα από εσωτερική μνήμη

2. Φορμάρουμε καρτουλα ΜικροSD

3. Όταν ανοίξουμε το κινητό κατευθείαν ανοίγουμε WiFi και κάνουμε ανανέωση

4. Περιμένουμε λίγο να κάνει τα δικά του

5. Χειροκροτάμε, έχουμε v1.7

Τελικα νομιζω οι Ρωσοι εχουν την λυση στο προβλημα μας:lol:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή βάζεις το αρχείο σε sd που έχεις κάνει format και κάνεις την αναβάθμιση μέσω recovery Αφού έχεις κάνει πρώτα επαναφορά εργοστασιακών;

Ρυθμίσεις -> Σχετικά με το τηλέφωνο -> Ενημερώσεις συστήματος -> Έλεγχος για ενημερώσεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εάν θέλετε όμως έναν πιο ασφαλές τρόπο ΧΩΡΙΣ επαναφορά εργοστασιακών, να μείνουν όλα τα προγράμματα, αρχεία και οι ρυθμίσεις στις θέσεις τους (και το root αν έχετε), μπορώ να σας διαθέσω firmware ειδικά διαμορφωμένο v1.7 για το flash-tool

Edited by thracian
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω φλασάρει. Ρυθμίσεις, κλπ, Ενημερώσεις συστήματος. Κανονικά. Edited by DimBoud
Link to comment
Share on other sites

https://yadi.sk/d/eOoYs4J1hSr5P

 

εδώ το update έτοιμο για πέρασμα μέσω flash tool, οδηγίες στην 1η σελίδα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]62447[/ATTACH] λοιπόν, έκανα την αναβάθμιση,η διαδικασία είναι η ίδια με αυτή της 1.6 με την μόνη διαφορά ότι στο flash tool αφήνεις ξετικαρισμενο ότι έχει το πρόγραμμα default.

Διάφορες Ακόμα δεν βρήκα, δεν χάνεται τίποτα πάντως από την αναβάθμιση

Edit

Η κάμερα είχε και στις προηγούμενες εκδόσεις επιλογή 8 mpx ?

Δεν μπορώ να αναβαθμίσω τα binaries του su, ενώ είμαι τσεκαρισμενα ρουτ

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα είχε και στις προηγούμενες εκδόσεις επιλογή 8 mpx ?

Ναι, αλλά ο αισθητήρας είναι Samsung των 5ΜΡ, οπότε στα 5 βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη θελω να παραγγειλω το συγκεκριμενο κινητο....απο που συμφερει πιο πολυ αυτη τη στιγμη......γιατι ειδα οτι η τιμη εχει λιγο παρει τα πανω της.....απο 69 ευρο που ηταν πριν 2 μηνες τωρα γυρω στα 80 και το βρισκω......

καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη θελω να παραγγειλω το συγκεκριμενο κινητο....απο που συμφερει πιο πολυ αυτη τη στιγμη......γιατι ειδα οτι η τιμη εχει λιγο παρει τα πανω της.....απο 69 ευρο που ηταν πριν 2 μηνες τωρα γυρω στα 80 και το βρισκω......

καμια ιδεα?

Gearbest, στην παραγγελία βάλε κουπονάκι GB85, θα σου βγεί 75ευρώ
Link to comment
Share on other sites

εκανα και εγω την αναβαφμιση και εχασα φοτο και βιντεο γινεται τιποτα για να τα επαναφερω

 

ειχες παρει backup ή αντιγραφο πρωτα;

Link to comment
Share on other sites

ειχες παρει backup ή αντιγραφο πρωτα;

 

θα ρώταγε αν είχε πάρει backup ?

 

αν είσαι ρουτ ψάξε και δοκίμασε κάποια από τα προγράμματα recovery

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...