Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι βρε παιδια.. λογικο δεν ειναι να ειναι υποκειμενικο το σχολιο? κρινω βαση παλαιοτερου μοντελου.. στο honor3 το σημα wifi μπορουσε να συγκριθει με αυτο ενος λαπτοπ.. οσο για το νοτε4, απο πολλους φιλους/ες που εχουν samsung εχουν παραπονα για το wifi, οποτε ειναι θεμα εταιριας....

 

ναι αλλά το λες "αρκετά αδύναμο κιόλας" στο άσχετο , σε ένα μέρος που ο άλλος κοιτάει για να πάρει ίσως μια συσκευή τον βάζεις σε σκέψεις χωρίς λόγο

 

το zenfone 2 είναι μάπα και σπάει εύκολα λέω έγω

αυτό θα δει ο άλλος άσχετα αν εγώ το έριξα από τον 3ο όροφο :) κι έσπασε , ενώ το 3310 έσπασε το πλακάκι :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι αλλά το λες "αρκετά αδύναμο κιόλας" στο άσχετο , σε ένα μέρος που ο άλλος κοιτάει για να πάρει ίσως μια συσκευή τον βάζεις σε σκέψεις χωρίς λόγο

 

το zenfone 2 είναι μάπα και σπάει εύκολα λέω έγω

αυτό θα δει ο άλλος άσχετα αν εγώ το έριξα από τον 3ο όροφο :) κι έσπασε , ενώ το 3310 έσπασε το πλακάκι :)

 

'νταξει.. ισως εχετε ενα point.. θα επρεπε να τεκμηριωσω την γνωμη μου..ειπαμε.. συγκρινω παντα με το προηγουμενο κινητο μου..

 

ασχετο θεμα.. [ROM] [5.1.x] Unofficial CyanogenMod 12.1 Nightly Builds (Z00A/Z008) την εχει δοκιμασει κανεις? αξιζει σε σχεση με την stock WW ?

Link to comment
Share on other sites

'νταξει.. ισως εχετε ενα point.. θα επρεπε να τεκμηριωσω την γνωμη μου..ειπαμε.. συγκρινω παντα με το προηγουμενο κινητο μου..

 

ασχετο θεμα.. [ROM] [5.1.x] Unofficial CyanogenMod 12.1 Nightly Builds (Z00A/Z008) την εχει δοκιμασει κανεις? αξιζει σε σχεση με την stock WW ?

την φοραω εδω και 2,5 μηνες.σε παραμετροποιηση και γραφικα δε παιζεται.εχει καποια ψιλα bugs οπως η δυτερη σιμ που εχει θεμα και που νομιζω οτι ειναι το πιο σημαντικο.κατα τα αλλα πολυ καλη.σε καθημερινη χρηση (προσωπικα δε χρησιμοποιω δευτερη σιμ) ειναι πολυ καλη!!

Link to comment
Share on other sites

την φοραω εδω και 2,5 μηνες.σε παραμετροποιηση και γραφικα δε παιζεται.εχει καποια ψιλα bugs οπως η δυτερη σιμ που εχει θεμα και που νομιζω οτι ειναι το πιο σημαντικο.κατα τα αλλα πολυ καλη.σε καθημερινη χρηση (προσωπικα δε χρησιμοποιω δευτερη σιμ) ειναι πολυ καλη!!

 

καλα, αν δε χρησιμοποιεις 2η σιμ ουτε που σε νοιαζει.. απο εκει κ περα βλεπω μερα παρα μερα εχει update.. οποτε σιγα σιγα θα διορθωνονται τα οποια bugs... απο θεμα αυτονομιας?

Link to comment
Share on other sites

καλα, αν δε χρησιμοποιεις 2η σιμ ουτε που σε νοιαζει.. απο εκει κ περα βλεπω μερα παρα μερα εχει update.. οποτε σιγα σιγα θα διορθωνονται τα οποια bugs... απο θεμα αυτονομιας?

Εξαρτάται από το build. Τα τελευταία build θα έλεγα ότι έχουν παρόμοια αυτονομία με την στοκ. Δλδ με νορμάλ χρήση αν το αφήνεις και λίγο από τα χέρια :) μιάμιση με δύο μερες

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω 2 ερωτήσεις...

