Jump to content

Ψάχνω κινητό,με τα εξής κριτήρια....


mikoula
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειμαι σε φαση αγορας κινητου,και αυτο που με ενδιαφερει ειναι..

-να ειναι dual sim-γιατι εχω κ δευτερο αριθμο what'up,στο οποιο με καλουν μόνο.

,-να εχει μεγαλη οθονη..απο 5 κ πανω..

-να εχει τελειες καμερες για ομορφες κ καθαρες φωτο

-να μην κολλαει στο ιντερνετ,(γιατι το χρειαζομαι για σερφαρισμα!)

-μεχρι 200ε διαθετω..

-να το βρω σε ελληνικο καταστημα(δηλαδη παραδωση εδω κ τωρα)

....εφαρμογες,ταινιες,μουσικη κ ...αλλα....δεν νομιζω να με απασχολουν ιδιαιτερα.....

Ειδα ηδη I NEW V3 (5")-logo tis kalhs kameras poy exei...

I NEW V7

...kai PERIMENO KAMIA ALLH PROTASH pou issos den exo dei akoma,.kapoio allo kinhto pou den exo anakalypsei ,meta apo toso psaksimo....παντος μεσα σε αυτες τις προδιαγραφες.......

Edited by mikoula
Link to comment
Share on other sites

απο ελλαδα σε αυτη την τιμη "τελειες καμερες" ξεχασε το. ουτε κινα.

επισης με αυτα που λες κανεις, χρειαζεσαι μπαταρια μινιμουμ 2500mah.

καλη τυχη.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς αυτο που ζητας δεν υπάρχει....... ακόμη και από την κίνα να πάρεις ένα 50 ευρό θα το βάλεις ακόμη ......... από την Ελλάδα το ξεχνάς...... ειδικά οτι αφορά την camera σε αυτα τα λεφτα
Link to comment
Share on other sites

Από Ελλάδα με αυτά που ζητάς αυτόματα θα πρέπει να ανεβείς περίπου στα 300-350 ευρό για να τα έχεις αξιοπρεπώς όλα αυτά που ζητάς...

 

Και γράφε με Ελληνικούς χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη...συγνωμη,ολα τα κινητα κατω των 200 ευρω,δεν αξιζουν ??.....Δεν θελω το τελειο εργαλείο,ενα αξιοπρεπες κινητο,που να εχει καλες καμερες!!!......
Link to comment
Share on other sites

mmm...:worry:...ma,den zitao polla.......mia kamera tis prokopis,ennousa.......................me epiase apelpisia tora.....:worry:

to I NEW V3 ,den leei polla,dhladh?

 

καλη camera = flagship η κατι κοντα....... απο Ελλάδα μαζί με φόρους και χαζομάρες θα σκάσεις ένα 350+.... αν πάρεις απο την κινα κατι στα 250 260 βρίσκουμε

 

αν δεν είχες αυτη την απαίτηση του dual sim θα σου έκανε άψογη δουλειά το huawei p7 που εχει πεσει στα 240 ευρώ στην Ελλάδα....

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη...συγνωμη,ολα τα κινητα κατω των 200 ευρω,δεν αξιζουν ??.....Δεν θελω το τελειο εργαλείο,ενα αξιοπρεπες κινητο,που να εχει καλες καμερες!!!......

 

Από Ελλάδα δεν θα βρεις σε αυτά τα λεφτά που θες....Από κίνα με 200-250 θα βρεις

 

Παράδειγμα ZTE Nubia Z7 Mini

 

Και υπάρχουν και άλλα σε αυτήν την τιμή.

Link to comment
Share on other sites

..μαλιστα!...απο Κινα,με τιποτα!εχει αναμονη τουλαχιστον 30 μερες.....και εγω το θελω τωρα(σε 3 μερες το πολυ)..γιατι κυκλοφορω με ενα παλιο....με πληκτρα!!...απο το σκρουτς,θα κοιταξω παλι....................... Edited by mikoula
Link to comment
Share on other sites

λοιπον,μια γνωμη παρακαλω,για αυτα τα κινητα.

Ειναι ολα με διπλη καρτα σιμ:blink:,

I NEW V3

HUAWEI HONOR 3C

LENOVO S 920

ACER LIQUID Z 500 PLUS(ειδικα για αυτη τη συσκευη.....δεν υπαρχει ψυχη που να την εχει προτιμησει???)....πουθενα,καμια αξιολογηση...:rolleyes:..

