Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ξέρει κανείς αν γίνεται να ακούσω ράδιο χωρίς χρήση του GPRS και χωρίς να συνδεθώ σε VLive κτλ ?

 

αν ναι πώς και μήπως υπάρχει κανένα πρόγραμμα ?

Και οι Lamerades (newbies) έχουν ψυχή :p
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με την αυτονομία του τηλεφώνου.Στις προδιαγραφές της εταιρίας αναφέρεται πως ο χρόνος αναμονής είναι 100-150 ώρες ,το οποίο βέβαια καταλαβαίνω πως δεν μπορεί να ισχύσει στη δική μου περίπτωση ,αλλά όπως έχω παρατηρήσει ακόμα και αν το αφήσω ανοιχτό χωρίς να το χρησιμοποίσω καθόλου σβήνει μετά από περίπου 2,5 με 3 μέρες.Στην περίπτωση δε που θα το πιέσω αρκετά (ραδιο,φωτογραφίες,τηλέφωνα) χρειάζεται το φορτιστή μετά από 32 ώρες .Οι χρόνοι αυτοί είναι φυσιολογικοί ή έχει κάποιο πρόβλημα η μπαταρία μου?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...

 

Τελικά έχει καταφέρει κανένας να χρησημοποιήσει το 3230 για το συνδέσει μέσω bluetooth με Η/Υ και να κάνει χρήση της σταθερής internet υπηρεσίας που έχει;

Εγώ έχω και ένα SX1 με το οποίο δούλευε μια χαρά η PSTN σύνδεση που έχω ΑΛΛΑ... όταν συνδέω το SX1 μέσω bluetooth, μου ενεργοποιεί την υπηρεσία των σειριακών θυρών ενώ όταν βάζω το 3230 ΔΕΝ την ενεργοποιεί...

Χθες έφαγα όλη την μέρα να δοκιμάζω τον οδηγό που υπάρχει εδώ αλλά όταν έκανα σύνδεση το 3230 καλούσε τον αριθμό που είχα βάλει στην ρύθμιση του ΒΤ ακόμα και όταν το gnubox δεν έβγαζε αριθμό σύνδεσης...

 

Ευχαριστώ...

 

Τελικά κατάφερε κανένας τίποτα;

 

Ευχαριστώ...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με την αυτονομία του τηλεφώνου.Στις προδιαγραφές της εταιρίας αναφέρεται πως ο χρόνος αναμονής είναι 100-150 ώρες ,το οποίο βέβαια καταλαβαίνω πως δεν μπορεί να ισχύσει στη δική μου περίπτωση ,αλλά όπως έχω παρατηρήσει ακόμα και αν το αφήσω ανοιχτό χωρίς να το χρησιμοποίσω καθόλου σβήνει μετά από περίπου 2,5 με 3 μέρες.Στην περίπτωση δε που θα το πιέσω αρκετά (ραδιο,φωτογραφίες,τηλέφωνα) χρειάζεται το φορτιστή μετά από 32 ώρες .Οι χρόνοι αυτοί είναι φυσιολογικοί ή έχει κάποιο πρόβλημα η μπαταρία μου?

 

Τόσο κρατάει περίπου και μένα με 50 sms/e-mail και 30-45΄ ομιλίας κάθε μέρα, δηλαδή γύρω στις 30-36 ώρες... δεν χρησιμοποιώ πολύ τις άλλες εφαρμογές...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για σας. εγω το εχω 10 μερες και δεν εχει παρουσιασει κανενα προβλημα αλλα

εχω δυο ερωτησεις:

1)πως βλεπω ποιο firmware εχω

2)που μπορω να βρω δωρεαν εφαρμογες???

Link to comment
Share on other sites

για σας. εγω το εχω 10 μερες και δεν εχει παρουσιασει κανενα προβλημα αλλα

εχω δυο ερωτησεις:

1)πως βλεπω ποιο firmware εχω

2)που μπορω να βρω δωρεαν εφαρμογες???

1)*#0000#

2)http://209.152.184.107/viewforum.php?f=52&sid=fac53c5dacadcaa844ccbc2879bbdf63

:)

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την αμεση απαντηση!

 

α,ναι που μπορω να βρω την νεοτερη εκδοση λογισμικου?πρεπει να πληρωσω για την εγκατασταση της. παιζει στερεο μπ3?

p.s.το εχω αγορασει απο vodafone

 

Σημειωση:η vodafone μου εδωσε δυστυχως μονο 12 μηνες εγυηση.

