Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τοσο πολυ ? Μου εκανες τα ονειρα συντριμια :p:p:p

Μπορεί να είσαι και τυχερός. Εμενα έφτασε Αθήνα μετά από 9 μέρες.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα ηθελα λιγακι τη βοηθεια σας:

Σκεφτομαι να αγοράσω το κινητό απο antelife (βγαινει στα 196$ με το κουπόνι αλλά θα το εχω στα χερια μου Μαιο, και μαλιστα τελη Μαιου) και εχω μια απορία:

Μπλε και άσπρο τα δινει στην ιδια τιμη, με τη διαφορά ομως οτι το μπλε ειναι 32αρι και το άσπρο 16ρι, δεν ξερω αν προκειται για λάθος στο site τους βεβαια...Εγώ το θέλω σε άσπρο αλλά δε θα έλεγα όχι αν το έπαιρνα σε μπλε και αγόραζα μια μεταλλική θήκη για να κρύψει το μπλε...

Ερώτηση: υπάρχουν τέτοιες;Για silicone ξερω οτι θα βρω άπειρες , metal όμως?Μονο αυτές εχω βρει: http://www.banggood.com/Ultra-thin-Aluminium-Metal-Bumper-Case-Cover-For-Meizu-M1-Note-p-966106.html

 

ΥΓ1: σκέφτομαι να αγοράσω το μπλε, και εφόσον δεν ειναι 32αρι αλλά 16ρι, λογικά θα μπορέσω να διεκδικήσω partial refund μέσω paypal.

ΥΓ2: στο site τους αναφέρει αυτο, μπορει κάποιος να μου εξηγήσει τι σημαίνει; "We will compensate with one dollar for each day if we are unable to timely deliver you the items you have bought from us". Λογικα κατι σαν αποζημιωση 1 δολλάρια για καθε μέρα που θα αργήσουν;

YΓ3: υπάρχουν θηκες από αυτες που εχουν παράθυρο και εμφαζίνονται εκεί μέσα οι ειδοποιήσεις και απαντάς την κλήση από εκεί, η αυτό απαιτεί NFC ?

Συγγνώμη για την έκταση και ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια.

 

Μονο για το 3 ξερω, οι θηκες αυτες ΣΙΓΟΥΡΑ δεν δουλευουν με NFC οποτε ναι θα υπαρχουν.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα λιγακι τη βοηθεια σας:

Σκεφτομαι να αγοράσω το κινητό απο antelife (βγαινει στα 196$ με το κουπόνι αλλά θα το εχω στα χερια μου Μαιο, και μαλιστα τελη Μαιου) και εχω μια απορία:

Μπλε και άσπρο τα δινει στην ιδια τιμη, με τη διαφορά ομως οτι το μπλε ειναι 32αρι και το άσπρο 16ρι, δεν ξερω αν προκειται για λάθος στο site τους βεβαια...Εγώ το θέλω σε άσπρο αλλά δε θα έλεγα όχι αν το έπαιρνα σε μπλε και αγόραζα μια μεταλλική θήκη για να κρύψει το μπλε...

Ερώτηση: υπάρχουν τέτοιες;Για silicone ξερω οτι θα βρω άπειρες , metal όμως?Μονο αυτές εχω βρει: http://www.banggood.com/Ultra-thin-Aluminium-Metal-Bumper-Case-Cover-For-Meizu-M1-Note-p-966106.html

 

ΥΓ1: σκέφτομαι να αγοράσω το μπλε, και εφόσον δεν ειναι 32αρι αλλά 16ρι, λογικά θα μπορέσω να διεκδικήσω partial refund μέσω paypal.

ΥΓ2: στο site τους αναφέρει αυτο, μπορει κάποιος να μου εξηγήσει τι σημαίνει; "We will compensate with one dollar for each day if we are unable to timely deliver you the items you have bought from us". Λογικα κατι σαν αποζημιωση 1 δολλάρια για καθε μέρα που θα αργήσουν;

YΓ3: υπάρχουν θηκες από αυτες που εχουν παράθυρο και εμφαζίνονται εκεί μέσα οι ειδοποιήσεις και απαντάς την κλήση από εκεί, η αυτό απαιτεί NFC ?

Συγγνώμη για την έκταση και ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια.

Φιλε στο alie express γίνεται χαμός από μεταλλικές θήκες. Δεν έχω πάρει αλλά σκοπεύω να πάρω.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Με το Wifi πως τα πάτε? Αντιμετωπιζω αστάθειες. Στο άσχετο μπορεί να τρωει disconnects-reconnects σε μένα... Απο σήμα ειναι τέρμα. Δεν ειχα ποτε θεμα με καποια συσκευη.

