Jump to content

S5-g3-κάποιο άλλο;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρά είναι και το 16αρι πολύ μικρές έως ελάχιστες διάφορες έχουν

 

Οποίο και να πάρεις θα το χαρείς εξίσου

 

Αν εννοείς 16αρι με 32αρι δεν είναι μικρές οι διάφορές.ούτε και τεράστιες όμως.το 32αρι ρολαρει καλύτερα,ανοίγει γρηγορότερα εφαρμογές,μονίμως 1,4gb ram free με 104 εφαρμογές μέσα και παιχνίδια.

 

 

 

 

Ναι μωρέ γιατί βλέπω πως το κατάστημα δεν έχει καθόλου το 32άρι! 359 ευρώ το gold και ετοιμοπαράδοτο, 10 ευρώ παραπάνω το μαύρο και κατόπιν παραγγελίας...Σκάω που σκάω τόσα χρήματα να χει τουλάχιστον ράδιο το κινητό. Η αυτονομία μόνο με αγχώνει ****το...Αλλά όπως κατάλαβα αν θέλω καλή αυτονομία πρέπει να πάω σε z3 και δεν το θέλω.

 

 

η αυτονομία είναι αρκετά καλή.τα ίδια με s5,ναι ναι,το s5 δεν είναι καλύτερό.

το 5ωρο πλέον στάνταρ.

Για 6ωρα μην το χαψεις.

Κανένα από αυτά τα 2 κινητά δεν το πιάνει.

 

 

 

 

Πέρα από την αυτονομίαστην οποία η Sony κυριαρχεί Το Ζ3 είναι μακράν καλύτερο από το g3 :)

 

 

μόνο πού δεν μιλάμε για z3....όντως όμως πρέπει να είναι πολύ καλό.

 

 

 

 

Τούμπανο και το Z3 αλλά γούστα είναι αυτά εγώ προτίμησα g3

 

 

κάτι θα ήξερες.

 

 

 

 

Φυσικά και είναι γούστα. Απλά τον τελευταίο καιρό παρακολουθώ έντονα το forum και δυστυχώς βλέπω κάποιους έχουν μείνει ακόμα στην κακή εποχή της Sony -Ericsson. Ας καταλάβουν ορισμένοι ότι η Sony έχει κάνει μεγάλα βήματα.Αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.

 

Ας χαρεί ο φίλος το κινητό του κ να μην αντιμετωπισει τα προβλήματα

 

Οχι και άδικα.

Εδώ ο Alex δεν ξέρω πόσες συσκευές άλλαξε για να βρει σωστό z3.εγώ δεν θα είχα τόση υπομονή.

κι έπειτα,δεν έχει πουλήσει και τόσο ώστε να ξέρουμε πραγματικές απόψεις από χρήστες,λίγα άτομα το εχουν και σαφώς χωρίς πλήθος πωλήσεων δεν θα πήγαινα για αγορά οποιασδήποτε συσκευής.

λυπάμαι αλλα οι πωλήσεις και οι περισσότερες απόψεις φέρνουν την πραγματικότητα.

Τουλάχιστον σε εμπορικά τηλεφωνά ξέρουμε πότε σταματάν οι παιδικές ασθένειες πού σε άλλους βγάζουν και σε άλλους οχι.

Και σίγουρα,οσο αλλάζουν παρτίδες,κι έρχονται πιο νέες,σύμφωνα πάντα με τις καλές πωλήσεις πού σημειώνει μία συσκευή,υπάρχει και βελτίωσή οπότε και ελαχιστοποίηση προβλημάτων.

Η αγορά κινεί τα νήματά...

επίσης τεράστιο ρόλο στην αγορά μίας συσκευής παίζει και το support από αντιπροσωπεία και service.

Και στα 2 τυγχάνει η lg να είναι no1.

Lolipop οταν οι υπόλοιποι το ονειρεύονται ακόμα και διαβάζουν απλά νέα σχετικά με το πότε θα πάρουν κι εκείνοι.αντε υπάρχουν και οι μαγειρεμένες εκδόσεις,αλλα οχι από την μαμά εταιρεία πού είναι και το καλό.

Service...εκεί απλά φοράει τα γυαλιά στους υπόλοιπους.γρήγοροι,ελαστικοί,αξιόπιστοι.

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 134
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αν εννοείς 16αρι με 32αρι δεν είναι μικρές οι διάφορές.ούτε και τεράστιες όμως.το 32αρι ρολαρει καλύτερα,ανοίγει γρηγορότερα εφαρμογές,μονίμως 1,4gb ram free με 104 εφαρμογές μέσα και παιχνίδια.

