Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το φαινομενο grain με τους μικρους κοκκους σε γκρι φοντο ιδιαιτερα και χαμηλη φωτεινοτητα(σαν σκονη) θεωρειται προβλημα και αξιζει αλλαγη οθονης ή εμφανιζεται στο μεγαλυτερο ποσοστο των συσκευων και ειναι χαρακτηριστικο της P-Oled τεχνολογιας;

Το δεύτερο

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

4G+ LTE σαν τα δικά μας δίκτυα είναι.

Άμα θες σου το αλλάζω με το δικό μου:p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

not true δυστυχως.

αμερικανικο

LTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 17(700)

 

 

ευρωπαικο

LTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600), 8(900), 20(800)

 

Η Cosmote που έχω εγώ, χρησιμοποιεί 1800 παντού και επιπρόσθετα 800 στην επαρχία κυρίως και 2600 στις μεγάλες πόλεις συνήθως. Το 4G+ χρειάζεται 2 carriers (συχνότητες) για να πιάσει τις ταχύτητες που υπόσχεται. Αυτό σημαίνει ότι όπου παίζει 1800+800 το κινητό θα παίζει σαν 4G και όχι 4G+ καθώς δεν υποστηρίζεται το 800 από το Flex 2 AT&T version και έτσι δε θα βρίσκει δεύτερο carrier για να κάνει το aggregation που χρειάζεται το 4G+. Όπου όμως έχει 1800+2600 θα παίζει κανονικά 4G+.

Edited by KARATEKA
Είπαμε του κώ..ου μας να μαγειρέψει, σκ...α μας έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote που έχω, χρησιμοποιεί 1800 παντού, άρα θα έχω σίγουρα 4G και χρησιμοποιεί επιπρόσθετα το 800 στην επαρχία κυριως και το 2600 στις μεγαλες πόλεις συνηθως, που σημαίνει ότι όπου παίζει 1800+800 δε θα έχω 4g+ καθώς το H950 δεν υποστηρίζει το 800 και έτσι δε θα βρίσκει δεύτερο carrier για να γίνει το aggregation του 4G+, αλλά θα παίζει παντού 4G και όπου έχει 1800+2600 θα παίζει 4G+.

 

Για γιαννενα παντως με κινητο χωρις 800αρα δεν επιανα πουθενα 4g. Σε vodafone ομως. Οταν με το καλο σου ερθει πες μας :)

Link to comment
Share on other sites

Για γιαννενα παντως με κινητο χωρις 800αρα δεν επιανα πουθενα 4g. Σε vodafone ομως. Οταν με το καλο σου ερθει πες μας :)

Λογικό μου ακούγεται. Οι εταιρίες κινητής τηλεφωνίας, όταν εξέλιξαν το δίκτυό τους σε 4G προσπάθησαν για λόγους κόστους να χρησιμοποιήσουν τις ίδιες κεραίες που είχαν για το GSM. Έτσι η Cosmote που είχε ξεκινήσει στο 1800 το GSM της, εξέλιξε 4G στα 1800ΜHz ενώ εικάζω ότι η Vodafone και η Wind που είχαν πολλές κεραίες στο 900άρι GSM μάλλον επέλεξαν περισσότερο να πάνε με το 4G στα 800.

Είπαμε του κώ..ου μας να μαγειρέψει, σκ...α μας έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που πήρα από ebay το ίδιο μου κόστισε €330 με τα μεταφορικά και πληρωμένα τα τέλη για το τελωνείο έτσι όπως τα υπολόγισε το ebay.

 

Το κινητό έχει τα ακόλουθα 4G χαρακτηριστικά.

 

LTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 17(700) - H950 (AT&T)

 

Έτσι αν έχεις Cosmote τότε ισχύει το παρακάτω που παρέθεσα και στη συζήτηση για το Flex 2:

 

"Η Cosmote που χρησιμοποιεί 1800 παντού και επιπρόσθετα 800 στην επαρχία κυρίως και 2600 στις μεγάλες πόλεις συνήθως. Το 4G+ χρειάζεται 2 carriers (συχνότητες) για να πιάσει τις ταχύτητες που υπόσχεται. Αυτό σημαίνει ότι όπου παίζει 1800+800 το κινητό θα παίζει σαν 4G και όχι 4G+ καθώς δεν υποστηρίζεται το 800 από το Flex 2 AT&T version και έτσι δε θα βρίσκει δεύτερο carrier για να κάνει το aggregation που χρειάζεται το 4G+. Όπου όμως έχει 1800+2600 θα παίζει κανονικά 4G+."

 

Αν έχεις Vodafone ή/& WIND, ρώτησε τους ποιες συχνότητες χρησιμοποιούν και κάνε έναν αντίστοιχο συλλογισμό με το δικό μου.

