Jump to content

Leagoo Elite 1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από την τελευταία αναβάθμιση που έκανα (LEAGOO_Elite 1_OS1.1.1_S160419), μου εμφάνισε 2ο εικονίδιο για τον Chrome και 2ο εικονίδιο για τη Μουσική. Για πιο λόγο έγινε αυτό? Έγινε το ίδιο και σε σας? Πως μπορώ να σβήσω το ένα εικονίδιο? Τέλος γνωρίζει κανείς για την εφαρμογή LEAGOO Share που εγκαταστήθηκε με την τελευταία αναβάθμιση? Ποια η χρησιμότητά της? Την έχει δοκιμάσει κανείς?

Ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 275
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμενα δεν μου εμφανισε διπλα εικονιδια. Σβηστα δεν νομιζω να εχει θεμα,αφoυ θα εχεις το αλλο. Οσο για το προγραμμα που λες πρεπει να ειναι προγραμμα μεταφορας αρχειων μεταξυ κινητων leagoo
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι δεν σβήνονται... Προσπάθησα να τα σβήσω με τον κλασικό τρόπο αλλά δεν γίνεται. Όταν σέρνω το εικονίδιο του Chrome προς τα πάνω το μόνο που μου έχει είναι να κάνω "ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ", και αν πατήσω ΟΚ με ρωτάει αν θέλω να αντικαταστήσω την εφαρμογή με την εργοστασιακή έκδοση. Όσο για το δεύτερο εικονίδιο της Μουσικής, αυτό έχει μόνη επιλογή την "ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΗ ΔΙΑΚΟΠΗ", που δε νομίζω να βοηθάει... Μπορεί να βοηθήσει κάποιος???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Πως κρίνετε την κάμερα του κινητού;

(Σε σχέση πχ με του LG G4 πχ..)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παιδια γεια σας

 

αν ξερει κανεις να βοηθησει

το εχω το κιν 15 μερες το εκλεισα να βγαλω την σιμ να την βαλω

σε αλλο κιν .τωρα που την ξαναβαζω παλι, δεν ανοιγει το κιν δεν ακουει τπτ

ουτε καν φορτιζει.νεκρο.εχει τυχει σε κανεναν αυτο????????

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γειά σας κι από μένα!

Τον τελευταίο μήνα ψάχνω για κινητό και έχω καταλήξει στο Leagoo Elite 1 και στο Umi Touch.

Έχω δει και διαβάσει αρκετά reviews και δεν μπορώ να αποφασίσω.. Έχετε να μου προτείνετε κάποιο από τα δύο ή και κάποιο άλλο με παρόμοια χαρακτηριστικά και τιμή?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες !

Αν και συμπαθω τη Leagoo δεν θα εδινα αυτη τι στιγμη αυτα τα χρηματα για να το αποκτησω.

Κανε την ερωτηση σου εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=371911 , γραψε οσα περισσοτερα μπορεις σε αυτα που θες πχ μεγεθος οθονης - τιμη - κλπ και θα παρεις περισσοτερες γνωμες

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Kαλησπέρα σε όλους. Πριν από 4 ημέρες έκανα την αναβάθμιση LEAGOO_Elite 1_OS1.1.1_S160701. Από τοτε αυξάνεται η θερμοκρασία της CPU, η πίσω πλευρά της συσκευής κ ο χρόνος διάρκειας της μπαταρίας είναι περίπου 13 ώρες, χωρίς χρήση wifi, bt, 3G. To 90% του χρόνου είναι σε stby. Εκανα HARD RESET αλλά τίποτα... Δεν έχω καμμία έξτρα εφαρμογή. Γνωρίζει κάποιος κάτι να με βοηθήσει ή να το πετάξω?!

Πριν την αναβάθμιση, με την ίδια χρήση, η μπαταρία διαρκούσε περίπου 1,5 ημέρες.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Aφού δεν έστρωσε και με hard reset δες http://www.needrom.com/download/leagoo-elite-1/comment-page-4/#comments και βάλε του κάποια παλιότερη ρομ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μπορεί κάποιος να μου πει πως κάνουμε miracast... Αν γίνεται δηλαδή επειδή δεν το βρήκα πουθενά;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα ,

ξερει κανεις γιατι δεν μου ερχονται ειδοποιησεις απο yahoo και viber,ειδικα στο viber με δειχνει εκτος΅.Μεχρι και reboot στο κινητο εκανα.....απεγκατεστησα τις εφαρμογες....τιποτα.Εχω παει καισ τις ρυθμισεις...ολα ειναι ενεργοποιημενα για ειδοποιησεις:blink:

