Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απλα ην γνωμη μου ειπα για το μαυρο της οθονης του Meizu M1 Note πραγμα στο οποιο συμφωνει και το review στο gsmarena αλλα και αλλα reviews οπως αυτο :

https://www.digitalnewsasia.com/personal-tech/dna-test-meizu-m1-note

"The colours are rich but not as saturated compared with a Super AMOLED (think Samsung Galaxy S series) display. We also felt the blacks could have been deeper."

την φωτο με το coolpad διπλα διπλα με το m1 την ειδες που ανεβασα;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια φτάνει. Ο ένας ρωτάει συνεχώς για την συσκευή και καταντάει κουραστικός, ο άλλος έχει νταλκα για την οθόνη. Δύο εβδομάδες το ίδιο τροπαριο.
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια φτάνει. Ο ένας ρωτάει συνεχώς για την συσκευή και καταντάει κουραστικός, ο άλλος έχει νταλκα για την οθόνη. Δύο εβδομάδες το ίδιο τροπαριο.

 

Eγω να φανταστω ειμαι ο ενας. Χιλια συγγνωμη αδερφε αν κουρασα, δεν εχεις αδικο. Δεν το θεωρω παντως παραλογο να ρωταει ο καθενας αποριες για τη συσκευη, τα 190 ευρω για κινεζικο ειναι αρκετα και θα τα εδινα εφόσον επαιρνα τις απαντησεις που επρεπε. Χαρη σε σενα και καποιους αλλους λοιπον το παρηγγειλα...

 

Vickmall, θα δωσουν τα κλασσικα free δωρακια (dust plug, screen protector, silicone case, mini phone stand) και επιπλέον την θηκη nillkin smart window και ενα καλωδιο OTG..Αρκετα καλά νομιζω..

Link to comment
Share on other sites

Eγω να φανταστω ειμαι ο ενας. Χιλια συγγνωμη αδερφε αν κουρασα, δεν εχεις αδικο. Δεν το θεωρω παντως παραλογο να ρωταει ο καθενας αποριες για τη συσκευη, τα 190 ευρω για κινεζικο ειναι αρκετα και θα τα εδινα εφόσον επαιρνα τις απαντησεις που επρεπε. Χαρη σε σενα και καποιους αλλους λοιπον το παρηγγειλα...

 

Vickmall, θα δωσουν τα κλασσικα free δωρακια (dust plug, screen protector, silicone case, mini phone stand) και επιπλέον την θηκη nillkin smart window και ενα καλωδιο OTG..Αρκετα καλά νομιζω..

Ναι καταλαβαίνω το ενδιαφέρον σου για την συσκευή. Προσωπικά πριν αρχίσω τις ερωτήσεις διάβασα όλο το τοπικ, είδα ότι βίντεο υπάρχει στο YouTube και μετά άρχισα τις ερωτήσεις. Ότι προβλήματα έχουν αντιμετωπίσει κάποιοι εδώ μέσα τα γνωρίζω όλα και τα θεωρώ μεμονωμένα περιστατικά.

Τώρα ο άλλος έχει νταλκα με την οθόνη. Έχουμε συζητήσει τουλάχιστον 3 φορές για την οθόνη και το coolpad. Έχει κουράσει.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Ναι καταλαβαίνω το ενδιαφέρον σου για την συσκευή. Προσωπικά πριν αρχίσω τις ερωτήσεις διάβασα όλο το τοπικ, είδα ότι βίντεο υπάρχει στο YouTube και μετά άρχισα τις ερωτήσεις. Ότι προβλήματα έχουν αντιμετωπίσει κάποιοι εδώ μέσα τα γνωρίζω όλα και τα θεωρώ μεμονωμένα περιστατικά.

Τώρα ο άλλος έχει νταλκα με την οθόνη. Έχουμε συζητήσει τουλάχιστον 3 φορές για την οθόνη και το coolpad. Έχει κουράσει.

