Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι θέλεις να πεις ότι το flex 2 είναι καλύτερο από το s6 edge; Μην τρελαθούμε κιόλας! Εγώ επειδή έχω το note 3 με την τελευταία lollipop και δοκίμασα και τα δύο διπλά δίπλα από έναν φίλο που ήθελε να μου το πουλήσει περιττό να πω ότι σαν το note 3 δεν είναι. Το μόνο ίσως καλύτερο που έχει το flex 2 είναι η φώτο σε χαμηλο φωτισμό. Ήμουν έτοιμος να δώσω το note 3 για το flex 2 αλλά ευτυχώς δεν το έκανα. Ένα ακόμη αρνητικό του είναι ότι μπαίνει μόνο στην κωλοτσεπη. Στην μπροστινή φαίνεται περίεργα. Δυστυχώς για flagship κινητό ήταν απογοήτευση για μένα και λυπαμαι γιατί μου άρεσε πολύ το curved σχήμα του. Ελπίζω το flex 3 να το προσέξουν περισσότερο!

Που διάβασες αυτό το πράγμα σε παρακαλώ πες μου?

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το,λέει επειδή ανέφερες ότι το έδωσες το edge...

Καλά έκανες όμως, έχεις κατι που κοστίζει το 30% της τιμής του edge και δίνει το 80% των χαρακτηριστικών του.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Το,λέει επειδή ανέφερες ότι το έδωσες το edge...

Καλά έκανες όμως, έχεις κατι που κοστίζει το 30% της τιμής του edge και δίνει το 80% των χαρακτηριστικών του.

Το 80% ρε παιδιά πως βγαίνει; Άλλο κινητό είδα εγώ; Όλο κολλήματα και κρασαρισματα ήταν! Δεν ξέρω ίσως είχε πρόβλημα αυτό που έπεσε στα χέρια μου. Να σημειώσω ότι και αυτό είχε κιτρινίλες στην οθόνη. Τέλος όπως και να έχει για 299 και σαν δευτερο κινητο αξίζει αλλά ούτε για ευρώ παραπάνω. Αν είχα την οικονομική δυνατότητα θα το κρατούσα σαν back up του note.

Link to comment
Share on other sites

Το,λέει επειδή ανέφερες ότι το έδωσες το edge...

Καλά έκανες όμως, έχεις κατι που κοστίζει το 30% της τιμής του edge και δίνει το 80% των χαρακτηριστικών του.

Το Edge είναι λίγο έως πολύ καλύτερο σε βασικές παραμέτρους αλλά το Edge έχει 299€ και όπως είπες κάνει πολλά παραπάνω απ τη τιμή του.

Το hardware του είναι πολύ δυνατό, το κινητό(με Nova prime) είναι πιο γρήγορο απ όλα τα Note 4 που είχα πάρει(κατα σειρά ταχυτητας το C/edge/f)έχει λίγη αλλά γρήγορη ραμ και το cpu/gpu του είναι πολύ δυνατό,μόνο που η lg θέλει να το δουλέψει λίγο γιατί με μαμά liuncher έχει ενίοτε θεματακια.

Πιστεύω θα στρώσει όμως με κύριο μείον την αυτονομία sot.

Επίσης εμένα μου αρέσουν κινητά με μεγάλες οθόνες, (χρόνια fan άλλωστε των Note όταν ακόμα είμασταν λίγοι και μας έλεγαν περίεργους :) )

Για μένα λοιπόν έχοντας τα διπλα δίπλα με το S6 Edge είδα ότι για μένα ήταν προτιμότερο να κρατήσω το flex που κάνω και 2 πράγματα πιο άνετα λόγο οθόνης και έχω και 500€ στη τσέπη! !)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Εχω αυτη την εξαιρετική Samsung και άψογα παίζει.

http://www.samsung.com/uk/consumer/memory-cards-hdd-odd/memory-cards/micro-sdhc-pro/MB-MG64DA/EU

