Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενδιαφέρομαι για νέα συσκευή και το Meizu είναι ένα από τα δύο που με ενδιαφέρουν μαζί με το Jiayu S3 2GB, οι κάτοχοι το προτείνουν; Προβλήματα έχει; Αξίζει να το αγοράσω από το Vickmall στα 183€ περίπου; Επίσης, Led Notification είναι το κάτω capacitive πλήκτρο σωστά; Παίζει σωστά στις μπάντες της Cosmote; Edited by Alex_90
:chair:
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για νέα συσκευή και το Meizu είναι ένα από τα δύο που με ενδιαφέρουν μαζί με το Jiayu S3 2GB, οι κάτοχοι το προτείνουν; Προβλήματα έχει; Αξίζει να το αγοράσω από το Vickmall στα 183€ περίπου;

 

Aχαχαχαχαχαχαχαχαααααα

Link to comment
Share on other sites

Aχαχαχαχαχαχαχαχαααααα

 

Το αστείο δεν βλέπω. Αν έκανα κάπου λάθος πες το μου.

Edited by Alex_90
:chair:
Link to comment
Share on other sites

Το αστείο δεν βλέπω. Αν έκανα κάπου λάθος πες το μου.

 

απλα εχει ερωτηθει εκατονταδες φορες και θα επρεπε να ανοιξεις θεμα στην επιλογη συσκευης!οκ δεν ειναι αστειο απλα εχει γινει πολλες φορες και δεν αποκλειεται να το εχω κανει και εγω γιατι και εμενα με ενδιαφερει το συγκεκριμενο

Link to comment
Share on other sites

Το αστείο δεν βλέπω. Αν έκανα κάπου λάθος πες το μου.

Αν πιάσεις το θέμα από την αρχή όλα αυτά που ρώτησες θα απαντηθούν.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν 2-θέματα έχω με το κινητό, που μπορεί να είναι και ασυμβατότητες.

 

1ον) νεκρώνει στο άσχετο το 3G. Ξαφνικά τρώει ζόρια και γυρνάει σε Ε, ενώ είμαι σταθερός στο ίδιο σημείο που πριν έπιανα Η+.

Μετα απο λίγο, επανέρχεται αλλά αργεί στο να φορτώσει σελίδες, ενώ δείχνει 0kb κίνησης ο counter.

 

2) Χάνει το ΒΤ. Έχω ένα Smartwatch 2 της SONY και το Headset MW600.

Στο άσχετο πάλι, βγάζει μήνυμα το ρολόι ότι έχασε την σύνδεση και μετά στο καπάκι ξανασυνδεεται.

Και με το Headset ενώ ακούω μουσική, κάνει διακοπή, ακούω τον ήχο της επανασυνδεσης και μετά συνεχίζει την μουσική.

 

Είμαι με την .5U, αλλά βαριέμαι το format να δοκιμάσω την Α.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν 2-θέματα έχω με το κινητό, που μπορεί να είναι και ασυμβατότητες.

 

1ον) νεκρώνει στο άσχετο το 3G. Ξαφνικά τρώει ζόρια και γυρνάει σε Ε, ενώ είμαι σταθερός στο ίδιο σημείο που πριν έπιανα Η+.

Μετα απο λίγο, επανέρχεται αλλά αργεί στο να φορτώσει σελίδες, ενώ δείχνει 0kb κίνησης ο counter.

 

2) Χάνει το ΒΤ. Έχω ένα Smartwatch 2 της SONY και το Headset MW600.

Στο άσχετο πάλι, βγάζει μήνυμα το ρολόι ότι έχασε την σύνδεση και μετά στο καπάκι ξανασυνδεεται.

Και με το Headset ενώ ακούω μουσική, κάνει διακοπή, ακούω τον ήχο της επανασυνδεσης και μετά συνεχίζει την μουσική.

 

Είμαι με την .5U, αλλά βαριέμαι το format να δοκιμάσω την Α.

 

τι παροχο εχεις ;

Link to comment
Share on other sites

τι παροχο εχεις ;

Μένω Μάλτα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν 2-θέματα έχω με το κινητό, που μπορεί να είναι και ασυμβατότητες.

 

1ον) νεκρώνει στο άσχετο το 3G. Ξαφνικά τρώει ζόρια και γυρνάει σε Ε, ενώ είμαι σταθερός στο ίδιο σημείο που πριν έπιανα Η+.

Μετα απο λίγο, επανέρχεται αλλά αργεί στο να φορτώσει σελίδες, ενώ δείχνει 0kb κίνησης ο counter.

 

2) Χάνει το ΒΤ. Έχω ένα Smartwatch 2 της SONY και το Headset MW600.

Στο άσχετο πάλι, βγάζει μήνυμα το ρολόι ότι έχασε την σύνδεση και μετά στο καπάκι ξανασυνδεεται.

