Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το κουπονι δεν λειτουργει,ισως επειδη ειναι χαμηλη η τιμη

Ίσως...τα κουπόνια τα είδα από το Kimovil. :(

 

Πάντως και έτσι απ' ότι βλέπω είναι η πιο χαμηλή ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επίσης αυτό το προμο είναι για pre sale, όπου τα πακέτα θα αποσταλούν στις 21/4

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Σκοπευω και γω να το χτυπησω σε λιγες μερες και -παροτι σιγουρα εχουν ξαναερωτηθει- ζηταω προκαταβολικα συγνωμη.

 

Αν μπορειτε απαντηστε μου στα παρακατω

1. αυτό από vickmall είναι συμβατο με ελλάδα;

2. πρεπει να κοπει καμια καρτα σιμ για να μπει στις υποδοχες;

3. το εχει ρουταρει κανεις;

4. με απλα λογια μπορει να εξηγησει κανεις τι ειναι αυτες οι διαφορετικες εκδοσεις Α+υ που υπαρχουν;

5. Google Play store και gapps δεν εχει εξαρχης;; Πρεπει ή εγω ή ο κινεζος να το περασει;;;;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε βάζουμε στη πρώτη σελίδα link με πολυερωτόμενες απορίες να διευκολύνεται ο κόσμος, να πηγαίνει απευθείας στις απαντήσεις που ψάχνει?
Link to comment
Share on other sites

Σκοπευω και γω να το χτυπησω σε λιγες μερες και -παροτι σιγουρα εχουν ξαναερωτηθει- ζηταω προκαταβολικα συγνωμη.

 

Αν μπορειτε απαντηστε μου στα παρακατω

1. αυτό από vickmall είναι συμβατο με ελλάδα;

2. πρεπει να κοπει καμια καρτα σιμ για να μπει στις υποδοχες;

3. το εχει ρουταρει κανεις;

4. με απλα λογια μπορει να εξηγησει κανεις τι ειναι αυτες οι διαφορετικες εκδοσεις Α+υ που υπαρχουν;

5. Google Play store και gapps δεν εχει εξαρχης;; Πρεπει ή εγω ή ο κινεζος να το περασει;;;;

 

1 ναι

2 θέλει Micro sim

3 νομίζω κάνα δυο. Γίνεται πολύ εύκολα φτιάχνοντας ένα λογαριασμό στο φόρουμ της meizu

4 ίδιες είναι αλλά η U είναι φτιαγμένη για την Κίνα και έχει μέσα πολλά κινέζικα apps που μπορείς βέβαια να βγάλεις

5 μπαίνουν επίσης πολύ εύκολα από το meizu store αρκεί να κατεβάσεις την ανάλογη εφαρμογή

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Έφτασε στην χώρα προορισμού το δικό μου σήμερα. Ας ελπισω μέχρι Παρασκευή, το πολύ Δευτέρα να είναι Θεσσαλονίκη.

14/3 είχε φύγει από Σιγκαπούρη.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Σκοπευω και γω να το χτυπησω σε λιγες μερες και -παροτι σιγουρα εχουν ξαναερωτηθει- ζηταω προκαταβολικα συγνωμη.

 

Αν μπορειτε απαντηστε μου στα παρακατω

1. αυτό από vickmall είναι συμβατο με ελλάδα;

2. πρεπει να κοπει καμια καρτα σιμ για να μπει στις υποδοχες;

3. το εχει ρουταρει κανεις;

4. με απλα λογια μπορει να εξηγησει κανεις τι ειναι αυτες οι διαφορετικες εκδοσεις Α+υ που υπαρχουν;

5. Google Play store και gapps δεν εχει εξαρχης;; Πρεπει ή εγω ή ο κινεζος να το περασει;;;;

Έχουν απαντηθεί όλα στις τελευταίες 2 σελίδες.

Πιο λίγο χρόνο θα ετρωγες αν τα έψαχνες από το να έγραφες το ποστ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

κανα καινουργιο update ξερουμε ποτε θα βγει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τα θεματα γιατι δεν μπαινουν?θελει κατι συγκεκριμενο?

Link to comment
Share on other sites

Ο ανταγωνισμος ολο και ανεβαινει,αντε καιρος να φθηνηνει το Meizu M1 Note!