Δεν υπήρχε περίπτωση να μην παίζει. Απλά αν παίζει σε uhs είναι το ερώτημα

Είναι εύκολο να κάνεις ένα test με αυτή την εφαρμογή π.χ;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.a1dev.sdbench

Το default π.χ

Link to comment
Share on other sites

Τι θέλεις να πεις ότι το flex 2 είναι καλύτερο από το s6 edge; Μην τρελαθούμε κιόλας! Εγώ επειδή έχω το note 3 με την τελευταία lollipop και δοκίμασα και τα δύο διπλά δίπλα από έναν φίλο που ήθελε να μου το πουλήσει περιττό να πω ότι σαν το note 3 δεν είναι. Το μόνο ίσως καλύτερο που έχει το flex 2 είναι η φώτο σε χαμηλο φωτισμό. Ήμουν έτοιμος να δώσω το note 3 για το flex 2 αλλά ευτυχώς δεν το έκανα. Ένα ακόμη αρνητικό του είναι ότι μπαίνει μόνο στην κωλοτσεπη. Στην μπροστινή φαίνεται περίεργα. Δυστυχώς για flagship κινητό ήταν απογοήτευση για μένα και λυπαμαι γιατί μου άρεσε πολύ το curved σχήμα του. Ελπίζω το flex 3 να το προσέξουν περισσότερο!

Φίλε,μάλλον σε αλλη συσκευή ανάφερεσε.

Καμία σχέση όλα αυτά πού γραφής πού δεν στέκουν στην πραγματικότητα.

Ποία κωλοτσεπη, υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που τα βάζουν εκεί;;!!;;!;;

 

Δεν νομίζω.

Επίσης τι φαίνεται περίεργα στίς μπροστινές τσέπες;;;;;;!!!!!

Μια χαρά πολύ βολικά είναι.

Όσο για τα τρελά lag είναι υπερβολή.

Ούτε κρασάρισματα

Στα 300 ευρώ είναι δώρο πραγματικά.

Άλλο αν σου έκατσε σκαρτη παρτίδα

(Και για back up την έχω αλλά έστω και με κάποιο περιορισμό κυρίως οθόνη και αυτονομία που έχω συνηθίσει top of the top προτάσεις ανταποκρίνεται ΑΝΕΤΑ σαν πρώτη συσκευή.

 

[/color]

Δεν υπήρχε περίπτωση να μην παίζει. Απλά αν παίζει σε uhs είναι το ερώτημα

Είναι εύκολο να κάνεις ένα test με αυτή την εφαρμογή π.χ;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.a1dev.sdbench

Το default π.χ

Θα το δοκιμασω και θα σου πω.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο ηρθε παλι στα χερια μου απο χθες. Το χαρτι ''αναφορα επισκευης'' απο την procordia γραφει

 

Βλαβη: no (main lcd) display

 

Σχολια τεχνικου: Επιστρεφεται ανεπισκευαστο λογο μεγαλης παραμονης ανταλλακτικου.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο ηρθε παλι στα χερια μου απο χθες. Το χαρτι ''αναφορα επισκευης'' απο την procordia γραφει

 

Βλαβη: no (main lcd) display

 

Σχολια τεχνικου: Επιστρεφεται ανεπισκευαστο λογο μεγαλης παραμονης ανταλλακτικου.

Κρίμα Θανάση.

Αναγκαστικά το κρατας έως φέρουν ανταλλακτικά και το ξαναδώσεις πάλι.

Δυστυχώς η LG αποδεικνύεται αναξιόπιστη.

Μου θυμίζει xperia s εμπειρία που 2 μήνες μου πήρε έως μου βάλουν σωστό panel.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον το έστειλαν πίσω, Arvato θα το είχαν μέχρι να βρεθεί ανταλλακτικό :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα Θανάση.

