Jump to content

S5-g3-κάποιο άλλο;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τεσπα ας ασχοληθούμε με κανέναν άνθρωπο που να θέλει όντως βοήθεια...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 134
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλή σας μέρα παιδιά! Εγώ χρειάζομαι πραγματικά βοήθεια στο ποιο από τα δύο αυτά κινητά να επιλέξω. Διάβασα ένα - ένα τα ποστ σας και ευχαριστώ για τις συμβουλές παρόλο που δεν ήταν για μένα. Κάτοχος galaxy s3, και πάω για αλλαγή. Σε συγκεκριμένο σκρουτζομάγαζο που υπάρχει εδώ στην Κρήτη η διαφορά μεταξύ των δύο κινητών κυμαίνεται στα 80 ευρώ. Είναι λίγο πιο οικονομικό το G3 και αφού δεν έχει τεράστιες διαφορές με το S5 λέω να καταλήξω εκεί...
Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα παιδιά! Εγώ χρειάζομαι πραγματικά βοήθεια στο ποιο από τα δύο αυτά κινητά να επιλέξω. Διάβασα ένα - ένα τα ποστ σας και ευχαριστώ για τις συμβουλές παρόλο που δεν ήταν για μένα. Κάτοχος galaxy s3, και πάω για αλλαγή. Σε συγκεκριμένο σκρουτζομάγαζο που υπάρχει εδώ στην Κρήτη η διαφορά μεταξύ των δύο κινητών κυμαίνεται στα 80 ευρώ. Είναι λίγο πιο οικονομικό το G3 και αφού δεν έχει τεράστιες διαφορές με το S5 λέω να καταλήξω εκεί...

 

αν πας στο 32άρι G3 νομίζω είναι καλύτερη επιλογή του S5

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα παιδιά! Εγώ χρειάζομαι πραγματικά βοήθεια στο ποιο από τα δύο αυτά κινητά να επιλέξω. Διάβασα ένα - ένα τα ποστ σας και ευχαριστώ για τις συμβουλές παρόλο που δεν ήταν για μένα. Κάτοχος galaxy s3, και πάω για αλλαγή. Σε συγκεκριμένο σκρουτζομάγαζο που υπάρχει εδώ στην Κρήτη η διαφορά μεταξύ των δύο κινητών κυμαίνεται στα 80 ευρώ. Είναι λίγο πιο οικονομικό το G3 και αφού δεν έχει τεράστιες διαφορές με το S5 λέω να καταλήξω εκεί...

 

Θα μπορούσες να αναφέρεις το μαγαζί που λες να το ξερουμε και οι λοιποι διαμένοντες στην Κρήτη;:)

Link to comment
Share on other sites

αν πας στο 32άρι G3 νομίζω είναι καλύτερη επιλογή του S5

 

Καλή σας μέρα παιδιά! Εγώ χρειάζομαι πραγματικά βοήθεια στο ποιο από τα δύο αυτά κινητά να επιλέξω. Διάβασα ένα - ένα τα ποστ σας και ευχαριστώ για τις συμβουλές παρόλο που δεν ήταν για μένα. Κάτοχος galaxy s3, και πάω για αλλαγή. Σε συγκεκριμένο σκρουτζομάγαζο που υπάρχει εδώ στην Κρήτη η διαφορά μεταξύ των δύο κινητών κυμαίνεται στα 80 ευρώ. Είναι λίγο πιο οικονομικό το G3 και αφού δεν έχει τεράστιες διαφορές με το S5 λέω να καταλήξω εκεί...

