Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαλάλι του όμως η εμφάνιση, αν όμως κάποιος δεν τον νοιάζει τόσο και θέλει απλα να κάνει τη δουλειά του, μη νομίζει οτι θα δώσει ενα κάρο λεφτα και εξασφαλίστηκε.. με 100 ευρώ μια χαρά τα ίδια θα κάνει και με κινέζο.

Αν κάποιος θέλει απλά να κάνει τη δουλειά του, δεν θα δώσει 300 ευρώ για ένα κινητό

κι επίσης απορία.. οι υπόλοιποι που δεν θέλουν απλά να κάνουν τη δουλειά τους, τι θέλουν άραγε; :p

 

το άλλο για το άλμπουμ φωτογραφίας που λές ότι κολλάνε τα οn-screen buttons και δεν βγαίνουν, δοκίμασε να κάνεις ένα απλό tap στην οθόνη και δες πόσο δύσκολα ξεπροβάλλουν :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έπεσε στα χέρια μου μία συσκευή παρτίδα 509. Εμφάνιζε τα προβλήματα ανομοιομορφίας κανονικότατα. Μαζί με φίλο παραγγείλαμε και παραλάβαμε 2 συσκευές από εξωτερικό. Και οι 2 unbranded euro, και οι 2 παρτίδα 503. Του κολλητού εμφανίζει ελάχιστη πρασινίλα σε λευκό φόντο ενώ η δικιά μου το παραμικρό.

 

Μετά από αυτά προσωπικά πιστεύω ότι η παρτίδα δεν έχει σχέση με την βελτίωση των panel των οθονών αλλά είναι καθαρά θέμα τύχης (όπως έχει αναλυθεί και στις πρώτες σελίδες του thread όπου παιδιά αλλάξανε 2 καιι 3 φορές οθόνη στο service και σε άλλους έτυχε καλύτερη και σε άλλους χειρότερη).

 

Κάπου εδώ λοιπόν θα αρχίσω να χαίρομαι το κινητό χωρίς να ασχολούμαι πλέον με τα ελάχιστα μικρολαγκαρισματάκια του και σε μερικές περιπτώσεις το ζέσταμα ίσως λίγο περισσότερο από το κανονικό.

 

Χρόνια πολλά σε όλους! :)

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε στα χέρια μου μία συσκευή παρτίδα 509. Εμφάνιζε τα προβλήματα ανομοιομορφίας κανονικότατα. Μαζί με φίλο παραγγείλαμε και παραλάβαμε 2 συσκευές από εξωτερικό. Και οι 2 unbranded euro, και οι 2 παρτίδα 503. Του κολλητού εμφανίζει ελάχιστα πραζινίλα σε λευκό φόντο ενώ η δικιά μου το παραμικρό.

 

Μετά από αυτά προσωπικά πιστεύω ότι η παρτίδα δεν έχει σχέση με την βελτίωση των panel των οθονών αλλά είναι καθαρά θέμα τύχης (όπως έχει αναλυθεί και στις πρώτες σελίδες του thread όπου παιδιά αλλάξανε 2 καιι 3 φορές οθόνη στο service και σε άλλους έτυχε καλύτερη και σε άλλους χειρότερη).

 

Κάπου εδώ λοιπόν θα αρχίσω να χαίρομαι το κινητό χωρίς να ασχολούμαι πλέον με τα ελάχιστα μικρολαγκαρισματάκια του και σε μερικές περιπτώσεις το ζέσταμα ίσως λίγο περισσότερο από το κανονικό.

 

Χρόνια πολλά σε όλους! :)

 

φιλε μου αμα δεις το ειχα πει πιο πισω δεν παιζει ρολο η παρτιδα...και εμενα 503 ηταν και δεν ειχε το παραμικρο.....αλλα οταν το ειπα εδω με κατακρινανε.....μαλλον το φορουμ ξερει περισσοτερα....:X:lol:

Επισης δεν το αγοραζανε οταν ειχα βαλει εδω μεσα διοτι ηταν παρτιδα 503 χωρις καν να το δουνε......αλλη μακακια τον υποψηφιων αγοραστων....τοσο κωλλημενοι.....