 

Κι εγώ το ίδιο θέμα έχω,οπως επίσης και οτι δεν είναι τόσο δυνατό όσο τα προηγούμενα μου κινητά

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να αλλάξεις κανάλι στο ασύρματο του ρουτερ σου. Επίσης ποση διάφορα στο wifi βλέπεις; δηλαδή πόσες γραμμές έπιανε το προηγουμενο κινητό και πόσο αυτό;
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να αλλάξεις κανάλι στο ασύρματο του ρουτερ σου. Επίσης ποση διάφορα στο wifi βλέπεις; δηλαδή πόσες γραμμές έπιανε το προηγουμενο κινητό και πόσο αυτό;

Οι γραμμές δεν λένε τίποτα.

Αν το ένα πιάνει 3/4 και το άλλο 3/5 δεν βοηθάει και πολύ, γιατί το 2ο μπορεί να είναι και 3.5/5.

Αν θέλετε ακριβεια βαλτε το Wifi analyser και δείτε ακριβώς το νούμερο των db που πιάνει η κάθε συσκευή

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Οι γραμμές δεν λένε τίποτα.

Αν το ένα πιάνει 3/4 και το άλλο 3/5 δεν βοηθάει και πολύ, γιατί το 2ο μπορεί να είναι και 3.5/5.

Αν θέλετε ακριβεια βαλτε το Wifi analyser και δείτε ακριβώς το νούμερο των db που πιάνει η κάθε συσκευή

Σωστά. Δεν ξέρω ίσως βοηθήσει και το αλλαγμα καναλιού. Εμενα τουλάχιστον στην κρεβατοκαμαρα δεν πιάνει τόσο καλό σημα (το ρουτερ βέβαια δεν είναι δυνατό) και αλλαξα κανάλι και κέρδισα σχεδόν 2 γραμμές. Τώρα θα πρέπει τα παιδιά να μας βγάλουν ένα screenshot από ίδια απόσταση από δύο διαφορετικά κινητά για να δούμε.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Φιλε στο alie express γίνεται χαμός από μεταλλικές θήκες. Δεν έχω πάρει αλλά σκοπεύω να πάρω.

 

Υπόψιν αυτές οι μεταλλικές θήκες ενδέχεται να επηρεάσουν σήμα κινητής, wifi, gps.

Link to comment
Share on other sites

Υπόψιν αυτές οι μεταλλικές θήκες ενδέχεται να επηρεάσουν σήμα κινητής, wifi, gps.

 

θα παχαίνουν και την συσκευή!

 

Αμφιβάλω για την κομψότητα τους. . .

Link to comment
Share on other sites

Υπόψιν αυτές οι μεταλλικές θήκες ενδέχεται να επηρεάσουν σήμα κινητής, wifi, gps.

 

θα παχαίνουν και την συσκευή!

 

Αμφιβάλω για την κομψότητα τους. . .

Brand Ipaky Case For Meizu M1 Note 5.5 inch, PC Frame + Silicone Case, Cover for Meizu Meilan Note,Wholesales,Free Drop Shipping

http://www.aliexpress.com/item/Brand-Ipaky-Case-For-Meizu-M1-Note-5-5-inch-PC-Frame-Silicone-Case-Cover-for/32303541907.html

(from AliExpress Android) αυτην Παρήγγειλα εγώ. Δεν είναι μεταλλική

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Brand Ipaky Case For Meizu M1 Note 5.5 inch, PC Frame + Silicone Case, Cover for Meizu Meilan Note,Wholesales,Free Drop Shipping

http://www.aliexpress.com/item/Brand-Ipaky-Case-For-Meizu-M1-Note-5-5-inch-PC-Frame-Silicone-Case-Cover-for/32303541907.html

(from AliExpress Android) αυτην Παρήγγειλα εγώ. Δεν είναι μεταλλική

 

ωραία φαίνεται αυτή, εγώ ψάχνω για καμιά s view με δυνατότητα να απαντάς σε κλήσεις προφανώς.

Link to comment
Share on other sites

ωραία φαίνεται αυτή, εγώ ψάχνω για καμιά s view με δυνατότητα να απαντάς σε κλήσεις προφανώς.

Έχει μαγνητες η συσκευή και δουλεύει το smart cover;

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πρόβλημα με το WiFi αντιμετώπισα και εγώ θέμα και το έλυσα. Καταρχάς έκανα reset το κινητό γιατί δεν είχε κάτσει καλά η αναβάθμιση.

Επίσης πάτε πάνω στο ασύρματο δίκτυο κρατάτε πατημένο και ενεργοποιείται proxy. Βάζετε 192.168.1.255 και port 8080 και πατάτε save. Κλείστε μετά το WiFi και άνοιξε το πάλι και κλείστε τον proxy. Μετά λογικά όλα καλά. Σε εμένα δούλεψε.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πρόβλημα με το WiFi αντιμετώπισα και εγώ θέμα και το έλυσα. Καταρχάς έκανα reset το κινητό γιατί δεν είχε κάτσει καλά η αναβάθμιση.

Επίσης πάτε πάνω στο ασύρματο δίκτυο κρατάτε πατημένο και ενεργοποιείται proxy. Βάζετε 192.168.1.255 και port 8080 και πατάτε save. Κλείστε μετά το WiFi και άνοιξε το πάλι και κλείστε τον proxy. Μετά λογικά όλα καλά. Σε εμένα δούλεψε.