Lenovo K3 Note!

Lenovo chose to unveil an affordable midrange phablet, targeted squarely at the Meizu m1 note!

The smartphone gets a list price of CNY899 (~$145)

Meanwhile, the 16GB version of the similarly specced Meizu m1 note retails at CNY1,099, so the Lenovo K3 Note is a pretty attractive offer.

http://www.gsmarena.com/lenovo_k3_note_is_a_new_55inch_midranger_for_cny899-news-11647.php

Kαι απ'οτι βλεπω παιρνει και εξτρα καρτα sd,αν εχει και ραδιοφωνο χλωμα τα πραγματα για το Meizu M1 Note!

Link to comment
Share on other sites

Ο ανταγωνισμος ολο και ανεβαινει,αντε καιρος να φθηνηνει το Meizu M1 Note!

Lenovo K3 Note!

Lenovo chose to unveil an affordable midrange phablet, targeted squarely at the Meizu m1 note!

The smartphone gets a list price of CNY899 (~$145)

Meanwhile, the 16GB version of the similarly specced Meizu m1 note retails at CNY1,099, so the Lenovo K3 Note is a pretty attractive offer.

http://www.gsmarena.com/lenovo_k3_note_is_a_new_55inch_midranger_for_cny899-news-11647.php

Kαι απ'οτι βλεπω παιρνει και εξτρα καρτα sd,αν εχει και ραδιοφωνο χλωμα τα πραγματα για το Meizu M1 Note!

Αυτές οι τιμές ισχύουν για αγορές της Κίνας. Σαφώς και θα είναι ακριβότερο από το meizu καθώς το meizu κοστίζει 130$ στην Κίνα.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Στο ποστ #723 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5988548 έχω απαντήσει σε κάποιες βασικές απορίες και δίνω οδηγίες για εγκατάσταση play store, εγκατάσταση της "Α" και πως μπορούμε να κάνουμε root τη συσκευή. Οποίος ενδιαφέρεται ας το διαβάσει.

 

Με το xiaomi note μπορεί κανεις να κανει σύγκριση;

Είχα το redmi note και μπορω να πω οτι ο μόνος λόγος για να το προτιμήσει κάποιος έναντι του m1 είναι η τιμή. Κατά τ'αλλα είναι σημαντικά ελαφρύτερο (25%) και με μικρότερες διαστάσεις. Προσωπικά προτιμώ την flyme απο τη miui αν και η miui νομιζω έχει περισσότερα καλουδια, αλλά αυτό είναι υποκειμενική κρίση. Μπαταρία, GPS, WiFi είναι παρόμοια και από κάμερα προτιμώ meizu.

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

αν και η miui νομιζω έχει περισσότερα καλουδια

 

ειχα και mi3 και redmi note, καλη ρομ η miui και εχει πολλα πραγματα αλλα αχρειαστα, απ την αλλη η flyme εχει ενα σωρο gestures, double tap κλπ και το smart touch που ειναι απιστευτα βολικα

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τα θεματα γιατι δεν μπαινουν?θελει κατι συγκεκριμενο?

 

με τα θεματα κατι γινεται οντως, παντως ξαναπροσπαθησε και καποια στιγμη θα μπει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι τιμές ισχύουν για αγορές της Κίνας. Σαφώς και θα είναι ακριβότερο από το meizu καθώς το meizu κοστίζει 130$ στην Κίνα.

 

Ολα τα σαητ λενε οτι θα ειναι φθηνοτερο απο το Meizu M1 Note,εσυ πως εβγαλες το συμπερασμα οτι το Meizu M1 Note ειναι αλλο θεμα!

The smartphone gets a list price of CNY899 (~$145)

Meanwhile, the 16GB version of the similarly specced Meizu m1 note retails at CNY1,099, so the Lenovo K3 Note is a pretty attractive offer.

Το Lenovo K3 Note εχει ενα σημαντικο ατου σε σχεση με Meizu M1 Note ,δηλ. το οτι εχει εξτρα αποθηκευτικο χωρο μεσο καρτας sd,αν εχει και ραδιοφωνο,και τελικα ειναι και πιο φθηνο (κοντα στα 20 ευρω φθηνοτερο απο το Meizu M1 Note απ'οσα διαβασα στο ιντερνετ το υπολογιζουν!)θα ξεσκισει!