1) Αν και ξέρω ότι έχει γραφεί ξανά σίγουρα κάπου στις τόσες σελίδες….CN version το δικό μου και έκανα την διαδικασία την γνωστή σε όλους στην σελίδα 70. Αφού τα έκανα όλα έβαλα την πρωτελευταια ρομ της asus. Αν θέλω να βάλω την πιο καινούρια, τι κάνω? Την πετάω σαν αρχειάκι στην κάρτα μνήμης μόνο και τίποτα άλλο ούτε κλικ να την ανοίξω όυτε τπτ??

 

2) Το κινητό όταν το ανοίγω στα quick set Που κατεβαίνουνε με το δάκτυλο στην αρχική οθόνη μου δείχνει ότι έχει ένα gb μνήμη ελεύθερη. Εϊναι δυνατόν. Έχω κάνει απεγκατάσταση ότι μπόρεσα έχω βάλει να μην τρέχει σχεδόν τπτ όταν ανοίγει αλλά και πάλι. Δηλαδή το λειτουργικό τρώει 2gb+ ram?

Link to comment
Share on other sites

http://m.gearbest.com/cell-phones/pp_170574.html?wid=3

 

ASUS ZenFone 2 (ZE551ML) 4G LTE Smartphone 5.5

 

232€

Στο minideal το ιδιο μοντέλο το έχει 227 δολάρια. αν ήταν με τον 2.3ghz επεξεργαστή θα ήταν καλή η τιμή του.

 

edit. είδα ότι είναι από την ευρωπαική αποθηκη τους. πάντως πριν κάνετε παραγγελια, ρωτήστε τους αν το έχουν σε στοκ.. τους είχα ρωτήσει για το κόκκινο και, αν και το έδειχνε οτι το έχουν, τελικά μου είχαν πει ότι δεν υπάρχει διαθέσιμο. και έτσι το παρήγγειλα από minideal.

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω 2 ερωτήσεις...

1) Αν και ξέρω ότι έχει γραφεί ξανά σίγουρα κάπου στις τόσες σελίδες….CN version το δικό μου και έκανα την διαδικασία την γνωστή σε όλους στην σελίδα 70. Αφού τα έκανα όλα έβαλα την πρωτελευταια ρομ της asus. Αν θέλω να βάλω την πιο καινούρια, τι κάνω? Την πετάω σαν αρχειάκι στην κάρτα μνήμης μόνο και τίποτα άλλο ούτε κλικ να την ανοίξω όυτε τπτ??

 

2) Το κινητό όταν το ανοίγω στα quick set Που κατεβαίνουνε με το δάκτυλο στην αρχική οθόνη μου δείχνει ότι έχει ένα gb μνήμη ελεύθερη. Εϊναι δυνατόν. Έχω κάνει απεγκατάσταση ότι μπόρεσα έχω βάλει να μην τρέχει σχεδόν τπτ όταν ανοίγει αλλά και πάλι. Δηλαδή το λειτουργικό τρώει 2gb+ ram?

λογικά δεν λέει 1GB μάλλον λέει >1GB και αν το πατήσεις θα σου απελευθερώσει μνήμη και πιθανόν μετά να σου λέει >2 GB

Asus Zenfone 3 zs570 kl Snapdragon 820 64G/6G

Asus Zenfone 2 ze551ml Z00AD 2.3GHz 4G RAM

Link to comment
Share on other sites

λογικά δεν λέει 1GB μάλλον λέει >1GB και αν το πατήσεις θα σου απελευθερώσει μνήμη και πιθανόν μετά να σου λέει >2 GB

 

Ναι αυτό λέει και όταν το πατάω ελευθερώνει 500-600-700, οκ. Αν το αφήσω κανα ούτε λεπτο και το πατήσω πάλι ελευθερώνει πάλι τα ίδια. Πως γίνεται αυτό? Αλλά και έτσι να έιναι δικαιολογήται να είναι >1gb? αντί να έχει χαλαρά 2?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό λέει και όταν το πατάω ελευθερώνει 500-600-700, οκ. Αν το αφήσω κανα ούτε λεπτο και το πατήσω πάλι ελευθερώνει πάλι τα ίδια. Πως γίνεται αυτό? Αλλά και έτσι να έιναι δικαιολογήται να είναι >1gb? αντί να έχει χαλαρά 2?

τσεκαρε ποιες εφαρμογές έχεις autostart.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω σχεδόν καμία εφαρμοργή και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τρώει τόση μνήμη...τι πράγμα την καταναλώνει?
Link to comment
Share on other sites

Και ποιο το πρόβλημα αν σου γράφει 1 ή 2gb ελεύθερη ? Σκοπός είναι να την γεμίζεις (αξιοποιείς), όχι να την βλέπεις να κάθεται ...
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω σχεδόν καμία εφαρμοργή και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τρώει τόση μνήμη...τι πράγμα την καταναλώνει?