 

Κι εγω παρακολουθώ το τοπικ απο μέσα Φλεβάρη και μετα δεν εχω χασει ουτε 1 ποσταρισμα..Απλά οι αποριες ειναι πολλες (πχ slow motion video) και τα χρήματα αρκετά για μένα, όλα καλά πάντως...Τωρα για το μαυρο και τον φιλο που λες οτι εχει κουρασει, τι να πω...Ισως η συσκευη του εχει πρόβλημα, είχε ανεβασει μια φωτο και οντως ηταν καπως γκρι..Ειχες ανεβασει κι εσυ μαι αλλη και ηταν κατραμι...

 

Τέλος, θα ηταν πολυ βολικό να μπουν στο πρωτο ποστ καποια σημαντικα πραγματα/,μικροπρβληματα, οπως συγχρονισμος google, rooting και αλλα θεματακια που σιγουρα θα αντιμετωπισω με το που παραλαβω την συσκευη...Καλο θα ηταν να ειναι μαζεμενα για να αποφευγουμε και τις επαναληψεις ερωτησεων..

Link to comment
Share on other sites

Δεν λες προβλήματα κάποιες ρυθμίσεις που πρέπει να γίνουν για να προσαρμοσθεί ένα κινέζικο κινητό στις απαιτήσεις μας.

 

Δεν λες πρόβλημα την αίσθηση ενός ατόμου ότι το μαύρο της οθόνης δεν είναι του γούστου του.

 

Τέλος, Δεν λες πρόβλημα το ότι κάποιος με τις εφαρμογές που τρέχει, του τελειώνει πιο γρήγορα η μπαταρία.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι θα έπρεπε να μπουν βασικές ερωτήσεις και απαντήσεις, χρήσιμα λινκ κ.α.. Δεν γνωρίζω γιατί δεν έχει γίνει εδώ πέρα.
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Έχω φτιάξει ένα φάκελο στη μνήμη του κινητού και μέσα έχω φωτογραφίες και βίντεο από το παλιό μου κινητό.

Στο gallery ναι μεν μου εμφανίζει το φάκελο, ο οποίος έχει μέσα τις φωτογραφίες, αλλά δεν ψήνεται να μου εμφανίσει τα βίντεο.

Τα βίντεο τα βλέπω μόνο μέσω του file manager. Αν τραβήξω βίντεο με το κινητό ή αν βάλω το βίντεο που θέλω στον ίδιο φάκελο με τα βίντεο του κινητού τότε το δείχνει κανονικά.

Καμιά ιδέα;

Edited by tsport
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, σήμερα παρέλαβα το δικό μου και είμαι ευχαριστημένος από την ποιότητα της συσκευής!

 

θα κάνω μερικές ερωτήσης που έχουν απαντηθεί (πιθανώς (έχω διαβάσει όλο το νήμα)), αλλά επειδή είναι το πρώτο smartphone που κατέχω δείξτε επιείκεια.

 

1. ήρθε με την 4.2.0.2U, του έκανα Update στην 4.2.0.3U.

2. ήρθε με playstore αλλά όταν πάω να βάλω λογαριασμό μου λέει ότι "there was a problem communicating with google servers. Try again later" φταίει η google ή η συσκευή?

3. πως θα γράφω μόνιμα κεφαλαία? το πλήκτρο που κάνει κεφαλαία δεν έχει 3 function για να κρατάει τους χαρακτήρες μόνιμα κεφαλαίους?

4. αν κάνω root χάνω την εγγύηση της συσκευής και τι μου προσφέρει?

5. θέλω να βγάλω κάποιες από τις προεγκατεστημένες εφαρμογές, χρειάζεται αναγκαστικά root?

Edited by p_under
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, σήμερα παρέλαβα το δικό μου και είμαι ευχαριστημένος από την ποιότητα της συσκευής!

 

θα κάνω μερικές ερωτήσης που έχουν απαντηθεί (πιθανώς (έχω διαβάσει όλο το νήμα)), αλλά επειδή είναι το πρώτο smartphone που κατέχω δείξτε επιείκεια.

 

1. ήρθε με την 4.2.0.2U, του έκανα Update στην 4.2.0.3U.