Link to comment
Share on other sites

α,ναι που μπορω να βρω την νεοτερη εκδοση λογισμικου?πρεπει να πληρωσω για την εγκατασταση της. παιζει στερεο μπ3?

p.s.το εχω αγορασει απο vodafone

Για εγκατασταση της νεοτερης εκδοσης λογισμικου μονο απο τη nokia και φυσικα δωρεαν οσο ειναι στην εγγυηση!Η εγγυηση της vodafone δεν παιζει ιδιετερο ρολο γιατι οτι χρειαστεις θα το πηγαινεις στη νοκια οπου λαμβανεται υποψην η ημερομηνια αγορας του κινητου σου,δηλαδη ειναι για 2 χρονια(αν το εχεις αγορασει μετα τον Μαιο νομιζω)! ;)

Το 3230 δεν αναπαραγει stereo mp3 :(

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Σημειωση:η vodafone μου εδωσε δυστυχως μονο 12 μηνες εγυηση.

Μεχρι να ληξει η εγγυηση,θα εχουν κυκλοφορησει καμμια 50αρια μοντελα.Ε, ολο και καποιο αλλο θα μας γαργαλαει το μυαλο !!!

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

xaxaxax o klasikos o ellhnas o opoios pernei to proion tu&kryfokoitazei&ta gyrw tu prin kala kala katalavei ti exei!!! :P

File mu ntanny apo thn stigmh pu to phra egw den exw stamathsei....na psaxnw pio 8a nai to epomeno!!!!:)

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

Lol !!! Ακριβως γι`αυτο το λογο το ανεφερα.Το εχω δει να γινεται.Σε 1-3 μηνες αλλαζουν μοντελο.Το 7110 (την βαρκα ντε με το συρομενο καλυμα πληκτρων, το ειχα 5 χρονια.) Οταν εχεις ενα αστερι στο χερι σου, δεν το αφηνεις για να πιασεις εναν κομμητη !!!

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Οταν εχεις ενα αστερι στο χερι σου, δεν το αφηνεις για να πιασεις εναν κομμητη !!!

 

.....katse na to shmeiwsw na to lew&egw :rolleyes:

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

Οταν ενα κινητο καλυπτει τις αναγκες μας, δεν το αλλαζουμε παρα μονο οταν ενα αλλο μας δεινει κατι παραπανω.Θα κρατουσα το προηγουμενο (6220),αλλα βρηκα αγοραστη και το εδωσα 200 ερωπουλα την στιγμη που μεταχειρισμενο μετα 15 μηνες κυκλοφοριας το εβρισκες με 65 και καινουργιο το αγοραζες 270.Απο την στιγμη που ηθελα μεγαλυτερη οθονη και mp3 θα ημουν χαζος να μην το πουλησω μια και βρηκα αγοραστη !

Ακομη ομως οι παλιοεταιρειες δεν εβγαλαν κινητο με αναπτηρα !!!

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

;) .....Θα`σουν Θεος ειπες ! Και οι κατασκευαστες πως θα μετρουσαν τα κερδη τους αν ολοι εμεις μεναμε ευχαριστημενοι με το μοντελο που θα ειχαμε ?

Γι`αυτο και αυτοι τα δεινουν με το σταγονομετρο τα επιπλεον.`Η δεινουν κατι καλο ,αλλα αφαιρουν κατι εξισου απαραιτητο που ειχες πριν , για να τα εχεις και τα 2 στο μεθεπομενο μοντελο κ.ο.κ. :mad:

Ενα απλο παραδειγμα κατα την αποψη μου οτι μονο τα κερδη μετρανε ,ειναι και η μη πιεση προς κυβερνησεις και παροχους κινητης τηλεφωνιας να ενεργοποιηθη η ανεβρεση κλεμενου κινητου μεσω του ΙΜΕΙ. Σκασιλα τους.Αφου πλεον εχεις μπει στο λουκι,θα αγορασεις νεα συσκευη (νεο κερδος αναγκαστικου αιτιου !!!)

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

swsth parathrhsh alla pistevw ftaiei oti&emeis den eimaste oligarkeis arketa oste na arkestume se afto pu exume...eneken h taxythta ths plhroforhshs&ths enhmerwshs pu mas tonizei ti den exei afto pu exume alla exei afto pu den exume ;)

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

παιδια τη νοκια που τη βρισκω γιατι στο δικο μου εγχειριδιο δεν αναφερει τιποτα για διευθυνση?επισης οταν ρωτησα στη vodafone ποσο χρονο εγγυηση εχω μου απαντησαν 12 μηνες και οταν τους ανεφερα οτι ειχα ακουσει πως για τις συσκευες που αγοραστηκαν μετα τον απριλιο η νοκια δινει 24 μηνες εγγυηση εκεινοι μου ειπαν ξανα πως εχω μονο 12 μηνες και ακομα πως για επισκευες πρεπει να το πηγαινω σε καταστημα vodafone και οχι στη nokia.επισεις στο εγχειριδιο διαβασα πως δινεται εγγυηση 12 μηνων.μηπως τελικα η νοκια δινει 24 μηνες εγγυηση για κινητα που παραχθηκαν μετα τον απριλιο?????