Είπαμε του κώ..ου μας να μαγειρέψει, σκ...α μας έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

Λογικό μου ακούγεται. Οι εταιρίες κινητής τηλεφωνίας, όταν εξέλιξαν το δίκτυό τους σε 4G προσπάθησαν για λόγους κόστους να χρησιμοποιήσουν τις ίδιες κεραίες που είχαν για το GSM. Έτσι η Cosmote που είχε ξεκινήσει στο 1800 το GSM της, εξέλιξε 4G στα 1800ΜHz ενώ εικάζω ότι η Vodafone και η Wind που είχαν πολλές κεραίες στο 900άρι GSM μάλλον επέλεξαν περισσότερο να πάνε με το 4G στα 800.

 

Καμία σχέση αυτό που λες. Όταν ένας σταθμός γίνεται 4g, αλλάζει όλο το κεραιοσύστημα. Οι συχνότητες που λες έχουν σχέση με το ποιες έχουν πληρώσει οι εταιρίες στο κράτος για να τις χρησιμοποιούν

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση αυτό που λες. Όταν ένας σταθμός γίνεται 4g, αλλάζει όλο το κεραιοσύστημα. Οι συχνότητες που λες έχουν σχέση με το ποιες έχουν πληρώσει οι εταιρίες στο κράτος για να τις χρησιμοποιούν

 

Δεν είναι έτσι όπως τα λες. Η ίδια κεραία περνάει και τα δύο. Ο εξοπλισμός μέσα στον οικίσκο διαφέρει.

 

http://www.bsa.itas.fr/images/infographie_antennes_en_lbb.jpg

Edited by KARATEKA
Είπαμε του κώ..ου μας να μαγειρέψει, σκ...α μας έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

Άλλο σου απάντησα, άλλο μου λες. Προφανώς και οι κεραίες είναι 2g/3g/4g. Έγραψες ότι οι αρχικές συχνότητες των παρόχων, έχουν σχέση με την μπάντα που παίζουν στο 4g. Ε, δεν έχουν σχέση
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα αυτό. Είπα ότι λογικά θα επέλεξαν να ξεκινήσουν το σχεδιασμό του 4G τους σε συχνότητες και μπάντες που μπορούσαν να υποστηρίξουν οι ήδη εγκατεστημένες κεραίες τους, για μείωση κόστους καθώς τότε δεν υπήρχαν οι triple-band κεραίες.
Είπαμε του κώ..ου μας να μαγειρέψει, σκ...α μας έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

26 Νοεμβρίου από eshop παρτίδα 510 απροβλημάτιστη.σε σχέση με το δικό σου δεν ξέρω .όσο για τυχόν προβλήματα Φυσικά σε καλύπτειη εγγύηση
ευχαριστω φιλε για της info ομως πως καταλαβαινουμε τι παρτιδα ειναι?
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε για της info ομως πως καταλαβαινουμε τι παρτιδα ειναι?

 

το γραφει στο κουτι απο εξβ τα πρωτα 3 αριθμους....απο το sn

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Και κατι ακομα παιδια διαβασα μερικα review και λενε οτι εχουν μειωσει την αποδοση του κινητου σε cpu και gpu για να αποφυγουν προβληματα θερμοκρασιων.εσας ποσο σκορ σας κανει στο antutu,geekbench κτλ γιατι λενε βγαζει μικροτερα σκορ απο αλλα κινητα με 810.
Link to comment
Share on other sites

...εσας ποσο σκορ σας κανει στο antutu,geekbench κτλ γιατι λενε βγαζει μικροτερα σκορ απο αλλα κινητα με 810.

 

Antutu 6.0 με κρύο κινητό: Score: 76.462...

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται με τις ίδιες εφαρμογές που είχα σε Sony z ultra και Vodafone smart ultra να εχω διαθέσιμη μνήμη πάνω από 45-50% κι εδώ μόλις κάνει επανεκκίνηση η συσκευή, να μην ξεπερνά το 35%;;;

Περίεργη διαχείρηση μνήμης κάνει η συσκευή μου...

 

Το προηγούμενο που είχα το Μάιο δεν ήταν έτσι.

Edited by deadp
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Τον Μάϊο δεν φορούσε 5.1.1...

 

Ναι, αλλα τα αλλα δυο φοράνε ήδη κι αυτά.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλα τα αλλα δυο φοράνε ήδη κι αυτά.

 

Ο.Κ. αλλά το software της κάθε εταιρίας δεν είναι γραμμένο με τον ίδιο τρόπο και έτσι κάνουν διαφορετική διαχείριση μνήμης...

Link to comment
Share on other sites

Antutu με κρυο κινητο και γεματη μπαταρια 80483..Εχουμε νεοτερα για Marshmallow;

80483 απέχει πολύ από το 68000 μου.γιατί τόση διαφορά.έχω "θέμα";;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Κάτοχος lg flex 2 32gb κοκκινο, απο αγγλία, εδω και 3 μηνες περίπου.

