Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έλα ρε συ, το συστηματάκι που όταν κοιτάς το κινητό δεν σβήνει η οθόνη λέω...Το έχει και το g2 και το g3... Τσέκαρε screenshot από το g3 μου

 

Όσον αφορά το UI που "φοράει" το flex 2 (σε σχέση με το αντίστοιχο στο g2 που είχα)

- Δεν υπάρχει αυτό το σύστημα φίλε.

- Επίσης δεν υπάρχει το ωραίο εφεδάκι που όταν σύνδεες τα ακουστικά έβγαινε μια μπάρα χαμηλά με εφαρμογές για quick start.

- Επίσης πλέον με το qslide μπορείς να ανοίξεις μόνο μια εφαρμογή τη φορά και όχι 2 παράλληλα όπως στο g2.

- Επίσης το led αναβοσβήνει πάρα πολύ γρήγορα και δε μου αρέσει και παρέμεινε κλειδωμένο (δεν μπορείς να παίξεις με εφαρμογές που αλλάζουν τα χρώματά του χωρίς να γίνεις root.)

 

Βέβαια έχει κάποια καινούργια features που είναι ωραία,

- Double window με αυξομοίωση του μεγέθους τους

- Απόκρυψη πλήκτων αφής σε όποια εφαρμογή επιλέξεις

- Αλλαγή μεγέθους πληκτρολογίου

- Οποιοσδήποτε συνδυασμός πλήκτρων αφής

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

βάζω 2 φωτό μία με γκρι, και μία με λευκό (brightness 0%)

http://i.imgur.com/pNW8GMY.jpg

http://i.imgur.com/uCiLza7.jpg

 

Σ'ευχαριστώ για την απαντηση και τις φωτό.

Ακριβώς έτσι είναι και στο δικό μου. Στο λευκό δεν είναι διαφορετικό το χρώμα κάτω και αριστερά ή με ξεγελάει η φωτό?

 

P.S.: +1 για τα score του Antutu...

Link to comment
Share on other sites

 

Μ'αρέσει που χαίρεστε που βγάζει 58000 το antutu (κάποιες φορές..)

Αν δουλέψει κάποιος Oneplus ή Find 7a για 1-2 μέρες και μετά Flex 2 για το ίδιο διάστημα και δεν γνωρίζει Antutu scores θα πει ότι είναι κάτι δεκάδες χιλιάδες πόντους πίσω το Flex 2

Το ζητούμενο δεν είναι να περνάς τους άλλους στο Antutu.. :rolleyes:

Μην το πάρεις προσωπικά, δεν το λέω για εσένα συγκεκριμένα, υπάρχει γενικά αυτή η τάση

 

 

Προσωπικά δεν είμαι benchmark fan και νομίζω πώς το έχω αποδείξει σε κάποιες αναρτήσεις που είχα κάνει στο thread του g3 όπου πολλοί γράφανε αρνητικά σχόλια για τα αποτελέσματα του. Και απαντούσα αυτό που απάντησες και εσύ παραπάνω! Ούτε έκρινα αρνητικά το 1+1 διότι το θεωρώ αξιοπρεπέστατο για την αρχική του τιμή (300 ευρώ). Αυτό το ανέφερα για να επισημάνω αφενός το κακογραμμένο ui της lg και αφετέρου το θεωρητικό πρόβλημα του κινητού με υπερθερμάνσεις. Θεωρώ πως ο SD 810 σε ένα κινητό με διαφορετικό ui, λίγο πιο κοντά σε aosp (όπως είναι το 1+1 ή το nexus), θα κεντάει.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

... Αυτό το ανέφερα για να επισημάνω αφενός το κακογραμμένο ui της lg και αφετέρου το θεωρητικό πρόβλημα του κινητού με υπερθερμάνσεις. Θεωρώ πως ο SD 810 σε ένα κινητό με διαφορετικό ui, λίγο πιο κοντά σε aosp (όπως είναι το 1+1 ή το nexus), θα κεντάει.