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα σαητ λενε οτι θα ειναι φθηνοτερο απο το Meizu M1 Note,εσυ πως εβγαλες το συμπερασμα οτι το Meizu M1 Note ειναι αλλο θεμα!

The smartphone gets a list price of CNY899 (~$145)

Meanwhile, the 16GB version of the similarly specced Meizu m1 note retails at CNY1,099, so the Lenovo K3 Note is a pretty attractive offer.

Το Lenovo K3 Note εχει ενα σημαντικο ατου σε σχεση με Meizu M1 Note ,δηλ. το οτι εχει εξτρα αποθηκευτικο χωρο μεσο καρτας sd,αν εχει και ραδιοφωνο,και τελικα ειναι και πιο φθηνο (κοντα στα 20 ευρω φθηνοτερο απο το Meizu M1 Note απ'οσα διαβασα στο ιντερνετ το υπολογιζουν!)θα ξεσκισει!

 

το συγκεκριμενο lenovo περιμενε το 200-220$ στα κινεζομαγαζα, ετσι γινεται με ολα

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα σαητ λενε οτι θα ειναι φθηνοτερο απο το Meizu M1 Note,εσυ πως εβγαλες το συμπερασμα οτι το Meizu M1 Note ειναι αλλο θεμα!

The smartphone gets a list price of CNY899 (~$145)

Meanwhile, the 16GB version of the similarly specced Meizu m1 note retails at CNY1,099, so the Lenovo K3 Note is a pretty attractive offer.

Το Lenovo K3 Note εχει ενα σημαντικο ατου σε σχεση με Meizu M1 Note ,δηλ. το οτι εχει εξτρα αποθηκευτικο χωρο μεσο καρτας sd,αν εχει και ραδιοφωνο,και τελικα ειναι και πιο φθηνο (κοντα στα 20 ευρω φθηνοτερο απο το Meizu M1 Note απ'οσα διαβασα στο ιντερνετ το υπολογιζουν!)θα ξεσκισει!

Φιλε τα κινέζικα μαγαζιά ανεβάζουν τις τιμές. Μην νομίζεις ότι θα το παρεις 130$αυτη είναι τιμή για ντόπιους.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Φιλε τα κινέζικα μαγαζιά ανεβάζουν τις τιμές. Μην νομίζεις ότι θα το παρεις 130$αυτη είναι τιμή για ντόπιους.

 

Eνοειτε ρε παιδια οτι δεν προκειτε να το παρουμε με 130-140$,αλλα και παλι αν εχει 20-30$ λιγοτερα απο το Meizu M1 Note δηλ. να εχει 190$ θα ειναι καλο vfm!

Link to comment
Share on other sites

1 ναι

2 θέλει Micro sim

3 νομίζω κάνα δυο. Γίνεται πολύ εύκολα φτιάχνοντας ένα λογαριασμό στο φόρουμ της meizu

4 ίδιες είναι αλλά η U είναι φτιαγμένη για την Κίνα και έχει μέσα πολλά κινέζικα apps που μπορείς βέβαια να βγάλεις

5 μπαίνουν επίσης πολύ εύκολα από το meizu store αρκεί να κατεβάσεις την ανάλογη εφαρμογή

 

Τέλεια!! Σε ευχαριστω παρα πολύ!!!!:D

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχουν απαντηθεί όλα στις τελευταίες 2 σελίδες.

Πιο λίγο χρόνο θα ετρωγες αν τα έψαχνες από το να έγραφες το ποστ.

 

Έτσι φτάνω και γω τα 10χ μνμ αγαπητέ μου.

Στο ποστ #723 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5988548 έχω απαντήσει σε κάποιες βασικές απορίες και δίνω οδηγίες για εγκατάσταση play store, εγκατάσταση της "Α" και πως μπορούμε να κάνουμε root τη συσκευή. Οποίος ενδιαφέρεται ας το διαβάσει.

