Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρησιμοποιεί κανείς το flyme tools να ρωτήσω κάτι;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Settings, about phone, storage, clean phone data, factory reset.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα με το Headshset (MW600) και έχω τη τελευταία αναβάθμιση της A, οπότε υποθέτω το format δε θα βοηθήσει το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα με το Headshset (MW600) και έχω τη τελευταία αναβάθμιση της A, οπότε υποθέτω το format δε θα βοηθήσει το πρόβλημα.

 

Χρησιμοποιείς κανένα Xposed με κανένα περίεργο module;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς πως ενεργοποιούμε το 4g από Vodafone;
Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολη τη παρεα σας...

Εχω μπει στο τρυπακι για τη συγκεκριμενη συσκευη αν και δυσκολα θα αποχωριστω το nexus 5 μου.

Ομως με εχουν εντυπωσιασει τα χαρακτηριστικα του και κυριως η οθονη του μιας και σκεφτομαι να ανεβω ταβανι στις 5,5 ιντσες.

Εχω διαβασει πολλες σελιδες και μου αρεσει που αναφερεται η τρομερη εμπειρια χρησης, διχως κολληματα κτλ και το ωραιο περιβαλλον του μιας και ειδα χρηστες απο pure android να δηλωνουν πληρως γοητευμενοι.

Ομως εκει μου κανει πολυ μεγαλη εντυπωση ειναι ο συνδυσμος ολων με τη τιμη στο fastcardtech...αυτη τη στιγμη με τις ισοτιμιες ειναι στα 159 ευρω.

https://www.fastcardtech.com/MEIZU-M1-Note.html.

Θα ηθελα αν καποιος χρηστης εχει καποιο nexus 5 ktl να μου πει πως ειναι η εμπειρια του?

Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολη τη παρεα σας...

Εχω μπει στο τρυπακι για τη συγκεκριμενη συσκευη αν και δυσκολα θα αποχωριστω το nexus 5 μου.

Ομως με εχουν εντυπωσιασει τα χαρακτηριστικα του και κυριως η οθονη του μιας και σκεφτομαι να ανεβω ταβανι στις 5,5 ιντσες.

Εχω διαβασει πολλες σελιδες και μου αρεσει που αναφερεται η τρομερη εμπειρια χρησης, διχως κολληματα κτλ και το ωραιο περιβαλλον του μιας και ειδα χρηστες απο pure android να δηλωνουν πληρως γοητευμενοι.

Ομως εκει μου κανει πολυ μεγαλη εντυπωση ειναι ο συνδυσμος ολων με τη τιμη στο fastcardtech...αυτη τη στιγμη με τις ισοτιμιες ειναι στα 159 ευρω.

https://www.fastcardtech.com/MEIZU-M1-Note.html.

Θα ηθελα αν καποιος χρηστης εχει καποιο nexus 5 ktl να μου πει πως ειναι η εμπειρια του?

Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

Συμβουλη: Δε θα ψωνιζετε απο κινεζικα σε ευρω. Εχουν διαφορετικη ισοτιμια, ισως και χειροτερη του paypal. Οτι αγοραζετε να ειναι σε δολαρια

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα σε αυτο που λες και νομιζω εχω το paypal παντα σε δολλαρια αλλα στη συγκεκριμενη περιπτωση ειναι ακριβως η σωστη τιμη της ισοτιμιας μιας και σημερα το το δολλαριο εχει παει στο 1,12. πιο πολυ με ενδιαφερει η αξιοπιστια του μαγαζιου γιατι κυριως προτιμω πιο γνωστα παρα η διαφορα αυτη τη στιγμη.

παντως πολυ καλα κανεις και το επισημαινεις να το ξερουν ολοι.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα σε αυτο που λες και νομιζω εχω το paypal παντα σε δολλαρια αλλα στη συγκεκριμενη περιπτωση ειναι ακριβως η σωστη τιμη της ισοτιμιας μιας και σημερα το το δολλαριο εχει παει στο 1,12. πιο πολυ με ενδιαφερει η αξιοπιστια του μαγαζιου γιατι κυριως προτιμω πιο γνωστα παρα η διαφορα αυτη τη στιγμη.

παντως πολυ καλα κανεις και το επισημαινεις να το ξερουν ολοι.