 

τελικα το εδωσα σε γειτονικο φορουμ,και ο αγοραστης που εχω επικοινωνια,διοτι ηταν κ φιλος,μου λεει...διαμαντι μου εδωσες....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε χθες με κωδικό ξεκλειδώματος και αφού πέρασα τις ρυθμίσεις ΑΡΝ της Cosmote είμαι κομπλέ.

 

http://i68.tinypic.com/qqpxc1.png

Edited by KARATEKA
Είπαμε του κώ..ου μας να μαγειρέψει, σκ...α μας έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

Λίγο σου πήρε!

 

Χαχαχα. Σωστός! Τι να κάνω ρε συ. Έχω γίνει expert στα Flex 2. Είναι το 6ο που πέφτει στα χέρια μου (2 Voda 503, 1 504, 1 509 και άλλα 2 503 τώρα) και πραγματικά να μη το ματιάσω το καλύτερο....

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φιλε μου αμα δεις το ειχα πει πιο πισω δεν παιζει ρολο η παρτιδα...και εμενα 503 ηταν και δεν ειχε το παραμικρο.....αλλα οταν το ειπα εδω με κατακρινανε.....μαλλον το φορουμ ξερει περισσοτερα....:X:lol:

Επισης δεν το αγοραζανε οταν ειχα βαλει εδω μεσα διοτι ηταν παρτιδα 503 χωρις καν να το δουνε......αλλη μακακια τον υποψηφιων αγοραστων....τοσο κωλλημενοι.....

 

τελικα το εδωσα σε γειτονικο φορουμ,και ο αγοραστης που εχω επικοινωνια,διοτι ηταν κ φιλος,μου λεει...διαμαντι μου εδωσες....

 

+1000 Έτσι ακριβώς!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες επειδή ενδιαφέρονται γ αγορα. Είμαι κάτοχος g2. Ή κάμερα επειδή έχω διαβάσει αμφιλεγόμενα σχόλια σε λήψεις χαμηλού φωτισμού πως τα πάει? Από άποψη ταχύτητας βασικά... Μια και το g2 στον συγκεκριμένο τομέα είναι χαλιά. Τέλος ή μπαταρία με σχετικά βαριά χρήση βγάζει μέρα ή δύσκολα?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες επειδή ενδιαφέρονται γ αγορα. Είμαι κάτοχος g2. Ή κάμερα επειδή έχω διαβάσει αμφιλεγόμενα σχόλια σε λήψεις χαμηλού φωτισμού πως τα πάει? Από άποψη ταχύτητας βασικά... Μια και το g2 στον συγκεκριμένο τομέα είναι χαλιά. Τέλος ή μπαταρία με σχετικά βαριά χρήση βγάζει μέρα ή δύσκολα?

 

Σαφώς πιο γρήωορο στην κάμερα από το G2 αλλά σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού ο κόκκος είναι αισθητός.

 

Με βαριά χρήση βγάζει οριακά την μέρα....

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα. Σωστός! Τι να κάνω ρε συ. Έχω γίνει expert στα Flex 2. Είναι το 6ο που πέφτει στα χέρια μου (2 Voda 503, 1 504, 1 509 και άλλα 2 503 τώρα) και πραγματικά να μη το ματιάσω το καλύτερο....

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

+1000 Έτσι ακριβώς!

Χρόνια πολλά!!!μου έκανε εντύπωση που λες το 6ο! Χαχαχαχαχαχα και τώρα έχω περιέργεια να μου πεις πως γύρισες 5 φορές πίσω στο κινητό αυτό!

Άσχετο τώρα.εγώ έχω 510 παρτίδα απροβλημάτιστη.το μόνο που θα γούσταρα είναι xda.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά!!!μου έκανε εντύπωση που λες το 6ο! Χαχαχαχαχαχα και τώρα έχω περιέργεια να μου πεις πως γύρισες 5 φορές πίσω στο κινητό αυτό!

Άσχετο τώρα.εγώ έχω 510 παρτίδα απροβλημάτιστη.το μόνο που θα γούσταρα είναι xda.