 

Έτσι ακριβώς! +1

 

Για το θέμα της υπερθέρμανσης είπα να κάνω και γω το test που δείχνουν σε διάφορα blogs και όντως τα αποτελέσματα επιβεβαιώνουν αυτά που λέγονται...:( Παρακάτω 4 επαναλαμβανόμενα test, όσο πάει και πέφτει...

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για την απαντηση και τις φωτό.

Ακριβώς έτσι είναι και στο δικό μου. Στο λευκό δεν είναι διαφορετικό το χρώμα κάτω και αριστερά ή με ξεγελάει η φωτό?

 

P.S.: +1 για τα score του Antutu...

 

Φίλε μου δεν βλέπω κάτι σαφές.

Να κάτσω κι άλλη ώρα να κοιτάζω λευκό και γκρι σε 0% brightness μήπως πείσω τον εαυτό μου ότι έχει πρόβλημα το κινητό, το βρίσκω λίγο χαμένο χρόνο.

Ας το απολαύσουμε απλά. Γι'αυτό δεν το πήραμε;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν βλέπω κάτι σαφές.

Να κάτσω κι άλλη ώρα να κοιτάζω λευκό και γκρι σε 0% brightness μήπως πείσω τον εαυτό μου ότι έχει πρόβλημα το κινητό, το βρίσκω λίγο χαμένο χρόνο.

Ας το απολαύσουμε απλά. Γι'αυτό δεν το πήραμε;

Συμφωνώ απόλυτα.

Δεν βρίσκω κάτι μη εντός φυσιολογικών επιπέδων την απεικόνιση του λευκού.

Και σε εμένα έτσι είναι κατά 99.8% όπως το βλέπω βάση του δικού σου:p

 

Ας χαρούμε την συσκευή προτιμότερο και μην ψειρίζουμε επιπλέον την μαϊμού, εφόσον το όποιο θέμα είναι στα όρια της υποψίας η του πταίσματος.

Σε χειρότερες καταστάσεις που βγάζει μάτι, εννοείται αντικατάσταση οθόνης μιας και δεν χάνουμε τίποτα απολύτως.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια ανταλλακτικα για ν κανουμε το κινητακι μας κοκκινο ρουμπινι που μπορουμε να βρουμε ?!!

Μάλλον το ξεχνάς.

Η LG δεν παρέχει ανταλλακτικά (εκτος ίσως από Ασία αυστηρός που κυκλοφορεί το 32αρι)

Ανεπίτρεπτη και απαράδεκτη η LG να μην παρέχει και στα 2 χρώματα ανταλλακτικά.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις εντόπισα ένα καμένο (?) πιξελ...Μετά από όλα τα άλλα ήρθε κι αυτό...Πως ξέρω αν είναι καμένο και όχι κολλημένο;;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις εντόπισα ένα καμένο (?) πιξελ...Μετά από όλα τα άλλα ήρθε κι αυτό...Πως ξέρω αν είναι καμένο και όχι κολλημένο;;;

 

Εάν είναι μαύρο είναι καμμένο. Οποιοδήποτε άλλο χρώμα υποδεικνύει κόλλημα.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Γαλάζιο είναι...οπότε έχει κολλήσει...Έχω βρει κάτι εφαρμογές στο pay για fix...κάνουν δουλειά;;; καμία ιδέα-πρόταση;;;
Link to comment
Share on other sites

Γαλάζιο είναι...οπότε έχει κολλήσει...Έχω βρει κάτι εφαρμογές στο pay για fix...κάνουν δουλειά;;; καμία ιδέα-πρόταση;;;

Κλεισε το τηλεφωνο για λιγη ωρα και ανοιξε το μετα, αν δεν ξεκολλησει δοκιμασε με καμια εφαρμογη απο το play

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με το Karthan. Η αλήθεια είναι πώς τα προγράμματα αυτά, τις περισσότερες φορές δε κάνουν τίποτα. Εάν είσαι σε περίοδο DOA πάντως, αυτό δικαιολογεί αντικατάσταση συσκευής.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάντως Έχω ξενερώσει τέρμα με το κινητό...θα το φτιάξω και θα το πουλήσω...
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση

την κιτρινιλα την διακρίνεις με πλήρη φωτεινότητα σε άσπρο φόντο η όχι?