2. ήρθε με playstore αλλά όταν πάω να βάλω λογαριασμό μου λέει ότι "there was a problem communicating with google servers. Try again later" φταίει η google ή η συσκευή?

3. πως θα γράφω μόνιμα κεφαλαία? το πλήκτρο που κάνει κεφαλαία δεν έχει 3 function για να κρατάει τους χαρακτήρες μόνιμα κεφαλαίους?

4. πως γίνεται η "περίφημος" συγχρονισμός επαφών?

5. αν κάνω root χάνω την εγγύηση της συσκευής και τι μου προσφέρει?

6. θέλω να βγάλω κάποιες από τις προεγκατεστημένες εφαρμογές, χρειάζεται αναγκαστικά root?

 

Με όλο το σεβασμό, όταν διάβασες όλο το νήμα ΤΙ κατάλαβες;;;;;;;;;;;;;

Έχουν απαντηθεί όλα αυτά που ρωτάς. Αφιέρωσε 15 ολόκληρα λεπτά να βρεις τις απαντήσεις που θες.

Link to comment
Share on other sites

Με όλο το σεβασμό, όταν διάβασες όλο το νήμα ΤΙ κατάλαβες;;;;;;;;;;;;;

Έχουν απαντηθεί όλα αυτά που ρωτάς. Αφιέρωσε 15 ολόκληρα λεπτά να βρεις τις απαντήσεις που θες.

 

κατάλαβα, ότι δεν υπάρχουν κάπου μαζεμένα, και ότι πρέπει ένας χρήστης που δεν έχει γνώσεις να αφιερώσει αρκετό χρόνο.

για το ερώτημα με το google playstore έχεις κάποια άποψη?

όπως επίσης δεν θυμάμαι να έχω διαβάσει κάπου για τα κεφαλαία γράμματα.

Link to comment
Share on other sites

κατάλαβα, ότι δεν υπάρχουν κάπου μαζεμένα, και ότι πρέπει ένας χρήστης που δεν έχει γνώσεις να αφιερώσει αρκετό χρόνο.

για το ερώτημα με το google playstore έχεις κάποια άποψη?

όπως επίσης δεν θυμάμαι να έχω διαβάσει κάπου για τα κεφαλαία γράμματα.

 

Μάλιστα. Εγώ βλέπω ότι έχεις γράψει 165 μηνύματα στο φόρουμ, ότι είχες ή έχεις το ΖΤΕ V5 το οποίο το σκάλιζες κιόλας με custom rom

και έρχεσαι τώρα και μου λες ότι δεν μπορείς να βρεις άκρη, ενώ έχεις διαβάσει το νήμα επειδή είσαι αρχάριος και δεν έχεις γνώσεις.

Χίλιες φορές πες ότι βαριέσαι ή ότι δεν έχεις χρόνο να διαβάσεις ή την όποια αλήθεια, παρά αυτό που λες.

Συγγνώμη αλλά δεν το δέχομαι.

Επαναλαμβάνω ότι έχουν απαντηθεί όλα όσα ρωτάς.

Link to comment
Share on other sites

το zte το εχω αγορασει για συγκενικο προσωπο. θα διαβασω απο την αρχη ολο το θεμα κ ελπιζω να βγαλω ακρη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχουν απαντηθει αρκετα θεματα στο forum εκτος απο το προβλημα με τα notifications απο εφαρμογες οπως

Facebook,gmail,instagram.

 

:(:(

Τράβηξα full restore. Πηγα σε A και εκανα format και την μνήμη του τηλεφώνου. Βέβαια εγώ είχα πρόβλημα μόνο με το whatsapp. Μέχρι στιγμής δείχνει να δουλεύει καλά.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Τράβηξα full restore. Πηγα σε A και εκανα format και την μνήμη του τηλεφώνου. Βέβαια εγώ είχα πρόβλημα μόνο με το whatsapp. Μέχρι στιγμής δείχνει να δουλεύει καλά.

 

Φιλε υπαρχει περιπτωση να μου γραψεις πως το κανεις ολο αυτο το θεμα γιατι ειμαι λιγο ασχετος απο αυτα.

