Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημέρα να κάνω και εγώ μια ερώτηση στην 5.1 πάει αυτόματα η πρέπει να το ρουταρουμε??

 

Μπορείς να τσεκάρεις από εδώ με βάση του IMEI εάν έχεις πάρει το update στον 5.1.1 και αν ναι τότε παίρνεις κανονικά το update με OTA εάν είναι διαθέσιμο στον server, αλλιώς το περνάς με το εργαλείο της lg για να φλασάρεις rom , χωρίς να γίνει hard reset, άρα δε χάνεις ρυθμίσεις και εφαρμογές. Εάν τώρα η συσκευή σου δεν έχει πάρει το update τότε θα πρέπει να περάσεις κάποια άλλη rom, δεν ξέρω εάν γίνεται από το επίσημο εργαλείο της LG η με άλλον τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Άντε μεγιά το κινητό, πάλι καλά είχες το Z1, τι να πω και εγώ που έχω ξεμίνει με το Xperia Z....μόλις το πάρεις περιμένουμε εντυπώσεις (mini review με λίγοα λόγια) για να ξέρουν και οι μελλοντικοί χρήστες...

Ακριβώς το ίδιο είμαι και εγώ!!! Και τώρα αρχίζει να μην κάνει επαφή ο φορτιστής.

Παιδιά το μόνο που με χαλάει είναι ότι δεν έχει υποστήριξη xda.ειδικά στα 299 από eshop μετράει.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, με τις τελευταίες γενιές ναυαρχίδων έχω πάψει να ασχολούμαι με custom roms. Με τα χαρακτηριστικά του Flex 2 (και του Ζ1 που έχω) δεν βλέπω λόγο για πειράγματα και customιες, εκτός κι αν γίνεται για την χαρά του σπόρ.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ όμορφο το άτιμο πάντως. Όποιος το έχει δει έχει πάθει πλάκα.

 

Καμία θήκη καλή από Ελλάδα έχει βρει κανείς;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη το ζετακι μου οδευει προς το τελος λεω να κανω το βημα και να το παρω απο το crazy sundays του eshop 299 euro. Εχω διαβασει παρα πολύ εδω μεσα.

Πέρα από το θέμα με την οθόνη όταν ειναι στην χαμηλοτερη φωτεινότητα (που αν καταλαβα καλα για εμενα ειναι αμελητεο) υπάρχει κάποιο άλλο θέμα που να ειναι deal breaker? ειναι περιοδος κρίσης και ότι πάρω το παντρεύτηκα...

οποτε σας παρακαλώ την βοηθεια σας...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ανταλλακτικα υπαρχει περιπτωση να βρω πουθενα ελλαδα ? Ψαχνω

http://rounded.com/lg-g-flex-2-h955-antenna-cable-ead63209201.html

 

LG G Flex 2 (H955) Antenna cable black

LG G Flex 2 (H955) Antenna cable white

 

κ το μικροφωνο

http://www.fonejoy.com/genuine-lg-g-flex-2-h955-microphone-charging-port-flex-ebr80304101.html

.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Είχα για καιρό (5 μήνες) το Flex 2 (παρτίδα 504) και ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος απλά ήθελα να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό και έτσι το πούλησα και είπα να πάρω το HTC M9. Μετά λοιπόν από ένάμιση μήνα συμβίωσης με το M9 τελικά προχθες ξαναγόρασα από την προσφορά του QuickShop το Flex 2 (παρτίδα 510) και επέστρεψα σε αυτή τη φανταστική συσκευή. Σε αυτή την τιμή μόνο κινέζικες συσκευές μπορούν να την ανταγωνιστούν.:)

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια τι λετε....να δωσω το note 3 για flex 2...?

 

Αξιζει...? Ειλικρινη απαντηση....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Σα κινητό αξίζει με τα 1000. Η δική σου μετάβαση δε νομίζω όμως.

 

Και εγώ μετάνιωσα που το έδωσα, ας όψεται το 2ο νούμερο :(

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σα κινητό αξίζει με τα 1000. Η δική σου μετάβαση δε νομίζω όμως.

 

Και εγώ μετάνιωσα που το έδωσα, ας όψεται το 2ο νούμερο :(

 

ευχαριστω....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη το ζετακι μου οδευει προς το τελος λεω να κανω το βημα και να το παρω απο το crazy sundays του eshop 299 euro. Εχω διαβασει παρα πολύ εδω μεσα.

Πέρα από το θέμα με την οθόνη όταν ειναι στην χαμηλοτερη φωτεινότητα (που αν καταλαβα καλα για εμενα ειναι αμελητεο) υπάρχει κάποιο άλλο θέμα που να ειναι deal breaker? ειναι περιοδος κρίσης και ότι πάρω το παντρεύτηκα...

οποτε σας παρακαλώ την βοηθεια σας...