το banding σε γκρι φόντο και φωτεινότητα στο 50%(γκρι default φόντο έχει?)

στο ιμει αν γράφει GRC είναι ελληνικό αν voc είναι Ρουμανία?

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση

την κιτρινιλα την διακρίνεις με πλήρη φωτεινότητα σε άσπρο φόντο η όχι?

το banding σε γκρι φόντο και φωτεινότητα στο 50%(γκρι default φόντο έχει?)

στο ιμει αν γράφει GRC είναι ελληνικό αν voc είναι Ρουμανία?

 

Προσωπικά με πλήρη φωτεινότητα, δε τη διέκρινα. Τη διακρίνεις και σε γκρι και σε λευκό. Το colour banding ως επί των πλείστον διακρίνεται σε γκρι χρώμα. Σωστά εάν γράφει GRC απευθύνεται στην Ελληνική αγορά. Το Ρουμάνικο νομίζω πως αναφέρεται ως ROM, έτσι τουλάχιστον αναγραφόταν στο G3.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

παιδια ανταλλακτικα για ν κανουμε το κινητακι μας κοκκινο ρουμπινι που μπορουμε να βρουμε ?!!

 

Θα γινει αγνωριστοο!! Σε οσους το εχω πει οτι υπαρχει η δυνατοτητα να το κανω τοσο ομορφο αμα βρω ανταλλακτικο εχουν μεινει με το στομα ανοιχτο!! Η procordia δε θα εχει?

Edited by panosmaldini

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

Θα γινει αγνωριστοο!! Σε οσους το εχω πει οτι υπαρχει η δυνατοτητα να το κανω τοσο ομορφο αμα βρω ανταλλακτικο εχουν μεινει με το στομα ανοιχτο!! Η procordia δε θα εχει?

Λίγο δύσκολο να βρεις στη procordia, αφενός επειδή το κινητό δεν έχει εισαχθεί ακόμα στην Ελλάδα, αφετέρου επειδή εσύ το θέλεις ως spare part και όσο γνωρίζω ή procordia φέρνει μόνο ανταλλακτικά και όχι spares.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το κόκκινο καπάκι είναι αποκλειστικό σε έναν αμερικάνικο πάροχο από ότι διάβασα. σαν κάτοχος επίσης και του oneplus one και προσφάτως του flex 2 (504 παρτίδα από Vodafone) θα ήθελα να αναφέρω ότι για να φτάσει το flex 2 την εμπειρία γρηγοράδας του oneplus θέλει απαραίτητα να φύγει το bloat της lg από μέσα. Σε θέματα θερμοκρασίας σπάνια ανεβάζει θερμοκρασία πάνω από 45-46 βαθμούς ακόμα και μετα από αρκετό gaming. Το πρόβλημα του throttling σε όσα παιχνίδια και να δοκίμασα δεν επηρεάζει τις επιδόσεις του κινητού.

υπάρχει τρόπος και με το πείραγμα του system/etc/thermalengine-8994 να "ξεκλειδωσει" λιγο ακόμα ο cpu se ασφαλή πλαίσια. Η lg προφανώς στο τελευταιο firmware έριξε υπερβολικά τον επεξεργαστή θέτοντας εκτός λειτουργίας μετα τους 44 βαθμούς 2 πυρήνες. Τουλάχιστον σύμφωνα με τη δική μου συσκευή θεωρώ ότι το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι το software παρα το hardware.

Όσον αφορά τα benchmark αυτά που δείχνουν τουλάχιστον την πραγματική δύναμη της συσκευής είναι το geekbench και το slingshot es 3.1 της 3d mark όπου τα αποτελέσματα είναι παρα πολύ καλά . Προσωπική μου άποψη είναι ότι μετα το απαραίτητο tweaking η συσκευή σε γρηγοράδα υπολείπεται μόνο από το s6.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το κόκκινο καπάκι είναι αποκλειστικό σε έναν αμερικάνικο πάροχο από ότι διάβασα. σαν κάτοχος επίσης και του oneplus one και προσφάτως του flex 2 (504 παρτίδα από Vodafone) θα ήθελα να αναφέρω ότι για να φτάσει το flex 2 την εμπειρία γρηγοράδας του oneplus θέλει απαραίτητα να φύγει το bloat της lg από μέσα. Σε θέματα θερμοκρασίας σπάνια ανεβάζει θερμοκρασία πάνω από 45-46 βαθμούς ακόμα και μετα από αρκετό gaming. Το πρόβλημα του throttling σε όσα παιχνίδια και να δοκίμασα δεν επηρεάζει τις επιδόσεις του κινητού.