 

Σε ευχαριστωωωωωωω! Το βαζω σελιδοδεικτη μη το χασω!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι με fedex δες εδω http://m.aliexpress.com/item/32258682277.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειναι το 2 κινητο που παιρνω απο αυτον με fedex... Ολα οκ χωρις θεμα με το τελωνειο

 

δηλαδη κινητο συν μεταφορικα ποσα ευρω σου κοστισε?αν βγαινει οσο στο vickmall συμφερει απο αποψη αναμονης!

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε μια λίστα με τις εφαρμογές του συστήματος που μπορούμε να αφαιρέσουμε ως root χωρίς να brickαρουμε το τηλέφωνο;

Ψάχνοντας στο google βρήκα αυτές τις τρείς:

weather

App Center

Game Center

Link to comment
Share on other sites

Έτσι φτάνω και γω τα 10χ μνμ αγαπητέ μου.

Φαντάσου λοιπόν ποσο κοινή είναι η ερώτησή σου, αφού και η ίδια καταλαβαίνεις ότι ρωτάς πράγματα που έχουν απαντηθεί δεκάδες φορές.

 

Από την άλλη είναι ξεκάθαρο ότι δεν τα πας καλά ούτε με την αναζήτηση στο φόρουμ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ένα roadmap που διέρρευσε αποκαλύπτει τις επερχόμενες αναβαθμίσεις σε Lollipop μοντέλων της Meizu και τα νέα είναι κάτι παραπάνω από καλά για τους fans της. Όχι μόνο οι τυχεροί κάτοχοι των νέων MX4 και MX4 Pro, αλλά ακόμη περισσότεροι κάτοχοι συσκευών της θα λάβουν το "γλειφιτζούρι" του Android, μέσα από αναβαθμίσεις του Flyme UI της κινεζικής εταιρείας.

 

 

 

Αναβάθμιση θα λάβει και το νέο M1, αλλά και τα παλαιότερα MX2 και ΜΧ3. Όσο για το πότε θα πραγματοποιηθούν αυτές; Από τις 28 Απριλίου έχει προγραμματιστεί η ενημέρωση των MX4 και MX4 Pro, μέσα στο Μάιο των MX2 και MX3 και τον Ιούνιο του Μ1. Κάλλιο αργά παρά ποτέ και σημασία έχει ότι δε θα αναβαθμιστούν μόνο οι τελευταίες ναυαρχίδες.

 

 

 

Αν και τα νέα δεν είναι επίσημα, είναι ενθαρρυντικό ότι οι Κινέζοι όχι μόνο είναι ανερχόμενοι τελευταία, αλλά φροντίζουν και για τα updates όσο το δυνατόν περισσότερων μοντέλων τους.

 

http://www.digitallife.gr/pente-montela-tis-meizu-lollipop-88736

 

 

Οποτε για Ιουνιο γλειφιτζουρι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι λέτε, να πάρω αυτό το digitizer γιατί μου έσπασε η οθόνη

http://m.aliexpress.com/item/32306406695.html

Νομίζω πως σκέτο το digitizer δεν σου κάνει γιατί είναι κολλημένο με την οθόνη. Κοίταξε το γιατί αν είναι αυτό που λέω χρειάζεται διαφορετική διαδικασία

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη κινητο συν μεταφορικα ποσα ευρω σου κοστισε?αν βγαινει οσο στο vickmall συμφερει απο αποψη αναμονης!

 

213 ασπρο 16g (με fedex) αν δεν κανω λαθος, εχω παρει απο αυτον ενα zre redbull και το meizu αλλα εγω βιαζομουν γιατι τα χρειαζομουν αμεσα. το κοστος ειναι 18 ευρω extra με fedex αλλιως τζαμπα με ταχυδρομειο...:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Αν και τα νέα δεν είναι επίσημα, είναι ενθαρρυντικό ότι οι Κινέζοι όχι μόνο είναι ανερχόμενοι τελευταία, αλλά φροντίζουν και για τα updates όσο το δυνατόν περισσότερων μοντέλων τους.

 

http://www.digitallife.gr/pente-montela-tis-meizu-lollipop-88736

 

 

Οποτε για Ιουνιο γλειφιτζουρι

 

Μια χαρα official ειναι, το εχει ανεβασει στα forums της η ιδια η meizu το roadmap αυτο :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...