Jump to content

Ulefone Be Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως είναι θέμα drivers ?

Όταν το συνδέεις με το USB σου ανοίγει διάλογος επιλογών στο κινητό ;;;

Με Κιτ Κατ έβλεπε ο υπολογιστής την εσωτερική μνήμη ;;;

Αν δεν τα καταφέρεις δοκίμασε με το MyPhoneExplorer.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 786
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι κανονικά δουλεύει το gmail και το store και οι χάρτες.

πλς οποίος ξέρει πως γίνετε να βλέπει το pc την εσωτερική μνηνη ας γράψει..

 

στο ulefone be x οταν το κανεις συνδεση με τον υπολογιστη πρεπει να επιλεξεις απο το κινητο να συνδεθει σαν mtp και οχι σαν usb για να δει και την εσωτερικη...με usb βλεπει μονο την εξωτερικη

το λεω μηπως εχει η ulefone αντιστοιχη επιλογη και στα αλλα κινητα της.

Link to comment
Share on other sites

Dear Friends,

Today some of you updated your phone to Android Lollipop. As a result some of you lost your data and received version of Lollipop that have a lot of bugs. It was an engineer version of ROM that was published for testing and wasn't meant to be downloaded by our customers. However, because of the mistake of one of our software engineer this testing version have been released. That is totally a company's mistake and we are apologize for that. We promise that the final version of the Android 5.0 will be released this week.

 

απο την σελιδα της ulefone στο facebook

Link to comment
Share on other sites

Πριν μια ώρα δημοσιεύτηκε στο φβ προφίλ της UleFone για beta tester του Lolipop.

 

Dear Friends,

Today some of you updated your phone to Android Lollipop. As a result some of you lost your data and received version of Lollipop that have a lot of bugs. It was an engineer version of ROM that was published for testing and wasn't meant to be downloaded by our customers. However, because of the mistake of one of our software engineer this testing version have been released. That is totally a company's mistake and we are apologize for that. We promise that the final version of the Android 5.0 will be released this week.

 

Σε τελική λέει ότι :

Ήταν λάθος της εταιρείας και λυπούμαστε για αυτό.

Σας υποσχόμαστε ότι η τελική έκδοση του το Android 5.0 θα κυκλοφορήσει αυτή την εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως χρειαστηκε να βγαλω την μπαταρια γιατι μετα την αναβαθμιση δεν επανεκινουσε με τιποτα εαν το τηλεφωνο χαλαγε τι θα γινοταν.Αναβαθμιση παντως που ειναι beta δεν δινεται ετσι δημοσια προφανως βιαζονται για να εχουν την πρωτια του κινεζου με lolipop.
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την OTA lollipop χθες πριν πάρω είδηση οτι ήταν ληγμένη beta. :lol: Αν και έχει τα bugs της και δε συγκρίνεται σε σταθερότητα με την kitkat, μπορώ να πω οτι μου αρέσει το UI περισσότερο.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να απαντήσεις στην κλήση όταν έχεις κλειστή την θήκη απο το παραθυράκι?

 

Έχει άλλος πρόβλημα με bluetooth?

Link to comment
Share on other sites

Στο FACEBOOK ζητησαν να στειλουμε το Imei οσοι αναβαθμισαν σε LOLIPOP για να μας στειλουν patch για διορθωση,τους το εστειλα με μηνυμα και απαντησαν οτι θα διορθωσουν τα προβληματα και θα ενημερωθουμε.Εντωμεταξυ το τηλεφωνο σε ελαφρυ serfing με 4g μου εβγαλε τρεις φορες μηνυμα για υπερθερμανση μπαταριας.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.... η αναβαθμιση σε lolipop θα ερθει με ειδοποιηση στο κινητο και την κατεβασουμε ή θα πρεπει να μπουμε μεσω υπολογιστη ????
Link to comment
Share on other sites

αποτι εχω καταλαβει θα φανει στις ενημερωσεις στο κινητο

 

καλησπερα.... η αναβαθμιση σε lolipop θα ερθει με ειδοποιηση στο κινητο και την κατεβασουμε ή θα πρεπει να μπουμε μεσω υπολογιστη ????
Link to comment
Share on other sites

Θα ερθει και ειδοποιηση αλλα εαν εισαι ανυπομονος πηγαινε ρυθμισεις/σχετικα με το τηλεφωνο/ενημερωσεις συστηματος(τριτη επιλογη απο πανω)/ελεγχος για ενημερωσεις.Ενοειται το τηλεφωνο συνδεδεμενο στο ιντερνετ μεσω wifi η 3g-4g.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παντως πριν απο λιγο το γυρισα σε kitkat 4.4.4 και βρηκα την ησυχια μου θελει δουλεια ακομα η lolipop

