Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ parafron :)

Κάτι άλλο, είμαι με v15a rooted και θέλω να βάλω v15c, να δοκιμάσω μήπως στρώσει το θέμα (λέμε τώρα)

Θα μπει με OTA ή να την φλασάρω ολόκληρη την v15c και να το σετάρω από το μηδέν πάλι;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια υπαεχει (εχει βγει) ποτε εκδοση 3γ ραμ/32γ ρομ?

Βρισκω μια εκδοση τετοια απο Κιανα μερια στα 250ευρω περιπου.....να βουτηξω? :worry:

 

Ps Κοκκινο η ασημι ειναι ποιο ομορφο?

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ parafron :)

Κάτι άλλο, είμαι με v15a rooted και θέλω να βάλω v15c, να δοκιμάσω μήπως στρώσει το θέμα (λέμε τώρα)

Θα μπει με OTA ή να την φλασάρω ολόκληρη την v15c και να το σετάρω από το μηδέν πάλι;

 

Με φλασάρισμα. Με root δεν περνάει αναβαθμίσεις OTA

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαεχει (εχει βγει) ποτε εκδοση 3γ ραμ/32γ ρομ?

Βρισκω μια εκδοση τετοια απο Κιανα μερια στα 250ευρω περιπου.....να βουτηξω? :worry:

 

Ps Κοκκινο η ασημι ειναι ποιο ομορφο?

Έχει βγει το H950 στην Αμερική μόνο με 3GB/32GB ram/storage για την AT&T. Τώρα δεν ξέρω αν παίζουν και ξεκλείδωτα, μπορεί.

Κόκκινο πολύ πιο ωραίο, αν και είναι υποκειμενικό πάντα :P

 

Με φλασάρισμα. Με root δεν περνάει αναβαθμίσεις OTA

Ναι κι εγώ εκεί βλέπω να καταλήγω, ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει το H950 στην Αμερική μόνο με 3GB/32GB ram/storage για την AT&T. Τώρα δεν ξέρω αν παίζουν και ξεκλείδωτα, μπορεί.

Κόκκινο πολύ πιο ωραίο, αν και είναι υποκειμενικό πάντα :P

LG G Flex 2 LS996 αυτος ειναι ο κωδικος που το βρισκω και λογικα ειναι ξεκλειδωτο, εσεις τι λετε?

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά ερώτηση για 3g-4g πρέπει να ενεργοποιήσουμε κάτι?? γιατί δεν νομίζω να πιάνω μόνο Η βλέπω διπλά από το σήμα
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά ερώτηση για 3g-4g πρέπει να ενεργοποιήσουμε κάτι?? γιατί δεν νομίζω να πιάνω μόνο Η βλέπω διπλά από το σήμα

Το έχεις ενεργοποίησει στον παροχο σου?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις ενεργοποίησει στον παροχο σου?

 

όχι δεν έχω επικοινωνήσει μαζί τους για ενεργοποίηση δεν τον γνώριζα

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν έχω επικοινωνήσει μαζί τους για ενεργοποίηση δεν τον γνώριζα

Νομίζω αν δεν το έχεις ενεργοποίησει ποτέ χρειάζεται. Εμένα τουλάχιστον με cosmote χρειαζόταν

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

e-bay ... εδώ δεν υπάρχουν και πολλές επιλογές

 

Φίλε μου επειδή δεν την βρίσκω πουθενά την θήκη μόνο από των skroutz 90 ευρώ (είναι ακριβή).

 

Άμα την αγοράσω από το ebay πώς θα ξέρω ότι είναι η γνησια θήκη;;

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ σήμερα και δεν καταφέρνω να μπω στο Διαδίκτυο μέσω δεδομένων παρόλο που πέρασα το apn της Q και ενεργοποίησα την περιαγωγή... Κάνουμε κάτι άλλο; :wacko: Edited by bomber21
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου επειδή δεν την βρίσκω πουθενά την θήκη μόνο από των skroutz 90 ευρώ (είναι ακριβή).

Άμα την αγοράσω από το ebay πώς θα ξέρω ότι είναι η γνησια θήκη;;

 

Προφανώς εννοείς την Quick Circle έτσι ?

Νομίζω είναι εύκολο να διακρίνει κάποιος την γνήσια από την μη

Δες πχ ΑΥΤΗ ... αν και κάνει τη δουλειά της δεν είναι "γνήσια". (16€ απο Ουκρανία) .