Συμφωνώ... Και εγώ s3 είχα πριν και προτίμησα g3 32gb... Καθημερινά σχεδόν δουλεύω και ένα s5 της αδερφής μου θεωρώ οτι είναι ένα πολύ καλό τηλέφωνο αλλά είναι ένα s3 με καλύτερα specs πιο τετράγωνο και με λίγο καλύτερη ποιότητα κατασκευής. Γνώμη μου άλλαξε και πήγαινε lg να δεις και κάτι διαφορετικό. Σίγουρα δεν θα το μετανιώσεις και πάντα κατά την δική μου άποψη συνολικά είναι καλύτερο το g3. Κάποιοι δεν θα συμφωνήσουν αλλά αυτό πιστεύω

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα παιδιά! Εγώ χρειάζομαι πραγματικά βοήθεια στο ποιο από τα δύο αυτά κινητά να επιλέξω. Διάβασα ένα - ένα τα ποστ σας και ευχαριστώ για τις συμβουλές παρόλο που δεν ήταν για μένα. Κάτοχος galaxy s3, και πάω για αλλαγή. Σε συγκεκριμένο σκρουτζομάγαζο που υπάρχει εδώ στην Κρήτη η διαφορά μεταξύ των δύο κινητών κυμαίνεται στα 80 ευρώ. Είναι λίγο πιο οικονομικό το G3 και αφού δεν έχει τεράστιες διαφορές με το S5 λέω να καταλήξω εκεί...

 

Στα χανιά λες?

Εννοείται g3 θα σού πρότεινα κι εγώ.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα παιδιά! Εγώ χρειάζομαι πραγματικά βοήθεια στο ποιο από τα δύο αυτά κινητά να επιλέξω. Διάβασα ένα - ένα τα ποστ σας και ευχαριστώ για τις συμβουλές παρόλο που δεν ήταν για μένα. Κάτοχος galaxy s3, και πάω για αλλαγή. Σε συγκεκριμένο σκρουτζομάγαζο που υπάρχει εδώ στην Κρήτη η διαφορά μεταξύ των δύο κινητών κυμαίνεται στα 80 ευρώ. Είναι λίγο πιο οικονομικό το G3 και αφού δεν έχει τεράστιες διαφορές με το S5 λέω να καταλήξω εκεί...

 

Το s5 έχει καλύτερη αυτονομία και οθόνη,αλλά χάνει σε κλειδώματα και έλλειψη ραδιόφωνου.

Το g3 Καλύτερη αναλογία οθόνης-διαστάσεις συσκευης μαζί με το software όπως πχ τα gestures με double tap όλα τα λεφτά που είναι το μοναδικα πλεονέκτημα του.

Κάμερα και τα 2 ισάξια είναι και σε υψηλό επίπεδο.

Ποιότητα κατασκευής συναγωνιζονται και τα 2 ποιο είναι το χειρότερο,αλλά σαν κάτοχος s3 δεν θα σου κακοφανει θα έλεγα άμα η πλαστικουρα δεν σε ενοχλεί.

 

Οποίο και να επιλέξεις κάποιο συμβιβασμό θα κάνεις,άρα διαλέγεις σε ποιες παράμετρυς θα κάνεις τα στραβά μάτια.

Αν επιλέξεις το lg κοίταξε να πάρεις 410 και έπειτα παρτίδα δηλαδή Οκτωβρίου και μετά διότι το πρώτο τρίμηνο υπήρχαν πολλά δυσάρεστα θέματα(επανεκκινησεις,ξαφνικός θάνατος κ.α)

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είστε απίστευτοι, ευχαριστώ! Το κατάστημα είναι το Electrocrete της Electronet εδώ στο Ηράκλειο και έχει free μεταφορικά εντός Κρήτης. Επίσης σου δίνει τη δυνατότητα πληρωμής έως 6 άτοκες δόσεις. Δεν έχω δουλέψει ποτέ Lg και έχω κάποιους ενδοιασμούς, αλλά σαν έμπειροι χρήστες που είστε δεν έχω παρά να σας εμπιστευτώ. Ξέρω πως θα σας φανεί περίεργο αλλά δε φανταζόμουν πως θα αγοράσω ποτέ smartphone πέρα από Samsung. Πείτε το κόλλημα, δεν ξέρω. Τα iphone δεν τα θέλω για κάποιους δικούς μου λόγους. G3 λοιπόν. Αλλά άντε να βρω άκρη τι παρτίδα θα είναι μέσω τηλεφώνου. Μια φορά που τους μίλησα μου είπαν πως δεν έχουν φυσικό κατάστημα άρα δε μπορώ να πάω κάπου να επεξεργαστώ το κινητο. :( Οψόμεθα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είστε απίστευτοι, ευχαριστώ! Το κατάστημα είναι το Electrocrete της Electronet εδώ στο Ηράκλειο και έχει free μεταφορικά εντός Κρήτης. Επίσης σου δίνει τη δυνατότητα πληρωμής έως 6 άτοκες δόσεις. Δεν έχω δουλέψει ποτέ Lg και έχω κάποιους ενδοιασμούς, αλλά σαν έμπειροι χρήστες που είστε δεν έχω παρά να σας εμπιστευτώ. Ξέρω πως θα σας φανεί περίεργο αλλά δε φανταζόμουν πως θα αγοράσω ποτέ smartphone πέρα από Samsung. Πείτε το κόλλημα, δεν ξέρω. Τα iphone δεν τα θέλω για κάποιους δικούς μου λόγους. G3 λοιπόν. Αλλά άντε να βρω άκρη τι παρτίδα θα είναι μέσω τηλεφώνου. Μια φορά που τους μίλησα μου είπαν πως δεν έχουν φυσικό κατάστημα άρα δε μπορώ να πάω κάπου να επεξεργαστώ το κινητο. :( Οψόμεθα...