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το γύρισα σε κιτ κατ 4.4.4 . Έπρεπε να το ρουταρο, για να περάσω ένα πρόγραμμα και δεν μπορούσα με ότι κι αν προσπαθησα.Και όταν έρθει η κανονική λολλιποπ την βάζουμε..
Link to comment
Share on other sites

Θα ερθει και ειδοποιηση αλλα εαν εισαι ανυπομονος πηγαινε ρυθμισεις/σχετικα με το τηλεφωνο/ενημερωσεις συστηματος(τριτη επιλογη απο πανω)/ελεγχος για ενημερωσεις.Ενοειται το τηλεφωνο συνδεδεμενο στο ιντερνετ μεσω wifi η 3g-4g.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παντως πριν απο λιγο το γυρισα σε kitkat 4.4.4 και βρηκα την ησυχια μου θελει δουλεια ακομα η lolipop

 

Μα λογικο ειναι φιλε , αυτη η εκδοση ηταν beta .

Περιμενουμε μεσα στην βδομαδα την τελικη που ελπιζω να ειναι αψογη.

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα σημερα το κινητο, πρωτη εντύπωση οπως και σχεδόν σε ολους το βισμα του ακουστικού ειναι πολυ χαλαρο,και δεν κουμπονι...Να δωκιμασο ακουστικα με μεγαλυτερο βισμα?Το πανω κουμπι του ηχου κολαει (μενει πατημενο μεσα).Κατα τα αλλα μια χαρα φενεται...

Root και cwm πως κανουμε?

Link to comment
Share on other sites

με την υποδοχή είχα και εγώ πρόβλημα στην αρχή. η λύση που βρήκα ήταν να ξύσω ελάχιστα το πλαστικό της υποδοχής εσωτερικά με μια λεπίδα..τώρα κάνουν όλα τα ακουστικά που δοκίμασα μέχρι τώρα(philips, motorola και thl)

μπαίνουν μέσα μια χαρά...

Link to comment
Share on other sites

με την υποδοχή είχα και εγώ πρόβλημα στην αρχή. η λύση που βρήκα ήταν να ξύσω ελάχιστα το πλαστικό της υποδοχής εσωτερικά με μια λεπίδα..τώρα κάνουν όλα τα ακουστικά που δοκίμασα μέχρι τώρα(philips, motorola και thl)

μπαίνουν μέσα μια χαρά...

 

συμφωνω. το εκανα κι εγω για ενα φιλο με χαρτοκοπτη-λεπιδι.

 

spip, κρατησε το κινητο αναποδα οταν το κανεις (η θεση των ακουστικων να βλεπει πατωμα).

ξυσε ελαχιστα, τοσο οσο να μπορει να μπαινει πιο βαθια το ακουστικο και να "κουμπωνει".

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!

επειδη την πατησα και εγω με τη lollipop προσπαθω να το κανω downgrade, αλλα αφου εχω εγκαταστησει τους οδηγους , και φορτωνω τη rom για να την κανω flash παω να συνδεσω το κινητο στο pc, κανει τον ηχο οτι συνδεεται και αμεσως αποσυνδεεται. εχετε να προτεινετε κατι;

Link to comment
Share on other sites

Όταν το συνδέεις και εφόσον έχεις περάσει τους οδηγούς, ανιχνεύει την COM port που δημιουργείται προσωρινά και μετά αποσυνδέεται. Αυτό είναι φυσιολογικό, αυτό που πρέπει να κάνεις είναι:

 

Το τηλέφωνο είναι χωρίς usb και χωρίς μπαταρία

Στο SP-multidownload πατάς Scan

Συνδέεις το usb

Βρίσκει την COM που βρίσκεται το τηλέφωνο και αποσυνδέεται

Αποσυνδέεις το usb από το τηλέφωνο

Περνάς scatter κλπ. και πατάς Start

Συνδέεις το usb

Τώρα λογικά συνδέεται αλλά δεν αποσυνδέεται ξανά και αρχίζει το download

Link to comment
Share on other sites

Τα καταφερα , ο τροπος που το εκανα ειναι μολις κανω plug in το usb και ακουω τον ηχο συνδεσης, αμεσως παταω start πριν προλαβει να αποσυνδεθει!

Ευχαριστω παντως!

Link to comment
Share on other sites

4 ερωτησούλες παίδες...

1.Υπάρχει τρόπος να απαντήσεις στην κλήση όταν έχεις κλειστή την θήκη απο το παραθυράκι?

2. Έχετε παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα διακοπών ή δύναμης σήματος στο bluetooth?

