Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχε θέματα με την οθόνη του στις πρώτες παρτίδες. Βάλε και τις παραφιλολογιες περί του SD 810 και το θάψιμο που του έριξαν όλα τα sites, πολύς κόσμος το φοβήθηκε. Και πολύς κόσμος βέβαια είχε άποψη χωρίς να το έχει δει καν, όχι να το δοκιμάσει κιόλας.

Τέλος πάντων, το κινητό πετάει και όποιος το βλέπει παθαίνει πλάκα. Στα 300€ είναι από τις καλύτερες επιλογές που υπάρχουν αυτή την στιγμή.

Όποιος θέλει καλή θήκη σιλικόνης Nilkin, ας πάει στο extreme mobile στο Αιγάλεω. Από τα ελάχιστα μαγαζιά που έχουν θήκες γι αυτό το κινητό.

 

Απο θηκες εχω μια flip cover sview αυθεντικη και μια nillkin....παντως τραβαει βλεμματα...εχω κ το ip 5s....που το εχω βαλε αγγελια....:happy:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά θέλω τη βοήθειά σας,

 

Παρέλαβα χθες από το eshop, παρτίδα 510. Μου φαινεται οτι η οθόνη δεν έχει την ίδια απόχρωση του λευκού σε όλη την έκταση, αριστερά μου φαινεται πιο κίτρινο-θερμό από δεξιά που είναι πιο λευκό - ψυχρο. Το θέμα βελτιώνεται αν βγάλω τη φωτεινότητα από το αυτόματο, ωστόσο υπάρχει διαφορά στην απεικόνιση του λευκού.

 

επειδή έχω DOA 7 ημερών, έχετε ακούσει για τέτοιο θέμα;

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω τη βοήθειά σας,

 

Παρέλαβα χθες από το eshop, παρτίδα 510. Μου φαινεται οτι η οθόνη δεν έχει την ίδια απόχρωση του λευκού σε όλη την έκταση, αριστερά μου φαινεται πιο κίτρινο-θερμό από δεξιά που είναι πιο λευκό - ψυχρο. Το θέμα βελτιώνεται αν βγάλω τη φωτεινότητα από το αυτόματο, ωστόσο υπάρχει διαφορά στην απεικόνιση του λευκού.

 

επειδή έχω DOA 7 ημερών, έχετε ακούσει για τέτοιο θέμα;

 

Aααχχχ.... τι λέμε εδώ και 100 σελίδες. Χλωμό το DOA. Η επίσημη απάντηση της LG Hellas είναι "έτσι είναι η τεχνολογία της οθόνης OLED"...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω τη βοήθειά σας,

 

Παρέλαβα χθες από το eshop, παρτίδα 510. Μου φαινεται οτι η οθόνη δεν έχει την ίδια απόχρωση του λευκού σε όλη την έκταση, αριστερά μου φαινεται πιο κίτρινο-θερμό από δεξιά που είναι πιο λευκό - ψυχρο. Το θέμα βελτιώνεται αν βγάλω τη φωτεινότητα από το αυτόματο, ωστόσο υπάρχει διαφορά στην απεικόνιση του λευκού.

 

επειδή έχω DOA 7 ημερών, έχετε ακούσει για τέτοιο θέμα;

Φιλαράκο κι εγώ το ίδιο τηλέφωνο από eshop.Είμαι νέος στις poled οθόνες αλλά δεν βλέπω κάτι τέτοιο που λες.Ωστόσο αυτό που με σιγουριά κατάλαβα από την εμπειρία μου γενικά είναι ότι, η απόδοση να το πω;η απόδοση της οθόνης αυξάνεται με την αύξηση της φωτεινότητας.νιώθω δηλαδή ότι η οθόνη σαν να έχει άλλη ανάλυση με μηδέν και άλλη με εκατό φωτεινότητα.δεν το κακολογο έτσι είναι η οθόνη αυτή.