 

 

 

 

 

 

 

η αυτονομία είναι αρκετά καλή.τα ίδια με s5,ναι ναι,το s5 δεν είναι καλύτερό.

το 5ωρο πλέον στάνταρ.

Για 6ωρα μην το χαψεις.

Κανένα από αυτά τα 2 κινητά δεν το πιάνει.

 

 

 

 

 

 

 

μόνο πού δεν μιλάμε για z3....όντως όμως πρέπει να είναι πολύ καλό.

 

 

 

 

 

 

 

κάτι θα ήξερες.

 

 

 

 

 

 

Οχι και άδικα.

Εδώ ο Alex δεν ξέρω πόσες συσκευές άλλαξε για να βρει σωστό z3.εγώ δεν θα είχα τόση υπομονή.

κι έπειτα,δεν έχει πουλήσει και τόσο ώστε να ξέρουμε πραγματικές απόψεις από χρήστες,λίγα άτομα το εχουν και σαφώς χωρίς πλήθος πωλήσεων δεν θα πήγαινα για αγορά οποιασδήποτε συσκευής.

λυπάμαι αλλα οι πωλήσεις και οι περισσότερες απόψεις φέρνουν την πραγματικότητα.

Τουλάχιστον σε εμπορικά τηλεφωνά ξέρουμε πότε σταματάν οι παιδικές ασθένειες πού σε άλλους βγάζουν και σε άλλους οχι.

Και σίγουρα,οσο αλλάζουν παρτίδες,κι έρχονται πιο νέες,σύμφωνα πάντα με τις καλές πωλήσεις πού σημειώνει μία συσκευή,υπάρχει και βελτίωσή οπότε και ελαχιστοποίηση προβλημάτων.

Η αγορά κινεί τα νήματά...

επίσης τεράστιο ρόλο στην αγορά μίας συσκευής παίζει και το support από αντιπροσωπεία και service.

Και στα 2 τυγχάνει η lg να είναι no1.

Lolipop οταν οι υπόλοιποι το ονειρεύονται ακόμα και διαβάζουν απλά νέα σχετικά με το πότε θα πάρουν κι εκείνοι.αντε υπάρχουν και οι μαγειρεμένες εκδόσεις,αλλα οχι από την μαμά εταιρεία πού είναι και το καλό.

Service...εκεί απλά φοράει τα γυαλιά στους υπόλοιπους.γρήγοροι,ελαστικοί,αξιόπιστοι.

 

Και επειδή έχει lollipop το G3 δηλαδή οι χρήστες note 4,Z2,Z3,Alpha και όλα τα άλλα που δεν την έχουν πάρει πρέπει να ανησυχούμε ? Από την στιγμή που το κινητό μου δουλεύει ρολόι δεν μου καίγεται καρφί αν πάρω την lollipop το Πάσχα. Θέλω όμως όταν την πάρω να είναι το κινητό όπως τώρα η καλύτερο αν γίνεται. (νομίζω θυμάσαι τι είχε γίνει στο s3 με την 4.3)

Φυσικά και παίζει ρόλο το support. Συμφωνώ

Από service δεν ξέρω τι παίζει στην Ελλάδα, μένω Γερμανία. Αν και ποτέ δεν έχω στείλει συσκευή για service.

Αυτό με τον Alex δεν πιστεύω να έχει τύχει πολλές φορές.Ήταν μια ατυχή περίπτωση. Είχα το Ζ2 πρώτη παρτίδα και όλα ήταν όπως έπρεπε (στην αρχή της κυκλοφορίας του έλεγαν κάποια άτομα ότι είχε κενά ή οθόνη και κάτι τέτοια). Εγώ δεν ετυχα σε κάτι τέτοιο.Την υπομονή του Alex δεν την έχω.

Αλλά με το G3 πρέπει να ρίξεις μελέτη για μα πάρεις συσκευή και αν σου βγει καλή.

(Παρτίδα,Όχι 16αρι λευκό επειδή ραγιζε σε ένα σημείο και όλα αυτά)

Δούλεψα δίπλα δίπλα G3 με Ζ2 και όχι η οθόνη του Ζ2 δεν είναι ξέπλυμενη. Μου άρεσε καλύτερα από του lg.Βασικά πουθενά δεν με κέρδισε το G3.Έτσι είδα εγώ το G3.Δεν με συγκίνησε σαν κινητό καθόλου, άλλοι το θεωρούν vfm. Ο καθένας όπως το βλέπει

Link to comment
Share on other sites

Δούλεψα δίπλα δίπλα G3 με Ζ2 και όχι η οθόνη του Ζ2 δεν είναι ξέπλυμενη. Μου άρεσε καλύτερα από του lg.Βασικά πουθενά δεν με κέρδισε το G3.Έτσι είδα εγώ το G3.Δεν με συγκίνησε σαν κινητό καθόλου, άλλοι το θεωρούν vfm. Ο καθένας όπως το βλέπει