3. Όταν πλησιάζω στο κινητό στα ηχεία του υπολογιστή ακούω το γνωστό ήχο παρεμβολής σαν το κινητό να βρίσκετε σε κλήση όλη την ώρα. Επίσης επάνω δίπλα στο σήμα τις κεραίας δείχνει και τα σήματα του τύπου σύνδεσης δεδομένων (H, G, 3G) παρότι τα δεδομένα τα έχω απενεργοποιημένα. Μήπως με κάποιο τρόπο συνεχίζει να λειτουργεί η σύνδεση δεδομένων?

4. με το battery doctor κλείνω τις εφαρμογές που τρέχουν στο background αλλά μετά απο λίγο ανοίγουν πάλι ακόμα και αυτές που έχω μπλοκάρει με το battery doctor. Πως μπορώ να εξοικονομήσω μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

4 ερωτησούλες παίδες...

1.Υπάρχει τρόπος να απαντήσεις στην κλήση όταν έχεις κλειστή την θήκη απο το παραθυράκι?

2. Έχετε παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα διακοπών ή δύναμης σήματος στο bluetooth?

3. Όταν πλησιάζω στο κινητό στα ηχεία του υπολογιστή ακούω το γνωστό ήχο παρεμβολής σαν το κινητό να βρίσκετε σε κλήση όλη την ώρα. Επίσης επάνω δίπλα στο σήμα τις κεραίας δείχνει και τα σήματα του τύπου σύνδεσης δεδομένων (H, G, 3G) παρότι τα δεδομένα τα έχω απενεργοποιημένα. Μήπως με κάποιο τρόπο συνεχίζει να λειτουργεί η σύνδεση δεδομένων?

4. με το battery doctor κλείνω τις εφαρμογές που τρέχουν στο background αλλά μετά απο λίγο ανοίγουν πάλι ακόμα και αυτές που έχω μπλοκάρει με το battery doctor. Πως μπορώ να εξοικονομήσω μπαταρία?

 

1) οχι

2)οχι

3)δεν ξερω

4) ναι υπαρχει τροπος και ειναι αυτος : βγαζεις το battery doctor και δεν βαζεις καμια απολυτως παρομοια εφαρμογη γιατι δεν κανουν τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

3. Όταν πλησιάζω στο κινητό στα ηχεία του υπολογιστή ακούω το γνωστό ήχο παρεμβολής σαν το κινητό να βρίσκετε σε κλήση όλη την ώρα. Επίσης επάνω δίπλα στο σήμα τις κεραίας δείχνει και τα σήματα του τύπου σύνδεσης δεδομένων (H, G, 3G) παρότι τα δεδομένα τα έχω απενεργοποιημένα. Μήπως με κάποιο τρόπο συνεχίζει να λειτουργεί η σύνδεση δεδομένων?

4. με το battery doctor κλείνω τις εφαρμογές που τρέχουν στο background αλλά μετά απο λίγο ανοίγουν πάλι ακόμα και αυτές που έχω μπλοκάρει με το battery doctor. Πως μπορώ να εξοικονομήσω μπαταρία?

 

3.α. Το άφησα πάνω από ένα λεπτό δίπλα στον υπολογιστή και δεν έκανε καμιά παρεμβολή. (Με 2 κάρτες μάλιστα)

3.β. Αυτά (H, G, 3G) έχουν να κάνουν με την ποιότητα σήματος τηλεφωνίας και όχι δεδομένων.

Όταν έχεις ενεργοποιημένα τα δεδομένα εμφανίζονται δυο κάθετα αντίστροφα βελάκια στο σήμα της κεραίας.

4. Δοκίμασε το Greenify. Εδώ οδηγίες !!

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ για τις απαντήσεις παίδες,

@Athlos_PDA μήπως αυτό είναι καλύτερο από το Greenify? settings>επιλογές για προγραμματιστές >όριο διεργασιών παρασκηνίου>δεν υπάρχουν διεργασίες παρασκηνίου.

Το θέμα με την λειτουργία του σήματος που ακούγετε στα ηχεία μου πρέπει να είναι από υπηρεσίες κυψέλης. Αυτό που κάθε λίγο κάνει ping το κινητό και απαντάει η ποιο κοντινή κεραία. Σε ένα παλαιό νοκια που είχα μπορούσες να απενεργοποιήσεις αυτή την λειτουργία. Στο Android μπορείς?

Επίσης έκανα αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2248396 για να ανεβάσω λίγο την ένταση του ηχείου. Το έβαλα στο 172 που είναι το μέγιστο. Ελπίζω να μην καεί :P

Edited by PhoneKiller
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...