Link to comment
Share on other sites

λοιπον,μια γνωμη παρακαλω,για αυτα τα κινητα.

Ειναι ολα με διπλη καρτα σιμ:blink:,

I NEW V3

HUAWEI HONOR 3C

LENOVO S 920

ACER LIQUID Z 500 PLUS(ειδικα για αυτη τη συσκευη.....δεν υπαρχει ψυχη που να την εχει προτιμησει???)....πουθενα,καμια αξιολογηση...:rolleyes:..

 

αν δεν σε ενδιαφέρει camera και τα 4 είναι καλά , αν σε ενδιαφέρει camera άστο καλύτερα θα μετανιώσεις αρκετά , μόνο το I NEW V3 βγάζει καλές όταν έχει πάρα πολύ καλό φωτισμό......... αν σκοτεινιάσει λίγο η δεν έχει καλό φως της κλαις της φώτο

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κοιτάς και το Lumia 730;

 

http://www.skroutz.gr/s/5536029/Nokia-Lumia-730-8GB.html

 

Θέλει από 5 ίντσες και πάνω αφού θα σερφάρει. Δεν είναι κακή επιλογή ωστόσο.

 

Εγώ θα πρότεινα το Moto G 2014. Οκ, η 8άρα του δεν είναι η καλύτερη δυνατή αλλά πόσο χάλια βγάζει; Και dual sim είναι το κινητό και 5 ίντσες και γενικά απροβλημάτιστο. Από μπαταρία δεν θα βρει και κάτι πολύ καλύτερο.

 

Και αφού σερφάρει αν μένει σε περιοχή με 4g, τότε και το G3 S mini κάνει μια χαρά την δουλειά από Ελλάδα σε αντιστοιχία με το Moto G.

 

http://www.skroutz.gr/s/5467135/LG-G3-s-mini-8GB.html

 

Στα 187 ευρώ. Βέβαια δεν είναι dual sim αλλά έχει 2540mha μπαταρία.

Edited by Androides
Link to comment
Share on other sites

Με 50 παραπάνω παίρνεις LG G2 τηλέφωναρα με οθόναρα, τέλεια κάμερα και τέλεια μπαταρία..

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σορρυ.. Τώρα είδα οτι θέλεις dual sim.. Ειχα το μοτο g 2ης γενιάς dual sim και ήμουν πολύ ευχαριστημένος..

LIVERPOOL FOR LIFE
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη...συγνωμη,ολα τα κινητα κατω των 200 ευρω,δεν αξιζουν ??

Δεν θελω το τελειο εργαλείο,ενα αξιοπρεπες κινητο,που να εχει καλες καμερες!!!......

εξαρταται ποιες ειναι οι αναγκες σου. στο αρχικο σου σχολιο ζητουσες "τελειες καμερες".

εχει κινητα των €200+ που καποιο χαρακτηριστικο τους τα κανει κακες επιλογες.

τα αγοραζει καποιος και σε λιγο καιρο αντιλαμβανεται οτι εκανε πατατα.

 

παρε ενα ισοζυγισμενο κινητο σε ικανοποιητικη τιμη, για να μην κλαις τα € σου και να ψαχνεις αλλο.

ισοζυγισμενο σε αυτονομια, ισχυ, αποθηκευτικο χωρο, ποιοτητα κατασκευης και σε καμερες που θες.

περιπου αυτο που ειπες μετα: ενα αξιοπρεπες κινητο, με σχετικα καλες-ικανοποιητικες καμερες

 

λοιπον,μια γνωμη παρακαλω,για αυτα τα κινητα. Ειναι ολα με διπλη καρτα σιμ:blink:,

I NEW V3

HUAWEI HONOR 3C

LENOVO S 920

ACER LIQUID Z 500 PLUS(ειδικα για αυτη τη συσκευη.....δεν υπαρχει ψυχη που να την εχει προτιμησει???)....πουθενα,καμια αξιολογηση...:rolleyes:

 

inew v3 : οχι. μικρη μπαταρια και σε συνδυασμο με τη full hd οθονη θα ψαχνεις πριζες.

s920 : οχι. μικρος χωρος αποθηκευσης (4gb rom). κοιταζε μινιμουμ 8gb rom με card slot.

 

liquid z500 : θεωρω αναφερεσαι στην εκδοση με 2gb ram και 16gb rom. κριμα. μικρη μπαταρια.