Και ένα κολλημένος ήμουν με τα Samsung αλλά μέχρι ένα σημείο πρέπει κάτι να κάνει Samsung γιατί όλο τα ίδια και τα ίδια.... Επέλεξα να πάρω το LG g3 32gb και δεν το έχω μετανιώσει στο ελάχιστο!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χμμ, για 16gb δεν το συζητάμε καθόλου ε; Πιο οικονομικό βλέπετε... ;)

Μια χαρά είναι και το 16αρι πολύ μικρές έως ελάχιστες διάφορες έχουν

 

Οποίο και να πάρεις θα το χαρείς εξίσου

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι μωρέ γιατί βλέπω πως το κατάστημα δεν έχει καθόλου το 32άρι! 359 ευρώ το gold και ετοιμοπαράδοτο, 10 ευρώ παραπάνω το μαύρο και κατόπιν παραγγελίας...Σκάω που σκάω τόσα χρήματα να χει τουλάχιστον ράδιο το κινητό. Η αυτονομία μόνο με αγχώνει ****το...Αλλά όπως κατάλαβα αν θέλω καλή αυτονομία πρέπει να πάω σε z3 και δεν το θέλω.
Link to comment
Share on other sites

Ναι μωρέ γιατί βλέπω πως το κατάστημα δεν έχει καθόλου το 32άρι! 359 ευρώ το gold και ετοιμοπαράδοτο, 10 ευρώ παραπάνω το μαύρο και κατόπιν παραγγελίας...Σκάω που σκάω τόσα χρήματα να χει τουλάχιστον ράδιο το κινητό. Η αυτονομία μόνο με αγχώνει ****το...Αλλά όπως κατάλαβα αν θέλω καλή αυτονομία πρέπει να πάω σε z3 και δεν το θέλω.

 

Πέρα από την αυτονομίαστην οποία η Sony κυριαρχεί Το Ζ3 είναι μακράν καλύτερο από το g3 :)

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από την αυτονομίαστην οποία η Sony κυριαρχεί Το Ζ3 είναι μακράν καλύτερο από το g3 :)

Τούμπανο και το Z3 αλλά γούστα είναι αυτά εγώ προτίμησα g3

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τούμπανο και το Z3 αλλά γούστα είναι αυτά εγώ προτίμησα g3

 

Φυσικά και είναι γούστα. Απλά τον τελευταίο καιρό παρακολουθώ έντονα το forum και δυστυχώς βλέπω κάποιους έχουν μείνει ακόμα στην κακή εποχή της Sony -Ericsson. Ας καταλάβουν ορισμένοι ότι η Sony έχει κάνει μεγάλα βήματα.Αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.

 

Ας χαρεί ο φίλος το κινητό του κ να μην αντιμετωπισει τα προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να το παραγγείλω αύριο ή λέτε να περιμένω κάνα 15θήμερο μπας και πέσει λίγο παραπάνω η τιμή του;
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και είναι γούστα. Απλά τον τελευταίο καιρό παρακολουθώ έντονα το forum και δυστυχώς βλέπω κάποιους έχουν μείνει ακόμα στην κακή εποχή της Sony -Ericsson. Ας καταλάβουν ορισμένοι ότι η Sony έχει κάνει μεγάλα βήματα.Αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.