 

Ε, εντάξει δεν γύρισα 6 φορές. Τα μισά ήταν φίλων που τα σέταρα εγώ. Το είχα γράψει και σε προηγούμενο post: Είναι το μοναδικό κινητό που το γουστάρω τρελά και το 1ο το έδωσα με βαριά καρδιά. Και είναι το μοναδικό που ξαναπήρα το ίδιο μοντέλο μετά από τόσο καιρό. Και μιλάμε για άτομο που δεν κρατάω συσκευή πάνω από 3-4 μήνες....

Link to comment
Share on other sites

παιδες με ενδιαφερει η εκδοση των 32gb πρεπει α προσεξω κατι σχετικα με το 4g δικτυο κτλ?χρησιμοποιω cosmote κ vodafone γραμμες. υπαρχει καποιο ρισκο η να μεινω στην εκδοση των 16Gb γ ευρώπη? επισης αν εχει αγορασει καποιος την συγκεκριμενη έκδοση ας δωσει κανα λινκ απο site...
Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλά στην παρέα πριν μια ώρα παρέλαβα και εγώ το κινητό 299 απο e-shop σειρά 510 αυτό που θέλω να ρωτήσω γιατί το φοβήθηκα στις ρυθμίσεις που το φόντο είναι λευκό αν κάνω scrolling τέρμα κάτω και ενώ έχει τερματίσει αν συνεχίσω να κάνω μου βγάζει κάτι στην οθόνη σαν λεκές να το πω επειδή έχει τερματίσει το ίδιο γίνετε και αν το κάνω προς τα πάνω είναι φυσιολογικό αυτό?? πρώτη φορά το συναντάω τόσο έντονα σε κινητό
Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλά στην παρέα πριν μια ώρα παρέλαβα και εγώ το κινητό 299 απο e-shop σειρά 510 αυτό που θέλω να ρωτήσω γιατί το φοβήθηκα στις ρυθμίσεις που το φόντο είναι λευκό αν κάνω scrolling τέρμα κάτω και ενώ έχει τερματίσει αν συνεχίσω να κάνω μου βγάζει κάτι στην οθόνη σαν λεκές να το πω επειδή έχει τερματίσει το ίδιο γίνετε και αν το κάνω προς τα πάνω είναι φυσιολογικό αυτό?? πρώτη φορά το συναντάω τόσο έντονα σε κινητό

 

Ετσι γίνεται σε όλα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την άμεση απαντήσει το έχω δει σε κάποια κινητά αλλά φαινόταν ελαφρός εδώ με φόβισε γιατί φαίνεται ποιο έντονα

 

εγώ καλό κακού τράβηξα ενα βίντεο για να δείτε τι ακριβός εννοώ https://www.youtube.com/watch?v=HcUXgq9IFoE δείτε τέρμα κάτω και τέρμα πάνω την σκιά που κάνει

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

εγώ καλό κακού τράβηξα ενα βίντεο για να δείτε τι ακριβός εννοώ https://www.youtube.com/watch?v=HcUXgq9IFoE δείτε τέρμα κάτω και τέρμα πάνω την σκιά που κάνει

 

ετσι κανει σου δειχνει οτι τερματισε δεν σκρολαρει αλλο.....:)

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα το δικο μου g flex 2 απο το eshop 510 παρτιδα γερμανικο.πολυ καλο κινητο με πανεμορφη χαρμα οφθαλμων οθονη.ουτε θερμοκρασιες ουτε κιτρινιλες,grain κτλ εχω δει μεχρι τωρα.και ουτε lag που αναφεραν μερικοι.λιγες μερες συμβιωσης θα με βοηθησουν σε ενα vs με το παλιο μου κινητο meizu mx4 pro
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς αν έχει το ίδιο θέμα με την οθόνη όταν υπερθερμαίνεται να κατεβάζει την φωτεινότητα που εχουν και το g2 και g3 ????
Link to comment
Share on other sites

Όχι ούτεgrain.grainεχουμε ολοι!!!