 

Μολις επικοινωνησα με fastcardtech...ειχαμε αμεση ανταποκριση.. προσπαθησα να κερδισω και καποιο δωρο.. αυτη μου ειπε οτι εχουμε την χαμηλοτερη τιμη...εγω της ειπα πρεπει να δω τι με συμφερει γιατι αλλα site ναι μεν εχουν μεγαλυτερη τιμη αλλα δινουν καλα δωρα.. και τελικα μου δινει ενα screen protector και μια θηκη. αλλωστε απευθειας θα βαλω tempered glass οποτε η οποια θηκη καλο ειναι.

Παντως μου εκανε εντυπωση το site σε σχεση με παλιοτερα βλεπω να ανταποκρινονται πολυ καλυτερα και αρκετοι το εμπιστευονται πλεον.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι περίεργο αυτό με το ΒΤ.

Το χρησιμοποιώ το headset πχ σήμερα σε 40 λεπτά πλοήγηση με το Sygic και οι οδηγίες περνάγανε κανονικά στα ακουστικά.

 

Και χτες δεν μπορούσα να περάσω την κλήση στα ακουστικά. Δουλευε μόνο το ακουστικό του κινητού και το μεγάφωνο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το εχεις κανεις παράλληλα με κάποιο nexus 5 να μου πει απο εμπειρία χρήσης πως παει;

Είχα πριν Ν4, σου κάνει;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Είχα πριν Ν4, σου κάνει;

Θεωρώ και το n4 πολυ δυνατό σαν εμπειρία χρήσης..και αφού ήσουν κάτοχος ξέρεις η ερώτηση μου έχει να κανει με την καθημερινή συμβιωση.. Άμεση ανταπόκριση, μηδεν λαγκαρισματα γρήγορο άνοιγμα εφαρμογών κτλ.. Πανω σε αυτά πανω κάτω θέλω να ακουσω 2-3 πράγματα αν έχει κάποιος την ορεξη..

Και σε αγορά να προβω πάντως αρχικά θα κρατησω το n5 γιατί δύσκολα θα αποχωριστω αλλά θα δειξει.. Ίσως μείνει και στη γυναίκα μου. Αλλά θέλω να κάνω ενα άλμα σε 5.5 ίντσες χωρίς μια περιουσία βέβαια.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Το εχεις κανεις παράλληλα με κάποιο nexus 5 να μου πει απο εμπειρία χρήσης πως παει;

 

ειχα εγω 10 μηνες το Nexus 5 και ειχα και το M1 ,το οποιο ξαναγοραζω.

 

το πιο σημαντικο που θα σου κανει αισθηση ειναι η μπαταρια.

Ειναι σαν να εχεις 2 Nexus 5 μαζι σου σχεδον.

 

Απο εκει και περα σε δυναμη ,ομαλοτητα χρησης και εμπειρια ειναι πολυ ομοια κινητα αλλα ειναι ελαχιστα πιο ποιοτικο το Μ1

Για οθονη δεν θα μιλησω πρεπει να τα δεις,

αν γυριζες στο πλαι το Ν5 γινοταν ασπρη η οθονη (σε μαυρο φοντο) στο Μ1 δεν γινεται τοσο εντονα αυτο.

Επισης σε σημα ειναι τα ιδια αλλα η συμπεριφορα σε 4g ειναι ανωτερη στο Ν5.

 

ηχος,μουσικη,καμερα,βιντεο,gps πολυ ανωτερα στο Μ1.

Το κινητο θα το αγορασω για sport/τρεξιμο και heavy gaming.

μην ξεχνας ειναι 64bit και θαγινει ακομα καλυτερο με 5.0

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ και το n4 πολυ δυνατό σαν εμπειρία χρήσης..και αφού ήσουν κάτοχος ξέρεις η ερώτηση μου έχει να κανει με την καθημερινή συμβιωση.. Άμεση ανταπόκριση, μηδεν λαγκαρισματα γρήγορο άνοιγμα εφαρμογών κτλ.. Πανω σε αυτά πανω κάτω θέλω να ακουσω 2-3 πράγματα αν έχει κάποιος την ορεξη..

Και σε αγορά να προβω πάντως αρχικά θα κρατησω το n5 γιατί δύσκολα θα αποχωριστω αλλά θα δειξει.. Ίσως μείνει και στη γυναίκα μου. Αλλά θέλω να κάνω ενα άλμα σε 5.5 ίντσες χωρίς μια περιουσία βέβαια.

