Jump to content

Doogee DG280


kseftilas1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλο το lollipop αλλα χωρο για να βαλεις πολλες εφαρμογες δεν εχει. Οποτε με βλεπω να γυρναω στο 4.4.2 εγω. Εκτος αν κανουν ποτε καμια αναβαθμιση και φτιαξουν αυτο το προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 161
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια την βοηθεια σας.μετα απο 8 μηνες χρησης η αφη σταματησε να λειτουργει ή δουλευει οποτε θελει.

ειναι θεμα λογισμικου?

το εχει παθει κανεις αλλος?

Link to comment
Share on other sites

παιδια την βοηθεια σας.μετα απο 8 μηνες χρησης η αφη σταματησε να λειτουργει ή δουλευει οποτε θελει.

ειναι θεμα λογισμικου?

το εχει παθει κανεις αλλος?

touch panel . θέλει άλλαγμα

Link to comment
Share on other sites

touch panel . θέλει άλλαγμα

να σε ρωτησω κατι,θα χαλασει παλι σε κανα 3μηνο ή θα αντεξει

και κατι αλλο αμα παραγγειλω το γυαλι μπορω να το βαλω μονος μου(εχω ανοιξει 3-4 κινητα αλλα ποτε digitizer-lcd,θελει να γνωριζω κατι για την επαφη digitizer και lcd?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
να σε ρωτησω κατι,θα χαλασει παλι σε κανα 3μηνο ή θα αντεξει

και κατι αλλο αμα παραγγειλω το γυαλι μπορω να το βαλω μονος μου(εχω ανοιξει 3-4 κινητα αλλα ποτε digitizer-lcd,θελει να γνωριζω κατι για την επαφη digitizer και lcd?

 

Το εχεις αγορασει απο καταστημα Ελληνικο? Αν ναι. Παρε τηλ. στην ΟΕΒΕ και κανονισε να το στειλεις. Η θα σου αλλαξουν το touch η θα σου αλλαξουν το κιν. με καινουργιο.

Link to comment
Share on other sites

Το εχεις αγορασει απο καταστημα Ελληνικο? Αν ναι. Παρε τηλ. στην ΟΕΒΕ και κανονισε να το στειλεις. Η θα σου αλλαξουν το touch η θα σου αλλαξουν το κιν. με καινουργιο.

 

οχι απο κινα ειναι (to2c).πηρα τηλεφωνο την οεβε αλλα δεν το επισκευαζουν αν εχει αγοραστει απο εξωτερικο.

Καθησα και το σκαλησα λιγο και τα πραγματα ειναι πολυ πιο παραξενα.

Αλλαξα ρομ και εβαλα ,απο το σιτε της doogee, την lollipop, εκανα και hard reset και το ανοιξα και καθαρισα τα pins του digitizer .

Αυτο που με πειραζει ειναι οτι δουλευει η αφη οποτε θελει με ενα συγκεκριμενο ρυθμο-μοτιβο (δεν το εχω καταλαβει ακομα).Μολις το κλεισω και το ανοιξω δουλευει μεχρι να κλειδωσει η συσκευη(power button ).

Αφου το ξεκλειδωσω δεν δουλευει καθολου η αφη ΑΛΛΑ το double tap to lock που εχει βαλει η doogee στην lollipop δουλευει κανονικα και κλειδωνει η οθονη με διπλο πατημα .

Ειμαι 100% σιγουρος οτι το digitizer δουλευει κανονικα απλα ειναι θεμα software που δεν επιδιορθωνετε με αλλαγη ρομ ή factory reset.

το κινητο κοστιζει ενα 50ρικο σημερα αλλα χρηματα για αλλο τηλεφωνο δεν υπαρχουν οποτε σας παρακαλω οποιος ξερει κατι ας βοηθησει

Link to comment
Share on other sites

Την rom πως την πέρασες; Διάλεξες download only ή firmware upgrade ; καλό είναι το δεύτερο

 

firmware upgrade ,ακολουθησα τις οδηγιες που δινουν, ειναι ευκολο

Link to comment
Share on other sites

οχι απο κινα ειναι (to2c).πηρα τηλεφωνο την οεβε αλλα δεν το επισκευαζουν αν εχει αγοραστει απο εξωτερικο.