 

Το κινητό είναι σούπερ και σίγουρα αδικημένο. Προσωπικά δε νομίζω ότι θα βρεις κάτι καλύτερο σε αυτά τα λεφτά. Εγώ είμαι κατενθουσιασμενος πάντως και με το δούλεμα του και με όλα. Λίγο η μπαταρία να ήταν καλύτερη και θα ήταν σούπερ , αλλά φορτίζει γρήγορα κι έτσι παλεύεται μια χαρά. Από το S6 πάντως είναι λίγο καλύτερη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συνφορουμιτες.

Τρίτη μέρα συμβιωσης με το κινητό και μπορώ να πω ότι έχω σχηματίσει μια αρκετά καλή άποψη.

Πάμε δύο πραγματάκια στα γρήγορα.

Σχεδιαστικά και εργονομικα είναι ότι καλύτερο έχω πιάσει τον τελευταίο καιρό. Ειδικά αν το βάζετε κωλοτσεπη δεν θα ξέρετε ότι έχετε βάλει εκεί το κινητό σας. Αυτό έχει βέβαια και το μείον ότι μπορεί να ξεχαστεις και να καθησεις πάνω του.

Αν μιλήσεις χωρίς ακουστικά και το βάλεις στο αυτί σου, αναρωτιέσαι γιατί δεν είναι όλα τα τηλέφωνα κυρτά...

Η κάμερα είναι αρκετά καλή αν και δεν την έχω τσεκάρει ενδελεχως. Από βδομάδα θα ανεβάσω μερικά δείγματα για όποιον ενδιαφέρεται.

Η οθόνη του μου αρέσει αρκετά αν και θα την ήθελα ένα κλικ πιο φωτεινή. Το βράδυ και σε χαμηλή φωτεινότητα σε γκρι φόντο, φαίνονται οι μαύρες κουκιδες. Μικρό το κακό και γενικώς είναι λίγες οι στιγμές που το παρατηρείς και δεν ενοχλεί ιδιαίτερα.

Η μπαταρία του είναι μέτρια και ειδικά σε σχέση με το Ζ3 που είχα τελευταίο. Βγάζω περίπου 2.5 ώρες ομιλία και 3 ώρες οθόνη με 15 ώρες αναμονή, αλλά αυτό εξαρτάται από πολλούς παράγοντες και δεν είναι στάνταρ.

Κολλήματα δεν έχει καθόλου και γενικώς αποκρινεται εξαιρετικά στα πάντα και πιο γρήγορα από ένα Note 3 για όποιον το έχει δουλέψει. Επίσης και από Ζ3 καλύτερα και στα ίδια με ένα S6. Τα αναφέρω μιας και τα είχα όλα.

Το μόνο που μου κάνει, είναι ότι όταν κλείσω το Dominations που είναι πολύ βαρύ παιχνίδι, τρώει ένα σκαλωμα και θέλει 5-6 δευτερόλεπτα να επανέλθει.

Η αίσθηση ποιότητας και στιβαροτητας είναι σε πολύ υψηλό επίπεδο και σου δίνει την αίσθηση μιας μασιφ κατασκευής.

Όποιος το είδε από κοντά όπως ξαναγραψα ενθουσιαζεται και όταν τους βάλω να δουν βίντεο στην κυρτη οθόνη, μένουν με το στόμα ανοιχτό κυριολεκτικά. Είναι πραγματικά απολαυστική η αίσθηση που σου δίνει.

Θεωρώ ότι είναι εξαιρετική πρόταση από την LG και τώρα που πουλιέται στα 300 ευρώ, είναι να τρέχεις να το προλάβεις.

Και σας το λέω σαν χρήστης που έχω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα για όποιον δεν με ξέρει και γενικώς κάνω βαριά χρήση και φτάνω στα όρια της ψυχωσης στο θέμα απόκριση μιας συσκευής.

Έχει καθημερινά 3 ώρες ομιλία και άλλο τόσο οθόνη χαλαρά σε μια μέτρια ημέρα, για να καταλάβετε τι εννοώ τις φτάνω στα όρια της.

Για μένα αξίζει και με το παραπάνω η αγορά του για ποιον θέλει κάτι διαφορετικό και καλό.

Ελπίζω να βοήθησα όποιον δεν το έχει και ότι απορίες υπάρχουν εδώ είμαστε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Με βοήθησες πάρα πολύ. Θα πάω το μεσημέρι να το πάρω από την προσφορά του eshop

 

Άντε με το καλό να το χαρείς.

Περιμένουμε εντυπώσεις μόλις το πάρεις, αν κι εμείς που ήδη το έχουμε ξέρουμε ☺:-)

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα!!!

 

Άντε καλώς να το δεχθεις. Εγώ δεν έχω υπομονή να περιμένω πάντως

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Αδυνατώ να καταλάβω γιατί έχει μηδενική υποστήριξη στο xda. Το γνωρίζω και συνειδητά το αγόρασα. Χορτασα modding με το Ζετακι. Απλά περιέργεια. Δεν έχει ξεκλειδώσει η LG bootloader άραγε.?

Επισης υπάρχει κάτι που είναι καλό να κάνω σαν νέος χρήστης.?

