Jump to content

Help.Αλλαγη ονοματων και κωδικων σε 2 ρουτερ+1 extender


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια,καλη χρονια και χρονια πολλα.

Συγχωρεστε με αν ειμαι σε λαθος κατηγορια.

Ειχα ενα βασικο router της Cyta (thomson) το οποιο το συνδεσαν με καλωδιο ethernet με ενα tp-link το οποιο μαλλον εχει γινει το βασικο router,επισης στον δευτερο οροφο εχω ενα ασυρματο tp-link για ενισχυση σηματος το οποιο εχει παρει το ονομα του αρχικου router.θελω να αλλαξω ονοματα στα router και κωδικους.Της cyta ξερω πως να το κανω αλλα θα γινει μπερδεμα γιατι δεν ξερω πως να κανω και της καταληλες αλλαγες και στα αλλα 2 router. θελω να αλλαξω τα ονοματα γιατι ειναι επαγγελματικος χωρος και ξερετε να φαινεται οτι ειναι ''δικο'' μας.

Δεν εκανα εγω τις συνδεσεις μεταξυ των routers γι αυτο δεν ξερω τι ακριβως γινεται γι αυτο δεν διακινδυνευω να πειραξω τιποτα.Αν μπορει καποιος να με βοηθησει :D:D ευχαριστω εκ των προτερων.Καλες γιορτες ;):D:D

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,καλη χρονια και χρονια πολλα.

Συγχωρεστε με αν ειμαι σε λαθος κατηγορια.

Ειχα ενα βασικο router της Cyta (thomson) το οποιο το συνδεσαν με καλωδιο ethernet με ενα tp-link το οποιο μαλλον εχει γινει το βασικο router,επισης στον δευτερο οροφο εχω ενα ασυρματο tp-link για ενισχυση σηματος το οποιο εχει παρει το ονομα του αρχικου router.θελω να αλλαξω ονοματα στα router και κωδικους.Της cyta ξερω πως να το κανω αλλα θα γινει μπερδεμα γιατι δεν ξερω πως να κανω και της καταληλες αλλαγες και στα αλλα 2 router. θελω να αλλαξω τα ονοματα γιατι ειναι επαγγελματικος χωρος και ξερετε να φαινεται οτι ειναι ''δικο'' μας.

Δεν εκανα εγω τις συνδεσεις μεταξυ των routers γι αυτο δεν ξερω τι ακριβως γινεται γι αυτο δεν διακινδυνευω να πειραξω τιποτα.Αν μπορει καποιος να με βοηθησει :D:D ευχαριστω εκ των προτερων.Καλες γιορτες ;):D:D

 

Όταν εννοείς τα ονόματα, εννοείς το SSID ή έχω καταλάβει κάτι λάθος; :confused: :wacko:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Romanos μάλλον αυτό εννοεί...αυτά αλλάζουν μπαίνοντας στο μενού του κάθε μηχανήματος, θα πρέπει να δεις τι ip έχει δωθεί και το όνομα χρήστη και κωδικού που έχει το καθένα (αν το γνωρίζεις).
Link to comment
Share on other sites

Romanos μάλλον αυτό εννοεί...αυτά αλλάζουν μπαίνοντας στο μενού του κάθε μηχανήματος, θα πρέπει να δεις τι ip έχει δωθεί και το όνομα χρήστη και κωδικού που έχει το καθένα (αν το γνωρίζεις).

 

Και εγώ αυτό κατάλαβα :worry: αλλά δεν το λέει ξεκάθαρα οπότε δεν πήρα θέση :P ας δούμε τι θέλει να πει ο ποιητής. Τουλάχιστον άμα εννοεί αυτό τώρα ξέρει πως να το κάνει :P :clap:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τότε πήρες την απάντηση από τον sv2evs

:D

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά και συγνωμη Που δεν τα διευκρίνησα από την αρχή ...θα δοκιμάσω και θα σας πω για τα αποτέλεσματα η αν κολλήσω κάπου ..ευχαριστώ και πάλι και καλές γιορτές :):):)

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Για οτι χρειαστείς παραπάνω εδω ειμαστε αλλα νομιζω οτι το εγχειρίδιο των μηχανημάτων αναφέρει αναλυτικά το πως αλλάζει το ssid. Αν δυσκολευτείτε εχει βίντεο στο YouTube.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά τώρα βρήκα χρόνο να ασχοληθω...αυτά έχω, το τελευταίο βρίσκεται στον δεύτερο όροφο...

Δοκίμασα να αλλάξω πρώτα του tp link που είναι συνδεμενο με το Thomson αλλά δεν μπορούσα να μπω στο web interface ( συνδεα το laptop με το tp link μέσω Ethernet cable δοκίμασα διάφορες ip αλλά μάταια ) αμα μπορεί κάποιος να βοηθήσει αν δεν ήταν πολύ μπέρδεμα ... Σας ευχαριστώ και παλι

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Βαλε και στην καρτα δικτυου σου στατικες διευθυνσεις.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάς από το router σου, μπαίνοντας στο web interface και αλλάζεις SSID. Πρέπει σε κάθε μηχάνημα με το λαπτοπ σου να συνδέεσε με καλώδιο και να μπαίνεις στο ανάλογο interface και να κανεις καινούργια σύνδεση με το νεο SSID εννοείτε

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...