Όπως ήδη αναφέρθηκε η τεράστια διαφορά είναι στην διάρκεια μπαταρίας.

Πέρα από εκεί και το nexus 4 ήταν σφαίρα στα πάντα, αλλά το μεγαλύτερο μέγεθος οθόνης του Μ1 δεν παίζεται.

Επίσης πολύ καλύτερη η φωτογραφική του Μ1. Ειδικά την νύχτα δεν τραβούσε καθόλου καλές το nexus.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ειχα εγω 10 μηνες το Nexus 5 και ειχα και το M1 ,το οποιο ξαναγοραζω.

 

 

 

το πιο σημαντικο που θα σου κανει αισθηση ειναι η μπαταρια.

 

Ειναι σαν να εχεις 2 Nexus 5 μαζι σου σχεδον.

 

 

 

Απο εκει και περα σε δυναμη ,ομαλοτητα χρησης και εμπειρια ειναι πολυ ομοια κινητα αλλα ειναι ελαχιστα πιο ποιοτικο το Μ1

 

Για οθονη δεν θα μιλησω πρεπει να τα δεις,

 

αν γυριζες στο πλαι το Ν5 γινοταν ασπρη η οθονη (σε μαυρο φοντο) στο Μ1 δεν γινεται τοσο εντονα αυτο.

 

Επισης σε σημα ειναι τα ιδια αλλα η συμπεριφορα σε 4g ειναι ανωτερη στο Ν5.

 

 

 

ηχος,μουσικη,καμερα,βιντεο,gps πολυ ανωτερα στο Μ1.

 

Το κινητο θα το αγορασω για sport/τρεξιμο και heavy gaming.

 

μην ξεχνας ειναι 64bit και θαγινει ακομα καλυτερο με 5.0

 

 

Πολύτιμη η βοήθεια σας. 4g δεν χρησιμοποιώ ποτέ αλλά η μπαταρία ναι με έχει κουράσει λίγο. Πολλά σκαλίσματα για να πιάνω 3 ώρες sot. Το μόνο που με κόλλαγε στην αγορά ήταν η εμπειρία χρήσης μιας και στο nexus είναι απίθανη. Λέω να το χτυπήσω και να κρίνω μετά αν θα διώξω το nexus η τι θα κάνω.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Πολύτιμη η βοήθεια σας. 4g δεν χρησιμοποιώ ποτέ αλλά η μπαταρία ναι με έχει κουράσει λίγο. Πολλά σκαλίσματα για να πιάνω 3 ώρες sot. Το μόνο που με κόλλαγε στην αγορά ήταν η εμπειρία χρήσης μιας και στο nexus είναι απίθανη. Λέω να το χτυπήσω και να κρίνω μετά αν θα διώξω το nexus η τι θα κάνω.

Πίστεψε με, δεν πρόκειται να ξανασχοληθεις μαζί του, εκτός αν είσαι τρελός φαν των custom Rom, κάτι που δεν υπάρχει στο M1.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας τρόπος σε 3rd party launcher να εχω κλειστή την έξυπνη απόκρυψη την λευκης μπάρας με το πίσω βελάκι;

Αν βάλω πχ nova launcher η μπάρα γίνεται διαφανές και το βελάκι φαίνεται πολύ άθλιο.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Πίστεψε με, δεν πρόκειται να ξανασχοληθεις μαζί του, εκτός αν είσαι τρελός φαν των custom Rom, κάτι που δεν υπάρχει στο M1.

Οπαδός ήμουν για να φέρω τη συσκευη στα μέτρα μου..γιατί ωριαο το pure android αλλά καποιες ελλείψεις πάντα τις εχει..όμως βλέπω οτι το flyme καλύπτει πολλά πράγματα. Οποτε η δυνατή μπαταρία και η λειτουργια χωρις λαγκαρισματα ναι θα μπορούσε να με κρατήσει μακρυά απο το nexus μου

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε κάνει ροοτ και δεν έχετε βάλει supersu το σύστημα σας ρωτάει για παραχώρηση άδειας σε εφαρμογές που θέλουν ροοτ όπως κάνει ο supersu η όχι; Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...