Αναγκαστικά το κρατας έως φέρουν ανταλλακτικά και το ξαναδώσεις πάλι.

Δυστυχώς η LG αποδεικνύεται αναξιόπιστη.

Μου θυμίζει xperia s εμπειρία που 2 μήνες μου πήρε έως μου βάλουν σωστό panel.

Κριμα για την Lg. Απο δω και περα θα ειμαι περισσοτερο επιφυλακτικος, εχει και αλλου πορτοκαλιες. Δεν εχω κολλημα με brand name.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Κριμα για την Lg. Απο δω και περα θα ειμαι περισσοτερο επιφυλακτικος, εχει και αλλου πορτοκαλιες. Δεν εχω κολλημα με brand name.

Παλι καλα που έχουμε για βασική συσκευη το z3 και ετσι καπως την βγαζεις.

Και εγω με το xperia s ειχα παραλληλα το s3.

Για κλοτσιές ειναι οι κατασκευαστές δυστυχώς και η lg μαυρο χάλι εξίσου.

 

Τα εκανε θαλασσα με αυτην την προσφορά σε αντιθεση με το lg g που δεν υπήρχαν τετοια παρατράγουδα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παλι καλα που έχουμε για βασική συσκευη το z3 και ετσι καπως την βγαζεις.

Και εγω με το xperia s ειχα παραλληλα το s3.

Για κλοτσιές ειναι οι κατασκευαστές δυστυχώς και η lg μαυρο χάλι εξίσου.

 

Τα εκανε θαλασσα με αυτην την προσφορά σε αντιθεση με το lg g που δεν υπήρχαν τετοια παρατράγουδα.

Ευτυχως εχω Vodafone Double και δεν καθομαι να παιζω με τις sim. Το πρωι ξεκιναω με flex σε 2g/3g/4g και απο το απογευμα και μετα ειμαι με το z3

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει το σέρβις αν ξαφνικά οι μεγάλες εταιρείες αποφάσισαν να το διώξουν οσο οσο για να αδειάσουν καθώς με απλά ελληνικά πριν την προσφορά ηταν στα αζήτητα.

Στο g είχαν ανταλλακτικά καθώς η συσκευή κυκλοφορούσε πολύ καιρό.οπως και στα g2,g3 είχαν ανταλλακτικά σχεδόν εξ αρχής καθώς η εταιρεία έβλεπε ότι πουλούσε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω και θα σου πω.

Ωραία, ευχαριστώ :) να δούμε πόσο αξίζει να αγοράσουμε γρήγορη καρτούλα

 

Πάντως παιδιά τα κολλήματά που τρώει μερικές φορές με κάνουν να νοσταλγώ το nexus 4 που είχα. Μέχρι και στα fb chathead μπορεί να λαγκάρει..

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, ευχαριστώ :) να δούμε πόσο αξίζει να αγοράσουμε γρήγορη καρτούλα

 

 

 

Πάντως παιδιά τα κολλήματά που τρώει μερικές φορές με κάνουν να νοσταλγώ το nexus 4 που είχα. Μέχρι και στα fb chathead μπορεί να λαγκάρει..

 

Εκανα το test.

 

Τι ακριβώς να σου πω η να σου δείξω.

 

Εδω αν αυτο ήθελες να δεις

[ATTACH]61047[/ATTACH]

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εκανα το test.

 

Τι ακριβώς να σου πω η να σου δείξω.

 

Εδω αν αυτο ήθελες να δεις

[ATTACH]61047[/ATTACH]

Λάθος Συνημμένο Αρχείο. Αν ακολουθήσετε κάποιον έγκυρο σύνδεσμο, θα σας παρακαλούσαμε να επικοινωνήσετε με τους διαχειριστές του site.

Ευχαριστώ αλλά δεν δουλεύει το link

Ένα screenshot θα ήταν αρκετό με read/write results.