 

welcome to android

 

αν δεν έχεις πρόβλημα (που δεν θα έπρεπε) απλά το αφήνεις

 

αν οπωσδήποτε θες περισσότερη ή απενεργοποιείς προγράμματα που τρέχουν ή χρησιμοποιείς τίποτα greenify για να κλείνει προγράμματα

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση...

για να flashαρω οποιαδηποτε custom rom (cm 12.1, superzen, Blisspop κλπ) πρεπει οπωςδηποτε να ειναι ξεκλειδωμενος ο bootloader? αλλιως δεν......??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εδω το gearbest απο ευρωπαικη αποθηκη δινει τιμη 109 ευρω για το ZE551ML μοντελο. Ισχυει κατι τετοιο?

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_170574.html?wid=3

Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγω το laser..

Πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες.

Και γρηγωρο και απο καμερα τα σπαει!

αλλα μεγαλο μειων η μπαταρια....

δυστυχως εχει πανω την 2040.. Δεν γινεται να του βαλω την 2400;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εδω το gearbest απο ευρωπαικη αποθηκη δινει τιμη 109 ευρω για το ZE551ML μοντελο. Ισχυει κατι τετοιο?

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_170574.html?wid=3

Το πιο πιθανό είναι να είναι λάθος η τιμή. Χτύπα το. τσάμπα το δίνουν.. και ας ελπισουμε να μην πάρουν χαμπάρι το λάθος!:lol:

 

edit. δοκιμασα να το βάλω στο καλάθι και μου βγάζει out of stock. xaxaxa!

 

edit2. απο china το εχει 157 δολάρια και μπαινει κανονικά στο καλάθι!! χτυπα το απο κει!60 δολάρια κάτω σε σχέση με τον επόμενο πιο φθηνό ειναι..!

 

edit3. μονο το κοκκινο ειναι σε αυτή την τιμη. Μιλησα στο chat τους με έναν jonathan και μου απάντησε αυτο:

Yes, the price is correct, as you can see it is ina great discount, however I am sorry that it is not available at the moment , we expect to receive it in about 7-15 days.

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό είναι να είναι λάθος η τιμή. Χτύπα το. τσάμπα το δίνουν.. και ας ελπισουμε να μην πάρουν χαμπάρι το λάθος!:lol:

 

edit. δοκιμασα να το βάλω στο καλάθι και μου βγάζει out of stock. xaxaxa!

 

edit2. απο china το εχει 157 δολάρια και μπαινει κανονικά στο καλάθι!! χτυπα το απο κει!60 δολάρια κάτω σε σχέση με τον επόμενο πιο φθηνό ειναι..!

 

Χααχαχ ειπα και γω, τι στο καλο. Απο china 210 δολαρια το εμφανιζει σε μενα. Μηπως βλεπω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Χααχαχ ειπα και γω, τι στο καλο. Απο china 210 δολαρια το εμφανιζει σε μενα. Μηπως βλεπω λαθος?

δες τα edit μου. το κοκκινο το έχουν στην τιμη που σου ειπα αλλά δεν το εχουν διαθεσιμο ακομα. περιμενουν παραλαβη μου ειπε σε 1-2 βδομαδες. Δεν ξερω αν πρεπει να τους πιστεψω γιατι οταν τους ρωτησα για το κοκκινο πριν κανα 15μερο, το ιδιο ακριβως μου ειχαν πει. και τελικα το ειχα παραγγειλει από αλλου.

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση...

για να flashαρω οποιαδηποτε custom rom (cm 12.1, superzen, Blisspop κλπ) πρεπει οπωςδηποτε να ειναι ξεκλειδωμενος ο bootloader? αλλιως δεν......??

 

Ναι πρέπει να τον ξεκλειδωσεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν και έχω τη συσκευή θέλω να αγοράσω ακόμη μια για δώρο. Δεν θέλω τον τοπ επεξεργαστή είμαι και με τον 3560 και 4GΒ Ram Ok. Που θα βρώ τη πιο καλή τιμή?:)

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν και έχω τη συσκευή θέλω να αγοράσω ακόμη μια για δώρο. Δεν θέλω τον τοπ επεξεργαστή είμαι και με τον 3560 και 4GΒ Ram Ok. Που θα βρώ τη πιο καλή τιμή?:)

http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-asus-zenfone-2-ze551ml-4gb-32gb-18ghz

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...