 

Ας χαρεί ο φίλος το κινητό του κ να μην αντιμετωπισει τα προβλήματα

Καμία επαφή ζαχαρωνω τα Sony από εποχή z1 και τώρα κοίταζα και το Z3 απλά η τιμή του με κράτησε μακριά αλλά πιστεύω είναι ένα κινητό με απίστευτες δυνατότητες... Ποιος ξέρει ίσως στο z4... Καλό είναι να αλλάζει στρατόπεδα ενας χρήστης και να βλέπει τι μπορούν να προσφέρουν και οι άλλοι μόνο έτσι θα αποκτήσουμε πιο ολοκληρωμένη άποψη ;)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καμία επαφή ζαχαρωνω τα Sony από εποχή z1 και τώρα κοίταζα και το Z3 απλά η τιμή του με κράτησε μακριά αλλά πιστεύω είναι ένα κινητό με απίστευτες δυνατότητες... Ποιος ξέρει ίσως στο z4... Καλό είναι να αλλάζει στρατόπεδα ενας χρήστης και να βλέπει τι μπορούν να προσφέρουν και οι άλλοι μόνο έτσι θα αποκτήσουμε πιο ολοκληρωμένη άποψη ;)

 

Έχεις τα δίκια σου! Περιμένουμε και το S6 όπου να ναι. Για G4 έχει ακουστεί κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις τα δίκια σου! Περιμένουμε και το S6 όπου να ναι. Για G4 έχει ακουστεί κάτι;

Ε λογικά κάπου τον Μάιο θα σκάσει και αυτό... Ελπίζω με το s6 να κάνει το Come Back η Samsung που λέει και η Άντζελα! :D:D:D.. Το flex2 βγήκε τώρα και φαίνεται πολλά υποσχόμενο αλλά προς το παρόν ακριβό

Ζ1 με Ζ3 όμως είναι μέρα με την νύχτα!

Ε ναι μέρα με την νύχτα εννοείται αλλά και το z1 για την εποχή του ήταν επαναστατικό... Άσχετα αν δεν πήγε τόσο καλά

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ε λογικά κάπου τον Μάιο θα σκάσει και αυτό... Ελπίζω με το s6 να κάνει το Come Back η Samsung που λέει και η Άντζελα! :D:D:D.. Το flex2 βγήκε τώρα και φαίνεται πολλά υποσχόμενο αλλά προς το παρόν ακριβό

 

Ε ναι μέρα με την νύχτα εννοείται αλλά και το z1 για την εποχή του ήταν επαναστατικό... Άσχετα αν δεν πήγε τόσο καλά

 

Ένας λόγος που δεν πήγε καλά είναι ότι έπρεπε να παίξεις tzoker για το ποια οθόνη θα χε το δικό σου. Παρόλο αυτά ιδίως το Ζ3 είναι πολύ ωραία κατασκευή...

Link to comment
Share on other sites

Ένας λόγος που δεν πήγε καλά είναι ότι έπρεπε να παίξεις tzoker για το ποια οθόνη θα χε το δικό σου. Παρόλο αυτά ιδίως το Ζ3 είναι πολύ ωραία κατασκευή...

Ε δεν νομίζω να ήξερε ο μέσος χρήστης τα θέματα που είχε βγάλει η οθόνη εκτός και αν έμπαινε σε forum και αν ασχολούνταν γενικώς

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μη ξεχνάτε το Z2 παιδιά.Είναι πολύ καλό για τα λεφτά του και σε σχέση με το 16αρι g3 πιστεύω είναι καλύτερο

Πολύ καλό και αυτό.. Δεν ξέρω νομίζω ότι τα κινητά σε αυτό το επίπεδο είναι όλα καλά έχουν όλα τα + και - από εκεί και πέρα είναι στο γούστο ξεκάθαρα... Ότι και να πάρεις θα το απολαύσεις

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...