Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εχω σοβαρο προβλημα με το κινητο,ολα δειχνουν να λειτουργουν αψογα εκτος απο το οτι δεν λαμβανω notifications

απο εφαρμογες οπως facebook,instagram,gmail.

 

Τι μπορω να κανω γι αυτο ?> :(:(

Πήγαινε στην εφαρμογή security και δες αν τα notifications είναι ενεργοποιημένα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πήγαινε στην εφαρμογή security και δες αν τα notifications είναι ενεργοποιημένα.

Είναι

[ATTACH]59159[/ATTACH]. Αυτό καλά το έχω; τόση ώρα το είχα disabled

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω ενα προβληματακι..δεν μου δουλευει το play store,οταν το ανοιγω βγαζει λευκη σελιδα..ξερετε κατι γιατι ειμαι ασχετος>
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω ενα προβληματακι..δεν μου δουλευει το play store,οταν το ανοιγω βγαζει λευκη σελιδα..ξερετε κατι γιατι ειμαι ασχετος>

Δοκιμασες απεγκατασταση και ξανα εγκατασταση; πριν ομως κανε εκκαθαριση δεδομενων και ενα restart πριν το

ξαναβαλεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα υπαρχει καποιος τροπος να φτιαξω το προβλημα που δεν μου ερχονται notifications

για εφαρμογες οπως facebok,gmail,instagram.

(Εχω τσεκατα τα παντα ta notifications ειναι enabled)

 

 

HELP:(:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω καποια εφαρμογη που να λεγεται security.....

Αυτό είναι το μενού που λέω

Edited by junglist

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

φιλε ολα αυτα enabled ειναι για αυτο εχω τρελαθει που δεν μου ερχονται τα notifications.

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό είναι το μενού που λέω

[ATTACH]59171[/ATTACH]

 

 

 

φιλε ολα αυτα enabled ειναι για αυτο εχω τρελαθει που δεν μου ερχονται τα notifications.

 

;);)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πολλά μικροπροβληματα ακουω και ενω ειμαι ετοιμος να το παραγγείλω, με πανε ενα βημα πίσω..βεβαια μειζου ειναι αυτη και φανταζομαι οτι στην επόμενη ΡΟΜ θα εχουν εξαφανιστεί...

 

Οχι δεν εχει.

 

Εφόσον δε φοράει μανίσιο, ξέρει κανείς κανένα τρόπο να του περάσω αυτο που θα μου στείλει το vickmall αλλά χωρις να μεινουν φουσκιτσες;;

 

 

 

ΥΓ: μιλησα με vick και παζαρεψα...Ζητησα την mofi case με smart window, με δυσκολια μου ειπαν οτι θα μου τη δωσουν, μαζι με τα free gifts ( silicone case, screen protector, dust plug)...Επειτα ζητησα την αντίστοιχη smart window της nillkin (φαινεται λιγο πιο καλη απο την Mofi) και με δυσκολια παλι δεχτηκαν...Με λιγα λογια, κινεζοι ειναι, παζαρεψτε λιγακι πριν παραγγείλετε...

 

Τελικά όμως, mofi ή nillkin? Εχει κανενας εμπειρια?

Edited by aggeloszog
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πολλά μικροπροβληματα ακουω και ενω ειμαι ετοιμος να το παραγγείλω, με πανε ενα βημα πίσω..βεβαια μειζου ειναι αυτη και φανταζομαι οτι στην επόμενη ΡΟΜ θα εχουν εξαφανιστεί...

 

 

 

Εφόσον δε φοράει μανίσιο, ξέρει κανείς κανένα τρόπο να του περάσω αυτο που θα μου στείλει το vickmall αλλά χωρις να μεινουν φουσκιτσες;;

 

 

 

ΥΓ: μιλησα με vick και παζαρεψα...Ζητησα την mofi case με smart window, με δυσκολια μου ειπαν οτι θα μου τη δωσουν, μαζι με τα free gifts ( silicone case, screen protector, dust plug)...Επειτα ζητησα την αντίστοιχη smart window της nillkin (φαινεται λιγο πιο καλη απο την Mofi) και με δυσκολια παλι δεχτηκαν...Με λιγα λογια, κινεζοι ειναι, παζαρεψτε λιγακι πριν παραγγείλετε...

 

Τελικά όμως, mofi ή nillkin? Εχει κανενας εμπειρια?

