Jump to content

Leagoo Elite 1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά σήμερα μου το στείλανε από Geekbuying και μου δώσανε και tracking number... Μια χαρά!!! :up: Ελπίζω τώρα να έρθει σχετικά σύντομα... Ελπίζω σε κανένα 20ήμερο αν και λόγω γιορτών δύσκολο το βλέπω...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 275
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εξαιρετικο το σερβις της leagoo. μιλησα μαζι τους και μου στελνουν ηδη ανταλακτικο ηχειο για να το φτιαξω. βεβαια το πληρωσα αλλα ετσι κι αλλιως αν το εστελνα παλι καλυπτουν μονο τα μεταφορικα τους προς εσενα. απλα γλυτωσα χρονο με το να το στειλω να περιμενω να το φτιαξουν και να μου το ξαναστειλουν.

καλα δεν το συζητω να το στειλω στο geek ουτε σε τρεις μηνες δεν θα ειχα τηλεφωνο

 

παντως στα mail ειναι αμεσοι ειδικα τις πρωινες ωρες

 

ενημερωτικα παντως η πισω πλατη ειναι κολημενη με ταινια διπλης, για να το ανοιξεις απο την μερια του ηχειου αν βαλεις το νυχι σιγα σιγα το τραβας και το ξεκολας, προσοχη γιατι φευγει το καλυματακι του φλας και χανεται ευκολα. οταν το βγαλεις βλεπεις μπαταρια ηχειο και την main. ευκολα παντως αποσυρναμολογειται

Edited by ninjamoz
Link to comment
Share on other sites

εξαιρετικο το σερβις της leagoo. μιλησα μαζι τους και μου στελνουν ηδη ανταλακτικο ηχειο για να το φτιαξω. βεβαια το πληρωσα αλλα ετσι κι αλλιως αν το εστελνα παλι καλυπτουν μονο τα μεταφορικα τους προς εσενα. απλα γλυτωσα χρονο με το να το στειλω να περιμενω να το φτιαξουν και να μου το ξαναστειλουν.

καλα δεν το συζητω να το στειλω στο geek ουτε σε τρεις μηνες δεν θα ειχα τηλεφωνο

 

παντως στα mail ειναι αμεσοι ειδικα τις πρωινες ωρες

 

ενημερωτικα παντως η πισω πλατη ειναι κολημενη με ταινια διπλης, για να το ανοιξεις απο την μερια του ηχειου αν βαλεις το νυχι σιγα σιγα το τραβας και το ξεκολας, προσοχη γιατι φευγει το καλυματακι του φλας και χανεται ευκολα. οταν το βγαλεις βλεπεις μπαταρια ηχειο και την main. ευκολα παντως αποσυρναμολογειται

 

Μια που το άνοιξες και το είδες εσωτερικά... Η μπαταρία σε περίπτωση που χαλάσει ή πέσει η διάρκειά της με τον καιρό, είναι εύκολο να αλλαχτεί??? Γιατί απ' ότι ξέρω είναι ενσωματωμένη... Υπάρχει τέτοια δυνατότητα???

Γνωρίζεις που είναι το σέρβις τους??? Αθήνα ή Θεσσαλονίκη???

Edited by helven
Link to comment
Share on other sites

Μια που το άνοιξες και το είδες εσωτερικά... Η μπαταρία σε περίπτωση που χαλάσει ή πέσει η διάρκειά της με τον καιρό, είναι εύκολο να αλλαχτεί??? Γιατί απ' ότι ξέρω είναι ενσωματωμένη... Υπάρχει τέτοια δυνατότητα???

Γνωρίζεις που είναι το σέρβις τους??? Αθήνα ή Θεσσαλονίκη???

ναι ευκολο ειναι. εχει ενα αυτοκολητο στην μπαταρια. δεν ξερω αν εχει κολημενα καλωδια . αλλα και να εχει για καποιον που ξερει απο κολησεις ειναι θεμα ενος λεπτου να την αλλαξει. σερβις δεν υπαρχει πουθενα ελλαδα. το σαιτ εχει εδρα σαλονικη και ειπαν οτι απο το νεο ετος σκεφτονται να κανουν και τμημα σερβις αλλα δεν θα αναλαμβανουν εγγυησεις απο συσκευες που δεν αγοραστηκαν απο αυτους

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ninjamoz μιας και το ανοιξες δεν κανεις και το κοπο να βαλεις καμμια φωτο να δουμε πως ειναι;

 

Μολις μου ερθει το ηχειο θα το ξανανοιξω να το περασω οποτε θα σας βγαλω φωτογραφιες και βιντεο. Γενικα παντως ευκολα μπορει να παρει νερο και υγρασια απο την πλατη. Δεν έχει καμία αδιαφροχοποιηση., απλα ειναι ενα καπακι κολημενο πανω