Καθησα και το σκαλησα λιγο και τα πραγματα ειναι πολυ πιο παραξενα.

Αλλαξα ρομ και εβαλα ,απο το σιτε της doogee, την lollipop, εκανα και hard reset και το ανοιξα και καθαρισα τα pins του digitizer .

Αυτο που με πειραζει ειναι οτι δουλευει η αφη οποτε θελει με ενα συγκεκριμενο ρυθμο-μοτιβο (δεν το εχω καταλαβει ακομα).Μολις το κλεισω και το ανοιξω δουλευει μεχρι να κλειδωσει η συσκευη(power button ).

Αφου το ξεκλειδωσω δεν δουλευει καθολου η αφη ΑΛΛΑ το double tap to lock που εχει βαλει η doogee στην lollipop δουλευει κανονικα και κλειδωνει η οθονη με διπλο πατημα .

Ειμαι 100% σιγουρος οτι το digitizer δουλευει κανονικα απλα ειναι θεμα software που δεν επιδιορθωνετε με αλλαγη ρομ ή factory reset.

το κινητο κοστιζει ενα 50ρικο σημερα αλλα χρηματα για αλλο τηλεφωνο δεν υπαρχουν οποτε σας παρακαλω οποιος ξερει κατι ας βοηθησει

 

Ακριβως το ιδιο προβλημα στο touch ειχα και γω με το πρωτο κιν. που πηρα. Αλλα εγω το ειχα αγορασει απο Ελλαδα, και μου το αλλαξανε, γι'αυτο σου ειπα απο που το αγορασες. Η μονη λυση που σου μενει ειναι να μιλησεις με το site της doogee, και μαλλον θα σου πουνε να τους το στειλεις εξωτερικο.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως το ιδιο προβλημα στο touch ειχα και γω με το πρωτο κιν. που πηρα. Αλλα εγω το ειχα αγορασει απο Ελλαδα, και μου το αλλαξανε, γι'αυτο σου ειπα απο που το αγορασες. Η μονη λυση που σου μενει ειναι να μιλησεις με το site της doogee, και μαλλον θα σου πουνε να τους το στειλεις εξωτερικο.

εστειλα email που το βρηκα σε ενα σιτε αλλα δεν εχω απαντηση εδω και μια βδομαδα.μαλλον σε λαθος email εστειλα.

Αν το μπορεις να το βρεις θα σου ειμαι ευγνώμον

Link to comment
Share on other sites

εστειλα email που το βρηκα σε ενα σιτε αλλα δεν εχω απαντηση εδω και μια βδομαδα.μαλλον σε λαθος email εστειλα.

Αν το μπορεις να το βρεις θα σου ειμαι ευγνώμον

 

http://www.doogee.cc/ αυτο ειναι το επισημο site της doogee. Τωρα παραπανω δεν γνωριζω να σου πω για mail η κατι τετοιο. :/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
το εστειλα Κινα για επισκευη της αφης και το εφτιαξαν (μεσα σε εγγυηση) .ολη η διαδικασια μου πηρε 1μιση μηνα.Ολα κανονικα μεχρι τωρα ελπιζω να βγαλει τα λεφτα του
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αντιμετωπίζω ένα περίεργο πρόβλημα με την ώρα.

Το έχω ρυθμίσει να την εμφανίζει σε μορφή 24ωρου και κάθε φορά που η ώρα πάει ακριβώς για 1-2 λεπτά εμφανίζει μια ώρα μπροστά. (πχ ενώ είναι 20:00 για λίγο εμφανίζει 21:00) Πράγμα που συμβαίνει και με μορφή 12ωρου...

Τι να είναι; :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα περίεργο πρόβλημα με την ώρα.

Το έχω ρυθμίσει να την εμφανίζει σε μορφή 24ωρου και κάθε φορά που η ώρα πάει ακριβώς για 1-2 λεπτά εμφανίζει μια ώρα μπροστά. (πχ ενώ είναι 20:00 για λίγο εμφανίζει 21:00) Πράγμα που συμβαίνει και με μορφή 12ωρου...