 

ακομα,που μπορω να βρω μια εφαρμογη για να παιρνω μεσω bluetooth αρχεια μεγαλυτερα απ την μνημη της συσκευης?ακομα,που μπορω να βρω μια εναλακτικη εφαρμογη για να γραφω βιντεο σε υψηλοτερη ποιοτητα και ηχο σε μεγαλυτερο bitrate η mp3?τελος τι καρτες μνημης παιρνει τελικα rs-mmc η rs-dualvoltage-mmc?

 

μιας και το θυμηθηκα παιρνει και σε εσας σκονη μεσα στην οθονη?

Link to comment
Share on other sites

.....που μπορω να βρω μια εναλακτικη εφαρμογη για να γραφω βιντεο σε υψηλοτερη ποιοτητα ......τελος τι καρτες μνημης παιρνει τελικα rs-mmc η rs-dualvoltage-mmc?μιας και το θυμηθηκα παιρνει και σε εσας σκονη μεσα στην οθονη?

Μια εφαρμογη για μεγαλυτερη αναλυση και μικροτερο μεγεθος αρχειου ειναι η zunfat camera 0.96 12kb. Κατεβασε το αν θελεις απο την ιστοσελιδα μου.

Οι rs-mmc ειναι πιο φθηνες,κατα τα αλλα παιρνει και τις 2.

Σκονη παιρνει και σε μας.

Θυμαστε παιδες τι κουβεντα γινοταν στην αρχη για την σκονη?Τελικα μπηκε και στο δικο μου μετα απο 4 μηνες εντατικη χρηση,εχοντας το διπλα μου κατα την διαρκεια εργασιων καθαρισμου - βαφης καγκελων (ακομα περιμενω τον mannos για βοηθεια :mad: :p ) και φυσικα την σκονη που εφερνε το μελτεμακι στην αμμουδια, οταν καποιοι παιζανε ρακετες (ταπ - τουπ να κανει το μπαλακι στον υπνο σας).

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

paidia mia erwthsh sxetika me th karta mnhmhs to kinhto dexete karta 1GB??kai kati allo h prosopsh tou 3230 den bganei opws gia paradeigma tou 7610 h tou 6630 h pollwn allwn kinhtwn NOKIA?
Παίρνει μέχρι 1gb. Η πρόσοψη για να αλλάξει θέλει κατσαβίδι :X
Link to comment
Share on other sites

παιδια τη νοκια που τη βρισκω γιατι στο δικο μου εγχειριδιο δεν αναφερει τιποτα για διευθυνση?επισης οταν ρωτησα στη vodafone ποσο χρονο εγγυηση εχω μου απαντησαν 12 μηνες και οταν τους ανεφερα οτι ειχα ακουσει πως για τις συσκευες που αγοραστηκαν μετα τον απριλιο η νοκια δινει 24 μηνες εγγυηση εκεινοι μου ειπαν ξανα πως εχω μονο 12 μηνες και ακομα πως για επισκευες πρεπει να το πηγαινω σε καταστημα vodafone και οχι στη nokia.επισεις στο εγχειριδιο διαβασα πως δινεται εγγυηση 12 μηνων.μηπως τελικα η νοκια δινει 24 μηνες εγγυηση για κινητα που παραχθηκαν μετα τον απριλιο?????

 

Οχι 24 μηνες εγγυηση εχεις απλα αμα το κινητο ειναι αγορασμενο απο την 1η Απριλιου και μετα.

Πληροφοριες για την εγγυηση δες ΕΔΩ . :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...

 

Αρχικά βρήκα ένα πολύ ενδιαφέρον site για BT serial connection για το 3230.

 

http://www.newlc.com/article.php3?id_article=875

 

Το πρόβλημά μου είναι πως, το USB Dongle που έχω είναι το GIGABYTE GN-BTD02 και οι WIDCOMM drivers που έχω βρει δεν κάνουν για το Dongle μου. Οι bluesoleil drivers που μου έχει το πακέτο, δεν τους βλεπει ο mrouter. Έχετε καμμία λύση - η καλύτερα κανένα link?

 

Tnx...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...