Καποια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γνωριζει κανεις εαν υπαρχει custom rom για αυτη τη συσκευη (εχω ιο του οποιου το ονομα δεν γνωριζω -βγαινει ενα ρολοι μπροστα απο το μενου και δεν μπορεις να πατησεις η να δεις αυτο που θελεις) και ενω εκανα τα παντα.. σχεδον, με ρουτ , φλασαριμα ολες τις γνησιες ρομ και custom recovery, format κτλ, ο ιος ειναι εκει.. ) αν γνωριζει καποιος link για custom που δεν μπορω να βρω με τιποτα, η πως θα διαγραψω οτι υπαρχει και δεν υπαρχει ωστε να βαλω σε καθαρο τηλ τη γνησια ρομ. η αν καποιος μπορει να ανεβασει η να στειλει screenshot το system/apps και system/private αναφεροντας την εκδοση που φοραει ωστε να βρω ποιο ειναι αυτο το παρασιτο... )

 

ευχαριστω!

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα ,

ξερει κανεις γιατι δεν μου ερχονται ειδοποιησεις απο yahoo και viber,ειδικα στο viber με δειχνει εκτος΅.Μεχρι και reboot στο κινητο εκανα.....απεγκατεστησα τις εφαρμογες....τιποτα.Εχω παει καισ τις ρυθμισεις...ολα ειναι ενεργοποιημενα για ειδοποιησεις:blink:

Καποια βοηθεια?

 

μηπως διαχειριζεται τις ειδοποιησεις καποιο security app η πηγαινε στεις ρυθμισεις διαχειριστης ειδοποιησεων...

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις εαν υπαρχει custom rom για αυτη τη συσκευη (εχω ιο του οποιου το ονομα δεν γνωριζω -βγαινει ενα ρολοι μπροστα απο το μενου και δεν μπορεις να πατησεις η να δεις αυτο που θελεις) και ενω εκανα τα παντα.. σχεδον, με ρουτ , φλασαριμα ολες τις γνησιες ρομ και custom recovery, format κτλ, ο ιος ειναι εκει.. ) αν γνωριζει καποιος link για custom που δεν μπορω να βρω με τιποτα, η πως θα διαγραψω οτι υπαρχει και δεν υπαρχει ωστε να βαλω σε καθαρο τηλ τη γνησια ρομ. η αν καποιος μπορει να ανεβασει η να στειλει screenshot το system/apps και system/private αναφεροντας την εκδοση που φοραει ωστε να βρω ποιο ειναι αυτο το παρασιτο... )

 

ευχαριστω!

 

αφου εισαι και root κανε μια δοκιμη σε οποια rom και να φορας και καθαρισε το με αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cleanmaster.security.stubborntrjkiller&hl=el

το εχω δοκιμασει και μου εχει κανει καλη δουλεια...ισως δεν χρειαστεις αλλαγη rom μετα

Link to comment
Share on other sites

αφου εισαι και root κανε μια δοκιμη σε οποια rom και να φορας και καθαρισε το με αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cleanmaster.security.stubborntrjkiller&hl=el

το εχω δοκιμασει και μου εχει κανει καλη δουλεια...ισως δεν χρειαστεις αλλαγη rom μετα

δεν βρηκε τιποτα.. θα το στειλω στην εταιρια μαλλον αποτι βλεπω..

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα

Μετά από 3 μήνες περίπου χρήσης.... Το ηχειακι παρέδωσε!! Έχουμε κάποια λύση ή το στέλνω για σέρβις; Να σημειώσω ότι έκανα και rebbot μπας και.... Αλλά τίποτα.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γεια σας μηπως θα μπορουσατε να με βοηθησετε σε κατι?

1.Μου εγιναν οι εφαρμογες μου διπλες και δεν μπορω να τις διαγραψω τι πρεπει να κανω?

2.Δεν ξερω πως να περασω τις επαφες μου απο το κινητο στην sim (ουτε το αντιστροφο) και δεν μου συνδεεται με τον υπολογιστη για να μπορεσω να τις περασω εκει

3.Θελω να κανω εργοστασιακες ρυθμισεις μηπως γνωριζει καποιος τι θα διαγραφει ?

ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ LEAGOO ELITE 1

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπερα. Εδω και κανα μηνα οι δυο μου browser (crome,opera) εχουν αρχικη σελιδα το pioce.com . τι ειναι αυτο? Δεν μπορω νσα ρυθμισω αλλη αρχικη σελιδα. Εσβησα τα cookies ,διεγραψα και το ιστορικο, απεγκατεστησα κσι τις ενημερωσεις αλλα αυτη παλι εκει.

Εκανα και reset σε αρχικες ρυθμισεις. Για 2 μερες δεν υπηρχε αλλα μετα παλι εμφανιστηκε. Εχει κανεις καποια ιδεα πως να φευγει? Μηπως ειναι της Leagoo?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...