Προσωπικά τείνω προς το να την δουλεύω 70 με 80 τοις εκατό γιατί και το εκατό τυφλώνει.να πω ότι στο εκατό τοις εκατό είναι άψογη ε

Δεν ξέρω αν συνηγορούν οι παλιοί.Εγώ θα το κρατήσω πάντως γιατί τα σπάει.

Θέλω λίγο να μάθω την μπαταρία του για να δοκιμάσω μετά να κόψω το MLT.

Link to comment
Share on other sites

Σε λευκη οθονη φαινεται...?? Δεν βλεπω καμια κιτρινιλα.....:( Φαινεται το ευδιακριτα....???
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Μην φανταστείτε καμια χοντρή κιτρινίλα, μιλάω για μια ελαφριά αλλαγή του τόνου του λευκού από δεξια προς αριστερά. Με την φωτεινότητα σταθερή στο 70-80 % είναι ανεπαίσθητο, αν βάλω την αυτόματη φωτεινότητα και πεσει γίνεται πιο διακριτό. Θα προσπαθήσω να το φωτογραφήσω το βραδυ που θα είμαι σπίτι για να το δείτε. Κάπου είχα διαβάσει για calibration της οθόνης, αλλά δεν βρίσκω το post...

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Μην φανταστείτε καμια χοντρή κιτρινίλα, μιλάω για μια ελαφριά αλλαγή του τόνου του λευκού από δεξια προς αριστερά. Με την φωτεινότητα σταθερή στο 70-80 % είναι ανεπαίσθητο, αν βάλω την αυτόματη φωτεινότητα και πεσει γίνεται πιο διακριτό. Θα προσπαθήσω να το φωτογραφήσω το βραδυ που θα είμαι σπίτι για να το δείτε. Κάπου είχα διαβάσει για calibration της οθόνης, αλλά δεν βρίσκω το post...

 

την φωτεινοτητα την εχω στο 30-40 % και δεν βλεπω τιποτε....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Για να πάρετε μια ιδέα...

 

Παντως εχω ενα θεμα με το γκρι φοντο.Στο γκρι φοντο φενονται εντονα κιτρινες κυλιδες.Ειδικα οταν εχω πολυ χαμηλα την φωτεινοτητα.

Το screen ειναι τωρα τραβαγμενο,αφου εβλεπα κατι videο για τις οθονες στο tube

 

17406381271_acc2cc9e48_b.jpg20150507_200519 by kkk1881, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Για να πάρετε μια ιδέα...

 

δεν μου κανει,το εδειξα και σε αλλον μην ξεγελανε τα ματια μου,δεν βλεπει κατι....:confused:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Ω ρε φίλε. Στο γκρι εκεί που λέει cpu. Αμα δεις εκεί μετά κάνει μπαμ. Εμένα δεν είναι έτσι καμιά σχέση. Νομίζω έχεις δίκιο πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω θέμα. Είναι ενιαίο το γκρι χωρίς αλλοιωσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Κατευθείαν για αλλαγή συσκευής φίλε μου.

Μην περιμένεις στιγμή.

Να τους το δείξεις και να αναφέρεις ότι εμφάνιζε αλλοιωμένα τα χρώματα.

Είσαι ένας από τους λίγους, κρίμα.

Εγώ περιμένω το δικό μου να έρθει, είπα να το τιμήσω για δεύτερη φορά (πρώτη φορά το είχα παρει από την προσφορά της Vodafone, ελληνικό 504, τελείως απροβλημάτιστο)

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος παλιός παρακαλώ ερώτηση έβαλα την εξοικονόμηση ενέργειας ενεργή αμέσως να δω πως θα πάει.αλλά μου αρέσει να ψάχνομαι λίγο.έχει κανείς άποψη;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος παλιός παρακαλώ ερώτηση έβαλα την εξοικονόμηση ενέργειας ενεργή αμέσως να δω πως θα πάει.αλλά μου αρέσει να ψάχνομαι λίγο.έχει κανείς άποψη;

Η ερώτηση ποια είναι, δεν έχω καταλάβει.

