Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρώτη εντύπωση θετική!!!πρώτο πράγμα που μου άρεσε: χτες το βράδυ το άφησα στις 00:55 που έπεσα για ύπνο.με WiFi ανοιχτό μόνο κ ήμουν 28%.τώρα που ξύπνησα είχε 28%.ομολογώ απίστευτο δεν το περίμενα.ούτε σε custom Romδεν δεν είχα δει τέτοιο πράγμα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρώτη εντύπωση θετική!!!πρώτο πράγμα που μου άρεσε: χτες το βράδυ το άφησα στις 00:55 που έπεσα για ύπνο.με WiFi ανοιχτό μόνο κ ήμουν 28%.τώρα που ξύπνησα είχε 28%.ομολογώ απίστευτο δεν το περίμενα.ούτε σε custom Romδεν δεν είχα δει τέτοιο πράγμα.

 

Πέφτει κι αυτό σε βαθύ ύπνο. :-P

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

να σας πω ρε παιδιά πως είναι δυνατόν το g3 που πάει 2 χρόνια στην αγορά να έχει διαφορά 10-15 ευρώ στην τιμή με το flex2 που είναι φετινό?
Link to comment
Share on other sites

να σας πω ρε παιδιά πως είναι δυνατόν το g3 που πάει 2 χρόνια στην αγορά να έχει διαφορά 10-15 ευρώ στην τιμή με το flex2 που είναι φετινό?

 

Το flex είναι ένα αρκετά ιδιαίτερο τηλέφωνο και όπως καταλαβαίνεις απευθύνεται σε μικρότερο κοινό. Το αποτέλεσμα είναι να ρίχνουν πολύ την τιμή για να φύγει πιο εύκολα.

Καλο για εμάς φυσικά αυτό γιατί το πήραμε μισό τιμής και είναι τηλεφωνάρα τελικά. Πολύς κόσμος το φοβάται λόγω κυρτοτητας μήπως είναι αβολο κι εμείς που το έχουμε πάρει, αναρρωτιομαστε γιατί τελικά δεν είναι όλα κυρτα. Τόσο βολικό είναι. :-)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να πω και εγώ την γνώμη μου, μιας και το κινητό το έχω 5 μήνες:

Το σχήμα του και η εμφάνισή του είναι απίστευτη. Όσοι το βλέπω το κοιτάνε και το σχολιάζουν. Πραγματικά δε, βολεύει απίστευτα στην ομιλία και στις διάφορες τσέπες. Δεν το πιστεύεις ότι το έχεις επάνω σου. Εξαφανίζεται!

Η οθόνη έχει τα θέματα που έχουν πει τα παιδιά. Όμως δεν είναι κάτι που το βλέπεις συνεχώς και δεν είναι σε καμία περίπτωση ενοχλητικό.

Και σε γενικές γραμμές είναι πάρα πολύ καλή. Να σημειώσω και το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ μαύρο που έχει.

Το μαύρο που ψάχνουν με αγωνία όλοι στις τηλεοράσεις. Αρκεί να πω ότι η οθόνη σε μπερδεύει: νομίζεις ότι είναι κλειστό το κινητό, αν το βάλεις να δείξει μαύρη οθόνη. Δεν το έχω ξαναδεί αυτό το πράγμα.

Ο επεξεργαστής έχει ακούσει ένα σωρό αρνητικά: Με την 5.1.1 δεν ζεστάθηκε καθόλου. Μα καθόλου, ότι χρήση και να του κάνεις. Μόνο σε browsing με data θα πάρει λίγη θερμοκρασία παραπάνω. Αυτό ήταν.

Εντωμεταξύ εκεί που πραγματικά βλέπω ότι το κινητό πετάει είναι σε βαριές εφαρμογές και παιχνίδια. Δεν μασάει λέμε!

Το kodi για παράδειγμα: ο τρόπος που τρέχει και η ταχύτητά του είναι καλύτερα και από PC.

Η υπηρεσία novago. Τα ίδια.

Το popcorn time. Το ίδια. Όλα τρέχουν πιο ομαλά και γρήγορα από PC χωρίς κολλήματα και χαζοαναμονές.

Το asphlalt 8 ας πούμε το καταπίνει αμάσητο.

Νομίζω σε αυτά βλέπεις την ουσιαστική επεξεργαστική δύναμη του 810.

Για το θέμα της αναμονής της οθόνης, νομίζω ότι υπάρχει μεγάλη κοροιδία από πολύ κόσμο.

Εξηγούμε: Το είχα αποκλειστικά σαν gps για 4,5 ώρες και είχα μιλήσει ενδιάμεσα με άλλη 1,5 . Η μπαταρία ήταν το 25%.

Αν κάνεις browsing με wifi πάει στις 3,5 ώρες + 1,5 ώρα ομιλία.

Αν κάνεις ο ίδιο με 3G πάει στις 3 ώρες + 1,5 ώρα ομιλία.

Αν κάνεις το ίδιο με 4G πάει στις 2,5 ώρες+ 1,5 ώρα ομιλία.

Ε, τι είναι αυτά τα screenshot που ανεβαίνουν σε όλα τα topiks με κινητά δεν καταλαβαίνω ειλικρινά.

Η κάμερά του είναι πάρα πολύ καλή. Πραγματικά δεν έχω παράπονο.

Η τιμή που το δίνουν είναι τσάμπα.

Τρέξτε!

 

(Α, ότι είναι 4G+ το είπα? Δηλαδή υπάρχει άλλο κινητό με τέτοιες δυνατότητες και αυτά τα χρήματα?)