 

Πρωην κάτοχος lg g2, ο λογος αλλαγης επειδή βρηκα ξεχωριστο το κοκκινακι και ιδιαιτερη την κουρμπα.

 

Έχουμε και λεμε:

 

1. Είναι πανέμορφο, αλλά αυτό ειναι υποκειμενικο. Για την ιστορια, ενω το προσεχω, μια χαρα μικρογρατζουνιες εχει γεμισει η πλατη.

2. Η φωτεινότητα στο εντελως χαμηλο, ειναι 10 φορες πιο φωτεινη απο το g2, πραγμα απαραδεκτο, σε γκαβωνει το βραδυ οταν βαζεις κατι για να κοιμηθεις. Η φωτεινότητα στο 100% ειναι μάλλον χαμηλότερη απο το αντιστοιχο του g2, πραγμα παλι απαράδεκτο για ελλαδα, καλοκαιρι, και ηλιολουστη μερα, για κινητο που βγηκε μεταγενέστερα και ειναι υποτιθεται ανώτερο.

3. Η υπερθέρμανση στην πράξη δε με ενοχλεί, δε με νοιάζει αν μια δεδομένη χρονική στιγμή πέφτει κατά 5 ή 10 ή 20%, μιας και δεν με νοιαζει αν βγαζει 30 ή 40 hertz στο real racing 3, αλλους σεβαστο να τους ενοχλεί. Το εξωφρενικο είναι πως χειμώνα, πρωι, με 10 βαθμους, χωρις προφανη λόγο, ρίχνει την φωτεινοτητα στο 70% λόγω υπερθέρμανσης, χωρις να του έχω κάνει καμία χρήση, έτσι επειδή του ηρθε. Σπανιο, αλλα μου έχει γινει 2-3 πρωινα, σε αντιδιαστολη με πολυ περισσοτερες ζεστες μερες και σοβαρη χρηση που δε το κανει(μονο αν του βγαλω το λαδι και έχει 30-40 βαθμους)

4.Απαράδεκτο που δεν έχει ΟnScreenDisplay λογισμικο της lg για προβολή στο λάπτοπ, ενώ το g2 είχε.Ούτε ράδιο αλλά δε βαριέσαι.

5. Η οθόνη δεν οριζοντοποιείται και το αντιστροφο ευκολα και γρηγορα όπως στο g2.

6. Στο αλμπουμ φωτογραφίας πολλές φορες τα 3 κεντρικά κάτω πλήκτρα που κρύβονται κολλάνε κρυμμένα και θέλει προσπάθεια για να βγουνε, τρελη buggia.

 

Όλα τα παραπάνω μου φαίνονται πταίσματα μπροστα στο πλέον προφανές : άλλαξα τα g2 για να πάρω κάτι υποτίθεται καλύτερο. Το g2, αν και η μόνη χρήση του ήταν fb, viber, whatsapp, swype keaboard, καιρος,gmail, ουτε παιχνίδια ουτε δοκιμές ουτε πειραματισμους ούτε βάλε βγάλε βλακείες απο το store, κάποια στιγμή laggαρε, ενώ η κάμερα την νύχτα ήταν τραγικά αργή και απελπιστική. Πήρα το flex 2 σαν υποτίθεται αναβάθμιση από το g2 και μια χαρα με τις ίδιες εφαρμογές λαγκάρει και αυτό. Όχι σε προβληματικό σημείο, αλλά σε κάθε περίπτωση, ένα σκασμό λεφτα κάνει, καλύτερο υποτίθεται είναι, χρήση βασική του κάνω χωρις να το ταλαιπωρω, κι αυτο εκεί, το lag lag. Μικρό μεν.lag δε.

 

Χαλάλι του όμως η εμφάνιση, αν όμως κάποιος δεν τον νοιάζει τόσο και θέλει απλα να κάνει τη δουλειά του, μη νομίζει οτι θα δώσει ενα κάρο λεφτα και εξασφαλίστηκε.. με 100 ευρώ μια χαρά τα ίδια θα κάνει και με κινέζο.

 

Τέλος, ξέρει κάποιος εφαρμογή για τον καιρο που να έχει ΤΕΡΑΣΤΙΟ widget και να δουλεύει σωστα? Να έχει ωριαία πρόβλεψη και να βγάζει σωστές θερμοκρασίες? Εψαξα 5-6 και βαρέθηκα, είτε δε θα έχουν ωριαία πρόβλεψη είτε δε θα έχουν τεράστιο widget. Χρήσιμοποιω της yahoo αλλά οι προβλέψεις που κάνει και οι τρέχουσες θερμοκρασίες τις μισές φορές ειναι γ.τ.π.

 

 

Καλη συνέχεια σε όλους σας!

Edited by spermnator
Link to comment
Share on other sites

http://i68.tinypic.com/o77t6c.png

 

Να βάλω και μια φωτο με την χρήση μπαταρίας σε browsing

Η ΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΗ

ειναι google translate ? :lol:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...