αν δε σε πειραζει το ενδεχομενο να το φορτιζεις 2 φορες τη μερα, προχωρα παρε το (εκδοση 2ram/16rom)

και βεβαιωσου οτι η εκδοση που παιρνεις ειναι η dual sim διοτι σε καποια καταστηματα δεν ειναι ξεκαθαρο

(παρολο που το skroutz τα φιλτραρει-προτεινει θεωρωντας οτι πωλουν την dual εκδοση).

 

honor 3c : απο τις 4 συσκευες που ανεφερες προτιμω αυτο, στην εκδοση με 2gb ram, 8gb rom, μπαταρια 2300mah.

η συσκευη αυτη βγαινει σε διαφορες εκδοσεις και στο skroutz και στα καταστηματα του,

γραφουν μπερδεμενα στοιχεια (πχ πατας φιλτρα skroutz για dual sim και ενω σου εμφανιζει τη συσκευη

στο skroutz ως dual, στη σελιδα του καταστηματος ειναι single sim ή στον τιτλο γραφει 1gb ram και πιο χαμηλα 2gb,

καποιοι γραφουν μπαταρια 2000mah, αλλοι 2300, αλλοι δε γραφουν καθολου).

 

αρα αν θα το παρεις διπλοτσεκαρε πρωτα τηλεφωνικα με το καταστημα ζητωντας να δουν το κουτι-συσκευη

και να σου επιβεβαιωσουν αυτα τα 5 στοιχεια: dual sim, 2gb ram, 8gb rom, 2300mah μπαταρια, ελληνικο μενου

(επισης ρωτα για τη διαθεσιμοτητα, σε ποσες μερες θα το εχεις στα χερια σου, διοτι μπορει να μην το εχουν αμεσα).

σε αυτο το καταστημα (δεν ξερω αν ειναι καλο καταστημα), η συσκευη μαλλον ειναι η εκδοση που αναφερομαι.

ομως οσο μπορεις ελεγξε-επιβεβαιωσε πριν πληρωσεις. αν δεν κανω λαθος, ειναι η εκδοση H30-U10

που φαινεται αν βγαλεις την μπαταρια. επισης δες

και το θεμα-νημα εδω στο φορουμ. Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Τωρα,μαλιστα!!!Σας ευχαριστω ολους ,παιδια!!!!αρκετες οι πληροφοριες,και πολυτιμη η βοηθεια σας,στην επιλογη κινητου που θελω!!!

Νομιζω πλεον οτι αποφασισα.αρκει να ειναι σε διαθεσιμοτητα,στο καταστημα που θα επιλεξω.

(Το ηθελα κατω απο 200ε,διοτι σε 8 μηνες,θα εχω αναβαθμιση,σιγουρα γυρο στα 250ε,και τοτε,θα μπορω να πω"βαζω 100 ε ακομα,σε αυτα τα 250,και παιρνω ενα καλυτερο,απο αυτο που εχω.....!!).

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

με τιποτα το v3. εχει βουηξει ο τοπος με τις οθονες που ξεκολλανε...εκτος κινας δεν θα βρεις αυτο που ζητας.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Την Πεμπτη στο Pandawill θα χει για λιγες ωρες στο happy hour το Huawei Honor 3C στα 120$.Δεν εχει την καλυτερη καμερα αλλα ειναι εξαιρετικη συσκευη σε κορυφαια τιμη.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

τελικα μετα απο ψαξιμο,κατεληξα σε μια συσκευη,με ΤΕΛΕΙΕΣ ΚΑΜΕΡΕΣ,ΤΕΛΕΙΑ ΟΘΟΝΗ,ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ,ΑΚΟΜΗ Κ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ,με ολη την ημερα χρηση του ιντερνετ,κραταει οχι μια ,αλλα ΔΥΟ ολοκληρες μερες!!!Ειναι το LEAGOO,LEAD 2,,ΣΤΑ 160Ε.,5' οθονη,μαυρο ,ελαφρυ,και λεπτο,(χωραει και σε βραδινο τσαντακι!!!!!)ο'τι πρεπει ειναι!!!!!Εχει κ ελληνικο μενου!!!

Του πηρα κ μια θηκη δερματινη,και ετσι εχω ενα δικαρτο ομορφο,και τελειο κινητο,για μενα(προς το παρον,αυτα εχω να δηλωσω.....αν μου παθει τιποτα,αργοτερα,και μου εμφανιστει καποιο προβλημα.......θα το δειξει!!ας ελπιζουμε πως ΟΧΙ.(Βγαζει τεεεελειες φωτογραφιες,κ μερα κ νυχτα)

Ευχαριστω για την βοηθεια,παιδια!!!!Νομιζω..εκανα μια καλη επιλογη!!!