Τελικα ρε παιδια τι γινεται με αυτο το grain το εχουμε ολοι ή καποιοι γιατι με οσα παιδια εχω μιλησει οι περισοτεροι λενε οτι δεν υπαρχει τιποτα και το κινητο ειναι μια χαρα

Edited by toko
Link to comment
Share on other sites

Μωρέ μια χαρά είναι και το πιο πιθανό είναι να το έχει και ο φίλος.είναι σαν να υπάρχει ένα λεπτό πεπλο κοκκου ανάμεσα στην εικόνα και στην οθόνη και το έχουμε βαφτίσει χαρακτηριστικό των poled

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ξέρει κανείς αν έχει το ίδιο θέμα με την οθόνη όταν υπερθερμαίνεται να κατεβάζει την φωτεινότητα που εχουν και το g2 και g3 ????

Ναι το έχει

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ μια χαρά είναι και το πιο πιθανό είναι να το έχει και ο φίλος.είναι σαν να υπάρχει ένα λεπτό πεπλο κοκκου ανάμεσα στην εικόνα και στην οθόνη και το έχουμε βαφτίσει χαρακτηριστικό των poled

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι το έχει

εγω επειδη δεν εχω καταλαβει τι ακριβως ειναι νομιζα οτι η οθονη θα γκριζαρε σε καποιο σημειο.το εαν σε απολυτο μαυρο γκριζαρει λιγο καθε lcd δεν εχει σωστο μαυρο μονο η plasma.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγω επειδη δεν εχω καταλαβει τι ακριβως ειναι νομιζα οτι η οθονη θα γκριζαρε σε καποιο σημειο.το εαν σε απολυτο μαυρο γκριζαρει λιγο καθε lcd δεν εχει σωστο μαυρο μονο η plasma.μηπως πουλαει κανεις καμια θηκη guick circle?
Link to comment
Share on other sites

Και το δικο μου εχει το συμπτωμα grain το οποιο φαινεται με 0 φωτεινοτητα σε γκρι φοντο στο σκοταδι. μηπως πουλαει κανεις καμια θηκη guick circle?
Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν μπορώ να καταλάβω αν έχει grain απ ότι βλέπω δεν έχει τώρα αν βάλω μικροσκόπιο μπορεί να έχει αλλά και να έχει αν το θέμα είναι μόνο στο 0 φωτεινότητα ποιος έχει το κινητό του στο 0 μέσα στα σκοτάδια το πρόβλημα είναι μετά να μην βγάλει πρόβλημα φανερά
Link to comment
Share on other sites

Στο σκοταδι και με 50% φωτεινοτητα φαινεται(τουλαχιστον σε εμενα)....Απλα οπως καταλαβαινω εγω αρκετα παιδια που γνωριζαμε για αυτο το φαινομενο πριν αγορασουμε το κινητο το διακριναμε αμεσως....Αν δεν γνωριζεις μπορει και να μην δωσεις ιδιαιτερη σημασια
Link to comment
Share on other sites

άλλο με απασχολεί τώρα όταν ανοίγω την κάμερα για 2-3 δεύτερα μπροστά από την οθόνη φαίνεται σαν να περνάνε γραμμές να το πω? σαν να τρέμει κύριος φαίνεται στην λήψη βίντεο με αργή κίνηση έλεος δηλ να δίνεις 300Ε και να σκέφτεσαι μήπως έχει θέματα το κινητό να μην μπορείς να το ευχαριστηθείς

 

στην αργή λήψη εννοώ αυτό

όσο για το όταν ανοίγω την κάμερα η όταν αλλάζω κάμερα το κάνει 1-2 δεύτερα μέχρι να προσαρμοστεί στον φωτισμό επίσης μου φαίνεται σαν χοροπηδάν δισεκατομμύρια πολύ μικρές κουκκίδες χωρίς να αυτό να χαλάει την εικόνα η να φαίνεται κάτι αφού βγάλω την φώτο ίσως να είναι από την ανάλυση δεν ξέρω αν είναι προβλήματα να το πάω πίσω οσο έχει ακόμα doa

ξέχασα να προσθέσω πως αν ενεργοποιήσω το φλας δεν φαίνεται τόσο έντονα όσο στο βίντεο αλλά πάλι διακρίνετε

 

Καλημέρα τελικά αυτό πού αναφέρω παραπάνω συμβαίνει σε κλειστό χώρο μόνο και ανάλογο τον φωτισμό το ίδιο και με την αργή λήψη έξω δεν διακρίνω κάτι ελπίζω να μην έχω θέμα

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...