Αυτό το είδα και γω χθες στη δουλειά που το έχει ένα παλικάρι.Του Ζ2 μου φάνηκε πολύ καλύτερη ενώ στο media όταν είχα πάει να τα δω μου άρεσε του g3.Τέλος πάντων γούστα είναι αυτά

Link to comment
Share on other sites

Z3 πάντως 110 ευρώ παραπάνω! Μπρρ! Να λείπει...Btw ξέρετε άλλο σκρουτζομάγαζο να κάνει άτοκες;;; Λέω τώρα εγώ...
Link to comment
Share on other sites

Z3 πάντως 110 ευρώ παραπάνω! Μπρρ! Να λείπει...Btw ξέρετε άλλο σκρουτζομάγαζο να κάνει άτοκες;;; Λέω τώρα εγώ...

Open365 κάνει 6 άτοκες για αγορές άνω των 200€

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

κανας φιλος που να εχει περασει απο z2 σε z3 εχει να μας πει αν αξιζει το κοπο? ειναι και 150€ διαφορα..

 

θελω να παρω ενα δωρο στον πατερα μου και μιας και εχω το g2 που ειμαι φουλ ευχαριστημενος ελεγα να παω σε g3 με κλειστα ματια, αλλα μπηκα και διαβασα καποια τεστ μπαταριας και ψιλοκολησα..

 

τωρα τα sony εμφανισιακα ποτε δε μου πολυαρεσαν.. ενω το s5 με το αθλιο πισω καπακι το απορριπτω..

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

κανας φιλος που να εχει περασει απο z2 σε z3 εχει να μας πει αν αξιζει το κοπο? ειναι και 150€ διαφορα..

 

με βάση τις λίγες διαφορές που έχουν δεν αξίζει, εκτός αν κάποιος δίνει τόσο μεγάλη βάση πια στην κάμερα

Link to comment
Share on other sites

Ποια κάμερα...μέτρια η απόδοσή και στο z3.πως το καταφέρνουν αυτοί οι Ιάπωνες δεν μπορώ να το καταλάβω.

Το g3 5 ώρες αυτονομία

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

κανας φιλος που να εχει περασει απο z2 σε z3 εχει να μας πει αν αξιζει το κοπο? ειναι και 150€ διαφορα..

 

θελω να παρω ενα δωρο στον πατερα μου και μιας και εχω το g2 που ειμαι φουλ ευχαριστημενος ελεγα να παω σε g3 με κλειστα ματια, αλλα μπηκα και διαβασα καποια τεστ μπαταριας και ψιλοκολησα..

 

τωρα τα sony εμφανισιακα ποτε δε μου πολυαρεσαν.. ενω το s5 με το αθλιο πισω καπακι το απορριπτω..

Το z3 υπερέχει στην φωτεινότητα και αντίθεση της οθόνης πράγμα που συμβάλει σε καλύτερη ορατότητα στον ήλιο.

Αλλά έχει πιο υπερκορεσμενα χρώματα σε στυλ amoled και όχι τα πιο φυσικά του z2.

Συνολικά το z2 είναι όπως η οθονη του g2 σε όλους τους παραμέτρους.

Άρα αν σε βολεύει του g2 θα σε βολέψει εξίσου στο z2( τα είχα και τα 2 κινητά από ένα εξάμηνο το καθένα)

Επίσης έχει καλύτερο κράτημα και πιο βολικό στην χρήση του με το χέρι το z3.

Εγώ έκανα την αναβάθμιση για αυτούς τους 2 λόγους διότι μου αρέσουν οι πιο φωτεινές οθόνες και ήθελα πιο βολικό κράτημα στο χέρι.

Τώρα το αν αξίζει η διαφορά αυτό το κρίνει ο καθε ένας διαφορετικά με τα δικά του κριτήρια.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντήσεις.. πηγα είδα απο κοντα το z2 και μου αρεσε πολυ.. ακριβως οτι ψαχνω με μονο μειονεκτημα στην αριστερη πλευρα που εχει τις απαισιες ακιδες για ον magnetic charger.. μεγαλο φαουλ που δεν κρυβονται καπως.

 

το θέμα είναι πως έπεσα σε αυτο το συγκριτικό του gsmarena.. http://www.gsmarena.com/camera_shootout-review-1104p5.php

πραγματικα δε το περίμενα τοσο χάλια στις φωτογραφιες.. δλδ ελεος.. ας μου πει καποιος κάτοχος.. μηπως εχουν βελτιωθει τα πράγματα και εκει ηταν κάποιο πρώιμο firmware?

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...