Όμως για ΑΥΤΗ, τη γνώμη έχεις ... δεν είναι ? (και μάλιστα απ τη μαμα Κορέα :shifty: με 35€)

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος και εγω.... Μετα απο τ πρωτη φορτιση μπορω να πω πως η μπαταρια τα παει πλ καλα.... Εχω ως τωρα 4 ωρες και 20 λεπτα οθονη με τ μπαταρια πλεον στο 15% Edited by kosaggel
Link to comment
Share on other sites

Χτύπησα ένα τζαμάκι της Nillkin απο ΕΔΩ με επιπλέον μεμβράνη προστασίας για το πίσω μέρος :)
Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο τζαμακι έβαλα πριν λιγες ημέρες. Με δυσκόλεψε στην τοποθέτηση λόγω της κυρτότητας της οθόνης, το τζαμάκι ήταν ίσιο. Όμως είναι πολύ καλο, αφού τελικά μπήκε.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ενημερωτικά το ίδιο τζαμακι του flex 2 ταιριάζει πολύ καλύτερα σε g4..αυτό φοράω τώρα λόγο το ότι έδωσα το flex και μου έμεινε και είπα να το δοκιμάσω..
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο τζαμακι έβαλα πριν λιγες ημέρες. Με δυσκόλεψε στην τοποθέτηση λόγω της κυρτότητας της οθόνης, το τζαμάκι ήταν ίσιο. Όμως είναι πολύ καλο, αφού τελικά μπήκε.

 

Έβαλες αυτό της Nillkin ? ... μπήκε δύσκολα ε ? χμμμ θα το παλέψω !

Αυτή η μεμβράνη προστασίας για το πίσω μέρος που περιλαμβάνεται στο πακέτο τι λέει ?

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Είμαι πολύ κοντά στο να κάνω επιτέλους την παραγγελία γιατί το s3 Mini που έχω εδώ και 3,5 χρόνια είναι πλέον στα τελευταία του!

Καταρχάς θα ήθελα αν έχει κάποιος την καλή διάθεση να μου επιβεβαιώσει το συμπέρασμα που έβγαλα τις τελευταίες μέρες που διαβάζω αυτό το θέμα, ότι δηλαδή με την αναβάθμιση σε 5.1.1 λύθηκαν προβλήματα υπερθέρμανσης, υπερβολικού lag κλπ και ότι οι καινούριες παρτίδες (μετά την 504) δεν εμφανίζουν τόσο συχνά προβλήματα στην οθόνη.

 

Επίσης κάποιος το έχει πάρει από σκρουτζομάγαζο πρόσφατα μπορεί να μου πει από που το πήρε και από ποια παρτίδα ήταν ;

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Την μεμβράνη δεν την έβαλα γιατί έχω θήκη. Αλλά μου φάνηκε καλή σε ποιότητα

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Είμαι πολύ κοντά στο να κάνω επιτέλους την παραγγελία γιατί το s3 Mini που έχω εδώ και 3,5 χρόνια είναι πλέον στα τελευταία του!

Καταρχάς θα ήθελα αν έχει κάποιος την καλή διάθεση να μου επιβεβαιώσει το συμπέρασμα που έβγαλα τις τελευταίες μέρες που διαβάζω αυτό το θέμα, ότι δηλαδή με την αναβάθμιση σε 5.1.1 λύθηκαν προβλήματα υπερθέρμανσης, υπερβολικού lag κλπ και ότι οι καινούριες παρτίδες (μετά την 504) δεν εμφανίζουν τόσο συχνά προβλήματα στην οθόνη.

 

Επίσης κάποιος το έχει πάρει από σκρουτζομάγαζο πρόσφατα μπορεί να μου πει από που το πήρε και από ποια παρτίδα ήταν ;

Ευχαριστώ!!

 

Αν και δεν γνωρίζω την προηγούμενη αναβάθμιση (μόλις το πήρα κατέβασε μόνο του την 5.1.1) νομίζω ότι δεν παρατήρησα κάτι ιδιαίτερο σε lagαρίσματα. Του έχω βάλει και ένα σκασμό προγράμματα ... :)

Κάποιες αραιά και που υπερθερμάνσεις θεωρώ ότι είναι φυσιολογικές και για να συμβούν θα πρέπει να του αλλάξεις τα φώτα !

Το αγόρασα απο το ι-σοπ παρτίδα 510

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την μεμβράνη δεν την έβαλα γιατί έχω θήκη. Αλλά μου φάνηκε καλή σε ποιότητα

 

Ευχαριστώ Αλκη

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν γνωρίζω την προηγούμενη αναβάθμιση (μόλις το πήρα κατέβασε μόνο του την 5.1.1) νομίζω ότι δεν παρατήρησα κάτι ιδιαίτερο σε lagαρίσματα. Του έχω βάλει και ένα σκασμό προγράμματα ... :)

Κάποιες αραιά και που υπερθερμάνσεις θεωρώ ότι είναι φυσιολογικές και για να συμβούν θα πρέπει να του αλλάξεις τα φώτα !

Το αγόρασα απο το ι-σοπ παρτίδα 510

 

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Από ότι είδα στο eshop είναι σε προσφορά τώρα στα 288ευρώ. Η οθόνη σου παρουσίασε κάποιο από τα γνωστά προβλήματα που αναφέρουν αρκετοί για αυτή τη συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση! ...Η οθόνη σου παρουσίασε κάποιο από τα γνωστά προβλήματα που αναφέρουν αρκετοί για αυτή τη συσκευή;

 

...να είσαι καλά ...

Προβλήματα ! ... όπως ? (μπορεί να είναι κάτι που δεν το έχω προσέξει)

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...