φιλε προβληματα δεν υπαρχουν στο τηλεφωνο τουλαχιστον τετοια που να μην μπορεις να κανεις κατι σημαντικο, ολα αυτα που αναφερονται ειναι απλα αγνοια των κατοχων, η οποια ειναι λογικη λογω flyme, ολα εχουν απαντηθει εδω απο 5 φορες, λιγο ψαξιμο στο thread δεν κανει κακο, οχι προσωπικα για σενα αλλα γενικως, δεν μπορουμε να γραφουμε συνεχεια τα ιδια και τα ιδια

Link to comment
Share on other sites

φιλε προβληματα δεν υπαρχουν στο τηλεφωνο τουλαχιστον τετοια που να μην μπορεις να κανεις κατι σημαντικο, ολα αυτα που αναφερονται ειναι απλα αγνοια των κατοχων, η οποια ειναι λογικη λογω flyme, ολα εχουν απαντηθει εδω απο 5 φορες, λιγο ψαξιμο στο thread δεν κανει κακο, οχι προσωπικα για σενα αλλα γενικως, δεν μπορουμε να γραφουμε συνεχεια τα ιδια και τα ιδια

 

και το πρόβλημα που δεν λάμβανε μηνυματα ενα παιδι? Τέλος, μήπως εχεις εσυ καμια απο τις δυο θηκες που ανεφερα, να μου πεις εντυπωσεις?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχω σοβαρό πρόβλημα με τη μπαταρία. Ούτε μια μέρα δε μου βγάζει με ελαφριά χρήση..

 

φιλε papapap σου εχουν συμβει ολα τα δεινα με αυτo το δικο σου meizu μηπως να το ρουταρεις; να βαλεις καμια εφαρμογη να δεις απο που ειναι οι καταναλωσεις , να βαλεις και κανενα greenify μηπως και στρωσει , δεν εχεις να χασεις και τιποτα, ποσο χειροτερα να παει το κινητο σου

Edited by ypatios
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχω σοβαρό πρόβλημα με τη μπαταρία. Ούτε μια μέρα δε μου βγάζει με ελαφριά χρήση..

για βγαλε ενα screenshot απο την χρήση της μπαταρίας και ποσταρε το να δουμε

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία στο δικό μου είναι απλά εκπληκτική. Δεν τελειώνει με τίποτα. Κάθε βράδυ το βάζω για φόρτιση στο 40% και κάνω χρήση. Δεν έχω ξαναδεί τέτοια μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πολλά μικροπροβληματα ακουω και ενω ειμαι ετοιμος να το παραγγείλω, με πανε ενα βημα πίσω..βεβαια μειζου ειναι αυτη και φανταζομαι οτι στην επόμενη ΡΟΜ θα εχουν εξαφανιστεί...

 

 

 

Εφόσον δε φοράει μανίσιο, ξέρει κανείς κανένα τρόπο να του περάσω αυτο που θα μου στείλει το vickmall αλλά χωρις να μεινουν φουσκιτσες;;

 

 

 

ΥΓ: μιλησα με vick και παζαρεψα...Ζητησα την mofi case με smart window, με δυσκολια μου ειπαν οτι θα μου τη δωσουν, μαζι με τα free gifts ( silicone case, screen protector, dust plug)...Επειτα ζητησα την αντίστοιχη smart window της nillkin (φαινεται λιγο πιο καλη απο την Mofi) και με δυσκολια παλι δεχτηκαν...Με λιγα λογια, κινεζοι ειναι, παζαρεψτε λιγακι πριν παραγγείλετε...

 

Τελικά όμως, mofi ή nillkin? Εχει κανενας εμπειρια?

Γράφεις εδώ μέσα εδώ και κάτι βδομάδες ότι θα το παραγγείλεις.

Μετά γράφεις ότι υπάρχουν προβλήματα στο κινητό.

Τελικά τι συμβαίνει; Κουβέντα να γίνεται;

Εγώ πάλι έχω σοβαρό πρόβλημα με τη μπαταρία. Ούτε μια μέρα δε μου βγάζει με ελαφριά χρήση..

Φίλε είμαι σίγουρος ότι κάτι σου τρώει την μπαταρία.

Αλλά μην αγχώνεσαι, θα το βρούμε.

Βαλε wakelock detector (θα πρότεινα και Betterbatterystats , αλλά δεν δουλεύει με το Μ1 Καλά), άστο μισή μέρα να τρέξει και μετά ανέβασε όλα τα tabs σε screenshots να δούμε τι φταίει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

 

ΥΓ: μιλησα με vick και παζαρεψα...Ζητησα την mofi case με smart window, με δυσκολια μου ειπαν οτι θα μου τη δωσουν, μαζι με τα free gifts ( silicone case, screen protector, dust plug)...Επειτα ζητησα την αντίστοιχη smart window της nillkin (φαινεται λιγο πιο καλη απο την Mofi) και με δυσκολια παλι δεχτηκαν...Με λιγα λογια, κινεζοι ειναι, παζαρεψτε λιγακι πριν παραγγείλετε...

 

Τελικά όμως, mofi ή nillkin? Εχει κανενας εμπειρια?