Υπόψιν θέλει να έχεις μερικά GB ελεύθερο χώρο για να είναι πιο ασφαλές το συμπέρασμα.

Επίσης στο pc, σε usb 3.0 card reader π.χ. έχεις τεστάρει κι έχεις αντίστοιχα αποτελέσματα;

Link to comment
Share on other sites

Για δες τωρα

 

[ATTACH]61048[/ATTACH]

Εχω τρέξει και στο tablet με crystal disk mark με παρόμοια αποτελέσματα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εδω απο το tablet

Υπόψη οτι το test εδω έγινε με άδεια την κάρτα απο αρχεία,οταν την αγόρασα.

[ATTACH]61049[/ATTACH]

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πέρα από το ότι το βλέπω θερμό (όχι καυτό) όταν το λειτουργείς, το βλέπω πολύ καλό.

Και σήμα μου φαίνεται καλύτερο από το κλασικό αδύναμο LG σήμα, και σπιρτάδα βλέπω και οθονάρα.

 

Τώρα ειδικά με 300ε που το πήρατε, το θεωρώ όχι κλεψιά αλλά τέλεια επιλογή.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πέρα από το ότι το βλέπω θερμό (όχι καυτό) όταν το λειτουργείς, το βλέπω πολύ καλό.

Και σήμα μου φαίνεται καλύτερο από το κλασικό αδύναμο LG σήμα, και σπιρτάδα βλέπω και οθονάρα.

 

Τώρα ειδικά με 300ε που το πήρατε, το θεωρώ όχι κλεψιά αλλά τέλεια επιλογή.

Να δώσει και 1-2 update επιπλέον η LG διότι η συσκευη εχει πολλες δυνατότητες που το software την δεδομένη στιγμή υστερεί σε σχεςη με αυτο που θα μπορούσε να δώσει ωςτε να ανεβεί περισσότερη η εμπειρία χρήσης.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή την τιμή όντως δεν χωράει αμφιβολία το ότι ηταν ευκαιρία.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Να δώσει και 1-2 update επιπλέον η LG διότι η συσκευη εχει πολλες δυνατότητες που το software την δεδομένη στιγμή υστερεί σε σχεςη με αυτο που θα μπορούσε να δώσει ωςτε να ανεβεί περισσότερη η εμπειρία χρήσης.

 

Έχοντας στο παρελθόν διορθώσει κακώς κείμενα πιστεύω σε αυτή :)

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πέρα από το ότι το βλέπω θερμό (όχι καυτό) όταν το λειτουργείς, το βλέπω πολύ καλό.

Και σήμα μου φαίνεται καλύτερο από το κλασικό αδύναμο LG σήμα, και σπιρτάδα βλέπω και οθονάρα.

 

Τώρα ειδικά με 300ε που το πήρατε, το θεωρώ όχι κλεψιά αλλά τέλεια επιλογή.

Βλεπω με την εφαρμογη cpu temp σε χρηση οτι φτανει 42-44 βαθμους και το νιωθω ζεστο, παντος και στο z3 φτανει τους ιδιους βαθμους αλλα δεν το νιωθω ζεστο λογο οτι εχει γυαλι/τζαμι στο πισω μερος.

Να δώσει και 1-2 update επιπλέον η LG διότι η συσκευη εχει πολλες δυνατότητες που το software την δεδομένη στιγμή υστερεί σε σχεςη με αυτο που θα μπορούσε να δώσει ωςτε να ανεβεί περισσότερη η εμπειρία χρήσης.

Μακαρι γιατι το τηλεφωνο ειναι τουμπανο απο τεχνικα χαρακτηριστικα.

Το είδα σήμερα χάρις τον φίλο τον karthan. Κουκλί..

Σπυρο, πες στον Αντωνη (nnik_1969) οτι θα το εβλεπε και αυτος αλλα με τα ακουστικα στα αυτια :music: δεν ακουγε τιποτα :lol:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...