Και με το Headset ενώ ακούω μουσική, κάνει διακοπή, ακούω τον ήχο της επανασυνδεσης και μετά συνεχίζει την μουσική.

 

Είμαι με την .5U, αλλά βαριέμαι το format να δοκιμάσω την Α.

 

Έχω το ίδιο headset και παίζει μια χαρά. Με Α ρομ

Μάλλον το φορματάκι είναι μονόδρομος

Link to comment
Share on other sites

Το αστείο δεν βλέπω. Αν έκανα κάπου λάθος πες το μου.

 

 

αναμεσα στα 2 ειμαι κ γω αλλα μαλλον πρεπει να διαβασουμε ολο το thread απτην αρχη ;p

Link to comment
Share on other sites

http://www.aliexpress.com/item/Screen-Protector-MEIZU-M1-NOTE-Premium-Tempered-Glass-0-3mm-Anti-Explosion-anti-Shatter-with-retail/32266974374.html

 

Εχει κανείς εμπειρια απο τη μάρκα sundatom? Λεει οτι ειναι μόλις 2mm και με καμπυλωτο τελείωμα..

Link to comment
Share on other sites

παιδιά επειδή νομίζω ότι μπορεί να έχω ένα θέμα με την rom θέλω να φλασάρω από την αρχή την τελευταία rom. έχει διευκρινιστεί ο τρόπος μέσα στο θέμα αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει κανενας τροπος να δυναμωσω τον ηχο που βγαζει το κινητο σε ακουστικα ?

ναι ΩΡΛ:lol:

παιδιά επειδή νομίζω ότι μπορεί να έχω ένα θέμα με την rom θέλω να φλασάρω από την αρχή την τελευταία rom. έχει διευκρινιστεί ο τρόπος μέσα στο θέμα αυτό?

κατεβασε την τελευταια ρομ και βαλτην μεσω pc σε ενα σημειο που θα το βρεις ευκολα μεσω του μανισιου file manager..μολις το κανεις αυτο απλα πατησε στο αρχειο και VOILa

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

 

κατεβασε την τελευταια ρομ και βαλτην μεσω pc σε ενα σημειο που θα το βρεις ευκολα μεσω του μανισιου file manager..μολις το κανεις αυτο απλα πατησε στο αρχειο και VOILa

 

έτσι είχα κάνει την μετάβαση από την U στην A αλλά νομίζω δεν είχε σβήσει τα αρχεία που είχα μέσα. Δεν γίνεται κάποιος τρόπος για "format"? νομίζω λέγεται swipe.

Link to comment
Share on other sites

έτσι είχα κάνει την μετάβαση από την U στην A αλλά νομίζω δεν είχε σβήσει τα αρχεία που είχα μέσα. Δεν γίνεται κάποιος τρόπος για "format"? νομίζω λέγεται swipe.

 

η ιδια διασικασια ειναι απλα πατησε wipe data

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

ναι ΩΡΛ:lol:

 

:( Τιποτα αλλο εκτος αφτου κανα app τιποτα τετοιο ?

 

δοκιμασε καμια εφαρμογη μουσικης τυπου poweramp

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

η ιδια διασικασια ειναι απλα πατησε wipe data

 

αν και δεν θυμάμαι να είχα βρει τέτοια επιλογή - προφανώς για να το λες θα υπάρχει, θα το κάνω! Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

ναι ΩΡΛ:lol:

 

:( Τιποτα αλλο εκτος αφτου κανα app τιποτα τετοιο ?

 

Ψάξε λίγο στο meizufans , ένας τύπος λέει για να συνδυασμό πλήκτρων που σε βάζουν στο engineering mode..

Link to comment
Share on other sites

αν και δεν θυμάμαι να είχα βρει τέτοια επιλογή - προφανώς για να το λες θα υπάρχει, θα το κάνω! Ευχαριστώ.

κατεβασε το update A στον υπολογιστη. πατησε το πληκτρο power με το πληκτρο volume up μεχρι να εμφανιστει το logo της meizu τα αφηνεις και μπαινει σε recovery mode το συνδεεις στον υπολογιστη και αντιγραφεις το αρχειο zip που κατεβασες στο φακελο recovery του κινητου,μετα πατα wipe data και πατα να περασει τη καινουρια ρομ. Ελπιζω να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε το update A στον υπολογιστη. πατησε το πληκτρο power με το πληκτρο volume up μεχρι να εμφανιστει το logo της meizu τα αφηνεις και μπαινει σε recovery mode το συνδεεις στον υπολογιστη και αντιγραφεις το αρχειο zip που κατεβασες στο φακελο recovery του κινητου,μετα πατα wipe data και πατα να περασει τη καινουρια ρομ. Ελπιζω να βοηθησα.

 

θα το κάνω με αυτή την διαδικασία. Ευχαριστώ για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...