Link to comment
Share on other sites

Αδυνατώ να καταλάβω γιατί έχει μηδενική υποστήριξη στο xda. Το γνωρίζω και συνειδητά το αγόρασα. Χορτασα modding με το Ζετακι. Απλά περιέργεια. Δεν έχει ξεκλειδώσει η LG bootloader άραγε.?

Επισης υπάρχει κάτι που είναι καλό να κάνω σαν νέος χρήστης.?

 

Δυστυχώς δεν έχει τίποτα

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ την γνώμη μου, μιας και το κινητό το έχω 5 μήνες:

Το σχήμα του και η εμφάνισή του είναι απίστευτη. Όσοι το βλέπω το κοιτάνε και το σχολιάζουν. Πραγματικά δε, βολεύει απίστευτα στην ομιλία και στις διάφορες τσέπες. Δεν το πιστεύεις ότι το έχεις επάνω σου. Εξαφανίζεται!

Η οθόνη έχει τα θέματα που έχουν πει τα παιδιά. Όμως δεν είναι κάτι που το βλέπεις συνεχώς και δεν είναι σε καμία περίπτωση ενοχλητικό.

Και σε γενικές γραμμές είναι πάρα πολύ καλή. Να σημειώσω και το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ μαύρο που έχει.

Το μαύρο που ψάχνουν με αγωνία όλοι στις τηλεοράσεις. Αρκεί να πω ότι η οθόνη σε μπερδεύει: νομίζεις ότι είναι κλειστό το κινητό, αν το βάλεις να δείξει μαύρη οθόνη. Δεν το έχω ξαναδεί αυτό το πράγμα.

Ο επεξεργαστής έχει ακούσει ένα σωρό αρνητικά: Με την 5.1.1 δεν ζεστάθηκε καθόλου. Μα καθόλου, ότι χρήση και να του κάνεις. Μόνο σε browsing με data θα πάρει λίγη θερμοκρασία παραπάνω. Αυτό ήταν.

Εντωμεταξύ εκεί που πραγματικά βλέπω ότι το κινητό πετάει είναι σε βαριές εφαρμογές και παιχνίδια. Δεν μασάει λέμε!

Το kodi για παράδειγμα: ο τρόπος που τρέχει και η ταχύτητά του είναι καλύτερα και από PC.

Η υπηρεσία novago. Τα ίδια.

Το popcorn time. Το ίδια. Όλα τρέχουν πιο ομαλά και γρήγορα από PC χωρίς κολλήματα και χαζοαναμονές.

Το asphlalt 8 ας πούμε το καταπίνει αμάσητο.

Νομίζω σε αυτά βλέπεις την ουσιαστική επεξεργαστική δύναμη του 810.

Για το θέμα της αναμονής της οθόνης, νομίζω ότι υπάρχει μεγάλη κοροιδία από πολύ κόσμο.

Εξηγούμε: Το είχα αποκλειστικά σαν gps για 4,5 ώρες και είχα μιλήσει ενδιάμεσα με άλλη 1,5 . Η μπαταρία ήταν το 25%.

Αν κάνεις browsing με wifi πάει στις 3,5 ώρες + 1,5 ώρα ομιλία.

Αν κάνεις ο ίδιο με 3G πάει στις 3 ώρες + 1,5 ώρα ομιλία.

Αν κάνεις το ίδιο με 4G πάει στις 2,5 ώρες+ 1,5 ώρα ομιλία.

Ε, τι είναι αυτά τα screenshot που ανεβαίνουν σε όλα τα topiks με κινητά δεν καταλαβαίνω ειλικρινά.

Η κάμερά του είναι πάρα πολύ καλή. Πραγματικά δεν έχω παράπονο.

Η τιμή που το δίνουν είναι τσάμπα.

Τρέξτε!

 

(Α, ότι είναι 4G+ το είπα? Δηλαδή υπάρχει άλλο κινητό με τέτοιες δυνατότητες και αυτά τα χρήματα?)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που μπορώ να το βρώ και σε ποια τιμή? Ποια είναι η προσφορά του e-shop? Link?

Ευχαριστώ!

Edited by JIMBOAthens
Link to comment
Share on other sites

τώρα περιμένουμε να δούμε πότε και αν θα μας έρθει το 6..αναβάθμιση..

εμένα γενικά πλέον( σαν δευτέρο το έχω φυσικά) με χαλάει μόνο ο πολύ μικρός χώρος για εφαρμογές..

αν ήταν 32ρι πχ θα το κρατούσα πρώτο..στα άλλα όλα είνα μια χαρά..

ακόμα και η οθόνη μόλις αυξήσεις λίγο φωτεινότητα μια χαρά είναι..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που μπορώ να το βρώ και σε ποια τιμή? Ποια είναι η προσφορά του e-shop? Link?

Ευχαριστώ!

 

Παλικάρι η προσφορά του eshop τελείωσε (στα 299), ήταν της προηγουμενης εβδομάδας. Τώρα το έχει στα 319. Εγώ το αγόρασα από το QuickShop, σε μια μέρα στο στέλνουν με ACS και είναι και παρτίδα 510.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...