Τι να είναι; :shifty:

Βγάλτο βίντεο να το δειχνεις σε παρέα και να γελάτε :lol::lol::lol:

Πέρ απ τη πλάκα, αν κατάλαβα καλά, η ώρα πάει πχ 20:59, 22:00, 22:01, 22:02, 21:03; Πρωτάκουστο

Link to comment
Share on other sites

Βγάλτο βίντεο να το δειχνεις σε παρέα και να γελάτε :lol::lol::lol:

Πέρ απ τη πλάκα, αν κατάλαβα καλά, η ώρα πάει πχ 20:59, 22:00, 22:01, 22:02, 21:03; Πρωτάκουστο

 

Πρέπει κανονικά :p Doogee DG280 shows the future :lol::lol:

Όχι, πάει: 20:59, 21:00, 22:00, 22:01, 21:02 Δεν ξέρω κι εγώ πρώτη φορά το πετυχαίνω σε κινητό

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει κανονικά :p Doogee DG280 shows the future :lol::lol:

Όχι, πάει: 20:59, 21:00, 22:00, 22:01, 21:02 Δεν ξέρω κι εγώ πρώτη φορά το πετυχαίνω σε κινητό

Ποια έκδοση λογισμικού έχεις; Δοκίμασε την τελευταία Lollipop

Link to comment
Share on other sites

Lolipop φοράει δεν θυμάμαι ακριβώς ποια έκδοση. πάντως πριν λίγο καιρό που είχα κάνει έλεγχο για ενημερώσεις δεν είχε βγάλει κάτι...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Εχω ένα Doogee Leo DG280 το οποίο εχει έλθει σε κατάσταση VISITOR MODE. Προσπαθώντας να το επαναφέρω μου ζητάει κωδικό. Βάζω το pin αλλά δεν το δέχεται. Τι κωδικό να βάλω?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ο κωδικός στο πληκτρολόγιο (όταν μου ζητάει κωδικό) παίρνει μόνο αριθμούς ....όχι γράμματα ενω στο gmail έχω και γράμματα....καμμιά άλλη ιδέα? Ευχαριστώ πολύ πάντως............ Edited by gstratakis
Link to comment
Share on other sites

Δεν τους παίρνει τους κωδικούς.........σε ταλαιπωρώ πολύ....να είσαι καλά.............μήπως να σώσω τις φωτο και να κάνω επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων?????? ουτε τους 1234 κλπ
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπερα σε ολο το φορουμ,

 

Ειμαι κατοχος του συγκεκριμενου κινητου και πηρα αποφαση να περασω την τελευταια εκδοση που εχει βγαλει η Doogee (DOOGEE-LEO_DG280-W850-Android5.0-R15-2015.05.19).

Να ενημερωσω αρχικα οτι πρωτη φορα δοκιμαζω να αλλαξω firmware :X

Βρηκα εναν οδηγο και εκανα την ολη διαδικασια μεσω του SP_Flash_Tool καθώς είδα πως το συγκεκριμενο προγραμμα έτρεχε κανονικά και απροβληματιστα σε Linux. Ολα καλα με την αναβαθμιση, πηρα και μια χαρα ως πρωταρης στο αθλημα καθως πιστεψα πως κατι θα κανω λαθος και θα το μπρικαρω :cry:

Τωρα πρεπει να περασω τους IMEI, BT, WIFI ADDR για να μπορεσω να συνδεθω στο δικτυο του παροχου.

Αυτο που δεν μπορεσα να καταλαβω ειναι ποια αρχεια πρεπει να επιλεξω ως MD1_DB και AP_DB απο το directory του firmware για την διαδικασια που απαιτει το προγραμμα SN Write tool.

Εχω μια υποψια για το APDB_MT6582_S01_L0.MP2_W14.49 και το g156_HCT6582_WT_L_HSPA_850_1900_2100_swap/BPLGUI~1

αλλα δεν ειμαι σιγουρος.

Μπορει καποιο μελος να επιβεβαιωσει αν οντως αυτα ειναι τα δυο αρχεια που πρεπει να επιλεξω;

Σας ευχαριστω εκ των προτερων

leo.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...