 

Εμένα μου έστειλαν δώρο την Μofi. Μια χαρά θηκούλα είναι, είναι όντως smart μπροστά. Θα σου θυμίσει Samsung αν έχεις δει αυτές με το flip cover. Μπορείς να απαντήσεις από εκεί όταν σε καλούν χωρίς να την ανοίξεις και να μιλάς πάνω από τη θήκη και επίσης μπορείς να έχεις πρόσβαση στη μουσική σου πάλι χωρίς να το ανοίξεις.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έστειλαν δώρο την Μofi. Μια χαρά θηκούλα είναι, είναι όντως smart μπροστά. Θα σου θυμίσει Samsung αν έχεις δει αυτές με το flip cover. Μπορείς να απαντήσεις από εκεί όταν σε καλούν χωρίς να την ανοίξεις και να μιλάς πάνω από τη θήκη και επίσης μπορείς να έχεις πρόσβαση στη μουσική σου πάλι χωρίς να το ανοίξεις.

 

Να είσαι καλά φίλε μου...

@junglist γίνομαι ίσως κουραστικός αλλά γενικότερα το ψάχνω πολύ πριν αγοράσω κάτι..Και όταν με μόλις λίγα ευρώ παραπάνω παίρνεις g2 από Ελλάδα, δε μπορώ να προσπεράσω προβλήματα που αναφέρονται..σε έναν έτυχε γκρι οθόνη, σε άλλον η μπαταρία είναι χάλια. Άλλος δε λαμβάνει σμς..

Link to comment
Share on other sites

γίνομαι ίσως κουραστικός αλλά γενικότερα το ψάχνω πολύ πριν αγοράσω κάτι..Και όταν με μόλις λίγα ευρώ παραπάνω παίρνεις g2 από Ελλάδα, δε μπορώ να προσπεράσω προβλήματα που αναφέρονται..σε έναν έτυχε γκρι οθόνη, σε άλλον η μπαταρία είναι χάλια. Άλλος δε λαμβάνει σμς..

 

Τα 50 ευρώ παραπάνω δεν τα λες και λίγα λεφτά κατά τη γνώμη μου.

Μην αναλύουμε πάλι τις διαφορές με το G2. Τις έχουμε αναλύσει κατά κόρον.

Το Meizu είναι ένα κινέζικο τηλέφωνο, σίγουρα θα υπάρχουν πράγματα που θα σε ταλαιπωρήσουν λίγο παραπάνω για να τα φτιάξεις (συγχρονισμοί, notifications, και διάφορα μικροπροβλήματα) αλλά και 2-3 βασικά μειονεκτήματα που έχει (δες προηγούμενα ποστς).

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά φίλε μου...

@junglist γίνομαι ίσως κουραστικός αλλά γενικότερα το ψάχνω πολύ πριν αγοράσω κάτι..Και όταν με μόλις λίγα ευρώ παραπάνω παίρνεις g2 από Ελλάδα, δε μπορώ να προσπεράσω προβλήματα που αναφέρονται..σε έναν έτυχε γκρι οθόνη, σε άλλον η μπαταρία είναι χάλια. Άλλος δε λαμβάνει σμς..

 

αφου το ψαχνεις τοτε θα ξερεις και για τα προβληματα του g2 με το gps...τελοσπαντων για να μην το κουραζουμε, το m1 ειναι σουπερ για τα λεφτα του απο ολες τις αποψεις, 5 κομματια περασαν απο τα χερια μου, ενα για μενα και τα αλλα για φιλους, ολα αψογα, για την γκρι οθονη ετσι ελεγε ο φιλος με το coolpad, εγω εβαλα και φωτο απο το μαυρο του τηλεφωνου, και οπως ειναι το δικο μου ετσι ειναι και τα αλλα που ειδα, η μπαταρια αψογη, οσο για τα sms ειναι θεμα ρυθμισεων, με cosmote και wind δεν ειχα κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

αφου το ψαχνεις τοτε θα ξερεις και για τα προβληματα του g2 με το gps...τελοσπαντων για να μην το κουραζουμε, το m1 ειναι σουπερ για τα λεφτα του απο ολες τις αποψεις, 5 κομματια περασαν απο τα χερια μου, ενα για μενα και τα αλλα για φιλους, ολα αψογα, για την γκρι οθονη ετσι ελεγε ο φιλος με το coolpad, εγω εβαλα και φωτο απο το μαυρο του τηλεφωνου, και οπως ειναι το δικο μου ετσι ειναι και τα αλλα που ειδα, η μπαταρια αψογη, οσο για τα sms ειναι θεμα ρυθμισεων, με cosmote και wind δεν ειχα κανενα προβλημα

Απλα ην γνωμη μου ειπα για το μαυρο της οθονης του Meizu M1 Note πραγμα στο οποιο συμφωνει και το review στο gsmarena αλλα και αλλα reviews οπως αυτο :

https://www.digitalnewsasia.com/personal-tech/dna-test-meizu-m1-note

"The colours are rich but not as saturated compared with a Super AMOLED (think Samsung Galaxy S series) display. We also felt the blacks could have been deeper."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...