Link to comment
Share on other sites

Κατευθείαν για αλλαγή συσκευής φίλε μου.

Μην περιμένεις στιγμή.

Να τους το δείξεις και να αναφέρεις ότι εμφάνιζε αλλοιωμένα τα χρώματα.

Είσαι ένας από τους λίγους, κρίμα.

Εγώ περιμένω το δικό μου να έρθει, είπα να το τιμήσω για δεύτερη φορά (πρώτη φορά το είχα παρει από την προσφορά της Vodafone, ελληνικό 504, τελείως απροβλημάτιστο)

 

Ίσως φανεί περίεργο, αλλά σήμερα το φαινόμενο είναι λιγότερο ορατό. Θα το κρατήσω κανα δύο μέρες να το παρακολουθήσω, ούτως ή άλλως το DOA είναι 7 ημέρες.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση ποια είναι, δεν έχω καταλάβει.

Αν έχει παίξει κανείς με την εξοικονόμηση ενέργειας και αν είδα καλύτερη αυτονομία

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει παίξει κανείς με την εξοικονόμηση ενέργειας και αν είδα καλύτερη αυτονομία

 

Με εξοικονομηση την εχω εγω...δεν ξερω αν εχει διαφορα....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορά να έχει ρε παιδιά, αφού η εξοικονόμηση μπαίνει στο 15%.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μπει και αμέσως από 100%

 

Έτσι το έχετε βάλει εσείς;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πρώτο τεστ.αντεξε 12 ώρες χρήση.

Αποκλειστικά 4g δεδομένα . Συγχρονισμός κλειστός. Εξοικονόμηση ενέργειας ενεργή αμέσως. Φωτεινότητα αυτόματα, στο 50% στάθμη. Κατάφερα και πήρα 3 ώρες και 40 λεπτά οθόνη. Εκ των οποίων 1 ώρα και 20 λεπτά βαρύ παιχνίδι (clash of Clans). Τηλεφωνικές κλήσεις 20 λεπτά. Wifi καθόλου. Αυτά πάνω κάτω. Αααα ξέχασα το βασικότερο υπερθέρμανση ΜΗΔΕΝ.

Από την εμπειρία μου λοιπόν θεωρώ ότι με 3g ή καλύτερα wifi, αν κάποιος δεν παίζει και παιχνίδια θα δει πολύ δυνατά νούμερα.

Καταλαβαίνω ότι η συσκευή είχε τρελά θέματα αλλά εγώ είμαι στην 510. Είμαι έμπειρος και Power user, οπότε με ασφάλεια θεωρηστε ότι οι 3κ40 ώρες οθόνης είναι οι ελάχιστες που θα βγάλετε.

Αυτό που μπορεί να με οδηγήσει στην παράνοια όμως είναι ότι παίζω και κάνω αυτά που έκανα και πριν και ενώ έχει τκν 810 πάει τραίνο και ΔΕΝ ΚΑΙΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ. Η μόνη στιγμή που μου ζεσταθηκε ως τώρα είναι όταν το δουλεψα λίγο για κάτι επειγον όσο φορτιζε.

Link to comment
Share on other sites

πηρε κανεις απο eshop, τι παρτιδες ειχε και τι ειναι, ελληνικα?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Αν έχει παίξει κανείς με την εξοικονόμηση ενέργειας και αν είδα καλύτερη αυτονομία

 

Η εξοικονόμηση είναι καλή για το πολύ μέχρι το 30% αν είσαι εκτός πρίζας και το θες για να τσεκάρεις τηλέφωνα κτλ. Αν το ενεργοποιήσεις με μπαταρία, μπορεί να δεις καλύτερη αυτονομία, αλλά ρίχνεις τις επιδόσεις του κινητού.

Edited by ParafronGR

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...