υπάρχει τρόπος και με το πείραγμα του system/etc/thermalengine-8994 να "ξεκλειδωσει" λιγο ακόμα ο cpu se ασφαλή πλαίσια. Η lg προφανώς στο τελευταιο firmware έριξε υπερβολικά τον επεξεργαστή θέτοντας εκτός λειτουργίας μετα τους 44 βαθμούς 2 πυρήνες. Τουλάχιστον σύμφωνα με τη δική μου συσκευή θεωρώ ότι το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι το software παρα το hardware.

Όσον αφορά τα benchmark αυτά που δείχνουν τουλάχιστον την πραγματική δύναμη της συσκευής είναι το geekbench και το slingshot es 3.1 της 3d mark όπου τα αποτελέσματα είναι παρα πολύ καλά . Προσωπική μου άποψη είναι ότι μετα το απαραίτητο tweaking η συσκευή σε γρηγοράδα υπολείπεται μόνο από το s6.

 

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο. ..απλά δεν έχει εισαχθεί Ελλάδα ούτε πρόκειται . ..έχω το κόκκινο 32αρι και είναι unbranded. ..ούτε bloat ούτε τίποτα. ..και κάτι το οποίο με χαροποιεί είναι ότι επικοινώνησα με service της LG και ναι!!!!! Έχει κανονικά εγγύηση Ελλάδα! Καθώς προορίζεται για Ευρώπη το μοντέλο...

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο. ..απλά δεν έχει εισαχθεί Ελλάδα ούτε πρόκειται . ..έχω το κόκκινο 32αρι και είναι unbranded. ..ούτε bloat ούτε τίποτα. ..και κάτι το οποίο με χαροποιεί είναι ότι επικοινώνησα με service της LG και ναι!!!!! Έχει κανονικά εγγύηση Ελλάδα! Καθώς προορίζεται για Ευρώπη το μοντέλο...

 

Το 32αρι έχει 3gb ram ή 2;

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα στο LG δεν ειναι το bloat σε καμία περιπτωςη μιας και απο τα πιο free-bloat κινητά που πέρασαν απο τα χέρια μου.

Το πρόβλημα ειναι το ανέτοιμο-πρώιμο software που φοράει.

Γενικα η LG πασχει στο δέσιμο software-hardware περιςςοτερο απο άλλες εταιρίες.

 

Και στο G4 τα πρωτα review δεν ειναι κολακευτικά για την software υλοποιηςη της LG ακόμα και με την 5.1.1 out of the box.

 

Το καλύτερο ειναι να τα αγοράζεις 5-6 μήνες μετα την κυκλοφορία τους που θα εχει ωριμάσει αφου δεχτεί πολλαπλά software update.

 

Πολυ απλά η συντριπτική πλειοψηφία εδω το απέκτησαν αποκλειστικά λόγο της προσφοράς.

Αλλιως μετρημένοι στα δάχτυλα θα έσκαγαν 550-600 ευρω για οποιαδήποτε εκδοςη.

Αυτη ειναι η αλήθεια.

 

[/color]

Το 32αρι έχει 3gb ram ή 2;

3gb ram εχει.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Που μπορω να βρω 32gb μοντελο με εγγύηση Ελλάδα?

Σε skroutz δεν υπάρχει και γενικα Ευρώπη σε γνωστά καταστήματα πχ Amazon μονο η Αμερικανική version υπάρχει.

Θα δυσκολευτείς να το βρεις και θα πρότεινα να περιμένεις το G4.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...