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ερθει το ηχειο θα το ξανανοιξω να το περασω οποτε θα σας βγαλω φωτογραφιες και βιντεο. Γενικα παντως ευκολα μπορει να παρει νερο και υγρασια απο την πλατη. Δεν έχει καμία αδιαφροχοποιηση., απλα ειναι ενα καπακι κολημενο πανω

 

Γενικά δηλαδή ποια είναι η γνώμη σου για την ποιότητα κατασκευής του??? Επίσης από τη μέχρι τώρα χρήση είσαι ικανοποιημένος με τις επιδόσεις του (χρήση & σήμα internet, κάμερα, gps, ανάλυση οθόνης, ένταση ακουστικού & ηχείων, μπαταρία)??? :help:

Link to comment
Share on other sites

Γενικά δηλαδή ποια είναι η γνώμη σου για την ποιότητα κατασκευής του??? Επίσης από τη μέχρι τώρα χρήση είσαι ικανοποιημένος με τις επιδόσεις του (χρήση & σήμα internet, κάμερα, gps, ανάλυση οθόνης, ένταση ακουστικού & ηχείων, μπαταρία)??? :help:

 

Οθονη κοσμημα. Ιντερνετ καλο. Ταχυτητα μεγαλη. Gps πολυ γρηγαρα κλειδωνει. Wind 4g συνεχεια εντος πολης. Ηχειο εμενα τα επαιξε στη βδομαδα οχι πολυ δυνατο παντως οπως και το ακπυστικο. Μπαταρία μια μερα με το ζόρι για νορμαλ χρηση. Απο φινίρισμα άψογο. Η ρομ σε μενα εχει θεματσκια

Link to comment
Share on other sites

Οθονη κοσμημα. Ιντερνετ καλο. Ταχυτητα μεγαλη. Gps πολυ γρηγαρα κλειδωνει. Wind 4g συνεχεια εντος πολης. Ηχειο εμενα τα επαιξε στη βδομαδα οχι πολυ δυνατο παντως οπως και το ακπυστικο. Μπαταρία μια μερα με το ζόρι για νορμαλ χρηση. Απο φινίρισμα άψογο. Η ρομ σε μενα εχει θεματσκια

 

Τι είδους θεματάκια δηλαδή??? Κανείς άλλος που αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα ή κάποιο άλλο???

Link to comment
Share on other sites

Τι είδους θεματάκια δηλαδή??? Κανείς άλλος που αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα ή κάποιο άλλο???

δεν μου εκανε το update και το φλασαρα. μερικες φορες σκαλωνει το κεντρικο μενου. και εβγαζε υπερθερμανση οταν ειχα ανοιχτο το pocket dials.

 

και στο εξωτερικο που διαβαζα τα εχουν αυτα τα προβληματα. αλλα ειναι θεματα rom οποτε πιστευω με τις επομενες ανανεωσεις θα τα λυσουν

Edited by ninjamoz
Link to comment
Share on other sites

Οθονη κοσμημα. Ιντερνετ καλο. Ταχυτητα μεγαλη. Gps πολυ γρηγαρα κλειδωνει. Wind 4g συνεχεια εντος πολης. Ηχειο εμενα τα επαιξε στη βδομαδα οχι πολυ δυνατο παντως οπως και το ακπυστικο. Μπαταρία μια μερα με το ζόρι για νορμαλ χρηση. Απο φινίρισμα άψογο. Η ρομ σε μενα εχει θεματσκια

 

Εχεις παρατηρησει αυτα τα περιεργα του gps των mtk επεξεργαστων που ενω σε βγαζουν κανονικα ξαφνικα σε πετανε ενα δυο τετραγωνα πιο περα και κανει ανακατευθυνση?

Μιας και εχεις wind εισαι αθηνα? σου δουλευει παντου κομπλε? και τα δεδομενα?

Edited by Tearstios
Link to comment
Share on other sites

Από ρουταρισμα παιδιά πως πάει?

Υπάρχει τρόπος?

Έχει δοκιμάσει κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

Εχεις παρατηρησει αυτα τα περιεργα του gps των mtk επεξεργαστων που ενω σε βγαζουν κανονικα ξαφνικα σε πετανε ενα δυο τετραγωνα πιο περα και κανει ανακατευθυνση?

Μιας και εχεις wind εισαι αθηνα? σου δουλευει παντου κομπλε? και τα δεδομενα?

Ειμαι λαρισα και μενω κέντρο., εχω παντου 4g με την wind. Cosmote δεν δοκίμασα. Gps λιγο sygic που εβαλα ηταν οκ. Root εχει κανει ενας http://forum.xda-developers.com/android/general/leagoo-elite-1-5-0-jdi-hd-fingerprint-t3187424/page14

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά ειναι 5" η 5.5"?

 

Επίσης πολυ καλη θηκη η παρακάτω

 

5 ειναι η οθόνη
Link to comment
Share on other sites

ειμαι αναμεσα στο elite 1 και στο meizu m1 note πραγματικα εχω μπερδεττει πολύ. ...ππια η γνωμη σας αναμεσα στα 2?