Σε ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου.

Link to comment
Share on other sites

το zte το εχω αγορασει για συγκενικο προσωπο. θα διαβασω απο την αρχη ολο το θεμα κ ελπιζω να βγαλω ακρη.

 

Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι από τα 1900 posts που έχουν γραφτεί για το Meizu m1 Note τα 1000 και βάλε λένε ακριβώς τα ίδια πράγματα. Πού είναι το δέμα του καθενός, αν το Vickmall είναι αξιόπιστο, αν το TDD παίζει στην Ελλάδα...

Ίδιες ερωτήσεις, ίδιες απαντήσεις συνέχεια και το google play έτσι και το γκρι της οθόνης γιουβέτσι και συνεχίζεται το παραλήρημα.

 

Φτάνει πλέον. Μην βρομίζετε άλλο το φόρουμ με τα ίδια διαρκώς.

Στείλτε pm σε όποιον νομίζετε ότι θα σας βοηθήσει, όπως έκανε ένας συμφορουμίτης σε μένα πριν ΑΦΟΥ πρώτα ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε υπαρχει περιπτωση να μου γραψεις πως το κανεις ολο αυτο το θεμα γιατι ειμαι λιγο ασχετος απο αυτα.

Σε ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου.

Καταρχήν κατέβασε την A ROM από εδώ meizufans.eu/forum/category-meizu-m1-note. Βάλτην μέσα στο κινητό (στον φάκελο Downloads για να το βρεις εύκολα). Με τον μανισιο file manager Πήγαινε βρες το αρχείο και πατήσε επάνω και τικαρε την επιλογή για το αν θέλεις να κρατήσεις δεδομένα(προσοχή, ότι έχεις μέσα από εφαρμογές και δεδομένα θα χαθεί)

Μόλις ολοκληρωθεί η διαδικασία και ανοίξει το τηλέφωνο, πήγαινε στις ρυθμίσεις - τέρμα κάτω και επέλεξε την εσωτερική μνήμη και κάνε φορμάτ την εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου. Σε αυτό το σημείο θα χάσεις όλες τις φωτογραφίες και αρχεία που έχει μέσα η μνήμη.

 

Ελπίζω να βοήθησα

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν κατέβασε την A ROM από εδώ meizufans.eu/forum/category-meizu-m1-note. Βάλτην μέσα στο κινητό (στον φάκελο Downloads για να το βρεις εύκολα). Με τον μανισιο file manager Πήγαινε βρες το αρχείο και πατήσε επάνω και τικαρε την επιλογή για το αν θέλεις να κρατήσεις δεδομένα(προσοχή, ότι έχεις μέσα από εφαρμογές και δεδομένα θα χαθεί)

Μόλις ολοκληρωθεί η διαδικασία και ανοίξει το τηλέφωνο, πήγαινε στις ρυθμίσεις - τέρμα κάτω και επέλεξε την εσωτερική μνήμη και κάνε φορμάτ την εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου. Σε αυτό το σημείο θα χάσεις όλες τις φωτογραφίες και αρχεία που έχει μέσα η μνήμη.

 

Ελπίζω να βοήθησα

σε ευχαριστω πολυ φιλε θα το δοκιμασω και θα σου πω.

δεν υπαρχει περιπτωση να παθει κατι το κινητο μετα απο αυτο ετσι ?

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε νέο update!

 

4.2.0.4 U

 

Θα την περάσω το βράδυ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα φιλε παλι τιποτα πραγματικα θελω να το πεταξω απο το παραθυρο !!!

Κάνε την αναβάθμιση που βγήκε τότε

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια και τα ιδια διαβαστε και λιγο ολα στο πιατο τα θελετε

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδες εκανα την αναβαθμιση, ολα ιδια μου φαινονται , απλα εβαλαν μια νεα εφαρμογη που λεγεται Ζωη, και απ οτι καταλαβα εχει καταχωρημενα καταστηματα και μαλλον τα αξιολογει ο κοσμος...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...