 

Χαχαχ, καλά αυτά δεν γίνονται. Σήμερα τυχαία γνώρισα τον φίλο Δημήτρη στο αεροδρόμιο του Ηρακλείου, είμαστε δίπλα δίπλα και μόλις είδα να κρατάει κι αυτός το flex σαλταρα. Λέω δε μπορεί, για να το έχει θα είναι συμφορουμιτης.

Δίπλα δίπλα τα ζεβλωμενα flex lol...

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε είναι πολύ γρήγορο και υπερθέρμανση μηδεν!!!!

 

Εμ, αυτά δεν λέμε τόσες μέρες;

Και φαντάσου ότι πολύς κόσμος δεν το παίρνει γι αυτόν ακριβώς το λόγο. Φοβάται αυτά που είπες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Έρχομαι από Xperia z με την χρήση που του έκανα και ειδικά το παιχνίδι που παίζω έκαιγε.εδώ κάθε τον 810 κιόλας κανένα θέμα!!! Τρομερή υλοποίηση από την Lg.Ανυπομονώ να δω marshmallow με doze

Μόνο ρουτ θέλωρρε γμτ να βγάλω λίγο μερικες εφαρμογές αλλά δεν θα το κάνω.αστο μαμά

Edited by skatzivas
Link to comment
Share on other sites

Κατοχοι του flex 2 θα το αλλαζατε για ενα g3 32gb? ή flex και ξερω ψωμι?

 

Το g3 είναι πολύ ίσιο και δεν μας κάνει. :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

χθες επαιζε ολη μερα mediamarkt αυστριας και ελβετιας στα 199 οποτε συντομα και αμαζον αυτη η τιμη :)
Link to comment
Share on other sites

χθες επαιζε ολη μερα mediamarkt αυστριας και ελβετιας στα 199 οποτε συντομα και αμαζον αυτη η τιμη :)

 

Για G3 ή G Flex 2?

Link to comment
Share on other sites

Για G3 ή G Flex 2?

 

flex 2. Το g3 δε νομιζω να εχει πεσει κατω απο 250 πουθενα και αυτο για τα 2 γιγα

Link to comment
Share on other sites

Το flex είναι ένα αρκετά ιδιαίτερο τηλέφωνο και όπως καταλαβαίνεις απευθύνεται σε μικρότερο κοινό. Το αποτέλεσμα είναι να ρίχνουν πολύ την τιμή για να φύγει πιο εύκολα.

Καλο για εμάς φυσικά αυτό γιατί το πήραμε μισό τιμής και είναι τηλεφωνάρα τελικά. Πολύς κόσμος το φοβάται λόγω κυρτοτητας μήπως είναι αβολο κι εμείς που το έχουμε πάρει, αναρρωτιομαστε γιατί τελικά δεν είναι όλα κυρτα. Τόσο βολικό είναι. :-)

 

άντε να πέσει το δώρο της δουλειάς να το πάρω και εγώ έχω σκάσει :lol::ninja:

Link to comment
Share on other sites

flex 2. Το g3 δε νομιζω να εχει πεσει κατω απο 250 πουθενα και αυτο για τα 2 γιγα

 

Μην μου λες τέτοια γιατί το παρήγγειλα από Amazon.de πριν 4 μέρες στα €260 και το περιμένω μέσα στην εβδομάδα....

Link to comment
Share on other sites

Μην μου λες τέτοια γιατί το παρήγγειλα από Amazon.de πριν 4 μέρες στα €260 και το περιμένω μέσα στην εβδομάδα....

 

κανε πως δεν το ειπα λοιπον :)

 

Και στα 260 παντως αξιζει

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται και ανεβαίνει η μπαταρία;ήταν στο 9% και πήγε δέκα!!!???.

Πω πω πω με 4g σχεδόν την μισή μέρα, την άλλη WiFi, συγχρονισμός μόνιμα ανοιχτός και με την χρήση που έκανα στο Xperia z, clash of clans gaming και από 2 ώρες που είχα εκει τώρα είμαι με 7% , τρεις ώρες και 40 λεπτά οθόνη!!! Και το τονίζω μηδενική υπερθέρμανση.ούτε με το παιχνίδι ούτε με το 4g

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται και ανεβαίνει η μπαταρία;ήταν στο 9% και πήγε δέκα!!!???.

Πω πω πω με 4g σχεδόν την μισή μέρα, την άλλη WiFi, συγχρονισμός μόνιμα ανοιχτός και με την χρήση που έκανα στο Xperia z, clash of clans gaming και από 2 ώρες που είχα εκει τώρα είμαι με 7% , τρεις ώρες και 40 λεπτά οθόνη!!! Και το τονίζω μηδενική υπερθέρμανση.ούτε με το παιχνίδι ούτε με το 4g

Μα το κινητό έχει τον 810 αφού....:D

Και μόνιμα υπερθερμένεται. Το χειμώνα το έχουμε για θερμοφόρα στο κρεβάτι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη ******* είναι ότι όταν πάει 2% κλείνει σχεδόν αμέσως, σαν να είναι εικονικό. Ίσως φταίει και που είναι μόνο στην δεύτερη φόρτιση
Link to comment
Share on other sites

Θέματα με την οθόνη του παίζουν ακόμα?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Θέματα με την οθόνη του παίζουν ακόμα?

Nαι

 

10 χαρακτήρες

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Θέματα με την οθόνη του παίζουν ακόμα?

Τι θέμα;πες μου αν θες να το ψάξω.έχω την 510 παρτίδα γερμανικό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...