 

Το meizu εχει μεγαλυτερη οθονη,καλυτερη μπαταρια και εχει καλυτερη cpu..Επισης η h meizu σαν brand ειναι μεγαλυτερη της leago

Το elite 1 εχει δαχτυλικο αποτυπωμα,16 πισω καμερα και 13 μπροστα,32gb xωρο με δυνατοτητα επεκτασης και 3gb Ram

 

Διαλεγεις και παιρνεις.Εγω απλα απο εμπειρια εχωντας παλαιοτερα meizu mx4,mx4 pro και τψρα meizu m2 note ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο τα τηλεφωνα και δεν με εχουν βγαλει κανενα απολυτως προβλημα.Με ενα leago που ειχα παρουσιαστικε προβλημα στο μικροφωνο.

 

Επισης αν εισαι απο θεσσαλονικη μπορεις να πας να δεις το leagoo απο κοντα σε ενα μαγαζι που φερνει κινητα της εταιριας(βρισκεται στο κεντρο,κοντα στην ναβαρινου)..Μετα πας και σε ενα παμπλικ να δεις m2 note που ειναι κατα 80% ιδιο με το m1 note....και δες πιο θα σου κανει το κλικ

Edited by Pavletos
Link to comment
Share on other sites

μου στειλανε την νεα ρομ αντε να δουμε μπας και διορθωθει τιποτα

 

https://drive.google.com/file/d/0B51BGY36iV27Zzh0UW85c2VKbEE/view?usp=sharing

 

ηρθανε σε ολους τα update?

Edited by ninjamoz
Link to comment
Share on other sites

μου αρεσει σαν design και σαν λειτουργίες το legoo το θεωρω πιο ολοκληρωμενο αλλα εχει θεματακια και δεν ξερω τι γίνεται με το σερβις εμω το meizu απο παμπλικ και με την διακια του εγγυηση που ειναι ακομα και για σπασμενη οθονη ειναι δελεαστικο...σαν χαρακτηριστικα λαο τα 2 με καλυπτουν το legoo επισης εχει ενα θετικο την 5 αρα οθονη που μ κανει κλικ. ..δεν ξερω πραγματικά ειναι μπερδεμα
Link to comment
Share on other sites

μου αρεσει σαν design και σαν λειτουργίες το legoo το θεωρω πιο ολοκληρωμενο αλλα εχει θεματακια και δεν ξερω τι γίνεται με το σερβις εμω το meizu απο παμπλικ και με την διακια του εγγυηση που ειναι ακομα και για σπασμενη οθονη ειναι δελεαστικο...σαν χαρακτηριστικα λαο τα 2 με καλυπτουν το legoo επισης εχει ενα θετικο την 5 αρα οθονη που μ κανει κλικ. ..δεν ξερω πραγματικά ειναι μπερδεμα

 

η leagoo σαν εταιρεια ειναι αψογη. απαντασε σε καθε μνμ μεσα σε μια ωρα. μου στειλανε ηδη το ηχειο που ειχε θεμα.

Link to comment
Share on other sites

μου στειλανε την νεα ρομ αντε να δουμε μπας και διορθωθει τιποτα

 

https://drive.google.com/file/d/0B51BGY36iV27Zzh0UW85c2VKbEE/view?usp=sharing

 

ηρθανε σε ολους τα update?

 

Φίλε μου είναι για SP flash tools ?

(Σε ρώτησα και στους xda....Και μετά είδα ότι είσαι ο ίδιος....χαχαχα)

Edit: Ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είναι για SP flash tools ?

(Σε ρώτησα και στους xda....Και μετά είδα ότι είσαι ο ίδιος....χαχαχα)

Edit: Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

ναι για φλας τουλ.

για να ξεκινησει η εγκατασταση πατα download και με σβηστο το κινητο συνδεσε το usb κρατώντας το κεντρικο κουμπι πατημενο

Link to comment
Share on other sites

ναι για φλας τουλ.

για να ξεκινησει η εγκατασταση πατα download και με σβηστο το κινητο συνδεσε το usb κρατώντας το κεντρικο κουμπι πατημενο

 

Είναι rooted;

Link to comment
Share on other sites

Είναι rooted;

 

official και ρουτ δεν νομιζω να υπαρχει.

παντως ελυσε το προβλημα την αυτοματης φωτεινοτητας που σε σκοτεινο δωματιο χαμηλωνε παρα πολυ και τρεμοεπαιζε η οθονη

Link to comment
Share on other sites

με την αναβαθμιση προσωπικα ειδα βελτιωση στην μπαταρια. με λιγη χρηση και ανοιχτο συνεχεια wifi ειμαι στο 71 % απο της 9 το πρωι εκτος αν μου σβησει στο 50% :lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...