 

μπορείς να εξηγήσεις τι κάνει αυτό που προτείνεις?

Link to comment
Share on other sites

Λύνει το πρόβλημα με την αποσύνδεση του WiFi

 

αυτό το καταλαβαίνω, ήθελα μερικές πιο τεχνικές λεπτομέρειες.

(μου αρέσει να ξέρω τι κάνω, πριν το κάνω και όχι να βαδίζω στα τυφλά)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις. Λογικά θα πέσει παραγγελία (παρόλο που εχω πολλά διλλήματα, πχ Ecoo plus με 180$), και κατα πάσα πιθανότητα θα είναι το μπλε απο antelife. Λογικά θα βρω το δικιο μου σε περίπτωση που μου στειλουν 16ρι αντι για 32ρι που αναγράφεται.

 

 

Μονο για το 3 ξερω, οι θηκες αυτες ΣΙΓΟΥΡΑ δεν δουλευουν με NFC οποτε ναι θα υπαρχουν.

ωραία φαίνεται αυτή, εγώ ψάχνω για καμιά s view με δυνατότητα να απαντάς σε κλήσεις προφανώς.

 

Αν βρείτε καμια smart view case σφυρίξτε κι από εδώ. θα ηθελα όμως να μάθω τι χαρακτηριστικό πρεπει να εχει ενα κινητο για να υποστηρίζει τέτοιες θήκες, μεχρι σημερα νομιζα ειναι το NFC.

 

Φιλε στο alie express γίνεται χαμός από μεταλλικές θήκες. Δεν έχω πάρει αλλά σκοπεύω να πάρω.

να σαι καλα φιλε. Όσον αφορά το σήμα, δε νομίζω πως το μέταλλο θα προκαλεί μειωμένο σήμα κινητής τηλεφωνίας, ισως καποιος γνωστης να μας πει με σιγουρια.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πρόβλημα με το WiFi αντιμετώπισα και εγώ θέμα και το έλυσα. Καταρχάς έκανα reset το κινητό γιατί δεν είχε κάτσει καλά η αναβάθμιση.

Επίσης πάτε πάνω στο ασύρματο δίκτυο κρατάτε πατημένο και ενεργοποιείται proxy. Βάζετε 192.168.1.255 και port 8080 και πατάτε save. Κλείστε μετά το WiFi και άνοιξε το πάλι και κλείστε τον proxy. Μετά λογικά όλα καλά. Σε εμένα δούλεψε.

Πώς δίνεις έτσι γενικά μια ip;

Και αν κάποιου το gateway βλέπει σε 192.168.0.x τι γίνεται;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πώς δίνεις έτσι γενικά μια ip;

Και αν κάποιου το gateway βλέπει σε 192.168.0.x τι γίνεται;

Βάλε για παραδειγμα την ip που μπαίνεις στο modem σου συνήθως 192.168.1.1

Οποιος θέλει παιδιά να βοηθήσω είπα όποιος δεν θέλει κανένα θέμα

Link to comment
Share on other sites

Brand Ipaky Case For Meizu M1 Note 5.5 inch, PC Frame + Silicone Case, Cover for Meizu Meilan Note,Wholesales,Free Drop Shipping

http://www.aliexpress.com/item/Brand-Ipaky-Case-For-Meizu-M1-Note-5-5-inch-PC-Frame-Silicone-Case-Cover-for/32303541907.html

(from AliExpress Android) αυτην Παρήγγειλα εγώ. Δεν είναι μεταλλική

Εγω εχω πάρει http://www.aliexpress.com/snapshot/6501232166.html?orderId=65846988895674. Πολυ καλη ιδίως για τα λεφτα της. Το ιδιο καλή πρεπει να είναι και αυτη που αναφερεις!

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω πάρει http://www.aliexpress.com/snapshot/6501232166.html?orderId=65846988895674. Πολυ καλη ιδίως για τα λεφτα της. Το ιδιο καλή πρεπει να είναι και αυτη που αναφερεις!

Ίδιες είναι.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω πάρει http://www.aliexpress.com/snapshot/6501232166.html?orderId=65846988895674. Πολυ καλη ιδίως για τα λεφτα της. Το ιδιο καλή πρεπει να είναι και αυτη που αναφερεις!

 

Κανει το κινητό πιο χοντρό απο μια απλή tpu ;

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει μια θηκη , αυτη με το μεταλικο πλαισιο γυρω γυρω, και το πλαστικο απο πισω και μπορω να πω οτι ειναι ομορφη και εντυπωσιακη. Απλα το παχαινει αρκετα. Και στο θεμα wifi πιθανοτατα, να εχει μια μικρη μειωση λογω της θηκης σε σχεση με τη σιλικονατη.
Link to comment
Share on other sites

Αν φλασαρω άλλη rom θα χάσω την οποία εγγύηση έχω?

Άλλη εννοείς εκτός επίσημης;

Γιατί υπάρχουν άλλες;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...