Link to comment
Share on other sites

τελικα μετα απο ψαξιμο,κατεληξα σε μια συσκευη,με ΤΕΛΕΙΕΣ ΚΑΜΕΡΕΣ,ΤΕΛΕΙΑ ΟΘΟΝΗ,ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ,ΑΚΟΜΗ Κ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ,με ολη την ημερα χρηση του ιντερνετ,κραταει οχι μια ,αλλα ΔΥΟ ολοκληρες μερες!!!Ειναι το LEAGOO,LEAD 2,,ΣΤΑ 160Ε.,5' οθονη,μαυρο ,ελαφρυ,και λεπτο,(χωραει και σε βραδινο τσαντακι!!!!!)ο'τι πρεπει ειναι!!!!!Εχει κ ελληνικο μενου!!!

Του πηρα κ μια θηκη δερματινη,και ετσι εχω ενα δικαρτο ομορφο,και τελειο κινητο,για μενα(προς το παρον,αυτα εχω να δηλωσω.....αν μου παθει τιποτα,αργοτερα,και μου εμφανιστει καποιο προβλημα.......θα το δειξει!!ας ελπιζουμε πως ΟΧΙ.(Βγαζει τεεεελειες φωτογραφιες,κ μερα κ νυχτα)

Ευχαριστω για την βοηθεια,παιδια!!!!Νομιζω..εκανα μια καλη επιλογη!!!

 

Αφού θες να βγάζεις "ΤΕΛΕΙΕΣ" φωτογραφίες, γιατί δεν πήγαινες να πάρεις μία ψηφιακή κάμερα με λιγότερο από 150 ευρώ στα 20mp!! μα έλεος δηλαδή, τα θέλεις όλα τέλεια και με 200 ευρώ ? Δηλαδή αυτοί που σκάνε και 400 ευρώ σε κινητό, τι, έτσι τα έδωσαν επειδή τους έπιασαν κορόιδα?? Άντε να προσγειωθούμε λίγο ρε παιδιά...

 

ΥΓ: Ελπίζω το κινητό που επέλεξες να το χαρείς και να σου βγει καλό, αλλά την επόμενη φορά που θα θελήσεις να κάνεις μία αγορά, κάνε πρώτα μία μικρή έρευνα αγοράς, δεν είναι τίποτα :)

Edited by maxmouts
Link to comment
Share on other sites

τελικα μετα απο ψαξιμο,κατεληξα σε μια συσκευη,με ΤΕΛΕΙΕΣ ΚΑΜΕΡΕΣ,ΤΕΛΕΙΑ ΟΘΟΝΗ,ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ,ΑΚΟΜΗ Κ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ,με ολη την ημερα χρηση του ιντερνετ,κραταει οχι μια ,αλλα ΔΥΟ ολοκληρες μερες!!!Ειναι το LEAGOO,LEAD 2,,ΣΤΑ 160Ε.,5' οθονη,μαυρο ,ελαφρυ,και λεπτο,(χωραει και σε βραδινο τσαντακι!!!!!)ο'τι πρεπει ειναι!!!!!Εχει κ ελληνικο μενου!!!

Του πηρα κ μια θηκη δερματινη,και ετσι εχω ενα δικαρτο ομορφο,και τελειο κινητο,για μενα(προς το παρον,αυτα εχω να δηλωσω.....αν μου παθει τιποτα,αργοτερα,και μου εμφανιστει καποιο προβλημα.......θα το δειξει!!ας ελπιζουμε πως ΟΧΙ.(Βγαζει τεεεελειες φωτογραφιες,κ μερα κ νυχτα)

Ευχαριστω για την βοηθεια,παιδια!!!!Νομιζω..εκανα μια καλη επιλογη!!!

 

μάλλον τζάμπα παλεύαμε...... γιατί προφανώς έχουμε τελείως διαφορετική άποψη το τι σημαίνει καλή οθονη και καλή camera :cool:

Link to comment
Share on other sites

μάλλον τζάμπα παλεύαμε...... γιατί προφανώς έχουμε τελείως διαφορετική άποψη το τι σημαίνει καλή οθονη και καλή camera :cool:

 

Άδικα συνεχίζουμε και σχολιάζουμε :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...